Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Vyrobte si vlastní pleťový krém nebo samoopalovací krém. Ideální a rychlé recepty pro vaši zdravou pleť

Vlastní pleťový krém přizpůsobíte typu a stavu vaší pleti. Až vyzkoušíte jeden z těchto jednoduchých a rychlých receptů, budete mít chuť experimentovat s dalšími esencemi a vůněmi.
Pleťový krém vyrobený doma
Zdroj:123RF.com

06. 06. 2019

Domácí pleťový krém: bez chemie a konzervačních prostředků

Na tento pleťový krém se používají pouze olejové složky. Neobsahuje vodu, a tak není třeba přidávat žádný konzervant. Olej a olejovou esenci přizpůsobte typu své pleti. Pro suchou pleť je vhodný například mandlový, avokádový nebo olivový olej, pro smíšený jojobový nebo z hroznových jader, pro zralou pleť olej z šípku či pupalky, na problematickou pleť se hodí olej z černého kmínu nebo jojoby.

Z esenciálních olejů je na suchou pleť vhodný levandulový, růžový, na smíšenou citronový, mandarinkový nebo bergamotový, na zralou pleť třeba z mrkvových semen nebo kadidlovníku, na problematickou se hodí hřebíček, cedr, mateřídouška nebo tea tree.

Připravte si čistou pracovní plochu a dodržujte hygienu

Z tohoto množství vyrobíte cca 100 ml krému

 • 40 ml rostlinného oleje lisovaného za studenta podle typu vaší pleti
 • 50 ml babického másla
 • 5 g včelího vosku
 • 4 kapky vitaminu E
 • 5 kapek oblíbeného esenciálního oleje dle typu vaší pleti

Příprava

Do vodní lázně vložte žáruvzdornou misku. K odměření správného množství bambuckého másla si jeho část nechte rozpustit v misce ve vodní lázni. Až bude máslo v tekutém stavu, odeberte potřebné množství injekční stříkačkou nebo pomocí odměrky.

Zbylé máslo dejte stranou a do misky dejte odměřené množství. Přidejte včelí vosk a rozpouštějte. Směs promíchávejte a postupně kapejte olej. Promíchanou směs dejte na 5 minut do lednice. Vyndejte z lednice, jakmile začne směs při okrajích misky tuhnout. Přidejte esenciální oleje a vyšlehejte v krém. Naplňte do kelímku a nechte ztuhnout.

Opalovací krém zvládnete za pár minut

Potřebujete

 • 82 g báze na tělové mléko
 • 4 g malinového oleje
 • 4 g mrkvového oleje
 • 10 kapek panthenolu
 • 5 kapek vitamínu A
 • 5 kapek vitamínu E
 • 10 g sofi-tixu

Mrkvový olej zpomaluje stárnutí pleti, je vynikající na vrásky a díky betakarotenu je výborným ochranným olejem před a po opalování. Malinový olej chrání pokožku před sluncem, podporuje obnovu kožní struktury a hydratuje. Panthenol zlepšuje hydrataci pokožky, změkčuje pleť, zanechává ji vyhlazenou a navrací jí přirozenou rovnováhu. Sofi Tix je přírodní minerální ochrana proti slunečnímu záření, blokuje UVB a UVA paprsky.

K TÉMATU  Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!

Příprava

Do misky si dejte bázi na tělové mléko. Přidejte malinový a mrkvový olej, panthenol, vitamín A a vitamín E a důkladně zamíchejte, aby se vše dobře spojilo. Pomalu vmíchejte sofi-tix tak, aby nezůstaly žádné nerozmíchané kousíčky. Přendejte do kelímku a můžete okamžitě použít. Váš krém bude mít ochranný faktor 20.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?

Nepřehlédněte

Na okenních parapetech každé druhé domácnosti najdete rostlinu, která má zvláštní aroma. Její lístky jsou malinko chlupaté, menší jsou dužinaté. Řeč je konkrétně o rostlině zvané rýmovník, která se stala oblíbenou hlavně díky svému umu odpudit nepříjemný hmyz, který do interiéru zpravidla v létě přilétá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek