Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Survivor 2023: Rekapitulace před velkým finále. Komu se zavřely dveře před nosem a kdo má největší šanci?

Survivor 2023 se po více než 70 dnech blíží do finále. Než se tak stane, pojďme si připomenout, komu se těsně před nosem zavřely dveře.
survivor
Survivor 2023 jde do finále.

17. 05. 2023

V 31. díle po napínavém duelu získal individuální imunitu Tomáš a zajistil si tak místo v top 3. Kmen na kmenové radě poslal do vyřazovacího duelu Martina, kterého trápí zdravotní problémy. Proti němu potom Tomáš postavil svou největší rivalku Johanku, která v napínavém duelu nakonec prohrála a Survivor opustila.

Johanka opouští soutěž před branami finále

Právě Johana Fabišíková, tanečnice ze Slovenska, byla pro mnohé diváky favoritkou celé soutěže a její vypadnutí před branami finále tak pro ně bylo velkým zklamáním. O její oblíbenosti svědčí i rychle se rozrůstající fanouškovská základna na Instagramu.

Johanka ovládla díky svým komunikačním dovednostem sociální hru a také našla největší počet skrytých imunit na ostrově. První z nich ještě před sloučením zahrála za herečku Karolínu Krézlovou, což byl herní tah, který z ní dělal velkou hráčku, jelikož tak poslala do duelu proti sobě dva velké kamarády a obávané hrozby celé soutěže, Matěje a Tomáše.

Druhou skrytou individuální imunitu zahrála po sloučení právě za Martina, s kterým se v posledním díle utkala v duelu. Tenkrát ho svým tahem ale pravděpodobně zachránila hrobníkovi z lopaty a do vyřazovacího duelu se tak dostal opět Tomáš a proti němu Pepa. Ani ten však nedokázal Tomáše porazit, hru už tak sleduje jen z poroty a bude rozhodovat o vítězi.

Po vypadnutí Johanky zůstávají ve hře poslední 3 hráči – Karolína, Tomáš a Martin. Jaká byla jejich hra a jaké jsou jejich šance na vítězství?

Martin Konečný

Prvním finalistou je 45letý Martin Konečný, na Instagramu známý též jako instructorzprievidze. Martin začínal svou hru v kmeni Rebelů a od začátku byl považován za dost kontroverzní postavu. I sami hráči v rozhovorech říkají, že Martina lidé buď milují, nebo nesnáší, například Petr Švancara se v rozhovorech netají tím, že Martin je člověk, kterého už by nemusel v životě potkat.

K TÉMATU  Práce snů

Už na první kmenové radě se přetřásalo jeho jméno, protože se údajně nechoval slušně k ženám v kmeni a mnohým nedělalo dobře ani jeho vítězný pokřik „A DU, A DU, A DU“ po vyhraných soubojích. Přesto se dokázal ve hře udržet až do top trojky a nakonec také získat sympatie mnoha diváků.

Martin patřil od začátku k hráčům, kteří prosazovali myšlenku vítězství Rebelů, a to i po sloučení. Početní převaha Rebelů a jeho pevné spojenectví s Adamem, Johankou a Bárou ho dostalo velmi daleko. Martin má rozhodně šanci na vítězství, bude ale záležet na dalším vývoji hry – čeká nás jako v loňské sérii ještě poslední hra nebo se před porotu dostane celá finálová trojice? Bude stačit Martinova finálová řeč?

Karolína Krézlová

Karolína Krézlová, 35letá herečka, patřila od začátku soutěže k nejvíce nenáviděným osobám mezi fanoušky Survivora. Na první dohady nenechala dlouho čekat a dostala se hned do prvního vyřazovacího duelu Hrdinů proti Soně, který ale vyhrála a vrátila se zpět do hry. Nebyl to její jediný vyhraný duel, ukázala se jako velmi silný hráč, kterému se daří ve skládankách, a nakonec také v sociální hře.

Karolína dokázala poměrně nenápadně tahat za nitky, tvářila se jako velmi slabý hráč a často tvrdila, že už by chtěla jet domů. Kde byla ale ve skutečnosti pravda? I takoví hráči v americké verzi několikrát vyhráli. Mnohým divákům utkvěla jistě v paměti její velká hádka s pokerovou hráčkou Bárou, která ale v zápětí po prohraném duelu hru opustila.

Po sloučení se Karolína dostala do velmi zajímavé pozice, její vlastní aliance ji totiž nikdy nevybrala na odměnu a začala tak zvažovat přechod k alianci původních Rebelů, ke kterému nakonec také velmi nenápadně došlo. Karolína je tedy před branami finále ve velmi zajímavé pozici a věříme, že její finálová řeč před porotou by ještě mohla mnohým zamotat hlavu. Není rovněž tajemstvím, že někteří hráči a hlavně hráčky si přáli, aby vítězkou letošní řady byla žena.

K TÉMATU  Švábi, špína a smrad: Kontroverzní Výměna manželek předčasně ukončena

Tomáš Weimann

Tomáš Weimann, 33letý trenér skateboardingu, patřil od počátku mezi mnohými fanoušky k favoritům celé soutěže. Jeho cesta Survivorem nebyla snadná. Zpočátku vytvořil velmi silnou alianci v kmeni Rebelů, kde byl spojován především se Žanetou. Ještě před sloučením se však skrz výměnou za Petra Švancaru dostal do kmene Hrdinů a musel vytvářet aliance nové a přizpůsobovat se hře znovu.

Chybou pro ostatní hráče bylo, že se jim nepodařilo Tomáše vyřadit před sloučením. Po sloučení se totiž začal stávat držitelem imunit a velmi fyzicky silným hráčem. To dokazují i všechny vyhrané vyřazovací duely, v kterých musel porážet své přátele a spojence. Rozhodně to pro něj nebylo jednoduché, v posledních dnech hry se to podepisuje na jeho psychickém stavu, stejně jako to, že mu ve hře už nezbyl nikdo, s kým by si rozuměl. Právě vyhrané duely a fyzická zdatnost mu ale hrají do karet ve finálové řeči a má tak velkou šanci vyhrát celou hru.

Jak Survivor nakonec dopadne? Kdo si odnese výhru ve výši 2 500 000 Kč? Poslední souboj vypukne 18. května ve 21:35 na Nově.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zatímco o jiných záležitostech se dokážete bavit dlouhé hodiny, na téma sex ještě jaksi nepřišla řada? Proč je dobré spolu otevřeně mluvit na téma sex, a co získáte, když to zvládnete? Na závěr pro vás máme peprný tip, který rozhodně vyzkoušejte!
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Tchynin jazyk je oblíbenou pokojovou rostlinou hlavně z důvodu nenáročnosti a jednoduchého pěstování. Podívejte se blíže na tuto rostlinu, která vašemu interiéru dodá styl i mnoho dalších pozitivních superlativ.
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Zajímá vás, co právě teď vaše dítě v děloze dělá? To se podle jeho stáří dá snadno zjistit. Kdy začíná vnímat hlasy i sladkosti, na kterých si pochutnáte? A jaký měsíc je pro něj velmi zásadní, protože poprvé otevře oči?
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Jít na první schůzku s celou řadou očekávání, která musí partner splňovat, je velmi kontraproduktivní. Jestliže se chcete seznámit, nemůžete čekat, že protějšek splní vaše představy během krátkého setkání v kavárně. Rychlé soudy jsou špatné soudy.
Vlastníte chytrý telefon? V tom případě byste v něm měla mít nainstalované i chytré aplikace. Které že to jsou? Samozřejmě jde o aplikace, které ocení každá moderní žena.
Věcí, které máme doma a jsou potenciálně životu nebezpečné, je bezpočet. Od různých chemikálií v koupelně až po ostré rohy nábytku. A jakmile si pořídíte malé dítě ukáže se, že vlastně celý váš dům je jedno velké nebezpečí.
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  

Výběr článků

Nela pod vedením koučky Marcely Hlaváčkové postupuje malými krůčky pro lidstvo, ale velkými pro sebe. A v tom je ta podstata. Co se naučila na čtvrté schůzce?
Tato stavba klame tělem. Na první pohled vypadá jako obyčejná stodola, ale uvnitř se skrývá moderní rezidence. Obrovský prostor v prvním patře, překrásný dřevěný interiér a obrovské prosklené čelo budovy, skýtající výhled na nedaleké hory. Kdo by nebral takové bydlení?
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?

Nepřehlédněte

Nic nevykouzlí v obývacím pokoji lepší atmosféru než krby a krbová kamna. Planoucí oheň je nejen přírodním zdrojem tepla, ale působí i jako balzám na duši. Když se venku ochlazuje a za okny padne tma, zářivé plamínky se postarají o pocit pohodlí a útulnosti. Prohlédněte si krásné krby a krbová kamna a možná dostanete chuť si zatopit dřevem.
Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek