Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Botox: Na co se připravit, než do sebe necháte píchnout

O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
botox
Botox je zákrok a je třeba si ho promyslet. (foto: 123RF)

31. 01. 2022

Počítejte s tím, že botoxová injekce není na celý život. Aplikovat botox je potřeba průběžně. Což stojí nejen nemalé peníze, ale časem třeba zjistíte, že už to vůbec nejste vy. Než se proto rozhodnete do toho jít, zvažte všechna pro a proti.

Jak se vyrovnat se stárnutím?

Každý stárneme, je to zcela přirozený tok života. U někoho se ale první vrásky objevují dříve, u někoho později. Vliv na to samozřejmě má genetika, životní styl a mnoho jiných faktorů. Ženy, které se o sebe starají, ale ví, že se stárnutí dá potlačit. V dnešní době to ale není jen čistě ženská záležitost, i když ženy jsou oproti mužům přece jen na vzhled víc choulostivé. Jedním ze způsobů jak se stárnutí alespoň na nějaký čas vyhnout, je botox.

Pokud se nechcete vyrovnat s tím, že už vám začínají vrásky zdobit tváře, můžete se uchýlit k tomuto kroku. Ovšem nic se nemá přehánět, jen si vzpomeňte na všechny ty celebrity, které jsou svým vzhledem tak posedlé, až to není zdravé – a vlastně ani hezké. Navíc účinek botoxu není trvalý. Pleť sice na pohled vyhladí, ale jen asi na půl roku. Poté je nutné botox buďto opakovaně aplikovat nebo se s vráskami smířit.

Co je botox a kde vám ho aplikují?

Botulotoxin je přírodní látkou, přesto pokud se s ním nezachází opatrně, udělá vám umělou a nepřirozenou vizáž. Aplikuje se nejen do oblasti obličeje, ale také do dekoltu nebo do oblasti krku. V těchto místech totiž může pomoci vyhladit vrásky, které jsou znakem stárnutí. Aplikace je snadná, za pomoci vpichů je do těla vpraveno vždy adekvátní množství této látky a první výsledky můžete pozorovat již do šesti dnů od aplikace.

K TÉMATU  Vrásky v obličeji? Známe domácí pomocníky, kteří vás jich zbaví. Určitě je vyzkoušejte!

Pokud se rozhodnete tuto změnu podstoupit, vyhledejte kliniku estetické medicíny a nechte si botox aplikovat jedině lékařem. Vyhnete se případným komplikacím. Dnes ale běžně i kosmetické salóny tyto služby nabízejí. Kosmetičky ale přece jen nemají lékařské vzdělání a výsledek vás tak může mnohdy nemile překvapit.

Stačí jedna aplikace?

Vyhladit vrásky a pozastavit stárnutí tímto způsobem je sice populární, pozor však na to, že jednou je málo. Za půl roku může být po všem a vás tak čeká další návštěva plastického chirurga. Následuje stejný proces a také se připravte na to, že ne zrovna levný. Krása má vysokou cenu. Je to tedy větší opakovaná investice.

Zákrok je první týden po aplikaci nutné brát jako zásah do těla. I když menší než třeba operace. Buďte opatrné a nechte si prostor pro náležitou rekonvalescenci. Na tváři se v místech vpichu možná objeví modřiny, ty jde ale šikovně zakrýt make-upem. Samotná aplikace pak není bezbolestná, ale rozhodně se to dá vydržet. Brát to můžete jako odběr krve. Z obličeje a krku.

Jak se pozná dobře provedený botox?

Ne vždy se také setkáte s výsledkem, který jste očekávaly. Pokud je všechno provedené tak, jak má být, okolí vám to pochválí. Vypadáte svěže a odpočatě. Dobré znamení je rovněž když na vás nikdo zákrok nepozná. Ne vždy tomu ale tak je, zvláště pokud je botoxu příliš.

Svaly kolem místa aplikace se vám po napuštění látkou trochu znehybní. Sice to zabraňuje tvorbě dalších vrásek, ale časem to může budit řadu otázek typu: Co to máte s obličejem? Pokud každý pozná, že vypadáte nepřirozeně a dělá vám problém třeba i jen prachobyčejný úsměv, něco je hodně špatně. To můžete často právě vidět u celebrit, které si to zkrátka neohlídaly a s botoxem a dalšími zákroky to přehnaly.

K TÉMATU  Přírodní omlazovač: rybí olej! Zpomalí projevy stárnutí, ozdraví nehty a vyléčí akné nebo ekzém. Nevěříte?

Botox také není účinný jen na vyhlazení vrásek, díky němu se můžete vyhnout i některým vyloženě chirurgickým zákrokům. Pomůže totiž pozvednout koutky úst, srovná patrné asymetrie v obličeji a využívá se i k úpravám nosu. Před tím, než se rozhodnete nechat si svůj vzhled upravit, dobře si to rozmyslete. Hodně vám pak v rozhodování pomůže i konzultace s lékařem či kosmetičkou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Jak bojovat s prvními projevy stárnutí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?

Nepřehlédněte

Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek