Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Univerzální lék na podzimní deprese

Skončilo léto a začíná se zkracovat den. Jak se co nejlépe vyrovnat s nadcházejícím špatným počasím a špatnou náladou?
deprese
podzimní deprese přichází snad na každou z nás. Poradíme vám, jak proti ní účinně bojovat!

Pohodlí je základ

Jednou z věcí, kterou můžete pro sebe udělat, je vytvořit si doma pohodlné místo, které bude jen vaše. Alespoň tedy po část dne, pokud máte doma děti, manžela, psa, kočku a hromadu práce. Vytvořit si svůj útulný koutek, ve kterém se budete cítit pohodlně a budete v něm moci v klidu odpočívat, je základem v boji proti podzimním depresím. A nemusí to být zrovna zvláštní místnost, stačí klidně jen křeslo, do kterého se můžete zabořit s dobrou knihou a sklenicí vína nebo šálkem čaje či kávy. Zapomeňte na sledování seriálů nebo sociální sítě, základem je v klidu se odpojit a zůstat chvíli offline. Dobrá próza dá totiž vašemu mozku odpočinout víc než celá série seriálu.

Kvalitní jídlo

To, že jídlo má velký dopad na lidský organismus je už dlouho dokázáno. Soustřeďte se tedy zvláště na podzim, nebo v době, kdy jste ve velkém stresu na to, abyste jestli opravdu kvalitní potraviny. A nejen proto, abyste si udrželi štíhlou linii, ale proto, aby váš mozek správně fungoval. Zažili jste někdy po vydatném obědě útlum, kdy se vám chtělo jen spát a byli jste unavení? Do téhle situace byste se večer neměli ideálně dostat. Vhodné jsou lehčí večeře, které tělo nebude dlouho trávit a nedostanou vás do „komatu“. Zlepší se vám spánek a ráno se vám bude mnohem lépe vstávat.

Podzimní měsíce a brzká tma mají vliv na zvýšené užívání alkoholu. Bohužel alkohol má negativní vliv na váš mozek, vaši náladu a vaši výkonnost. Chcete-li tedy zvládnout podzim a zimu v nejlepší kondici, nepřehánějte to večer s pitím. Ráno se vám bude opět lépe vstávat a budete celkově lépe fungovat.

Čistý byt, čistá mysl

Bohužel to, co má také velký vliv na vaši náladu, je to, v jakém stavu je okolí kolem vás. Neuklizený byt, nepořádek, nebo třeba jen neurovnaný stůl snižuje pracovní výkonnost a náladu. Ano, náladu může dočasně snížit také to, že se musíte donutit k úklidu, ale v konečném důsledku stojí za to se vybičovat k vrcholovému výkonu a pustit se do práce.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování potravin se za poslední měsíce posunulo na zcela jinou úroveň. Pryč jsou časy, kdy se stály fronty před supermarketem nebo kdy se zdlouhavě skládal nákup na pás a poté se následně s obrovským vynaloženým úsilím táhl domů.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Tenhle pilný papoušek aktivně řeší svůj vzhled. Když se mu jeho vlastní ocasní peří zdá krátké, neváhá svůj zevnějšek pracně vylepšit. Nebo by se dalo prohlásit, že se tento Agapornis chlubí cizím peřím?
Bude se zastřihovat! Střední nebo krátká délka střihu znamená úplně nový účes, ale také rozhodnutí zbavit se své dlouhé okrasy. Možná se inspirujete!
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Dušičky, tedy Památka zesnulých, vychází na pátek. 2. listopad je den, kdy navštěvujeme hroby. V zámoří má trochu veselejší nádech a slaví se už 31. října. Tradice je jedna věc, ale všechna ta výzdoba vypadá skvěle! Následující video ukáže 23 rychlých tipů na tu pravou halloweenskou dekoraci.
Když se řekne jóga, každému z nás se vybaví vyrovnanost, sebejistota, harmonie, správné držení těla. Jóga není jen cvičení, ale je to celkově životní styl, kterému propadli miliony lidí po celém světě. Chcete s jógou také začít, ale nevíte jak?
Móda je tématem, které zajímá především ženy. Samozřejmě že existují i pánové, jež se vyznají v módních trendech, a dokonce je baví je sledovat. Ale spíše je to doménou žen, které na toto téma jsou schopné vést se svými kamarádkami dlouhé dialogy. Největším problémem bývá si vytvořit vlastní šatník. S ním se potýká spousta žen. Tápou a zkoušejí a hledají rady a inspiraci. Řešením by mohl být kapslový šatník. Co je jeho podstatou?
Ačkoli se může zdát, že si svobodu plnými doušky užívají spíše muži, pravda je úplně někde jinde. Protože si doma nemají s kým povídat, existence bez partnerky je pro ně těžkým oříškem i náročnou zkouškou. Jako vážně?!
Nezapomínejte, že víkend je hlavně o odpočinku! Co vám přinesou volné dny napoví horoskop, který připravila astroložka Naďa Šmídová.

Výběr článků

Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, co byste se svojí láskou podnikli? Nebo jenom hledáte atraktivní destinaci, kterou navštívíte při další letní dovolené? Nemusíte vždy jezdit tam, kam většina lidí. Zajeďte si za romantikou, která se vám doslova vryje pod kůži.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!

Nepřehlédněte

V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek