Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Survivor 2023: Rekapitulace před velkým finále. Komu se zavřely dveře před nosem a kdo má největší šanci?

Survivor 2023 se po více než 70 dnech blíží do finále. Než se tak stane, pojďme si připomenout, komu se těsně před nosem zavřely dveře.
survivor
Survivor 2023 jde do finále.

17. 05. 2023

V 31. díle po napínavém duelu získal individuální imunitu Tomáš a zajistil si tak místo v top 3. Kmen na kmenové radě poslal do vyřazovacího duelu Martina, kterého trápí zdravotní problémy. Proti němu potom Tomáš postavil svou největší rivalku Johanku, která v napínavém duelu nakonec prohrála a Survivor opustila.

Johanka opouští soutěž před branami finále

Právě Johana Fabišíková, tanečnice ze Slovenska, byla pro mnohé diváky favoritkou celé soutěže a její vypadnutí před branami finále tak pro ně bylo velkým zklamáním. O její oblíbenosti svědčí i rychle se rozrůstající fanouškovská základna na Instagramu.

Johanka ovládla díky svým komunikačním dovednostem sociální hru a také našla největší počet skrytých imunit na ostrově. První z nich ještě před sloučením zahrála za herečku Karolínu Krézlovou, což byl herní tah, který z ní dělal velkou hráčku, jelikož tak poslala do duelu proti sobě dva velké kamarády a obávané hrozby celé soutěže, Matěje a Tomáše.

Druhou skrytou individuální imunitu zahrála po sloučení právě za Martina, s kterým se v posledním díle utkala v duelu. Tenkrát ho svým tahem ale pravděpodobně zachránila hrobníkovi z lopaty a do vyřazovacího duelu se tak dostal opět Tomáš a proti němu Pepa. Ani ten však nedokázal Tomáše porazit, hru už tak sleduje jen z poroty a bude rozhodovat o vítězi.

Po vypadnutí Johanky zůstávají ve hře poslední 3 hráči – Karolína, Tomáš a Martin. Jaká byla jejich hra a jaké jsou jejich šance na vítězství?

Martin Konečný

Prvním finalistou je 45letý Martin Konečný, na Instagramu známý též jako instructorzprievidze. Martin začínal svou hru v kmeni Rebelů a od začátku byl považován za dost kontroverzní postavu. I sami hráči v rozhovorech říkají, že Martina lidé buď milují, nebo nesnáší, například Petr Švancara se v rozhovorech netají tím, že Martin je člověk, kterého už by nemusel v životě potkat.

K TÉMATU  Ohlédnutí za Love Island 2021: Připomeňte si jeho hlavní účastníky

Už na první kmenové radě se přetřásalo jeho jméno, protože se údajně nechoval slušně k ženám v kmeni a mnohým nedělalo dobře ani jeho vítězný pokřik „A DU, A DU, A DU“ po vyhraných soubojích. Přesto se dokázal ve hře udržet až do top trojky a nakonec také získat sympatie mnoha diváků.

Martin patřil od začátku k hráčům, kteří prosazovali myšlenku vítězství Rebelů, a to i po sloučení. Početní převaha Rebelů a jeho pevné spojenectví s Adamem, Johankou a Bárou ho dostalo velmi daleko. Martin má rozhodně šanci na vítězství, bude ale záležet na dalším vývoji hry – čeká nás jako v loňské sérii ještě poslední hra nebo se před porotu dostane celá finálová trojice? Bude stačit Martinova finálová řeč?

Karolína Krézlová

Karolína Krézlová, 35letá herečka, patřila od začátku soutěže k nejvíce nenáviděným osobám mezi fanoušky Survivora. Na první dohady nenechala dlouho čekat a dostala se hned do prvního vyřazovacího duelu Hrdinů proti Soně, který ale vyhrála a vrátila se zpět do hry. Nebyl to její jediný vyhraný duel, ukázala se jako velmi silný hráč, kterému se daří ve skládankách, a nakonec také v sociální hře.

Karolína dokázala poměrně nenápadně tahat za nitky, tvářila se jako velmi slabý hráč a často tvrdila, že už by chtěla jet domů. Kde byla ale ve skutečnosti pravda? I takoví hráči v americké verzi několikrát vyhráli. Mnohým divákům utkvěla jistě v paměti její velká hádka s pokerovou hráčkou Bárou, která ale v zápětí po prohraném duelu hru opustila.

Po sloučení se Karolína dostala do velmi zajímavé pozice, její vlastní aliance ji totiž nikdy nevybrala na odměnu a začala tak zvažovat přechod k alianci původních Rebelů, ke kterému nakonec také velmi nenápadně došlo. Karolína je tedy před branami finále ve velmi zajímavé pozici a věříme, že její finálová řeč před porotou by ještě mohla mnohým zamotat hlavu. Není rovněž tajemstvím, že někteří hráči a hlavně hráčky si přáli, aby vítězkou letošní řady byla žena.

K TÉMATU  Veselý vánoční animovaný film pro pobavení. Se svíčkami raději opatrně!

Tomáš Weimann

Tomáš Weimann, 33letý trenér skateboardingu, patřil od počátku mezi mnohými fanoušky k favoritům celé soutěže. Jeho cesta Survivorem nebyla snadná. Zpočátku vytvořil velmi silnou alianci v kmeni Rebelů, kde byl spojován především se Žanetou. Ještě před sloučením se však skrz výměnou za Petra Švancaru dostal do kmene Hrdinů a musel vytvářet aliance nové a přizpůsobovat se hře znovu.

Chybou pro ostatní hráče bylo, že se jim nepodařilo Tomáše vyřadit před sloučením. Po sloučení se totiž začal stávat držitelem imunit a velmi fyzicky silným hráčem. To dokazují i všechny vyhrané vyřazovací duely, v kterých musel porážet své přátele a spojence. Rozhodně to pro něj nebylo jednoduché, v posledních dnech hry se to podepisuje na jeho psychickém stavu, stejně jako to, že mu ve hře už nezbyl nikdo, s kým by si rozuměl. Právě vyhrané duely a fyzická zdatnost mu ale hrají do karet ve finálové řeči a má tak velkou šanci vyhrát celou hru.

Jak Survivor nakonec dopadne? Kdo si odnese výhru ve výši 2 500 000 Kč? Poslední souboj vypukne 18. května ve 21:35 na Nově.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Léto je v plném proudu a častuje nás nevyzpytatelným počasím. Vyzrajte na něj s limonádami plnými ovoce. Horké dny si žádají osvěžení a během těch deštivých zase potřebujete vitaminy, abyste předešli nachlazením. Přinášíme proto tipy na limonády z exotického ovoce, které zahrnují jak osvědčené klasiky, tak netradiční kombinace. Nejenomže vám budou chutnat, ale zároveň vás – alespoň pomyslně – přenesou tropického ráje.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Dámy, ruku na srdce, která z vás se každoročně netěší na první letní paprsky, abyste svou pokožku mohly vystavit sluníčku? Věděly jste ale, že opálená kůže byla dříve známkou chudoby? A kdy se na trhu objevily první opalovací krémy? Čtěte dále a dozvíte se mnohem více o historii opalování.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek