Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Univerzální lék na podzimní deprese

Skončilo léto a začíná se zkracovat den. Jak se co nejlépe vyrovnat s nadcházejícím špatným počasím a špatnou náladou?
deprese
podzimní deprese přichází snad na každou z nás. Poradíme vám, jak proti ní účinně bojovat!

Pohodlí je základ

Jednou z věcí, kterou můžete pro sebe udělat, je vytvořit si doma pohodlné místo, které bude jen vaše. Alespoň tedy po část dne, pokud máte doma děti, manžela, psa, kočku a hromadu práce. Vytvořit si svůj útulný koutek, ve kterém se budete cítit pohodlně a budete v něm moci v klidu odpočívat, je základem v boji proti podzimním depresím. A nemusí to být zrovna zvláštní místnost, stačí klidně jen křeslo, do kterého se můžete zabořit s dobrou knihou a sklenicí vína nebo šálkem čaje či kávy. Zapomeňte na sledování seriálů nebo sociální sítě, základem je v klidu se odpojit a zůstat chvíli offline. Dobrá próza dá totiž vašemu mozku odpočinout víc než celá série seriálu.

Kvalitní jídlo

To, že jídlo má velký dopad na lidský organismus je už dlouho dokázáno. Soustřeďte se tedy zvláště na podzim, nebo v době, kdy jste ve velkém stresu na to, abyste jestli opravdu kvalitní potraviny. A nejen proto, abyste si udrželi štíhlou linii, ale proto, aby váš mozek správně fungoval. Zažili jste někdy po vydatném obědě útlum, kdy se vám chtělo jen spát a byli jste unavení? Do téhle situace byste se večer neměli ideálně dostat. Vhodné jsou lehčí večeře, které tělo nebude dlouho trávit a nedostanou vás do „komatu“. Zlepší se vám spánek a ráno se vám bude mnohem lépe vstávat.

Podzimní měsíce a brzká tma mají vliv na zvýšené užívání alkoholu. Bohužel alkohol má negativní vliv na váš mozek, vaši náladu a vaši výkonnost. Chcete-li tedy zvládnout podzim a zimu v nejlepší kondici, nepřehánějte to večer s pitím. Ráno se vám bude opět lépe vstávat a budete celkově lépe fungovat.

Čistý byt, čistá mysl

Bohužel to, co má také velký vliv na vaši náladu, je to, v jakém stavu je okolí kolem vás. Neuklizený byt, nepořádek, nebo třeba jen neurovnaný stůl snižuje pracovní výkonnost a náladu. Ano, náladu může dočasně snížit také to, že se musíte donutit k úklidu, ale v konečném důsledku stojí za to se vybičovat k vrcholovému výkonu a pustit se do práce.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.

Nepřehlédněte

Mnozí odborníci mluví o současnosti jako o „době jedové“. Upozorňují, že toxické látky jsou nejen kolem nás, ale i v nás. Pocházejí ze znečištěného životního prostředí, ale také z kosmetiky a léků, které užíváme. Svou roli hraje i nevhodná strava a alkohol, který si sem tam dopřejeme. Jednou za čas bychom tak měli udělat ve svém těle důkladný úklid. Právě leden je pro očistu ideální.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek