Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Vyrobte si vlastní pleťový krém nebo samoopalovací krém. Ideální a rychlé recepty pro vaši zdravou pleť

Vlastní pleťový krém přizpůsobíte typu a stavu vaší pleti. Až vyzkoušíte jeden z těchto jednoduchých a rychlých receptů, budete mít chuť experimentovat s dalšími esencemi a vůněmi.
Pleťový krém vyrobený doma
Zdroj:123RF.com

06. 06. 2019

Domácí pleťový krém: bez chemie a konzervačních prostředků

Na tento pleťový krém se používají pouze olejové složky. Neobsahuje vodu, a tak není třeba přidávat žádný konzervant. Olej a olejovou esenci přizpůsobte typu své pleti. Pro suchou pleť je vhodný například mandlový, avokádový nebo olivový olej, pro smíšený jojobový nebo z hroznových jader, pro zralou pleť olej z šípku či pupalky, na problematickou pleť se hodí olej z černého kmínu nebo jojoby.

Z esenciálních olejů je na suchou pleť vhodný levandulový, růžový, na smíšenou citronový, mandarinkový nebo bergamotový, na zralou pleť třeba z mrkvových semen nebo kadidlovníku, na problematickou se hodí hřebíček, cedr, mateřídouška nebo tea tree.

Připravte si čistou pracovní plochu a dodržujte hygienu

Z tohoto množství vyrobíte cca 100 ml krému

 • 40 ml rostlinného oleje lisovaného za studenta podle typu vaší pleti
 • 50 ml babického másla
 • 5 g včelího vosku
 • 4 kapky vitaminu E
 • 5 kapek oblíbeného esenciálního oleje dle typu vaší pleti

Příprava

Do vodní lázně vložte žáruvzdornou misku. K odměření správného množství bambuckého másla si jeho část nechte rozpustit v misce ve vodní lázni. Až bude máslo v tekutém stavu, odeberte potřebné množství injekční stříkačkou nebo pomocí odměrky.

Zbylé máslo dejte stranou a do misky dejte odměřené množství. Přidejte včelí vosk a rozpouštějte. Směs promíchávejte a postupně kapejte olej. Promíchanou směs dejte na 5 minut do lednice. Vyndejte z lednice, jakmile začne směs při okrajích misky tuhnout. Přidejte esenciální oleje a vyšlehejte v krém. Naplňte do kelímku a nechte ztuhnout.

Opalovací krém zvládnete za pár minut

Potřebujete

 • 82 g báze na tělové mléko
 • 4 g malinového oleje
 • 4 g mrkvového oleje
 • 10 kapek panthenolu
 • 5 kapek vitamínu A
 • 5 kapek vitamínu E
 • 10 g sofi-tixu

Mrkvový olej zpomaluje stárnutí pleti, je vynikající na vrásky a díky betakarotenu je výborným ochranným olejem před a po opalování. Malinový olej chrání pokožku před sluncem, podporuje obnovu kožní struktury a hydratuje. Panthenol zlepšuje hydrataci pokožky, změkčuje pleť, zanechává ji vyhlazenou a navrací jí přirozenou rovnováhu. Sofi Tix je přírodní minerální ochrana proti slunečnímu záření, blokuje UVB a UVA paprsky.

K TÉMATUŠedá v interiéru je žádaná a trendy. Padesát odstínů šedi doma chceme!

Příprava

Do misky si dejte bázi na tělové mléko. Přidejte malinový a mrkvový olej, panthenol, vitamín A a vitamín E a důkladně zamíchejte, aby se vše dobře spojilo. Pomalu vmíchejte sofi-tix tak, aby nezůstaly žádné nerozmíchané kousíčky. Přendejte do kelímku a můžete okamžitě použít. Váš krém bude mít ochranný faktor 20.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.

Nepřehlédněte

Ložnice - místo ničím nerušeného klidu. Také je to naše útočiště či oáza, kde můžeme odpočívat. Ať už je pro vás ložnice čímkoli, je důležité, aby vám byla sympatická a abyste se v ní cítili příjemně.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek