Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Pokud trpíte na akné nebo ekzém, na vině může být i špatné trávení

Jak poznáte, že nemáte v břiše úplnou harmonii? Stačí se podívat do zrcadla. Akné nebo ekzém může způsobit i špatné prostředí ve střevech. Přemnožení nepřátelských bakterií je zdrojem dermatitidy, psoriázy nebo trudovitosti. Co s tím?
Pokud trpíte na akné nebo ekzém, na vině může být i špatné trávení
zdroj: 123RF.com

Akné nebo ekzém dokáže pěkně potrápit. Co všechno ovlivňuje vzhled i kvalitu pleti? Bez většího přemýšlení se nabízí odpovědi, jako jsou třeba hormony, jídelníček, míra fyzické aktivity, dědičnost či vystavování se UV záření. Možná vás napadnou i zlozvyky v podobě kouření, časté konzumace alkoholu nebo používaní nevhodné kosmetiky. Ano, tyto faktory mají na vizáž skutečně takřka zásadní vliv, nicméně za náchylností k široké škále nedokonalostí může stát i problémové trávení, a to bez legrace.

Problém, který je ukrytý hodně hluboko

Akné, dermatitida, psoriáza nebo ekzém. Už nějaký ten pátek vám tyto kožní stavy nekompromisně sráží sebevědomí? Jejich hlavní příčinou může být přemnožení nepřátelských bakterií v tenkém střevě, označované jako SIBO. Tato situace vede mimo jiné i k poškození střevních stěn, což vyvolává chronický zánět. A právě jemu lze “poděkovat” za to, že z každého pohledu do zrcadla doslova šílíte. Voláte po důkazech? Tady jsou.

Uhříky jako varovné znamení

Závěry jisté americké studie informují o tom, že až 54 % pacientů trpících pupínky má co dočinění s výše uvedeným bakteriálním nepoměrem ve střevním prostředí. Takže ano, kdo chce docílit dokonalé pokožky, ten musí náležitě pečovat o svůj trávicí systém. Mimochodem, víte, co všechno mu škodí a nahrává tak vývoji všemožných kosmetických neduhů?

Stres jako nepřítel. Všeho a všech

Odborníci i výživoví poradci se jednohlasně shodují, že harmonii střevní mikroflóry nejvíce narušuje nadměrné užívání antibiotik, chronický stres a nedostatek spánku, stejně jako zvýšená spotřeba tučných a nezdravých potravin i dlouhodobý deficit vlákniny. Když se prý vyvarujete těchto hříchů, změn k lepšímu se nepochybně dočkáte.

Pomohou probiotika

Velký důraz se klade i na “užívání” probiotik, která podle závěrů korejského výzkumu z roku 2010 mohou omezit vznik chronických onemocnění epidermu, do nichž spadá i trudovitost, a to až o 40 %. Sluší se dodat, že probiotické potraviny zároveň posilují imunitu, podporují regeneraci tkání, regulují chuť k jídlu a zlepšují náladu. Mezi ty nejvyhledávanější patří podmáslí, kysané zelí, jogurty, kefíry, acidofilní mléko, brynza a nakládané okurky. Čemu dáte přednost právě vy?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Lidé to dělají pořád. Nestačí jim obyčejné koupání, u bazénu nebo na břehu rybníka prostě blbnou, a to se často neobejde bez střemhlavého pádu. Pokud se ale nikomu nic nestane, nakonec je z toho zdroj smíchu pro celé okolí.
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Motat se v kruhu a dělat stále stejné chyby je lidské. Jenže tím výrazně ubližujeme nejen naší psychice, ale i zdravotnímu stavu.
Při zmínce výletu do nizozemského hlavního města se málokomu nevybaví tulipány či projížďky na kole mezi romanticky nasvícenými kanály. Amsterdam je živé a kulturně nabité město. Pojďme se společně podívat na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu.
V roce 1998 spatřila světlo světa argentinská telenovela „Divoký anděl“, která přinesla světovou popularitu zejména představitelce hlavní role, Natalii Oreiro.
Není pravdou, že dítě zaostává, pakliže tráví svůj čas na mobilním telefonu nebo tabletu. Vždy totiž záleží na tom, co na daném zařízení hraje. Pokud to jsou agresivní hry, pak ano - dítěti to neprospívá. Ale pokud to jsou aplikace vzdělávací, není na tom nic špatného.
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Designové trendy v kuchyni upřednostňují praktičnost. Kuchyňské baterie i dřezy jsou jednoduché a čisté, a objevuje se matná barva, třeba přímo černá.

Výběr článků

Nadměrné pocení se týká mnohých z nás, a to zdaleka nejenom v létě. Jde o onemocnění zvané hyperhidróza a údajně jí trpí 4 % světové populace. Jak se proti ní dá bojovat a je vůbec léčitelná?
Co vede vegetariány k jejich rozhodnutí přestat jíst maso? Co toto rozhodnutí do jejich života přinese a jak jsou na tom zdravotně oproti zbytku populace? Podívejte se na rozhovor s veganem a vegetariánkou, kteří se rozhodli ze dne na den přestat jíst maso.

Nepřehlédněte

Leoš Mareš v rámci akce DobroDen opět prokázal svou štědrost a dobrou vůli k pomoci. Tato dobročinná akce, kterou moderátor zahájil v roce 2015, spočívá v tom, že Leoš Mareš přispěje jednou korunou na charitu za každého svého sledujícího na sociální síti Instagram.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek