Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Měl to být hit, naslibovali nám nejdrsnější reality show. A místo toho máme v televizi pohled na táboření v exotice uplakaných celebrit. Survivor patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším reality show na světě. Asi nejslavnější je ale originální americká verze, kterou už 41 sezón moderuje Jeff Probst. U nás se vysílala pod názvem Kdo přežije.
survivor
Survivor sliboval mnohé. Především skvělou podívanou. (foto: instagram)

24. 02. 2022

Survivor Česko a Slovensko se ale ani vzdáleně nepodobá tomu, na co jsme byli u zahraničních verzí zvyklí. Možná i proto ztrácí diváky a lidé se vesměs této show vysmívají. Mizerný střih i zvuk, nesmyslná délka pořadu, natahování, duely. A do toho všeho nám ty celebrity odpadají jako hrušky. Kdo tohle přežije?

Čekali jsme víc, i od celebrit

Survivor ani není třeba srovnávat s originální verzí, i když ti, kteří originální verzi sledovali, jsou asi nejvíce zklamaní. Od nejdrsnější reality show světa všichni rozhodně očekávali více. I když má pořad licenci originální verze soutěže, jede se podle tureckého modelu. A také proto se v mnohém liší.

Tvůrci vsadili na celebrity, které hrají proti obyčejným lidem, ale už zde trošku narazili. Celebrity nám odpadají jedna podruhé jako hrušky ze stromu, přičemž zástupci lidu se drží, už tohle vyvolalo lavinu negativních komentářů. Každý se nejspíš těšil na to, jak uvidí známé tváře vytržené z jejich komfortní zóny, plni očekávání jsme chtěli sledovat, jak se jim povede na ostrově přežít. A místo toho sledujeme, jak odcházejí na vlastní žádost zase domů.

Jen pár dní na ostrově vydržel zpěvák Vojtěch Drahokoupil, nikdo mu nemůže mít za zlé jeho psychické problémy, ale proč do soutěže i přes své úzkosti a panické ataky vlastně chodil? No, a když soutěž kvůli zdravotním problémům opustil i oblíbený bojovník Gábor a nakonec i exotický Nathan, mnoho lidí ztratilo důvod dál ve sledování pokračovat. A tím trable nekončí, ani zdaleka.

Mluví se o zraněném moderátorovi Tomáši Zástěrovi, který také reprezentuje tým celebrit a na skok si do Česka odskočí i moderátor pořadu Ondřej Novotný. Vždyť už sama televize Markíza, která Survivor vysílá za Slovensko, musela přesunout vysílací čas pořadu na pozdější dobu, prostě nějak nejsou diváci.

K TÉMATUToto jsou poslední Ivaniny fotky s Karlem Gottem. Slabší povahy rozhodně dojmou až k slzám

Boj o přežití nebo tábor na exotickém ostrově?

Originální verze se oproti té turecké, podle které jedeme i my, v mnohém liší. Jde to vůbec srovnávat? To ani náhodou! Ať už jste sledovali originální verzi pořadu nebo ne, jistě vám neuniklo, že boj o přežití mají naši soutěžící značně usnadněný. Připravené místo na spaní, příbory, hrnečky, dokonce i deky a zápalky na rozdělání ohně.

Intro reality show Survivor Česko a Slovensko

Přitom o tohle všechno by měli soutěžící bojovat, přístřešek by si měli sami postavit, oheň by měli rozdělat za pomoci křesadla, aby to opravdu mělo něco společného s přežitím na opuštěném ostrově. Všechno ale měli na zlatém podnose, a tak není vůbec divu, že lidé přirovnávají tuhle rádoby nejdrsnější reality show spíše k pionýrskému táboru.

Nesmyslný systém vyřazování i zdlouhavé souboje, které raději přetočíme

I když samozřejmě má Survivor i své příznivce, většina sledujících se už dívá jen ze zvědavosti nebo z nudy. A negativních ohlasů je stále více. Mnohým už došla trpělivost, a to i z jiných důvodů. Občas se na pořad prostě ani nedá dívat, mizerný střih i zvuk, délka epizody, která uspává, nesmyslné opakované a zpomalené záběry. Také nekonečně dlouhá kmenová rada, které, bůhví proč, smí přihlížet i druhý kmen, a nakonec duel, který vlastně nikdo nechápe. Když už si přece přeje kmen někoho vyloučit, měl by tento člověk jít domů. Ale ne, ten ještě jde do duelu s někým, kdo ani nemusel být kmenem označen. Vypadnout tak může kdokoliv a smysl sociální hry je zde úplně pohřben.

Survivor
Survivor nakonec asi nepřežije nikdo. Ani diváci. (foto: instagram)

I když v některých dílech je možné postupem času sledovat více záběrů ze života v táboře. Což samozřejmě chce vidět každý nejvíce. Celkové kvalitě to už ale nepomůže. Jistě, nejsme v Americe a nemůžeme čekat na chlup stejnou verzi, ale i tak by se tvůrci měli zamyslet. Třeba se dočkáme druhé řady, kterou si konečně užijeme.

K TÉMATUMiminka a jejich dovádění. Sladcí drobečkové vám zpříjemní den

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.

Nepřehlédněte

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek