Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Běh s dítětem? Ano, ale vyberte ten správný kočárek

Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
běhání
Běhání s miminkem? Žádný problém!

Do města i na běh

Nejčastější volbou sportovního kočárku na běhání je varianta, kterou využijete nejen pro sportovní aktivity ale i na procházky městem či přírodou. Pokud nad takovým uvažujete i vy, rozhodně se nedejte zlákat čtyřkolovými kočárky v trendy designech. Pro běh a vůbec jakoukoli rychlejší jízdu jsou většinou naprosto nevhodné.

Prvním ukazatelem správného typu kočárku pro aktivní maminky je to, že se jedná o tzv. tříkolku. Jak už název sám napovídá, kočárek má pouze tři kola a to dvě vzadu a jedno vpředu. Největší rozdíl mezi nimi je pak právě v předním kole, které je buď napevno uchycené, nebo je primárně otočné s možností aretace. A když už mluvíme o tříkolkách, tak vaše ratolesti v pozdějším věku určitě ocení dětské tříkolky, díky kterým budou moci za vámi uhánět, když budete běhat na vaší oblíbené cyklostezce.

Jestliže dopředu víte, že budete investovat pouze do jednoho kočárku a chcete aby pro vás měl mnohostranné využití, určitě je lepší volbou kočárek s možností aretace. Při procházkách ve městě vám poskytne možnost pohodlného ovládání díky otočnému přednímu kolu. Naopak při sportovní aktivitě stabilitu díky jeho aretaci. Hodí se však spíše pro občasné sportování, než každodenní aktivní nápor.

Na běh i do těžšího terénu

Pokud bydlíte na vesnici, nebo celkově plánujete s kočárkem více sportovat a využívat jej zejména na procházky v těžším terénu, bude pro vás ideální volbou varianta s napevno uchyceným předním kolem.

Kočárek je stabilnější a kolo se vám nemá šanci při rychlejším pohybu rozviklat. Naopak s ním snadno zvládnete i procházky v lese či po poli, kde si poradí s většími nerovnostmi. Většina takto řešených kočárků má navíc velmi kvalitní odpružení. Vaše dítko se v nich bude cítit opravdu pohodlně za jakékoliv situace.

K TÉMATU  Štíhlé nohy jako ze žurnálu. Jak na ně?

Vozíky pro aktivní rodiny

Samostatnou kapitolou jsou pak vozíky pro děti. Využijí je především sportovně založené rodiny, které chtějí ve svém aktivním životě pokračovat i po narození dítěte. Standardně se primárně prezentují jako cyklovozíky, nicméně po dokoupení různých doplňkových setů s nimi zvládnete i mnoho dalších aktivit.

Jednou z nich je právě i zmiňovaný běh kdy z vozíku díky tzv. jogging setu uděláte tříkolový vozík. Takto upravený jej můžete použít i na procházky v přírodě či in-brusle. Na své si s ním přijdete i v zimě, kdy využijete naopak lyžařský set. Snadno pak můžete s vozíkem vyrazit na běžky či lyže.

Na co si dát pozor?

Počítejte s tím, že né každý kočárek je uzpůsobený na běh, či jiné aktivity s dětmi už od miminka. Otřesy navíc nejsou pro opravdu malé děti příliš vhodné. Počítejte s tím, že s aktivitami budete muset chvíli počkat.

Většina kočárků na sport je pro děti, kteří již nepotřebují korbičku a jsou schopné v kočárku sedět. Do vozíků je sice možné dokoupit miminkovník, který lze použít i pro několika měsíční miminka, nicméně je na vašem uvážení kdy a na jakém povrchu s danými aktivitami začnete. 

Pokud se chystáte běhat doslova za každého počasí, všímejte si také odvětrávání kočárku. V létě by se v něm dítě nemělo přehřívat a v chladnějších měsících bude naopak dobré, pokud jej budete moci mimo do fusaku schovat i pod stříšku. Současně zvažte možnosti dokoupení různého příslušenství jako je pláštěnka, síťka proti hmyzu nebo například držák na lahev, do kterého si budete moci umístit svou lahev s vodou.

V neposlední řadě se zaměřte na nastavitelnost jednotlivých částí kočárku. Zejména možnost zvednutí či snížení madla je podstatné. Při běhu vám totiž bude pohodlnější mít ruce v úplně jiné poloze než při chůzi. Současně by kočárek měl splňovat i možnost polohování prostoru kde sedí dítě. Pokud je aktivní a chce se dívat, můžete jej nechat v sedě. Pokud ale v průběhu usne, je jistě pohodlnější jej položit. V takovém případě ale občas sedadlo přesahuje do prostoru, kde potřebujete dostatek místa pro vaše nohy. Ideální je tedy si kočárek prohlédnout naživo v některé z kamenných prodejen a všechny výše zmíněné možnosti vyzkoušet.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?

Nepřehlédněte

Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek