Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Jak zvládnout podzimní stres. Končící léto, děti se vracejí a všechno začíná nanovo

Léto se pomalu přetáčí v podzim. Sluníčka ubývá, začíná školní rok a hrozí nám podzimní stres. Jak se mu vyhnout, zůstat v klidu a udržet si letní náladu?
podzimní stres
podzimní stres a deprese

30. 08. 2019

30. 08. 2019

Konec léta může způsobit podzimní stres. Letní odpočinek končí a návrat z dovolené znamená opětovný pracovní kolotoč. Domů se vracejí i děti, od kterých jste si odpočinuly, když byly přes prázdniny u babiček nebo na táborech. Teď je potřeba je vypravit do školy, na kroužky, nakoupit nové pomůcky nebo oblečení. Pomalu se zhoršující počasí vám k tomu na náladě přidat nemusí. Nejdůležitější radou je zachovat klidnou mysl. Jak ustát možný podzimní stres a předejít případné depresi?

Dostatek spánku je základ

Slýcháte to často, ale je to skutečně nepopiratelný fakt. Tělo spánek potřebuje, je to jeho úsporný režim, kdy se všechny procesy v nás zpomalí a uklidní. Probíhá regenerace všech orgánů i svalů, protože růstový hormon, který se vyplavuje do mozku, je aktivní právě když spíme. Zkracovat spánek nemá smysl. I když patříte mezi ty, kteří spí málo a fungujete, nenechte se zmást. Tělo si zvykne na cokoliv, i na pětihodinové spaní. Do budoucna se ale nastřádaný deficit projeví na zdraví. A to je to nejcenější, jak všechny víme.

Čas na pořádný relax

Odpočinek je důležitý. A nemyslíme teď čas, kdy spíte. Člověk potřebuje činnost, která nesouvisí s prací a neobsahuje ani žádné povinnosti, jako starost o děti. Potřebujete prostě vypnout, uspořádat si myšlenky, pročistit hlavu, nemyslet na nic. Můžete vyrazit do kina, posedět s přáteli nebo vyrazit na výlet do přírody či navštívit nějakou historickou památku. Nové zážitky vám umožní lépe a s větší chutí překonávat úkoly, které děláte běžně, ať už jde o práci nebo o rodinu.

Pohyb nahradit nelze

S výše zmíněným souvisí i další bod. Nátáhnout se před televizí u oblíbeného seriálu je fajn, ale vaše tělo se chce hýbat. Potřebuje to, a když to mít nebude, časem začne tuhnout jako stroj, který někdo přestal používat. Záleží na vašich preferencích nebo věku, na co se cítíte. Pokud už pro vás není kdejaký sport, choďte. Pravidelné procházky jakýmkoli tempem není třeba podceňovat a udržují nás v chodu. Vyrazte do přírody, a pokud rády sportujete, můžete zkusit třeba něco úplně nového. Co Flexi-bar, Kranking, PUMP-FX, Gravity nebo Bodylastics?

K TÉMATUKočka, která se ráda sveze na motorce. Na stupačky nedosáhne, ale držet se za jízdy umí

Nepodceňujte stravování ani pitný režim

Je to stále to samé. Příjem tekutin je nutný v každém ročním období, a často se stává, že lidé na pití nemyslí a vzpomenou si až v okamžiku, kdy pocítí obrovskou žízeň. Dostatek vody má pozitivní vliv na správné fungování všeho v nás, neboť jsme tvořeni převážně z vody. Raději jít častěji na záchod než tělo neustále vystavovat deficitu. Stejné je to se stravou. Nebudeme nikomu zakazovat vepřové koleno s knedlíky nebo nějaký sladký dort, ale je potřeba nezapomínat na ovoce a zeleninu a nepřetěžovat tělo mastnými jídly před spaním atd. Strava by měla být co nejpestřejší.

Přijde vám, že jste všechno výše zmíněné už slyšela mockrát? Ovšem, jsou to totiž obecné rady, které ale není nikdy naškodu připomenout znovu a pěkně pohromadě. Držíme vám všem palce, abyste podzim přečkaly s úsměvem na rtech.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?

Nepřehlédněte

Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek