Domů » Životní styl » Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství
Životní styl

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

knihy o investování
Jaké knihy budou pomocníky na cestě k bohatství? (foto: 123rf)
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.

Knihy o investování vás povedou cestou vedoucí k bohatství. Jsou určeny všem těm, kdo se chtějí vzdělávat a posunovat se nejen v investování jako takovém, ale také se chtějí naučit, jak vydělávat peníze jinak a lépe – navíc pasivně. Jaký knižní výtisk si přečtete nejdříve? 

Inteligentní investor je bible všech investorů 

Pokud bychom měli vypíchnout knihu, která je doslova biblí každého investora, zmíníme knihu Inteligentní investor. Stojí za ní Benjamin Graham a doporučuje ji sám Warren Buffett, kterého lze označit za nejlepšího investora jedenadvacátého století. Sám Buffett tvrdí, že kdyby si ji nepřečetl, pravděpodobně by nebyl tam, kde aktuálně je.  

Když už kniha inspirovala člověka, který se dlouhá léta drží v žebříčku deseti nejbohatších lidí světa, proč by něco nenaučila i vás? Zaměřuje se především na investiční strategie a na to, jak je použít, aby se dosáhlo dlouhodobého úspěchu. Nesází na krátkodobý vzestup, právě naopak. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/inteligentni-investor-75378

Naučte se pracovat jen čtyři hodiny týdně 

Mezi knihy, které vás posunou vpřed a které tak trochu pojednávají o investování, patří i ta, za kterou stojí Timothy Ferris. Jedná se o knihu Čtyřhodinový pracovní týden, který poukazuje na to, že lze najít jakousi rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. Zejména dnešní doba to umožňuje.  

Ve velmi populární publikaci jsou popisovány a vysvětleny návyky, které vás naučí tomu, jak si užívat života, přesto vydělávat chytře tak, abyste se práci nemuseli věnovat déle jak čtyři hodiny.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/ctyrhodinovy-pracovni-tyden-69617

Své moudro prozradí i Nejbohatší muž v Babylóně 

Hledáte pobídku k tomu plně se vrhnout do vydělávání peněz? Pokud ano, alfou a omegou bude kniha Nejbohatší muž v Babylóně. Mluvíme o knize, která pustí optimismus do žil. Jejím úkolem je pomoct vyřešit mnohé finanční problémy. Naučí vás, jak dlouhodobě prosperovat. Navíc vám poskytne řešení na možná zdánlivě nevyřešitelnou situaci.  

Nemusíte se obávat toho, že by kniha byla napsána složitě. Je naopak napsána velmi srozumitelně. Možná i díky tomu se zařadila mezi bestsellery a knihy, které jsou takovým must have každého úspěšného člověka.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejbohatsi-muz-v-babylone-26814

Bohatý táta, chudý táta je alfou, omegou 

Zatímco kniha “Inteligentní investor” byla biblí každého investora, kniha “Bohatý táta, chudý táta” je alfou, omegou každého podnikatele a úspěšného člověka obecně. Jedná se o knihu, která patří k nejslavnějším ve svém oboru vůbec. Jejím úkolem je pomoct vám správně nastavit svou mysl, kterou potřebujete k tomu, abyste začali vydělávat peníze a abyste se posunuli ve svém životě dál.  

V současné době se jedná o bestseller, který se na žebříčku popularity drží už dlouhých dvacet let. Přeložen byl do několika desítek jazyků.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uci-svoje-deti-a-chudi-a-stredni-vrstvy-ne-21751

Naučte se základní pravidla Warrena Buffetta 

Pokud se chcete zdokonalit ve finančním světe, pokud se chcete posunout dál ve své podnikatelské nebo jiné činnosti, na vašem stole by se měla nacházet kniha “Základní pravidla Warrena Buffetta”. Jedná se o knihu, za kterou stojí Jeremy Miller, jenž popisuje pravidla z dopisů jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob.  

Při čtení knihy očekávejte minimálně hromadu užitečných informací, které vás mohou posunout dál. Pravidla jsou takzvaně univerzální a platily jak kdysi, tak nyní. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/zakladni-pravidla-warrena-buffeta-284623

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nebojte se říci si o peníze. Váš čas a vaše vědomosti a zkušenosti jsou totiž cenným zbožím!

Půjčit peníze může být problém. V rodině to je mnohem složitější, než známým lidem. Jak se zachovat