Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
plus size
Větší proporce? A koho to zajímá! (foto: instagram/ashleygraham)

16. 03. 2022

16. 03. 2022

V modelingu byla dříve i sebemenší nedokonalost terčem kritiky. Kdo nesplňoval někým stanovené míry, ten zpravidla musel na sobě vydatně zamakat nebo jít pěkně z kola ven. Nějaká silnější stehna, větší bříško, výraznější boky? Ještě poměrně nedávno ani náhodou! S postupem času se ale přístup řady návrhářů začal měnit (asi i přizpůsobovat) a těžko říct, zda za tím stály ohlasy lidu nebo naopak touha přijít po čase s něčím novým, umět zase překvapit. Navrhovat také něco, co běžná smrtelnice s kypřejšími tvary unosí, přilákat tak pozornost širší cílové skupiny. Ať už to bylo tak, nebo zcela jinak, jedno je zřejmé – plus size modeling po celém světě rozkvétá. Krása XXL už není tabu.

@ashleygraham

Pokud bychom měli říct, která plus size modelka patří k těm vůbec nejznámějším, pak je to stoprocentně Ashley Graham, která je v současné době spojená s titulem topmodelky. Nabídky na přehlídky a focení pro prestižní značky se jí neustále hrnou a ostatně se není čemu divit. Její vzhled je i přes „nedokonalé“ míry reprezentativní, nemluvě také o povaze, kterou její příznivci milují.

Je usměvavá, pozitivně naladěná, nebojí se ukázat realitu a obyčejnost všedních dnů bez nejrůznějších zkrášlujících filtrů. Velké strie? No a. Nenalíčená. No bože! Prostě taková je a není sebemenší důvod se za něco takového stydět. A přesně takové poslání se snaží šířit i k jiným ženám, které se třeba naprosto zbytečně trápí svým nízkým sebevědomím.

@iskra

Když vydá post Iskra, do vašeho života vletí pozitivní jiskra. I tak by se dala v krátkosti popsat další plus size ikona Iskra Lawrence, která se stala miláčkem spousty žen. Inspiruje, motivuje, a to nejen z hlediska přístupu k životu, ale zejména pro to, že se snaží ženám ukazovat, jak snadné je milovat své tělo takové, jaké je. Zcela bez výhrad. Sama si totiž prošla svým. Už v mládí si totiž myslela, že bude krásná jedině tehdy, pokud bude hubená. Aby tomu tak bylo, dělala první poslední, avšak časem přirozeně došla k tomu, že je nejhezčí tak, jak se narodila.

K TÉMATU  Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

@candicehuffine

Také Candice Huffine, která se několikrát objevila na titulkách prestižních časopisů, patří v současné době k oblíbeným plus size modelkám. V oblasti modelingu se ale pohybuje od 15 let, přičemž si zažila učebnicový příklad toho, jak to v takovém prostředí dříve vypadalo. Jedna z agentur totiž dala Candice na výběr – buď zhubne a v modelingu se udrží, anebo se bude muset poohlédnout jinde, a to v XXL modelingu. Ani chvilku neváhala a vybrala si druhou možnost. A světe div se, je z ní velmi úspěšná modelka, která směle inspiruje ostatní.

@tessholliday

Ačkoli v případě modelky Tess Holiday mohou mnozí namítat, že tohle je už silně přes čáru, nutno podotknout, že i přes své větší proporce se stala jednou z oblíbených plus size modelek. Ta holka se zkrátka umí prodat. Tess je nepochybně modelkou, která dokázala na sebe upozornit nejen láskou ke svému tělu, ale také četnými piercingy a tetováním. Z hejtrů si nic nedělá. Je to jejich názor, který se jí ale osobně prostě netýká. Je definitivně svá ve všech směrech a není pochyb o tom, že svými myšlenkami a životním nadhledem dokáže své sledující doslova ohromně inspirovat.

@natalie.debnarova

Nejen v zahraničí, ale také u nás máme řadu plus size modelek, přičemž k těm nejznámějším patří nepochybně Natálie Debnárová – sympatická blondýnka, která se v oblasti modelingu pohybuje od 16 let. A zatímco na počátku začínala s velikostí S, vlivem času se proměnila ve větší modelku s velikostí XL, kterou nosí s grácií. Natálie má na kontě řadu zajímavých spoluprací a je zřejmé, že další budou jenom přibývat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vtipná tvář Hollywoodu: Živoucí parodie Celeste Barber!

Jak být sebevědomá před ostatními lidmi?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Rožnov pod Radhoštěm je krásné malebné město v srdci Beskyd. Je zde mnoho památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Nachází se tu také mnoho sportovišť a míst, na něž byste se s dětmi měli určitě vydat. Pokud se tedy chystáte na dovolenou směr Valašské Beskydy, určitě nepřehlédněte naše tipy.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!

Nepřehlédněte

Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek