Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Jak zařídit domácnost podle Feng Shui

Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.

Šedá pro vzdušnost i příjemnost interiéru

Nejste milovníkem pestrých barevných kombinací? Pak vsaďte na tradiční šedou, která umí prostor příjemně provzdušnit a také celkově zpříjemnit. Nebojte se kombinace se dřevem, jež umí barevný odstín opticky změkčit. Přírodní materiál zakomponujte třeba do pracovní desky nebo si pořiďte barevné židličky z tohoto materiálu.

Pokud se rozhodnete pro šedivou, nádech retra se k tomuto odstínu víc, než jen hodí. Nebojte se proto dalších prvků z dob dávno minulých.

Zelenou také zkombinujte s přírodou

Feng Shui povoluje také zelenou, která by se stejně jako šedá měla zkombinovat s přírodním dřevem. Nejlépe se na příroda zakomponujte do dvířek a úložných prostorů. Volte však spíše světlé odstíny materiálu, které mají tendenci celkový design změkčit.

Pokud vám kombinace přijde nudná, černá deska nebo kovové akcenty posunou vaši volbu na zcela jinou úroveň. V okamžiku, kdy budete pořizovat konkrétní vybavení, doporučujeme využít vyhledávač nábytku a dekorací.

Bílá barva je nadčasová

Stejně jako uvádí magazín FUF.cz, bílá barva je nadčasovou a nestárnoucí. A ani starému čínskému učení Feng Shui nijak nevadí. Tvrdí, že bílá kuchyně je čistým, nepopsaným papírem, který můžete lecjakými prvky oživit. Opět lze vsadit na dřevo, ale krok stranou neuděláte ani v případě, že vsadíte na kovové doplňky.

Bílá barva obecně přináší do interiéru pocit klidu. I proto se volí nejen do kuchyně, ale také do ložnice, kde v kombinaci s modrými odstíny dýchá na člověka uklidněním i uvolněním.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek