Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

4 tipy pro váš klidnější spánek, pokud partner chrápe

Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
chrápání
Zdroj obr. Daaaria / Shutterstock.com

Když pomineme vtipná doporučení, pak lze vyzkoušet i osvědčené rady:

  1. Vyhnout se konzumaci alkoholu.
  2. V případě alergie, ať partner užije léky ke zlepšení průchodnosti dýchacích cest.
  3. Doporučuje se vyvýšit matraci nebo si vzít o jeden polštář navíc.
  4. Použít chránič sluchu.

Chránič sluchu může vyřešit váš problém s partnerem, který chrápe. Neřeší to však jádro tohoto problému. Pokud váš partner chrápe často a hlasitě, měl by zvážit prohlídku u svého lékaře. Stane se, že občas chrápe každý. Zejména, je-li člověk velmi unavený nebo posilněný alkoholem. Z chrápání by se však neměla stát denní záležitost.

Mezi nejčastější příčiny chrápání patří

  • Věk – čím je člověk starší, tím je větší pravděpodobnost, že začne chrápat. Je to dáno fyzickými změnami, kdy se sníží svalový tonus v krku a hrdlo ze zúží. Stárneme úplně všichni a nelze to nijak změnit. Pomoci však může změna životního stylu a speciální cviky.

Nadváha – k častým důvodům, kdy člověk začne chrápat, patří i nárůst tělesné váhy. A to proto, že tuková tkáň v hrdle tlačí na dýchací trubici, čímž se prostor v krku zúží. V tomto případě existuje řešení, a tím je redukce váhy. Do doby, než váš partner zhubne, můžete navštívit e-shop Hoffmann Group a koupit si tzv. špunty do uší (ochrana uší před hlukem). Přeci jen hubnutí je otázkou týdnů i měsíců.

  • Problém s nosem a dutinami – ucpané dýchací cesty mohou být další příčinou chrápání. Ty mohou být ucpané dočasně (nachlazení, rýma) ale i trvale – z důvodu chronického onemocnění či alergie.

Chrápání však může znamenat i spánkovou apnoe, kdy se dýchání i několikrát během noci na krátkou dobu přeruší. Klasické chrápání kvalitu spánku tolik nenarušuje, v tom je zásadní rozdíl. V případě podezření, že nejde jen o běžné chrápání, je více než doporučené navštívit lékaře a zjistit skutečnou příčinu. Chrápání otravuje život jak chrápajícímu, tak jeho partnerovi, proto pracujte na jeho eliminaci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek