Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

5 tipů, jak naučíte své dítě plavat

Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
plavat
Vaše ratolest bude koupání v bazénu milovat!

1.    Začněte co nejdříve

Čím dříve své dítě s vodou seznámíte, tím lépe. V bazénu zlepšíte jeho ohebnost, podpoříte správný růst svalové hmoty a snížíte pravděpodobnost, že se v budoucnu bude vody bát. S malým miminkem můžete navštěvovat kojenecké kurzy plavání, kde se seznámí s velkým množstvím vody.

2.    Podporujte přirozený pohyb

Nesnažte se své dítě zbytečně brzy naučit určitý plavecký styl. Jeho pohyby ve vodě by měly být přirozené a intuitivní. Kontrolované plavání byste měli zahájit v osmém či devátém roce dítěte, kdy je jeho tělo dostatečně vyvinuté.

3.    Všechno postupně

Neočekávejte ihned zázraky. Pořiďte dítěti vhodné pomůcky, například plovací destičky, rukávky nebo pásek, který se omotá kolem těla. Destička, které se dítě chytne, je skvělým pomocníkem při prvních pokusech kraulového kopání. Následně lze k plavání připojit i ruce.

4.    Plavání pod vodou

Pokud se váš potomek bojí potápění, je dobré trénovat v bazénu, kde vidí na dno. Naučte ho metodu „foukání do vody“, aby mu voda nenatekla do nosu. Motivujte ho úkoly, kdy dítě musí vylovit předměty rozprostřené po dně. Nejdřív začněte v malé hloubce, a pokud máte vlastní bazén, postupně můžete vodu připouštět. Abyste dítě lépe zbavili strachu, potápějte se s ním.

5.    Skákejte

Cvičte se svým plaváčkem skoky do vody. Začít můžete seskakováním z destičky nebo z okraje bazénu. Naučte ho soustředit se a ohýbat palce u nohou přes okraj skokánku, tím se zabrání uklouznutí. Důkladně mu vysvětlete, že skákat do vody může jen tehdy, pokud ví, že ve vodě není žádný kámen nebo jiná překážka.

Rady na závěr

  • Dítě do ničeho nenuťte.
  • Nepoužívejte násilí.
  • Vše důkladně vysvětlete a hlavně názorně ukažte.
  • Buďte klidní a trpěliví.
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Vánoce jsou za dveřmi a společně s nimi i příjemná "povinnost" zamyslet se nad dárky pro vaše nejbližší. Máte-li doma aktivního sportovce, kterému pohyb rozhodně není cizí, pak se možná při výběru vánočního dárku budete chtít vydat právě tímto směrem. Došla vám inspirace? Nevíte si s výběrem dárku rady? Nezoufejte! Máme pro vás pětici skvělých tipů, které sportovec zaručeně patřičně ocení!
Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.

Nepřehlédněte

Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek