Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Botox: Na co se připravit, než do sebe necháte píchnout

O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
botox
Botox je zákrok a je třeba si ho promyslet. (foto: 123RF)

31. 01. 2022

Počítejte s tím, že botoxová injekce není na celý život. Aplikovat botox je potřeba průběžně. Což stojí nejen nemalé peníze, ale časem třeba zjistíte, že už to vůbec nejste vy. Než se proto rozhodnete do toho jít, zvažte všechna pro a proti.

Jak se vyrovnat se stárnutím?

Každý stárneme, je to zcela přirozený tok života. U někoho se ale první vrásky objevují dříve, u někoho později. Vliv na to samozřejmě má genetika, životní styl a mnoho jiných faktorů. Ženy, které se o sebe starají, ale ví, že se stárnutí dá potlačit. V dnešní době to ale není jen čistě ženská záležitost, i když ženy jsou oproti mužům přece jen na vzhled víc choulostivé. Jedním ze způsobů jak se stárnutí alespoň na nějaký čas vyhnout, je botox.

Pokud se nechcete vyrovnat s tím, že už vám začínají vrásky zdobit tváře, můžete se uchýlit k tomuto kroku. Ovšem nic se nemá přehánět, jen si vzpomeňte na všechny ty celebrity, které jsou svým vzhledem tak posedlé, až to není zdravé – a vlastně ani hezké. Navíc účinek botoxu není trvalý. Pleť sice na pohled vyhladí, ale jen asi na půl roku. Poté je nutné botox buďto opakovaně aplikovat nebo se s vráskami smířit.

Co je botox a kde vám ho aplikují?

Botulotoxin je přírodní látkou, přesto pokud se s ním nezachází opatrně, udělá vám umělou a nepřirozenou vizáž. Aplikuje se nejen do oblasti obličeje, ale také do dekoltu nebo do oblasti krku. V těchto místech totiž může pomoci vyhladit vrásky, které jsou znakem stárnutí. Aplikace je snadná, za pomoci vpichů je do těla vpraveno vždy adekvátní množství této látky a první výsledky můžete pozorovat již do šesti dnů od aplikace.

K TÉMATUPřírodní omlazovač: rybí olej! Zpomalí projevy stárnutí, ozdraví nehty a vyléčí akné nebo ekzém. Nevěříte?

Pokud se rozhodnete tuto změnu podstoupit, vyhledejte kliniku estetické medicíny a nechte si botox aplikovat jedině lékařem. Vyhnete se případným komplikacím. Dnes ale běžně i kosmetické salóny tyto služby nabízejí. Kosmetičky ale přece jen nemají lékařské vzdělání a výsledek vás tak může mnohdy nemile překvapit.

Stačí jedna aplikace?

Vyhladit vrásky a pozastavit stárnutí tímto způsobem je sice populární, pozor však na to, že jednou je málo. Za půl roku může být po všem a vás tak čeká další návštěva plastického chirurga. Následuje stejný proces a také se připravte na to, že ne zrovna levný. Krása má vysokou cenu. Je to tedy větší opakovaná investice.

Zákrok je první týden po aplikaci nutné brát jako zásah do těla. I když menší než třeba operace. Buďte opatrné a nechte si prostor pro náležitou rekonvalescenci. Na tváři se v místech vpichu možná objeví modřiny, ty jde ale šikovně zakrýt make-upem. Samotná aplikace pak není bezbolestná, ale rozhodně se to dá vydržet. Brát to můžete jako odběr krve. Z obličeje a krku.

Jak se pozná dobře provedený botox?

Ne vždy se také setkáte s výsledkem, který jste očekávaly. Pokud je všechno provedené tak, jak má být, okolí vám to pochválí. Vypadáte svěže a odpočatě. Dobré znamení je rovněž když na vás nikdo zákrok nepozná. Ne vždy tomu ale tak je, zvláště pokud je botoxu příliš.

Svaly kolem místa aplikace se vám po napuštění látkou trochu znehybní. Sice to zabraňuje tvorbě dalších vrásek, ale časem to může budit řadu otázek typu: Co to máte s obličejem? Pokud každý pozná, že vypadáte nepřirozeně a dělá vám problém třeba i jen prachobyčejný úsměv, něco je hodně špatně. To můžete často právě vidět u celebrit, které si to zkrátka neohlídaly a s botoxem a dalšími zákroky to přehnaly.

K TÉMATUJak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Botox také není účinný jen na vyhlazení vrásek, díky němu se můžete vyhnout i některým vyloženě chirurgickým zákrokům. Pomůže totiž pozvednout koutky úst, srovná patrné asymetrie v obličeji a využívá se i k úpravám nosu. Před tím, než se rozhodnete nechat si svůj vzhled upravit, dobře si to rozmyslete. Hodně vám pak v rozhodování pomůže i konzultace s lékařem či kosmetičkou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Jak bojovat s prvními projevy stárnutí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!

Nepřehlédněte

Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek