Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Michaela Nosková otevřeně promluvila o domácím násilí

Česká zpěvačka Michaela Nosková se rozhodla poprvé otevřeně promluvit o domácím násilí, které trvalo tři roky. Její expartner ji psychicky i fyzicky týral. Nyní svůj příběh sdělila veřejnosti a popsala své pocity.
Nossková
Michaela Nosková otevřeně promluvila o domácím násilí

07. 06. 2024

07. 06. 2024

Michaela Nosková a její zpověď

Michaela Nosková nedávno promluvila o svém příběhu v pořadu 168 hodin. Kriminalisté začali stíhat jejího expartnera v polovině května tohoto roku. Bývalý pár má společnou dceru Jasněnku, kterou chce muž do své péče. Zpěvačka chtěla svým příběhem podpořit novelu zákona o domácím násilí. V pořadu také popsala průběh domácího násilí a to, jak je těžké si situaci připustit.

Průběh násilí

Nosková vysvětlila, že domácí násilí začíná pomalu a nenápadně. “Jde to pomalu, ani si toho nevšimnete, když ten člověk umí pracovat s vaším smýšlením. Věříte tomu, co opakuje, a jste zranitelnější. Začne to psychičnem, výkřiky, neadekvátními řešeními situací a pak až přijde to fyzično,” řekla zpěvačka pro Super.cz.

Podcast Pod Svícnem

V podcastu Pod Svícnem Michaela Nosková hovořila o tom, jak snadno člověk propadne svému partnerovi. “Zamilovala jsem se, dala jsem si ho na piedestal a cokoliv, co mi potom říkalo moje okolí, jsem nechtěla slyšet. Když se pak začnou postupně dít různé věci, tak je omlouváte a pak to dojde do fáze, že si za to můžete sama,” popsala. Partner jí kromě vulgárních nadávek odepíral i péči o vlastní dceru.

Příklady násilí

Nosková popsala jednu ze situací, kdy jí partner fyzicky napadl. “Pokud ty příkazy nedodržíte, tak to přeteče do agrese. Dceři tehdy bylo pět týdnů, on ji držel v náručí a já skončila zakleknutá na schodech. Jak na mně klečel, tak dceři bouchnul hlavou o zeď, až tam měla bouli,” uvedla. “Na to se vás pak lidi ptají, proč jste nevolala policii… No protože jsem řešila, že má moje pětitýdenní dcera bouli na hlavě a musela jsem do nemocnice, ne že mám volat policii,” dodala.

K TÉMATU  Zemřel rocker Vlasta Zahrádka, bylo mu 59 let

Současná situace

Michaela Nosková přiznala, že momentálně neví, co bude dál. “Nemůžu se pohnout doleva ani doprava. Naštěstí jestli tady něco funguje, tak jsou to intervenční centra, díkybohu za ně. Chodila jsem i do Bílého kruhu bezpečí,” zmínila v podcastu Pod Svícnem. Intervenční centra jí poskytla terapie a praktické rady, jak postupovat v krizové situaci.

Nosková
Zpěvačka si prošla peklem.

Bezpečí dcery

Pro Noskovou je nejdůležitější bezpečí dcery, kterou ale musí bývalému partnerovi několikrát týdně předávat. Dodala také, že se bojí být s expartnerem a dcerou sama. Proti muži nyní probíhá vyšetřování kvůli ohrožování výchovy dítěte, vydírání a týrání osoby žijící ve společném obydlí. Bývalý přítel zpěvačky ale svou vinu odmítá.

Další příběh o domácím násilí nedávno sdílela také zpěvačka Šárka Vaňková, která o něm promluvila v pořadu 13. komnata. I ona se musela potýkat s fyzickým a psychickým týráním od svého partnera.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Herečka Veronika Arichteva terčem kritiky kvůli poprsí

Zdroje článku:
Super.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.
Saunování přináší celou řadu zdravotních benefitů. Během chvíle dokonale prohřeje celé tělo, podporuje relaxaci, posiluje imunitu. Chodit do sauny pravidelně rozhodně má smysl. Jen při tom nesmíte chybovat.
Děti jsem nikdy nechtěla, a to můj přítel dobře věděl. Myslela jsem si, že náš vztah je jasně nastavený, že jsme domluvení a nic to nezmění. Právě i podle toho jsem si partnera vybírala. Dnes je ale všechno jinak, i když jsme si dávali pozor, já otěhotněla a dostala jsem se do nepříjemné situace.
Mileniálové jsou prý rozmazlená generace, která nemá ráda závazky, zato má vysoké ambice. Veškerý volný čas tráví na mobilu a vyhýbají se sexu. Jak je na tom, ale předchozí generace X? Mají si co vyčítat?
Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!
Svým tvarem trochu připomíná mrkev. Jindy zase mívá kulatý tvar a na pohled tak připomíná přerostlou ředkvičku. O čem je řeč? O zelenině, kterou mnoho lidí (ne)vědomě přehlíží a do jídelníčku ji zařazuje jen zřídka. Znáte bílou ředkev?
Proměňte jarní úklid z rutinní povinnosti na rodinnou zábavu. Zjistěte, jak motivovat děti k účasti a vytvořit z úklidu zábavnou aktivitu, která posílí rodinné pouto.
Syndrom zlomeného srdce označuje onemocnění, které je zcela vzácné, nicméně objevující se u jinak naprosto zdravých a v některých případech i mladých osob. Tento syndrom se vztahuje k psychice a jinak bývá nazýván také jako Takotsubo kardiomyopatie.
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.

Výběr článků

Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?
Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.

Nepřehlédněte

V dnešním světě se dá najít spousta způsobů, jak pracovat sám se sebou, a jedním takovým lifestylovým trendem je i biohacking, který je takovou filosofií budoucnosti a mluví se o něm jako o způsobu, jak využít v průběhu života svůj tělesný potenciál a užít si spoustu let v dobré duševní i fyzické kondici.
Módní trendy začínajícího roku nejsou zase tak velkým překvapením, jaké jsme někteří očekávali. Takže to nebudeme zdržovat a jdeme rovnou na věc.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek