Domů » Bydlení » Jak zařídit domácnost podle Feng Shui
Bydlení Interér Psychika Reklama Životní styl

Jak zařídit domácnost podle Feng Shui

feng shui
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.

Šedá pro vzdušnost i příjemnost interiéru

Nejste milovníkem pestrých barevných kombinací? Pak vsaďte na tradiční šedou, která umí prostor příjemně provzdušnit a také celkově zpříjemnit. Nebojte se kombinace se dřevem, jež umí barevný odstín opticky změkčit. Přírodní materiál zakomponujte třeba do pracovní desky nebo si pořiďte barevné židličky z tohoto materiálu.

Pokud se rozhodnete pro šedivou, nádech retra se k tomuto odstínu víc, než jen hodí. Nebojte se proto dalších prvků z dob dávno minulých.

Zelenou také zkombinujte s přírodou

Feng Shui povoluje také zelenou, která by se stejně jako šedá měla zkombinovat s přírodním dřevem. Nejlépe se na příroda zakomponujte do dvířek a úložných prostorů. Volte však spíše světlé odstíny materiálu, které mají tendenci celkový design změkčit.

Pokud vám kombinace přijde nudná, černá deska nebo kovové akcenty posunou vaši volbu na zcela jinou úroveň. V okamžiku, kdy budete pořizovat konkrétní vybavení, doporučujeme využít vyhledávač nábytku a dekorací.

Bílá barva je nadčasová

Stejně jako uvádí magazín FUF.cz, bílá barva je nadčasovou a nestárnoucí. A ani starému čínskému učení Feng Shui nijak nevadí. Tvrdí, že bílá kuchyně je čistým, nepopsaným papírem, který můžete lecjakými prvky oživit. Opět lze vsadit na dřevo, ale krok stranou neuděláte ani v případě, že vsadíte na kovové doplňky.

Bílá barva obecně přináší do interiéru pocit klidu. I proto se volí nejen do kuchyně, ale také do ložnice, kde v kombinaci s modrými odstíny dýchá na člověka uklidněním i uvolněním.