Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Měl to být hit, naslibovali nám nejdrsnější reality show. A místo toho máme v televizi pohled na táboření v exotice uplakaných celebrit. Survivor patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším reality show na světě. Asi nejslavnější je ale originální americká verze, kterou už 41 sezón moderuje Jeff Probst. U nás se vysílala pod názvem Kdo přežije.
survivor
Survivor sliboval mnohé. Především skvělou podívanou. (foto: instagram)

24. 02. 2022

Survivor Česko a Slovensko se ale ani vzdáleně nepodobá tomu, na co jsme byli u zahraničních verzí zvyklí. Možná i proto ztrácí diváky a lidé se vesměs této show vysmívají. Mizerný střih i zvuk, nesmyslná délka pořadu, natahování, duely. A do toho všeho nám ty celebrity odpadají jako hrušky. Kdo tohle přežije?

Čekali jsme víc, i od celebrit

Survivor ani není třeba srovnávat s originální verzí, i když ti, kteří originální verzi sledovali, jsou asi nejvíce zklamaní. Od nejdrsnější reality show světa všichni rozhodně očekávali více. I když má pořad licenci originální verze soutěže, jede se podle tureckého modelu. A také proto se v mnohém liší.

Tvůrci vsadili na celebrity, které hrají proti obyčejným lidem, ale už zde trošku narazili. Celebrity nám odpadají jedna podruhé jako hrušky ze stromu, přičemž zástupci lidu se drží, už tohle vyvolalo lavinu negativních komentářů. Každý se nejspíš těšil na to, jak uvidí známé tváře vytržené z jejich komfortní zóny, plni očekávání jsme chtěli sledovat, jak se jim povede na ostrově přežít. A místo toho sledujeme, jak odcházejí na vlastní žádost zase domů.

Jen pár dní na ostrově vydržel zpěvák Vojtěch Drahokoupil, nikdo mu nemůže mít za zlé jeho psychické problémy, ale proč do soutěže i přes své úzkosti a panické ataky vlastně chodil? No, a když soutěž kvůli zdravotním problémům opustil i oblíbený bojovník Gábor a nakonec i exotický Nathan, mnoho lidí ztratilo důvod dál ve sledování pokračovat. A tím trable nekončí, ani zdaleka.

Mluví se o zraněném moderátorovi Tomáši Zástěrovi, který také reprezentuje tým celebrit a na skok si do Česka odskočí i moderátor pořadu Ondřej Novotný. Vždyť už sama televize Markíza, která Survivor vysílá za Slovensko, musela přesunout vysílací čas pořadu na pozdější dobu, prostě nějak nejsou diváci.

K TÉMATU  Kouzelný vánoční playlist: 8 písniček, které v něm nesmí chybět

Boj o přežití nebo tábor na exotickém ostrově?

Originální verze se oproti té turecké, podle které jedeme i my, v mnohém liší. Jde to vůbec srovnávat? To ani náhodou! Ať už jste sledovali originální verzi pořadu nebo ne, jistě vám neuniklo, že boj o přežití mají naši soutěžící značně usnadněný. Připravené místo na spaní, příbory, hrnečky, dokonce i deky a zápalky na rozdělání ohně.

Intro reality show Survivor Česko a Slovensko

Přitom o tohle všechno by měli soutěžící bojovat, přístřešek by si měli sami postavit, oheň by měli rozdělat za pomoci křesadla, aby to opravdu mělo něco společného s přežitím na opuštěném ostrově. Všechno ale měli na zlatém podnose, a tak není vůbec divu, že lidé přirovnávají tuhle rádoby nejdrsnější reality show spíše k pionýrskému táboru.

Nesmyslný systém vyřazování i zdlouhavé souboje, které raději přetočíme

I když samozřejmě má Survivor i své příznivce, většina sledujících se už dívá jen ze zvědavosti nebo z nudy. A negativních ohlasů je stále více. Mnohým už došla trpělivost, a to i z jiných důvodů. Občas se na pořad prostě ani nedá dívat, mizerný střih i zvuk, délka epizody, která uspává, nesmyslné opakované a zpomalené záběry. Také nekonečně dlouhá kmenová rada, které, bůhví proč, smí přihlížet i druhý kmen, a nakonec duel, který vlastně nikdo nechápe. Když už si přece přeje kmen někoho vyloučit, měl by tento člověk jít domů. Ale ne, ten ještě jde do duelu s někým, kdo ani nemusel být kmenem označen. Vypadnout tak může kdokoliv a smysl sociální hry je zde úplně pohřben.

Survivor
Survivor nakonec asi nepřežije nikdo. Ani diváci. (foto: instagram)

I když v některých dílech je možné postupem času sledovat více záběrů ze života v táboře. Což samozřejmě chce vidět každý nejvíce. Celkové kvalitě to už ale nepomůže. Jistě, nejsme v Americe a nemůžeme čekat na chlup stejnou verzi, ale i tak by se tvůrci měli zamyslet. Třeba se dočkáme druhé řady, kterou si konečně užijeme.

K TÉMATU  Oppenheimer triumfuje na 81. Zlatých glóbech

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Dokonalý trávník už pro vás nemusí být jen pouhý sen. A to navzdory tomu, že máte doma děti či psa, kteří dávají zahradě každý den zabrat. S triky, které vám představíme v našem dnešním článku, pro vás bude údržba trávníku hračka.
Máte chytrý telefon? S největší pravděpodobností je vaše odpověď kladná. A to možná vůbec není dobře! Kvůli němu totiž snadno „vyfasujete“ problémy se zády i bolesti hlavy. Ale tím to bohužel ještě nekončí…
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Zatímco vysoký krevní tlak se dá hodnotit jako život ohrožující, nízký tlak je spíš skrytý, tichý problém. Ovšem i tak by se lidé, kteří mají nízký tlak, měli mít na pozoru. Jak poznat, že nízký tlak máte, jaké jsou jeho příčiny a jak se můžete léčit?
Ne každému se poštěstí mít velký dům se zahradou. Pokud si chcete dopřát tu samou idylku v prostředí vašeho domova, máme pro vás úžasnou inspiraci. Poradíme vám, jak proměnit balkón nebo terasu v dokonalé místo pro váš odpočinek.
Ještě vyčkat? Nebo raději odejít, když to doma není ideální? Tohle rozhodnutí bývá jedno z těch nejtěžších. Jakou roli v něm hraje touha po dětech, vlastní pohodlí, stáří i případné negativní reakce okolí?
To, co mnozí dávno tušili, se 1. října 2019 stalo realitou. V 80 letech zemřela pěvecká legenda a české národní bohatství Karel Gott. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění, nicméně ne všechno se mu v životě povedlo. Proč byl terčem pomluv i vtipů?
Znáte tibi krystaly, nebo jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Přitom je to hit posledních let. Jsou tělu prospěšné a tudíž zdravé a ještě se z nich dá vyrobit třeba domácí cider. Objevte kouzlo tibi limonády!
Nově budou Francouzky moci mít děti i bez partnera. V Česku na tohle zatím mohou ženy zapomenout. Změna legislativy o umělém oplodnění je v nedohlednu.
Modelka Simona Krainová je v poslední době známá zejména pro své očistné kúry a detoxy, ájurvéda ji doslova pohltila. Jak taková harmonizace těla pod taktovkou 5000 let staré indické medicíny probíhá?

Výběr článků

Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.
Online – to je slovo vystihující dnešní dobu. Dříve jsme byli limitováni staženými daty nebo velkou cenu za strávený čas na internetu – to v jeho začátcích. Nicméně dneska je internet všude kolem nás, a tak se nemůžeme divit, že mu podléhají čím dál častěji i malé děti. Jaká je hranice?
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.

Nepřehlédněte

Chorvatsko je právoplatně jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Pokud se letos chystáte navštívit tuto zemi, jistě se vám hodí pár tipů na krásná místa, ale také na změny platné od počátku roku 2023.
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek