Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Univerzální lék na podzimní deprese

Skončilo léto a začíná se zkracovat den. Jak se co nejlépe vyrovnat s nadcházejícím špatným počasím a špatnou náladou?
deprese
podzimní deprese přichází snad na každou z nás. Poradíme vám, jak proti ní účinně bojovat!

Pohodlí je základ

Jednou z věcí, kterou můžete pro sebe udělat, je vytvořit si doma pohodlné místo, které bude jen vaše. Alespoň tedy po část dne, pokud máte doma děti, manžela, psa, kočku a hromadu práce. Vytvořit si svůj útulný koutek, ve kterém se budete cítit pohodlně a budete v něm moci v klidu odpočívat, je základem v boji proti podzimním depresím. A nemusí to být zrovna zvláštní místnost, stačí klidně jen křeslo, do kterého se můžete zabořit s dobrou knihou a sklenicí vína nebo šálkem čaje či kávy. Zapomeňte na sledování seriálů nebo sociální sítě, základem je v klidu se odpojit a zůstat chvíli offline. Dobrá próza dá totiž vašemu mozku odpočinout víc než celá série seriálu.

Kvalitní jídlo

To, že jídlo má velký dopad na lidský organismus je už dlouho dokázáno. Soustřeďte se tedy zvláště na podzim, nebo v době, kdy jste ve velkém stresu na to, abyste jestli opravdu kvalitní potraviny. A nejen proto, abyste si udrželi štíhlou linii, ale proto, aby váš mozek správně fungoval. Zažili jste někdy po vydatném obědě útlum, kdy se vám chtělo jen spát a byli jste unavení? Do téhle situace byste se večer neměli ideálně dostat. Vhodné jsou lehčí večeře, které tělo nebude dlouho trávit a nedostanou vás do „komatu“. Zlepší se vám spánek a ráno se vám bude mnohem lépe vstávat.

Podzimní měsíce a brzká tma mají vliv na zvýšené užívání alkoholu. Bohužel alkohol má negativní vliv na váš mozek, vaši náladu a vaši výkonnost. Chcete-li tedy zvládnout podzim a zimu v nejlepší kondici, nepřehánějte to večer s pitím. Ráno se vám bude opět lépe vstávat a budete celkově lépe fungovat.

Čistý byt, čistá mysl

Bohužel to, co má také velký vliv na vaši náladu, je to, v jakém stavu je okolí kolem vás. Neuklizený byt, nepořádek, nebo třeba jen neurovnaný stůl snižuje pracovní výkonnost a náladu. Ano, náladu může dočasně snížit také to, že se musíte donutit k úklidu, ale v konečném důsledku stojí za to se vybičovat k vrcholovému výkonu a pustit se do práce.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek