Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
knihy o investování
Jaké knihy budou pomocníky na cestě k bohatství? (foto: 123rf)

01. 03. 2021

Knihy o investování vás povedou cestou vedoucí k bohatství. Jsou určeny všem těm, kdo se chtějí vzdělávat a posunovat se nejen v investování jako takovém, ale také se chtějí naučit, jak vydělávat peníze jinak a lépe – navíc pasivně. Jaký knižní výtisk si přečtete nejdříve? 

Inteligentní investor je bible všech investorů 

Pokud bychom měli vypíchnout knihu, která je doslova biblí každého investora, zmíníme knihu Inteligentní investor. Stojí za ní Benjamin Graham a doporučuje ji sám Warren Buffett, kterého lze označit za nejlepšího investora jedenadvacátého století. Sám Buffett tvrdí, že kdyby si ji nepřečetl, pravděpodobně by nebyl tam, kde aktuálně je.  

Když už kniha inspirovala člověka, který se dlouhá léta drží v žebříčku deseti nejbohatších lidí světa, proč by něco nenaučila i vás? Zaměřuje se především na investiční strategie a na to, jak je použít, aby se dosáhlo dlouhodobého úspěchu. Nesází na krátkodobý vzestup, právě naopak. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/inteligentni-investor-75378

Naučte se pracovat jen čtyři hodiny týdně 

Mezi knihy, které vás posunou vpřed a které tak trochu pojednávají o investování, patří i ta, za kterou stojí Timothy Ferris. Jedná se o knihu Čtyřhodinový pracovní týden, který poukazuje na to, že lze najít jakousi rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. Zejména dnešní doba to umožňuje.  

Ve velmi populární publikaci jsou popisovány a vysvětleny návyky, které vás naučí tomu, jak si užívat života, přesto vydělávat chytře tak, abyste se práci nemuseli věnovat déle jak čtyři hodiny.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/ctyrhodinovy-pracovni-tyden-69617

Své moudro prozradí i Nejbohatší muž v Babylóně 

Hledáte pobídku k tomu plně se vrhnout do vydělávání peněz? Pokud ano, alfou a omegou bude kniha Nejbohatší muž v Babylóně. Mluvíme o knize, která pustí optimismus do žil. Jejím úkolem je pomoct vyřešit mnohé finanční problémy. Naučí vás, jak dlouhodobě prosperovat. Navíc vám poskytne řešení na možná zdánlivě nevyřešitelnou situaci.  

K TÉMATU  Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

Nemusíte se obávat toho, že by kniha byla napsána složitě. Je naopak napsána velmi srozumitelně. Možná i díky tomu se zařadila mezi bestsellery a knihy, které jsou takovým must have každého úspěšného člověka.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejbohatsi-muz-v-babylone-26814

Bohatý táta, chudý táta je alfou, omegou 

Zatímco kniha “Inteligentní investor” byla biblí každého investora, kniha “Bohatý táta, chudý táta” je alfou, omegou každého podnikatele a úspěšného člověka obecně. Jedná se o knihu, která patří k nejslavnějším ve svém oboru vůbec. Jejím úkolem je pomoct vám správně nastavit svou mysl, kterou potřebujete k tomu, abyste začali vydělávat peníze a abyste se posunuli ve svém životě dál.  

V současné době se jedná o bestseller, který se na žebříčku popularity drží už dlouhých dvacet let. Přeložen byl do několika desítek jazyků.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uci-svoje-deti-a-chudi-a-stredni-vrstvy-ne-21751

Naučte se základní pravidla Warrena Buffetta 

Pokud se chcete zdokonalit ve finančním světe, pokud se chcete posunout dál ve své podnikatelské nebo jiné činnosti, na vašem stole by se měla nacházet kniha “Základní pravidla Warrena Buffetta”. Jedná se o knihu, za kterou stojí Jeremy Miller, jenž popisuje pravidla z dopisů jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob.  

Při čtení knihy očekávejte minimálně hromadu užitečných informací, které vás mohou posunout dál. Pravidla jsou takzvaně univerzální a platily jak kdysi, tak nyní. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/zakladni-pravidla-warrena-buffeta-284623

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nebojte se říci si o peníze. Váš čas a vaše vědomosti a zkušenosti jsou totiž cenným zbožím!

Půjčit peníze může být problém. V rodině to je mnohem složitější, než známým lidem. Jak se zachovat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!
Chystáte se na dovolenou, ale ještě nemáte úplně rozmyšleno, kam vyrazíte? V tom případě se nechte inspirovat těmi nejoblíbenějšími destinacemi pro letošní rok.
Martin Hoffman a nová česká kriminálka Vedlejší produkt si získaly divácké srdce a výrazně ovlivnily televizní tabulky. Seriál nejenže posílil pozici České televize, ale svým úspěchem zastínil i ostatní nové pořady včetně očekávané premiéry na Primě.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Osvěžovače vzduchu jsou dnes součástí prakticky každé domácnosti. Vyrobte si je sami, budou mít příznivý vliv na vaši náladu i zdraví.
S postupem digitální éry a vzrůstajícím vlivem sociálních sítí se mění nejen náš každodenní život, ale i způsob, jakým procházíme světem romantických vztahů. Seznamovací aplikace se zdají být klíčem k pohodlnému a snadnému hledání partnera, přesto se s nimi vážou otázky a zážitky, které mohou ovlivnit náš citový i sociální život. Tato nová realita digitálního seznamování ovlivňuje různé aspekty mezilidských vztahů a vyvolává diskuse o pravé podstatě lásky v online prostředí.
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Článek "Co je to Quiet Quitting? A týká se Vás?" rozkrývá fenomén tiché rezignace v pracovním prostředí. Termín označuje nenápadný odchod zaměstnanců, kteří postupně snižují svou angažovanost a odkládají své povinnosti. Dnešní článek nabízí pohled na příčiny, dopady a strategie, jak předejít této formě odchodu nebo s ní efektivně pracovat.
Fitness trenérky na Instagramu jsou skvělým zdrojem inspirace a motivace pro všechny ženy, které chtějí zlepšit svou fyzickou kondici. Níže uvádíme seznam těch nejzajímavějších trenérek, které svými příspěvky zaujmou každou ženu.
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Je zřejmé, že vnímání krásy a dokonalosti je hodně subjektivní záležitost. To, co je pro někoho úchvatné, je pro druhého nezajímavé a naopak. I přes odlišnosti vnímání jsme ale vlivem doby uvízli v bublině, která rozděluje společnost na krásné a ošklivé, asi tak jako v pohádkách, na které jsme se dívali odmalička.

Výběr článků

Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Vždycky se říkalo, že pro krásu se musí trpět, a to zejména tehdy, pokud bylo nezbytné nasoukat se do úzkých lodiček na jehlách. K čemu je ale užít si pár minut slávy a o pár let později řešit propadlou klenbu, náchylnost ke zranění kotníku nebo vbočený palec? Žádná hitparáda, viďte. Naštěstí doba slow fashion přeje i pohodlným botám, které nejenže vypadají stylově, ale jsou ku prospěchu zdraví vašich nohou, které vás dnes a denně nosí. O důvod víc, proč si své nožky také náležitě hýčkat.

Nepřehlédněte

V roce 1998 spatřila světlo světa argentinská telenovela „Divoký anděl“, která přinesla světovou popularitu zejména představitelce hlavní role, Natalii Oreiro.
Tchynin jazyk je oblíbenou pokojovou rostlinou hlavně z důvodu nenáročnosti a jednoduchého pěstování. Podívejte se blíže na tuto rostlinu, která vašemu interiéru dodá styl i mnoho dalších pozitivních superlativ.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek