Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Společné bydlení s kamarádkou zničilo naše přátelství, říká Markéta (22)

Po dokončení školy jsem se chtěla osamostatnit a odejít z domu, protože jsem toužila po nezávislosti. Vždycky jsem si přála bydlet sama a společně s mojí kamarádkou jsme si tohle plánovaly asi od třetí třídy na základní škole. Náš sen se splnil, ale idylka netrvala věčně. Kdybych to tušila, nikdy bych do toho nešla.
bydlení
Byly jsme nerozlučné. Až dokud jsme spolu nezačaly bydlet. (foto: 123RF)

19. 01. 2022

S Irenou jsme se znaly od školky, vyrůstaly jsme spolu, chodily jsme na stejnou základní školu, a i když jsme každá dělaly jinou střední, pořád jsme byly nerozlučná dvojka. Koho by tehdy napadlo, že společné bydlení s kamarádkou, to vše zabije.

Kámošky na život a na smrt

Bydlely jsme od malička kousek od sebe v malém městě, ve kterém nebylo špatně, ale my chtěly jít do velkoměsta za zábavou a prací samozřejmě. Povídaly jsme si o tom roky, plánovaly jsme to a těšily se. Myslely jsme, že nás nic a nikdy nemůže rozdělit. Ale rozdělil nás právě náš sen. Jakmile jsme se spolu sestěhovaly, jako bychom byly úplně dvě cizí holky. Po dokončení studií na střední škole jsem začala s hledáním práce, a v té době měla Irena ještě rok školy před sebou.

Já jsem dělala jen tříletý obor a ona studovala na čtyřletém. Práci jsem si našla ve velkém městě docela rychle, ale byl problém s bydlením. Bylo to na mě dost drahé, rodiče mi moc pomoci nemohli, takže jsem přemýšlela, co dál. Irena přišla s tím, že půjde do podnájmu se mnou, že školu dodělá i tak a najde si brigádu. Bydlení s kamarádkou mi v té době přišlo ještě jako dobrý nápad. Přece by mě v tom nenechala, takové jsme byly friends.

Noční život už pro mě nebyl

Společné bydlení začalo a my se začaly hádat už od počátku kvůli malichernostem. Já chtěla mít na kuchyňské lince odkapávač, jí tam překážel. Já chtěla dát do koupelny skříňku, na kterou ale ona nedosáhla. Když jsem nechala hrnek od kávy na stole, Irena na mě hned vyjela, že je v bytě kvůli mně nepořádek. Nemohly jsme se dohodnout, kdo začne s úklidem, ani jak se v uklízení vystřídáme. Zkrátka to šlo úplně od desíti k pěti a stále se to stupňovalo.

K TÉMATU  Dekáda nejlíbeznějšího páru v Hollywoodu: Blake Lively a Ryan Reynolds

No, a zatímco já jsem chodila do práce na tři směny, Irena měla jen občasné brigády, protože stále dodělávala školu. Jenže po nocích se chtěla bavit. Stále někoho vodila domů a pořádala mejdany, ale pro mě už ten noční život nebyl. Vždyť jsem vstávala o půl páté do práce! Jenže omezování nebylo nic pro ni. Myslím, že jsem si i přišla dospělejší a ona si kvůli tomu připadala, že ji sekýruji a chovám se jako její máma. Tak to ale nebylo. Chtěla jsem od kamarádky jen trochu tolerance.

Poslední kapka

Takhle to šlo dlouhé dva roky. Irena sice dokončila školu, našla si práci, ale svůj životní styl nezměnila. Bylo to pořád stejné. Byly jsme si cizí stále víc a víc. Zároveň jsem si všimla, že se začala bavit s nepříliš vhodnými kamarády. Noční party u nás už byly na denním pořádku. Takže jsem pak dlouho přemýšlela o tom, že se odstěhuji. Něco jsem si totiž našetřila. Ale přišlo mi, že bych ji tím velmi zklamala, že bych ji zradila, vždyť i ona mi tehdy pomohla.

Poslední kapkou byla party, která se jim vymkla kontrole. Přišla jsem z odpolední směny večer domů a u nás – boží dopuštění. Všude byli lidé, alkohol, kouřilo se v bytě, což nám majitel zakázal. Asi kolem půlnoci už nám na dveře bouchali policisté, které zavolali sousedi.

Nájemní smlouva byla na mě ještě z doby, kdy Irena studovala. Takže následný problém jsem řešila já. Policie u nás ale našla hledaného mladíka, který měl nějaké problémy s drogami, takže to jen přililo olej do ohně. Byl to průšvih a mně došlo, jak moc se Irena změnila. Strašně jsme se pak pohádaly, nakonec jsem z bytu neodešla já, ale vyhodila jsem svou kamarádku.

K TÉMATU  Vztah s tchyní: Jak uklidnit věčně rozbouřenou řeku?

Moc mě to mrzí, takhle to dopadnout nemělo a není den, kdy bych na Irenu nemyslela. Úplně nám to zkazilo přátelství. Byla chyba se společně sestěhovat a už bych do toho nikdy nešla. Společné bydlení s kamarádkou naše přátelství zničilo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Radka (22): Úchylný soused mi nedá spát. Kdy už bude konečně klid?

Antonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Kombuchu už snad známe všichni. Je považovaná za zdravý fermentovaný čaj, který pomáhá nejen našim střevům, ale i celkové imunitě. Ještě ale existuje spoustu věcí, co o ní neznáte. Tak například – věděli jste, že kombucha může i uškodit?
Jedni je milují pro jejich klasický vzhled a charakteristické prošívání, které lze poznat hned na první pohled, jiní pro ně zase mají slabost, neboť se od konkurence odlišují trvalostí, komfortem a různorodými střihy, mezi nimiž si každý ctitel džínů snadno najde něco pro sebe. O jakých kalhotách je zde řeč?
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
S příchodem vánočního období se nevyhnutelně mění nejen atmosféra domova, ale i pracovní prostředí. Jak zvládnout Vánoce v práci bez ztráty pohody a efektivity? Dnešní článek se věnuje právě této otázce a přináší pět praktických rad, jak skloubit vánoční radost s pracovními povinnostmi. Ať už jste zaměstnanec nebo vedoucí týmu, naše tipy vám pomohou vytvořit vánoční atmosféru v práci, která zlepší náladu a přispěje k dobrému týmovému duchu.
Turistické středisko Jasná je velmi známé, stejně jako mnoho dalších míst v jeho okolí. Dovolená v Nízkých Tatrách na Slovensku ale může být plná jedinečných zážitků z míst, která každý nezná. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste nebyli obklopeni obrovskými davy turistů. Díky tomu si užijete dovolenou mnohem více.
Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.
Jste-li ve věku 55+ a hledáte zaměstnání, můžete se s tím běžně setkat. Věková diskriminace při žádosti o zaměstnání je v naší zemi poměrně běžná. Způsobů, jak ji prokázat a jak se jí bránit, není bohužel mnoho. Ale jsou.
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Máte za sebou poměrně náročné týdny a přemýšlíte, jak si spravit náladu? I když zaručeně pomáhá zmrzlina společně s dobrým dezertem, nemusíte se nutně uchylovat k cukru. Stačí se jen správně obléknout!

Výběr článků

Dnešní společnost často klade na ženy tlak ve smyslu partnerských vztahů, ačkoliv mnohé z nás volí cestu svobody a samostatnosti. Proč je ale tak často stigmatizováno být single, zejména když se jedná o vlastní rozhodnutí? V dnešním článku na Dámské Lize prozkoumáváme realitu života jako single ženy a zkoumáme, jak to, že jsme samy, může být prospěšné a osvobozující rozhodnutí, nikoli něco, co bychom měly vnímat jako nedostatek
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Modelace prsou představuje chirurgický zákrok, jehož účelem je změnit tvar prsou. Nejčastěji jde o zvednutí prsou, jejich zpevnění, a případně lze operaci kombinovat s vložením implantátů pro zvětšení prsou. Jde o zákrok, který může ženám pomoci nabýt zpět ztracené sebevědomí.

Nepřehlédněte

Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.
Zelená káva je oblíbený produkt, jehož přívrženci jsou především z řad milovníků zdravého životního stylu. Kávová zrna jsou u zelené kávy nepražená, a tak na rozdíl od obvyklé černé kávy nemají tak bohatou vůni a barvu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek