Středa , 05. 10. 2022

Eliška

4 tipy pro váš klidnější spánek, pokud partner chrápe

Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
chrápání
Zdroj obr. Daaaria / Shutterstock.com

Když pomineme vtipná doporučení, pak lze vyzkoušet i osvědčené rady:

  1. Vyhnout se konzumaci alkoholu.
  2. V případě alergie, ať partner užije léky ke zlepšení průchodnosti dýchacích cest.
  3. Doporučuje se vyvýšit matraci nebo si vzít o jeden polštář navíc.
  4. Použít chránič sluchu.

Chránič sluchu může vyřešit váš problém s partnerem, který chrápe. Neřeší to však jádro tohoto problému. Pokud váš partner chrápe často a hlasitě, měl by zvážit prohlídku u svého lékaře. Stane se, že občas chrápe každý. Zejména, je-li člověk velmi unavený nebo posilněný alkoholem. Z chrápání by se však neměla stát denní záležitost.

Mezi nejčastější příčiny chrápání patří

  • Věk – čím je člověk starší, tím je větší pravděpodobnost, že začne chrápat. Je to dáno fyzickými změnami, kdy se sníží svalový tonus v krku a hrdlo ze zúží. Stárneme úplně všichni a nelze to nijak změnit. Pomoci však může změna životního stylu a speciální cviky.

Nadváha – k častým důvodům, kdy člověk začne chrápat, patří i nárůst tělesné váhy. A to proto, že tuková tkáň v hrdle tlačí na dýchací trubici, čímž se prostor v krku zúží. V tomto případě existuje řešení, a tím je redukce váhy. Do doby, než váš partner zhubne, můžete navštívit e-shop Hoffmann Group a koupit si tzv. špunty do uší (ochrana uší před hlukem). Přeci jen hubnutí je otázkou týdnů i měsíců.

  • Problém s nosem a dutinami – ucpané dýchací cesty mohou být další příčinou chrápání. Ty mohou být ucpané dočasně (nachlazení, rýma) ale i trvale – z důvodu chronického onemocnění či alergie.

Chrápání však může znamenat i spánkovou apnoe, kdy se dýchání i několikrát během noci na krátkou dobu přeruší. Klasické chrápání kvalitu spánku tolik nenarušuje, v tom je zásadní rozdíl. V případě podezření, že nejde jen o běžné chrápání, je více než doporučené navštívit lékaře a zjistit skutečnou příčinu. Chrápání otravuje život jak chrápajícímu, tak jeho partnerovi, proto pracujte na jeho eliminaci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.

Nepřehlédněte

Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek