Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Letní sezóna odstartovaná a vy již jistě máte plány, ne-li již zaplacené dovolené. Cestovní horečka stoupá, vy se těšíte, nicméně máte před sebou nějaké ty výzvy. A to předně v podobě balení, chystáte-li se cestovat letecky.
do letadla
Cestujete daleko a nevíte si rady, jak si zabalit do letadla? Poradíme vám.

28. 06. 2022

Odbavené zavazadlo

Cestujete-li na vyšší počet dnů, myšleno minimálně týden, jistě jste si k zájezdu či samotné letence nechali zajistit zavazadlo k odbavení. Do tohoto zavazadla můžete dát nejen větší množství svých věcí, ale zároveň ty, které s sebou do letadla vzít nesmíte, o tom více uvnitř článku.

Vhodné kabinové zavazadlo

Prvotně byste si měli pořídit vhodné zavazadlo s sebou na palubu. Každý přepravce má na svých oficiálních stránkách zveřejněné rozměry zavazadla, jež byste měli dodržovat a řídit se dle nich. Zvolením zavazadla se správnými rozměry si ušetříte případné poplatky navíc nebo situaci, kdy vám zavazadlo, které jste plánovali vzít si do letadla, odbaví.

Takové zavazadlo byste měli zvolit nejen dle rozměrů, ale aby současně mělo samo o sobě nízkou váhu. Trh jich nabízí nepřeberné množství, jistě si to své, nejvíce líbivé, najdete.

Myslete na váhový limit

Nejen zavazadla k odbavení, ale i ta příruční do letadla mají svá váhová omezení. Před cestou si raději váhu zavazadla ověřte, zbytečně byste mohli na letišti platit navíc nebo být nuceni se věcí zbavit.

Oblečení

Máte strach, že vám v letadle nebo v cílové destinaci bude chladněji? Ano, vrstvu navíc si rozhodně vezměte s sebou, ale do příručního zavazadla ji nebalte, zbytečně byste si zabrali tolik potřebné místo. Vezměte si vrstvy na sebe, klidně dvě trička, mikinu a ještě bundu. Nebo můžete i lehké boty jako jsou žabky nebo sandále dát do zavazadla k odbavení a na sebe na cestu si vzít uzavřené boty, co jsou těžší.

balení
Cenné místo ušetříte tím, že na sebe větší a těžší oblečení obléknete.

Navíc v letadle bývá často zima, takže se vám nějaký ten kus oblečení na sobě bude hodit.

Cennosti všude s sebou

Cokoli cenné a potřebné noste vždy u sebe, ale hlavně si vše velmi střežte. Pasy, peněženky, platební karty, mobilní telefony, klíče, to jsou samozřejmosti. Berete-li s sebou například tablet, sluchátka nebo laptop, mějte ho raději též u sebe. Tato zařízení budete muset při kontrole vyndat z tašky ven, nicméně je to i tak bezpečnější.

K TÉMATU  Zkuste si udělat volno a vyrazit na kole po Jižní Moravě

Elektronika vám zároveň pomůže zkrátit dobu letu a zahnat nudu, musí být ale v leteckém módu.

Nejen cestovní pas či občanský průkaz, ale i další doklady jako je řidičský průkaz, kartička pojištěnce, to vše mějte u sebe. Nejlépe na těle. Jedním z bezpečných způsobů je tyto doklady uschovat do uzavíratelné plastové schránky a tu mít například pověšenou na krku nebo zapnutou v oblečení, co máte na sobě.

Svačinka

Cestování se mnohdy protáhne a může se stát, že se delší dobu ocitnete bez možnosti občerstvení. Připravte si drobné pochutiny dopředu nebo si je kupte přímo na letišti. A nezapomeňte na lahev čisté vody.

Toaletní potřeby

Toaletní potřeby a veškeré tekuté látky jako odličovač, mýdlo, šampon, se nesmí brát do letadla na palubu. Výjimku tvoří malá množství do 100 ml, takovou kosmetiku si přelijete do plastových cestovních lahviček a dáte do uzavíratelného sáčku.

kosmetika
Do letadla nemůžete vzít kosmetiku jen tak, jak ji seberete z poličky.

Do batohu či palubního zavazadla dejte doma tyhle věci někam nahoru, snáze se vám pak budou vyndávat na pás během letištní kontroly. Rozmyslete si, bez čeho se během cesty neobejdete a sbalte si jen to naprosto nepostradatelné. Nebo si pořiďte hodně cestovních lahviček.

Malá lékárnička

Někdy se při letu nemusíte cítit ve své kůži, ba dokonce se vám může udělat velice nevolno. Je více než moudré těmto stavům předejít nebo minimálně být na ně připraveni. Přibalte si k sobě do letadla prášky proti nevolnosti, kapesníčky, vlhčené ubrousky, žvýkačky, raději i náplasti či špunty do uší.

Malé nůžtičky ale zabalte do svého zavazadla k odbavení. Ty do této lékárničky nepatří. Ovšem na některých letištích v kosmetické taštičce projdou.

Létání s dětmi

Cestujete-li s dětmi, je potřebné myslet předně na ně, jak jim nejvíce zpříjemnit cestu a zároveň tedy i sobě. Přibalte jim věci, co mají rády, ať už jsou to nějaké menší hračky, malování, knížky nebo tablet s pohádkami a sluchátky.

K TÉMATU  Chcete ušetřit, a přitom si vybrat? Zkuste Yespojisteni.cz!

Cestovní polštářek

Letíte-li delší dobu, tento moderní výdobytek je nenahraditelný, samozřejmě je potřebné uvážit, zda na to máte v zavazadle prostor, ale když ho na letišti budete nosit kolem krku, problém je vyřešený.

Cestovní polštářek můžete obohatit o masku na oči a špunty do uší pro ještě klidnější odpočinek.

Knihy

Jste-li vášnivými čtenáři či si rádi touto aktivitou zkrátíte hodiny v letadle, kniha je perfektní volba. V rámci ušetření místa a hmotnosti doporučujeme variantu čtečky nebo tabletu, kde si můžete uložit velké množství čtiva.

Přenosná nabíječka

Pokud budete mobilní telefon či tablet během cesty hojně využívat, sežeňte si skladnou přenosnou nabíječku. Můžete si tak krátit čas po delší dobu.

Co na palubu nepatří

Jsou věci, které vám v žádném případě neprojdou kontrolou. Mezi ně se řadí hořlaviny, střelné zbraně, ostré předměty, tekutiny, nářadí, kempingové vybavení a další různé kategorie. Jestliže chcete převážet něco speciálního, je dobré podívat se na webové stránky dané letecké společnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

7 tipů, jak zvládnout v klidu a bez nervů první let

S dítětem na letišti a v letadle. Cestovní doklady, jídlo na palubě a další praktické informace, které je dobré vědět před odletem

Zdroje článku:
www.traveltips.com, www.seatmaestro.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. Ta žije s matkou a jejich rozchod nezvládá. A mě si zařadila na seznam lidí, které nebude mít už z principu ráda. Dcera je prostě nejvíc.
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Být matkou je jedinečnou cestou plnou radosti, ale i výzev. V našem článku "Podpora a komunita pro matky" se zaměříme na sílu spojení a sdílení mezi matkami. Prozkoumáme různé způsoby, jak mohou matky najít podporu ve svém okolí, a jaký přínos může mít aktivní zapojení do komunitních sítí. Přineseme příběhy, tipy a zkušenosti, které mohou pomoci vytvořit síť solidarity mezi matkami v různých životních situacích. Přijměte naši pozvánku do světa, kde sdílení zkušeností posiluje a vytváří pevné pouto mezi matkami, a kde vzniká bezpečné a podporující prostředí pro všechny, kdo mají to nejcennější – své děti.
Domácí zvířata jsou pro radost. Kočky občas tropí všechny ty věci, na které jsme zvyklí. Snaží se nacpat do každé tašky, loví svůj stín nebo odraz v zrcadle, a jsou zvědavé a chtějí všechno zkoumat. Zaručeně vás pobaví!
Dopřejte svému partnerskému vztahu nové impulsy a uvidíte, že se na sebe budete opět těšit! Značka – máme tipy pro stydlíny i odvážné duše!
Co vás čeká tento pracovní týden? Čemu se raději vyhnout a co můžete očekávat? Některý den je vhodný na péči o vaše zdraví, jiný zase pro vypuštění vašich emocí. Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Je tomu několik dnů, kdy Lela Ceterová a Karlos Vémola oznámili, že jdou od sebe. Složité životní období prožívali již nějaký čas, a v poslední době se dokonce nakazili koronavirem, kterým onemocněla i jejich několikaměsíční dcerka.
Svým tvarem trochu připomíná mrkev. Jindy zase mívá kulatý tvar a na pohled tak připomíná přerostlou ředkvičku. O čem je řeč? O zelenině, kterou mnoho lidí (ne)vědomě přehlíží a do jídelníčku ji zařazuje jen zřídka. Znáte bílou ředkev?

Výběr článků

Zemřel herec a zpěvák Josef Laufer (†84). Představitel Kohna z komedií Kameňák, artisty Paola ze seriálu Cirkus Humberto a interpret hitu Sbohem lásko, já jedu dál podlehl následkům operace kolene z března 2020, kdy mu selhalo srdce. Po komplikacích byl uveden do umělého spánku, ve kterém zůstal až do své smrti.
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Prakticky v každé moderní domácnosti se nachází myčka a pračka. Tyto spotřebiče nám dokážou ušetřit neskutečné množství času a práce. Z toho důvodu je třeba se o ně pořádně starat, aby z ničeho nic nevypověděly svou službu a nenechaly vás na holičkách. Jak na to?

Nepřehlédněte

Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Ženy i muži často mateřská znaménka podceňují, ale to se nevyplácí. Nikdy nemůžete vědět, jestli v sobě náhodou neskrývají strašáka v podobě rakoviny. Proto si nechávejte znaménka nejenom pravidelně kontrolovat, ale také se o ně správně starejte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek