Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

5 tipů, jak naučíte své dítě plavat

Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
plavat
Vaše ratolest bude koupání v bazénu milovat!

1.    Začněte co nejdříve

Čím dříve své dítě s vodou seznámíte, tím lépe. V bazénu zlepšíte jeho ohebnost, podpoříte správný růst svalové hmoty a snížíte pravděpodobnost, že se v budoucnu bude vody bát. S malým miminkem můžete navštěvovat kojenecké kurzy plavání, kde se seznámí s velkým množstvím vody.

2.    Podporujte přirozený pohyb

Nesnažte se své dítě zbytečně brzy naučit určitý plavecký styl. Jeho pohyby ve vodě by měly být přirozené a intuitivní. Kontrolované plavání byste měli zahájit v osmém či devátém roce dítěte, kdy je jeho tělo dostatečně vyvinuté.

3.    Všechno postupně

Neočekávejte ihned zázraky. Pořiďte dítěti vhodné pomůcky, například plovací destičky, rukávky nebo pásek, který se omotá kolem těla. Destička, které se dítě chytne, je skvělým pomocníkem při prvních pokusech kraulového kopání. Následně lze k plavání připojit i ruce.

4.    Plavání pod vodou

Pokud se váš potomek bojí potápění, je dobré trénovat v bazénu, kde vidí na dno. Naučte ho metodu „foukání do vody“, aby mu voda nenatekla do nosu. Motivujte ho úkoly, kdy dítě musí vylovit předměty rozprostřené po dně. Nejdřív začněte v malé hloubce, a pokud máte vlastní bazén, postupně můžete vodu připouštět. Abyste dítě lépe zbavili strachu, potápějte se s ním.

5.    Skákejte

Cvičte se svým plaváčkem skoky do vody. Začít můžete seskakováním z destičky nebo z okraje bazénu. Naučte ho soustředit se a ohýbat palce u nohou přes okraj skokánku, tím se zabrání uklouznutí. Důkladně mu vysvětlete, že skákat do vody může jen tehdy, pokud ví, že ve vodě není žádný kámen nebo jiná překážka.

Rady na závěr

  • Dítě do ničeho nenuťte.
  • Nepoužívejte násilí.
  • Vše důkladně vysvětlete a hlavně názorně ukažte.
  • Buďte klidní a trpěliví.
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.

Nepřehlédněte

To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Pokud se chcete cítit pohodlně, zařaďte do vašeho šatníku i kvalitní spodní prádlo. Na následujících řádcích se zaměříme na dámské kalhotky. Jestliže netušíte, podle jakých parametrů spodní díl prádla vybrat, nezoufejte! My vám to totiž níže rádi prozradíme. Proto čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek