Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Botox: Na co se připravit, než do sebe necháte píchnout

O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
botox
Botox je zákrok a je třeba si ho promyslet. (foto: 123RF)

31. 01. 2022

Počítejte s tím, že botoxová injekce není na celý život. Aplikovat botox je potřeba průběžně. Což stojí nejen nemalé peníze, ale časem třeba zjistíte, že už to vůbec nejste vy. Než se proto rozhodnete do toho jít, zvažte všechna pro a proti.

Jak se vyrovnat se stárnutím?

Každý stárneme, je to zcela přirozený tok života. U někoho se ale první vrásky objevují dříve, u někoho později. Vliv na to samozřejmě má genetika, životní styl a mnoho jiných faktorů. Ženy, které se o sebe starají, ale ví, že se stárnutí dá potlačit. V dnešní době to ale není jen čistě ženská záležitost, i když ženy jsou oproti mužům přece jen na vzhled víc choulostivé. Jedním ze způsobů jak se stárnutí alespoň na nějaký čas vyhnout, je botox.

Pokud se nechcete vyrovnat s tím, že už vám začínají vrásky zdobit tváře, můžete se uchýlit k tomuto kroku. Ovšem nic se nemá přehánět, jen si vzpomeňte na všechny ty celebrity, které jsou svým vzhledem tak posedlé, až to není zdravé – a vlastně ani hezké. Navíc účinek botoxu není trvalý. Pleť sice na pohled vyhladí, ale jen asi na půl roku. Poté je nutné botox buďto opakovaně aplikovat nebo se s vráskami smířit.

Co je botox a kde vám ho aplikují?

Botulotoxin je přírodní látkou, přesto pokud se s ním nezachází opatrně, udělá vám umělou a nepřirozenou vizáž. Aplikuje se nejen do oblasti obličeje, ale také do dekoltu nebo do oblasti krku. V těchto místech totiž může pomoci vyhladit vrásky, které jsou znakem stárnutí. Aplikace je snadná, za pomoci vpichů je do těla vpraveno vždy adekvátní množství této látky a první výsledky můžete pozorovat již do šesti dnů od aplikace.

K TÉMATU  Podzimní móda 2019. Vedou úplety, pláštěnky i květinové vzory

Pokud se rozhodnete tuto změnu podstoupit, vyhledejte kliniku estetické medicíny a nechte si botox aplikovat jedině lékařem. Vyhnete se případným komplikacím. Dnes ale běžně i kosmetické salóny tyto služby nabízejí. Kosmetičky ale přece jen nemají lékařské vzdělání a výsledek vás tak může mnohdy nemile překvapit.

Stačí jedna aplikace?

Vyhladit vrásky a pozastavit stárnutí tímto způsobem je sice populární, pozor však na to, že jednou je málo. Za půl roku může být po všem a vás tak čeká další návštěva plastického chirurga. Následuje stejný proces a také se připravte na to, že ne zrovna levný. Krása má vysokou cenu. Je to tedy větší opakovaná investice.

Zákrok je první týden po aplikaci nutné brát jako zásah do těla. I když menší než třeba operace. Buďte opatrné a nechte si prostor pro náležitou rekonvalescenci. Na tváři se v místech vpichu možná objeví modřiny, ty jde ale šikovně zakrýt make-upem. Samotná aplikace pak není bezbolestná, ale rozhodně se to dá vydržet. Brát to můžete jako odběr krve. Z obličeje a krku.

Jak se pozná dobře provedený botox?

Ne vždy se také setkáte s výsledkem, který jste očekávaly. Pokud je všechno provedené tak, jak má být, okolí vám to pochválí. Vypadáte svěže a odpočatě. Dobré znamení je rovněž když na vás nikdo zákrok nepozná. Ne vždy tomu ale tak je, zvláště pokud je botoxu příliš.

Svaly kolem místa aplikace se vám po napuštění látkou trochu znehybní. Sice to zabraňuje tvorbě dalších vrásek, ale časem to může budit řadu otázek typu: Co to máte s obličejem? Pokud každý pozná, že vypadáte nepřirozeně a dělá vám problém třeba i jen prachobyčejný úsměv, něco je hodně špatně. To můžete často právě vidět u celebrit, které si to zkrátka neohlídaly a s botoxem a dalšími zákroky to přehnaly.

K TÉMATU  Rostlinné kmenové buňky využívají sílu přírody. Pochází z jabloně, která téměř vyhynula

Botox také není účinný jen na vyhlazení vrásek, díky němu se můžete vyhnout i některým vyloženě chirurgickým zákrokům. Pomůže totiž pozvednout koutky úst, srovná patrné asymetrie v obličeji a využívá se i k úpravám nosu. Před tím, než se rozhodnete nechat si svůj vzhled upravit, dobře si to rozmyslete. Hodně vám pak v rozhodování pomůže i konzultace s lékařem či kosmetičkou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Jak bojovat s prvními projevy stárnutí

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Možná tušíte, že květiny by se měly darovat vždy v lichém počtu a že bílá barva symbolizuje nevinnost. Nejspíš tušíte i to, že se bílá lilie hodí spíš na pohřeb než jako květina k narozeninám. Spoustu dalšího toho ale ještě nevíte.
Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
Čas prázdnin a dovolených je přímo balzámem pro duši i pro tělo. Ne už tak pro pleť - sluneční paprsky, UV záření, horko, slaná a chlorovaná voda můžou pleť hodně dehydratovat. Víme, jak vypadat skvěle celé toto období. Klíčovým pomocníkem jsou pleťové masky.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Móda je tématem, které zajímá především ženy. Samozřejmě že existují i pánové, jež se vyznají v módních trendech, a dokonce je baví je sledovat. Ale spíše je to doménou žen, které na toto téma jsou schopné vést se svými kamarádkami dlouhé dialogy. Největším problémem bývá si vytvořit vlastní šatník. S ním se potýká spousta žen. Tápou a zkoušejí a hledají rady a inspiraci. Řešením by mohl být kapslový šatník. Co je jeho podstatou?
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
Sváteční období je v plném proudu, a s ním přichází potřeba najít rovnováhu mezi odpočinkem a aktivitami. Dnešní pondělní článek na Dámské Lize se věnuje této výzvě, přináší nápady a tipy, jak aktivně odpočívat mezi svátky. Bez ohledu na to, zda preferujete venkovní dobrodružství, relaxaci v pohodlí domova, nebo nové zážitky s rodinou a přáteli, čekají vás inspirace, jak plně využít krásné chvíle mezi vánočními svátky.
Vlastnoručně vyrobený módní doplněk? Praktická háčkovaná kabelka vypadá šmrncovně a až jí opatříte zapínáním a crossbody popruhem, nikdo vám neuvěří, že je to vaše práce!
Ekologické metody v domácnosti jsou dobrá nejen pro naši planetu, ale také pro vaši peněženku. Ušetříte díky tomu hodně peněz, které byste jinak zaplatili dodavateli vody. Tím, že naplno využijete dešťovou vodu, se vám hodně sníží účty za energie.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Kočky se řídí jednoduchým heslem. Pokud se do toho vejdu, můžu si tam zdřímnout. Spící kočky někdy zaujímají polohy, které přímo vybízí natáhnout se s nimi a odpočívat podle jejich vzoru. Milují krabice, ale klidně se napasují i do umyvadla. Některé kočky si pak hoví na zádech tak, že vypadají jako mrtvé. To když jsou naprosto spokojené!
Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Drogerie jsou plné různých šamponů, kondicionérů, zábalů a masek, které mají ženám pomoci ke kráse. Většina z nich ale nakonec stejně zjistí, že nejlépe zabírá síla přírody.
S mámou jsme si blízké, myslím, že jsme si vytvořily hodně hlubokou vazbu v době, kdy nás táta opustil. Mám ještě o rok mladšího bratra, který se nikdy nemohl smířit s rozvodem rodičů a byly s ním poměrně velké problémy.

Nepřehlédněte

V dnešním světě se dá najít spousta způsobů, jak pracovat sám se sebou, a jedním takovým lifestylovým trendem je i biohacking, který je takovou filosofií budoucnosti a mluví se o něm jako o způsobu, jak využít v průběhu života svůj tělesný potenciál a užít si spoustu let v dobré duševní i fyzické kondici.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek