Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
plus size
Větší proporce? A koho to zajímá! (foto: instagram/ashleygraham)

16. 03. 2022

16. 03. 2022

V modelingu byla dříve i sebemenší nedokonalost terčem kritiky. Kdo nesplňoval někým stanovené míry, ten zpravidla musel na sobě vydatně zamakat nebo jít pěkně z kola ven. Nějaká silnější stehna, větší bříško, výraznější boky? Ještě poměrně nedávno ani náhodou! S postupem času se ale přístup řady návrhářů začal měnit (asi i přizpůsobovat) a těžko říct, zda za tím stály ohlasy lidu nebo naopak touha přijít po čase s něčím novým, umět zase překvapit. Navrhovat také něco, co běžná smrtelnice s kypřejšími tvary unosí, přilákat tak pozornost širší cílové skupiny. Ať už to bylo tak, nebo zcela jinak, jedno je zřejmé – plus size modeling po celém světě rozkvétá. Krása XXL už není tabu.

@ashleygraham

Pokud bychom měli říct, která plus size modelka patří k těm vůbec nejznámějším, pak je to stoprocentně Ashley Graham, která je v současné době spojená s titulem topmodelky. Nabídky na přehlídky a focení pro prestižní značky se jí neustále hrnou a ostatně se není čemu divit. Její vzhled je i přes „nedokonalé“ míry reprezentativní, nemluvě také o povaze, kterou její příznivci milují.

Je usměvavá, pozitivně naladěná, nebojí se ukázat realitu a obyčejnost všedních dnů bez nejrůznějších zkrášlujících filtrů. Velké strie? No a. Nenalíčená. No bože! Prostě taková je a není sebemenší důvod se za něco takového stydět. A přesně takové poslání se snaží šířit i k jiným ženám, které se třeba naprosto zbytečně trápí svým nízkým sebevědomím.

@iskra

Když vydá post Iskra, do vašeho života vletí pozitivní jiskra. I tak by se dala v krátkosti popsat další plus size ikona Iskra Lawrence, která se stala miláčkem spousty žen. Inspiruje, motivuje, a to nejen z hlediska přístupu k životu, ale zejména pro to, že se snaží ženám ukazovat, jak snadné je milovat své tělo takové, jaké je. Zcela bez výhrad. Sama si totiž prošla svým. Už v mládí si totiž myslela, že bude krásná jedině tehdy, pokud bude hubená. Aby tomu tak bylo, dělala první poslední, avšak časem přirozeně došla k tomu, že je nejhezčí tak, jak se narodila.

K TÉMATU  Jak vybrat spodní prádlo: na výběru záleží. Co hraje velkou roli?

@candicehuffine

Také Candice Huffine, která se několikrát objevila na titulkách prestižních časopisů, patří v současné době k oblíbeným plus size modelkám. V oblasti modelingu se ale pohybuje od 15 let, přičemž si zažila učebnicový příklad toho, jak to v takovém prostředí dříve vypadalo. Jedna z agentur totiž dala Candice na výběr – buď zhubne a v modelingu se udrží, anebo se bude muset poohlédnout jinde, a to v XXL modelingu. Ani chvilku neváhala a vybrala si druhou možnost. A světe div se, je z ní velmi úspěšná modelka, která směle inspiruje ostatní.

@tessholliday

Ačkoli v případě modelky Tess Holiday mohou mnozí namítat, že tohle je už silně přes čáru, nutno podotknout, že i přes své větší proporce se stala jednou z oblíbených plus size modelek. Ta holka se zkrátka umí prodat. Tess je nepochybně modelkou, která dokázala na sebe upozornit nejen láskou ke svému tělu, ale také četnými piercingy a tetováním. Z hejtrů si nic nedělá. Je to jejich názor, který se jí ale osobně prostě netýká. Je definitivně svá ve všech směrech a není pochyb o tom, že svými myšlenkami a životním nadhledem dokáže své sledující doslova ohromně inspirovat.

@natalie.debnarova

Nejen v zahraničí, ale také u nás máme řadu plus size modelek, přičemž k těm nejznámějším patří nepochybně Natálie Debnárová – sympatická blondýnka, která se v oblasti modelingu pohybuje od 16 let. A zatímco na počátku začínala s velikostí S, vlivem času se proměnila ve větší modelku s velikostí XL, kterou nosí s grácií. Natálie má na kontě řadu zajímavých spoluprací a je zřejmé, že další budou jenom přibývat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vtipná tvář Hollywoodu: Živoucí parodie Celeste Barber!

Jak být sebevědomá před ostatními lidmi?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  

Nepřehlédněte

Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek