Sobota , 03. 12. 2022

Blanka

Zlato jako bezpečný přístav pro vaše úspory

Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
zlato
Zlato jako ideální prostředník proti znehodnocování vašich peněz

Zlato jako silný uchovatel hodnoty

Podle mnoha zkušených investorů by právě zlato mělo tvořit alespoň patnáct procent hodnoty portfolia. Mluvíme totiž o velmi silném uchovateli hodnoty, kterému se daří zpravidla v okamžiku, kdy se na trzích šíří panika a svět se potýká s krizí.

Jedna taková krize je přeci nyní! Říkáte si. A ano, přesně současná situace ukazuje, jak zlato pracuje. V době panující pandemie se mu výsostně daří. Přesto ještě není na svém maximu, abyste od něj museli dávat ruce stranou. Stále ještě mluvíme o pevné ochraně nejen proti inflaci, ale také proti klesajícímu dolaru.

Cihličky i slitky

Dalo by se říct, že zlato je takovým bezpečným přístavem vašich úspor. Nedělá si hlavu z politického napětí, které v zemích koluje, ani z ekonomické nejistoty. Není příliš ovlivňována ani kolapsy měn nebo poklesem akciových trhů. Jde si svou cestou a zbytečně nepanikaří, i když se svět kolem hroutí.

Nejen proto se vyplatí zvážit jeho pořízení. Ať už to budou zlaté cihličky nebo slitky nejvyšší ryzosti, v každém případě je investiční zlato osvobozeno od DPH, což je hlavní plus vůči investicím do nemovitostí, s nimiž se nyní roztrhl pytel.

Cena drahého kovu se však prakticky denně mění. Dováženo i prodáváno je specializovaným prodejcem v Obecním domě v Praze, kde ho lze nejen nakoupit, ale případně také prodat. Chcete-li investovat do zlata, zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnávejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.

Nepřehlédněte

Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek