Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Měl to být hit, naslibovali nám nejdrsnější reality show. A místo toho máme v televizi pohled na táboření v exotice uplakaných celebrit. Survivor patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším reality show na světě. Asi nejslavnější je ale originální americká verze, kterou už 41 sezón moderuje Jeff Probst. U nás se vysílala pod názvem Kdo přežije.
survivor
Survivor sliboval mnohé. Především skvělou podívanou. (foto: instagram)

24. 02. 2022

Survivor Česko a Slovensko se ale ani vzdáleně nepodobá tomu, na co jsme byli u zahraničních verzí zvyklí. Možná i proto ztrácí diváky a lidé se vesměs této show vysmívají. Mizerný střih i zvuk, nesmyslná délka pořadu, natahování, duely. A do toho všeho nám ty celebrity odpadají jako hrušky. Kdo tohle přežije?

Čekali jsme víc, i od celebrit

Survivor ani není třeba srovnávat s originální verzí, i když ti, kteří originální verzi sledovali, jsou asi nejvíce zklamaní. Od nejdrsnější reality show světa všichni rozhodně očekávali více. I když má pořad licenci originální verze soutěže, jede se podle tureckého modelu. A také proto se v mnohém liší.

Tvůrci vsadili na celebrity, které hrají proti obyčejným lidem, ale už zde trošku narazili. Celebrity nám odpadají jedna podruhé jako hrušky ze stromu, přičemž zástupci lidu se drží, už tohle vyvolalo lavinu negativních komentářů. Každý se nejspíš těšil na to, jak uvidí známé tváře vytržené z jejich komfortní zóny, plni očekávání jsme chtěli sledovat, jak se jim povede na ostrově přežít. A místo toho sledujeme, jak odcházejí na vlastní žádost zase domů.

Jen pár dní na ostrově vydržel zpěvák Vojtěch Drahokoupil, nikdo mu nemůže mít za zlé jeho psychické problémy, ale proč do soutěže i přes své úzkosti a panické ataky vlastně chodil? No, a když soutěž kvůli zdravotním problémům opustil i oblíbený bojovník Gábor a nakonec i exotický Nathan, mnoho lidí ztratilo důvod dál ve sledování pokračovat. A tím trable nekončí, ani zdaleka.

Mluví se o zraněném moderátorovi Tomáši Zástěrovi, který také reprezentuje tým celebrit a na skok si do Česka odskočí i moderátor pořadu Ondřej Novotný. Vždyť už sama televize Markíza, která Survivor vysílá za Slovensko, musela přesunout vysílací čas pořadu na pozdější dobu, prostě nějak nejsou diváci.

K TÉMATU  Malý kluk je dojatý písničkou Say Something od Christiny Aguilery, vypnout ji ale nechce!

Boj o přežití nebo tábor na exotickém ostrově?

Originální verze se oproti té turecké, podle které jedeme i my, v mnohém liší. Jde to vůbec srovnávat? To ani náhodou! Ať už jste sledovali originální verzi pořadu nebo ne, jistě vám neuniklo, že boj o přežití mají naši soutěžící značně usnadněný. Připravené místo na spaní, příbory, hrnečky, dokonce i deky a zápalky na rozdělání ohně.

Intro reality show Survivor Česko a Slovensko

Přitom o tohle všechno by měli soutěžící bojovat, přístřešek by si měli sami postavit, oheň by měli rozdělat za pomoci křesadla, aby to opravdu mělo něco společného s přežitím na opuštěném ostrově. Všechno ale měli na zlatém podnose, a tak není vůbec divu, že lidé přirovnávají tuhle rádoby nejdrsnější reality show spíše k pionýrskému táboru.

Nesmyslný systém vyřazování i zdlouhavé souboje, které raději přetočíme

I když samozřejmě má Survivor i své příznivce, většina sledujících se už dívá jen ze zvědavosti nebo z nudy. A negativních ohlasů je stále více. Mnohým už došla trpělivost, a to i z jiných důvodů. Občas se na pořad prostě ani nedá dívat, mizerný střih i zvuk, délka epizody, která uspává, nesmyslné opakované a zpomalené záběry. Také nekonečně dlouhá kmenová rada, které, bůhví proč, smí přihlížet i druhý kmen, a nakonec duel, který vlastně nikdo nechápe. Když už si přece přeje kmen někoho vyloučit, měl by tento člověk jít domů. Ale ne, ten ještě jde do duelu s někým, kdo ani nemusel být kmenem označen. Vypadnout tak může kdokoliv a smysl sociální hry je zde úplně pohřben.

Survivor
Survivor nakonec asi nepřežije nikdo. Ani diváci. (foto: instagram)

I když v některých dílech je možné postupem času sledovat více záběrů ze života v táboře. Což samozřejmě chce vidět každý nejvíce. Celkové kvalitě to už ale nepomůže. Jistě, nejsme v Americe a nemůžeme čekat na chlup stejnou verzi, ale i tak by se tvůrci měli zamyslet. Třeba se dočkáme druhé řady, kterou si konečně užijeme.

K TÉMATU  Rozhovor s Petrou Janů. Jaké byly začátky kariéry a co jste ještě nevěděly?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.

Nepřehlédněte

I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek