Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak zařídit domácnost podle Feng Shui

Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.

Šedá pro vzdušnost i příjemnost interiéru

Nejste milovníkem pestrých barevných kombinací? Pak vsaďte na tradiční šedou, která umí prostor příjemně provzdušnit a také celkově zpříjemnit. Nebojte se kombinace se dřevem, jež umí barevný odstín opticky změkčit. Přírodní materiál zakomponujte třeba do pracovní desky nebo si pořiďte barevné židličky z tohoto materiálu.

Pokud se rozhodnete pro šedivou, nádech retra se k tomuto odstínu víc, než jen hodí. Nebojte se proto dalších prvků z dob dávno minulých.

Zelenou také zkombinujte s přírodou

Feng Shui povoluje také zelenou, která by se stejně jako šedá měla zkombinovat s přírodním dřevem. Nejlépe se na příroda zakomponujte do dvířek a úložných prostorů. Volte však spíše světlé odstíny materiálu, které mají tendenci celkový design změkčit.

Pokud vám kombinace přijde nudná, černá deska nebo kovové akcenty posunou vaši volbu na zcela jinou úroveň. V okamžiku, kdy budete pořizovat konkrétní vybavení, doporučujeme využít vyhledávač nábytku a dekorací.

Bílá barva je nadčasová

Stejně jako uvádí magazín FUF.cz, bílá barva je nadčasovou a nestárnoucí. A ani starému čínskému učení Feng Shui nijak nevadí. Tvrdí, že bílá kuchyně je čistým, nepopsaným papírem, který můžete lecjakými prvky oživit. Opět lze vsadit na dřevo, ale krok stranou neuděláte ani v případě, že vsadíte na kovové doplňky.

Bílá barva obecně přináší do interiéru pocit klidu. I proto se volí nejen do kuchyně, ale také do ložnice, kde v kombinaci s modrými odstíny dýchá na člověka uklidněním i uvolněním.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.

Nepřehlédněte

Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek