Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Zlato jako bezpečný přístav pro vaše úspory

Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
zlato
Zlato jako ideální prostředník proti znehodnocování vašich peněz

Zlato jako silný uchovatel hodnoty

Podle mnoha zkušených investorů by právě zlato mělo tvořit alespoň patnáct procent hodnoty portfolia. Mluvíme totiž o velmi silném uchovateli hodnoty, kterému se daří zpravidla v okamžiku, kdy se na trzích šíří panika a svět se potýká s krizí.

Jedna taková krize je přeci nyní! Říkáte si. A ano, přesně současná situace ukazuje, jak zlato pracuje. V době panující pandemie se mu výsostně daří. Přesto ještě není na svém maximu, abyste od něj museli dávat ruce stranou. Stále ještě mluvíme o pevné ochraně nejen proti inflaci, ale také proti klesajícímu dolaru.

Cihličky i slitky

Dalo by se říct, že zlato je takovým bezpečným přístavem vašich úspor. Nedělá si hlavu z politického napětí, které v zemích koluje, ani z ekonomické nejistoty. Není příliš ovlivňována ani kolapsy měn nebo poklesem akciových trhů. Jde si svou cestou a zbytečně nepanikaří, i když se svět kolem hroutí.

Nejen proto se vyplatí zvážit jeho pořízení. Ať už to budou zlaté cihličky nebo slitky nejvyšší ryzosti, v každém případě je investiční zlato osvobozeno od DPH, což je hlavní plus vůči investicím do nemovitostí, s nimiž se nyní roztrhl pytel.

Cena drahého kovu se však prakticky denně mění. Dováženo i prodáváno je specializovaným prodejcem v Obecním domě v Praze, kde ho lze nejen nakoupit, ale případně také prodat. Chcete-li investovat do zlata, zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnávejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?
Chodníky a cestičky jsou oblíbenou součástí našich zahrad. Mohou být funkční a bezpečné, ale jejich úloha je také samozřejmě okrasná. Ze štěrku, z kamene nebo ze dřeva, na své zahradě si můžete naplánovat a vytvořit svůj vlastní originální chodníček. Výsledek potom působí pěkně útulně a kouzelně, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Nechte se inspirovat!
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.

Nepřehlédněte

Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek