Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
drogový dealer
Dceru mi odvedl drogový dealer. (foto: 123rf)

04. 03. 2021

Špatný start do života

Vždycky jsem se pro svoji dceru snažila dělat to nejlepší, když se na to však podívám zpětně, zřejmě jsem pro to neudělala všechno. Markétka byla už od mala velmi veselé dítě, které si dokázalo podmanit své okolí. Žili jsme společně s jejím otcem v našem společném bytě. A právě v tom byl nejspíš kámen úrazu.

Markétin otec se své povinnosti chopil zprvu zodpovědně. Ovšem postupem času se z něj stával čím dál tím svéráznější muž. Zejména, když se napil, dokázal být zlý. Já jsem stále doufala v to, že je ještě možnost jeho chování změnit a chtěla jsem zachovat úplnou rodinu.

Možná to však byla obrovská chyba. Markéta to totiž výrazně vnímala a ovlivňovalo to její psychiku. Já však byla moc slabá na to, abych od něj odešla a zařídila pro nás dvě lepší život.

Byla chyba ve výchově?

Často se nad tím zpětně zamýšlím a přemítám, zda jsme chybu udělali my jako rodiče a zda bylo možné dát Markétě lepší základy pro život. Třeba by pak nedopadla tak špatně. Věci se začaly ubírat špatným směrem už když byla dcerka na základní škole.

Ve třinácti letech mnohdy chodila za školu a poznávala dospělácký svět, kouřila cigarety a pila levné víno. Pak nastalo období klidu, to bylo však spíše jen ticho před bouří. Později do toho totiž spadla znovu, ale tentokrát výrazně hůř.

Cigarety vyměnila za marihuanu, školní docházka už ji vůbec nezajímala. Vše dokázala skrývat za perfektní lži, měla totiž vlastní hlavu a pocit, že ví všechno nejlíp.

Dostali jsme varovný signál, netušili jsme, že přijde i drogový dealer

Vrcholným kouskem její puberty byl útěk z domova. Nevěděli jsme, proč to udělala. Proč nám nemohla něco říct. Hledali jsme ji všude, dokonce i s pomocí policie. Měli jsme o ní strašlivý strach. Nakonec se však našla druhý den na lavičce v parku. Byla jen promrzlá a hladová, jinak se jí nic nestalo. Nám spadl kámen ze srdce, že ji máme zpátky doma a všechno je v pořádku.

K TÉMATU  Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Jenže v pořádku nebylo vůbec nic. Tenhle útěk měl pro nás znamenat velké varování, jakési volání o pomoc. My jsme to ale velmi podcenili. Markéta se však zlepšila, začala zase chodit do školy, vylepšila si známky, a to nám dodalo pocit, že je vše zase v pořádku. Spokojeně oslavila šestnácté narozeniny a život šel dál. Měli jsme však vědět, že na tom naše dcera vůbec není lépe.

Přišla první láska – drogový dealer

Markéta se poprvé zamilovala. To by bylo v jejím věku zcela normální, nejednalo se však o žádného sympatického vrstevníka. Našla si výrazně staršího přítele, hlavním problémem však bylo, že byl drogový dealer. Kromě prodávání se však nebál je ani aktivně užívat.

Samozřejmě, že jsem se jí to snažila vymluvit, to však nemělo žádný smysl. Ona měla hlavu plnou lásky a přes to neviděla všechny ty špatné věci.

Samozřejmě se Markéta dlouho drogám vyhýbat nedokázala a za pomoci přítele je okusila. Zpočátku jsem na ní nic nepoznala, byla schopná vše skvěle zamaskovat. Nakonec však vyšlo na povrch, že i ona se užívání drog aktivně věnuje. To pro mě byla velká rána. Z mojí malé dcerušky se stala žena, kterou jsem nepoznávala.

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?Měla jsem snahu jí to všechno vymluvit, otevřít jí oči, aby začala žít jinak. Ona si však nedala říct. Měla pocit, že jí jen ubližuji a nedovolím jí být šťastná. Začala mě nenávidět, odešla žít se svým přítelem a se mnou úplně přerušila kontakt. Ten drogový dealer nám ji prostě vzal.

Až do smrti si budu vyčítat, že to snad byla moje chyba. Snad každý den přemýšlím, co jsem měla udělat jinak, aby Markéta nedopadla takhle. Velmi mě mrzí, že jsme se přestali stýkat, i přesto však doufám, že nadejde den, kdy si to vše uvědomí. Že se snad rozhodne změnit svou životní cestu.

K TÉMATU  Radka (21): Byla jsem zdrogovaná. Ráno jsem se probudila nahá. Nic si nepamatuji

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Chystáte se na dovolenou, ale rádi byste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s krádežemi? Zpozorněte u našeho přehledu pěti nejhorších krádežnických destinací a hlavně – pozor na peněženky!
Dopřejte svému partnerskému vztahu nové impulsy a uvidíte, že se na sebe budete opět těšit! Značka – máme tipy pro stydlíny i odvážné duše!
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Pohodlně se usaďte a pojďte si projít komiks, který u vás doma způsobí změnu. Je váš protějšek vaším skutečným partnerem?
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Dřevěné, proutěné, skleněné, na řetězu nebo dokonce samozavlažovací, takové mohou být závěsné květináče. Záleží na vás, jestli si rostlinky pověsíte doma v interiéru nebo venku na zahradě.

Výběr článků

Turistické středisko Jasná je velmi známé, stejně jako mnoho dalších míst v jeho okolí. Dovolená v Nízkých Tatrách na Slovensku ale může být plná jedinečných zážitků z míst, která každý nezná. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste nebyli obklopeni obrovskými davy turistů. Díky tomu si užijete dovolenou mnohem více.
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...

Nepřehlédněte

Už jste někdy přemýšleli nad tím, že své průmyslově vyráběné prací prášky vyměníte za něco více ekologického? My rozhodně ano.
Ráda si dopřáváte relaxační koupel, kdy máte čas jenom sama pro sebe a nikdo vás neruší? Napustíte si vanu plnou horké vody, přidáte pěnu, ponoříte se do spousty bublin a zavřete oči. Tento prožitek si ale můžete ještě zpříjemnit. Navíc se krásně prohřejete a i v pošmourném počasí neztratíte dobrou náladu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek