Úterý , 29. 11. 2022

Zina

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
knihy o investování
Jaké knihy budou pomocníky na cestě k bohatství? (foto: 123rf)

01. 03. 2021

Knihy o investování vás povedou cestou vedoucí k bohatství. Jsou určeny všem těm, kdo se chtějí vzdělávat a posunovat se nejen v investování jako takovém, ale také se chtějí naučit, jak vydělávat peníze jinak a lépe – navíc pasivně. Jaký knižní výtisk si přečtete nejdříve? 

Inteligentní investor je bible všech investorů 

Pokud bychom měli vypíchnout knihu, která je doslova biblí každého investora, zmíníme knihu Inteligentní investor. Stojí za ní Benjamin Graham a doporučuje ji sám Warren Buffett, kterého lze označit za nejlepšího investora jedenadvacátého století. Sám Buffett tvrdí, že kdyby si ji nepřečetl, pravděpodobně by nebyl tam, kde aktuálně je.  

Když už kniha inspirovala člověka, který se dlouhá léta drží v žebříčku deseti nejbohatších lidí světa, proč by něco nenaučila i vás? Zaměřuje se především na investiční strategie a na to, jak je použít, aby se dosáhlo dlouhodobého úspěchu. Nesází na krátkodobý vzestup, právě naopak. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/inteligentni-investor-75378

Naučte se pracovat jen čtyři hodiny týdně 

Mezi knihy, které vás posunou vpřed a které tak trochu pojednávají o investování, patří i ta, za kterou stojí Timothy Ferris. Jedná se o knihu Čtyřhodinový pracovní týden, který poukazuje na to, že lze najít jakousi rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. Zejména dnešní doba to umožňuje.  

Ve velmi populární publikaci jsou popisovány a vysvětleny návyky, které vás naučí tomu, jak si užívat života, přesto vydělávat chytře tak, abyste se práci nemuseli věnovat déle jak čtyři hodiny.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/ctyrhodinovy-pracovni-tyden-69617

Své moudro prozradí i Nejbohatší muž v Babylóně 

Hledáte pobídku k tomu plně se vrhnout do vydělávání peněz? Pokud ano, alfou a omegou bude kniha Nejbohatší muž v Babylóně. Mluvíme o knize, která pustí optimismus do žil. Jejím úkolem je pomoct vyřešit mnohé finanční problémy. Naučí vás, jak dlouhodobě prosperovat. Navíc vám poskytne řešení na možná zdánlivě nevyřešitelnou situaci.  

K TÉMATU  11 skvělých investičních tipů pro ženy

Nemusíte se obávat toho, že by kniha byla napsána složitě. Je naopak napsána velmi srozumitelně. Možná i díky tomu se zařadila mezi bestsellery a knihy, které jsou takovým must have každého úspěšného člověka.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejbohatsi-muz-v-babylone-26814

Bohatý táta, chudý táta je alfou, omegou 

Zatímco kniha “Inteligentní investor” byla biblí každého investora, kniha “Bohatý táta, chudý táta” je alfou, omegou každého podnikatele a úspěšného člověka obecně. Jedná se o knihu, která patří k nejslavnějším ve svém oboru vůbec. Jejím úkolem je pomoct vám správně nastavit svou mysl, kterou potřebujete k tomu, abyste začali vydělávat peníze a abyste se posunuli ve svém životě dál.  

V současné době se jedná o bestseller, který se na žebříčku popularity drží už dlouhých dvacet let. Přeložen byl do několika desítek jazyků.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uci-svoje-deti-a-chudi-a-stredni-vrstvy-ne-21751

Naučte se základní pravidla Warrena Buffetta 

Pokud se chcete zdokonalit ve finančním světe, pokud se chcete posunout dál ve své podnikatelské nebo jiné činnosti, na vašem stole by se měla nacházet kniha “Základní pravidla Warrena Buffetta”. Jedná se o knihu, za kterou stojí Jeremy Miller, jenž popisuje pravidla z dopisů jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob.  

Při čtení knihy očekávejte minimálně hromadu užitečných informací, které vás mohou posunout dál. Pravidla jsou takzvaně univerzální a platily jak kdysi, tak nyní. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/zakladni-pravidla-warrena-buffeta-284623

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nebojte se říci si o peníze. Váš čas a vaše vědomosti a zkušenosti jsou totiž cenným zbožím!

Půjčit peníze může být problém. V rodině to je mnohem složitější, než známým lidem. Jak se zachovat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek