Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

5 tipů, jak naučíte své dítě plavat

Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
plavat
Vaše ratolest bude koupání v bazénu milovat!

1.    Začněte co nejdříve

Čím dříve své dítě s vodou seznámíte, tím lépe. V bazénu zlepšíte jeho ohebnost, podpoříte správný růst svalové hmoty a snížíte pravděpodobnost, že se v budoucnu bude vody bát. S malým miminkem můžete navštěvovat kojenecké kurzy plavání, kde se seznámí s velkým množstvím vody.

2.    Podporujte přirozený pohyb

Nesnažte se své dítě zbytečně brzy naučit určitý plavecký styl. Jeho pohyby ve vodě by měly být přirozené a intuitivní. Kontrolované plavání byste měli zahájit v osmém či devátém roce dítěte, kdy je jeho tělo dostatečně vyvinuté.

3.    Všechno postupně

Neočekávejte ihned zázraky. Pořiďte dítěti vhodné pomůcky, například plovací destičky, rukávky nebo pásek, který se omotá kolem těla. Destička, které se dítě chytne, je skvělým pomocníkem při prvních pokusech kraulového kopání. Následně lze k plavání připojit i ruce.

4.    Plavání pod vodou

Pokud se váš potomek bojí potápění, je dobré trénovat v bazénu, kde vidí na dno. Naučte ho metodu „foukání do vody“, aby mu voda nenatekla do nosu. Motivujte ho úkoly, kdy dítě musí vylovit předměty rozprostřené po dně. Nejdřív začněte v malé hloubce, a pokud máte vlastní bazén, postupně můžete vodu připouštět. Abyste dítě lépe zbavili strachu, potápějte se s ním.

5.    Skákejte

Cvičte se svým plaváčkem skoky do vody. Začít můžete seskakováním z destičky nebo z okraje bazénu. Naučte ho soustředit se a ohýbat palce u nohou přes okraj skokánku, tím se zabrání uklouznutí. Důkladně mu vysvětlete, že skákat do vody může jen tehdy, pokud ví, že ve vodě není žádný kámen nebo jiná překážka.

Rady na závěr

  • Dítě do ničeho nenuťte.
  • Nepoužívejte násilí.
  • Vše důkladně vysvětlete a hlavně názorně ukažte.
  • Buďte klidní a trpěliví.
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek