Pondělí , 15. 07. 2024

Jindřich

Multitalentovaný chameleon českého showbyznysu Jiří Korn slaví 75. narozeniny

Jiří Korn dnes slaví 75. narozeniny a stále patří mezi nejvýraznější osobnosti českého showbyznysu. Od svých hudebních začátků v rockové kapele Rebels až po současnou sólovou kariéru prokázal svůj mimořádný talent a všestrannost. Na pódiu září nejen jako zpěvák, ale i tanečník a herec.
Jiří Korn
Elegán Jiří Korn slaví 75.

17. 05. 2024

17. 05. 2024

Multitalent na scéně od roku 1967

Jiří, který dnes slaví 75. narozeniny, je stálicí české hudební scény už od roku 1967. Je známý nejen svým zpěvem, ale také hereckým, tanečním a hudebním talentem.

Začátky v rockové kapele Rebels

V roce 1967 založil Jiří spolu se Svatoplukem Čechem rockovou kapelu Rebels. Kapela vydala svou první desku “Šípková Růženka” v roce 1968, ale v roce 1970 se rozpadla. Zpěvák následně strávil dva roky v kapele Olympic, kde zpíval a hrál na baskytaru.

Začátky v kapele The Rebels

Sólová kariéra a televizní kabaret

Po odchodu z Olympicu se vydal na sólovou dráhu. V 80. letech se stal populární tváří televizního kabaretu “Možná přijde i kouzelník”. Jeho spolupráce s Helenou Vondráčkovou přinesla mnoho úspěšných duetů, například “Já půjdu tam a ty tam” či “Já na bráchu blues”.

S Helenou Vondráčkovou

Vznik uskupení 4TET

V roce 2002 založil vokální skupinu 4TET, která dávala nový kabát starým hitům i písním z oblasti vážné hudby. Skupina, ve které působil spolu s Jiřím Škorpíkem, Dušanem Kollárem a Davide Uličníkem, se nedávno rozpadla.

4Tet

Jiří Korn a aktuální aktivity

Jiří aktuálně objíždí republiku se svou koncertní tour Korncert, která je téměř vždy vyprodaná. Na pódiu stále předvádí energická vystoupení, která jeho fanoušci milují.

Spolupracuje s Leošem Marešem

Soukromý život

Zpěvák byl třikrát ženatý. První manželství s Hanou skončilo rozvodem. Druhou manželkou byla Kateřina, se kterou má syna Filipa a dceru Kristinu. Filip má těžký zdravotní handicap. Třetí manželkou je Renata Cieslerová, se kterou se Jiří seznámil na golfu.

Korn
Ex manželé

I ve svých 75 letech zůstává aktivním a neodmyslitelným členem české hudební scény.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Jiří Korn byl na Andělech uveden do Síně slávy

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vidíte manželství jako metu, do níž vstupujete v princeznovské róbě bránou opentlenou květinami ve stylu "žili šťastně až do smrti“? Nebo jako strašák, který omezuje vaši osobnost? Je manželství a rodina ještě stále základem vztahu dvou lidí? A jaké má tato instituce výhody a nevýhody?
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Tento týden se můžeme těšit na významné planetární události. Slunce nadále pobývá ve znamení Raka, což klade důraz na rodinné vztahy a emocionální pohodu. Důležitou změnou je retrográdní pohyb Saturnu, který nás povede k přehodnocení našich cílů a závazků. Přečtěte si, jaké vlivy očekávat pro vaše znamení a co vám hvězdy připravily na tento týden.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Se slovem umělec se často pojí různé výstřednosti, z nichž některé plní stránky novin a o jiných se zase tak moc neví. Pojďme se podívat na to, v čem zvláštním vynikají některé známé osobnosti.
Od prvního ledna začínám hubnout. Cvičit. Učit se anglicky. Chodit na jógu. Přestanu kouřit... Ano, to je to magické datum, které mnohé z nás neuvěřitelně přitahuje. Nutí nás k tomu, abychom si dávali závazky, o kterých víme, že je stejně nikdy nedodržíme. Zkuste to letos jinak.
V dnešním prohlášení z Buckinghamského paláce bylo oznámeno, že britský král Karel III. čelí rakovině. Monarcha, který nedávno absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě, nyní zahájil léčbu, ačkoli konkrétní typ rakoviny nebyl zveřejněn.
Možná by vás ani nenapadlo, že masáž a pořádnou péči ocení i váš čtyřnohý kamarád. Podívejte se, jak si relaxující buldoček užívá masáž!
Když je hezky, chcete se posadit ven na zahrádku. K obědu o víkendu, s návštěvou nebo na večerní grilování, krytý přístřešek je skvělá věc. Můžete v něm i jen tak lenošit, číst knížku nebo trávit čas s rodinou. Zahradní altány mohou mít mnoho podob, a dají se koupit jako skládačka nebo postavit přímo na míru. Prohlédněte si galerii.
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?

Výběr článků

V zimě je asi víc než kdy jindy pozornost okolí soutředěna na náš obličej. Koneckonců, nic jiného ani téměř vidět nejde. Jaké máme tipy pro to, aby vám v něm ubylo vrásek a ne naopak?
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek