Domů » Krása a móda » Jaké barvy ovládnou jaro 2021 a jak je využít v šatníku pro plnoštíhlé?
Krása a móda

Jaké barvy ovládnou jaro 2021 a jak je využít v šatníku pro plnoštíhlé?

barvy
Víte jaké barvy budou vládnout letní módě?
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.

Barva roku už tradičně vystihuje dění ve společnosti i jednotlivé její sféry, jako je i design a móda. Určují ji na základě celosvětových trendů i chování lidí odborníci, mezi kterými vyniká hlavně Pantone Color Institute. Na to, jaké barvy budou v outfitech nejvíc in mají pak ale značný vliv i samotní módní návrháři, z jejichž přehlídek se dá s jistotou odhadnout, jaké odstíny budou dominovat oblečení na prodejních pultech většiny obchodů.

Barvy roku 2021 – šedá a žlutá

Pantone představil pro rok 2021 poprvé hned 2 barvy – šedou a jasně žlutou. Zatímco šedá bude spíš předmětem podzimních designů, jasně žlutou si můžete užít už teď na jaře. A to nejen v plejádě oblečení, jako jsou trička, halenky či šaty pro plnoštíhlé, ale i v podobě stylových doplňků. V těch hrají prim hlavně kabelky všech tvarů a velikostí v zářivě žluté, která se od ostatního tlumenějšího oblečení dokonale odrazí a krásně tak vyniknou.

Barvy
Žlutá stále vede v každém trendy letním šatníku!

Zářivým jarním barvám dominuje růžová

Ať už to byly melounové, fuchsiové nebo jiné výrazné tóny růžové, z přehlídkových mol jasně vyplynulo, že čím růžovější letos na jaře budete, tím lépe. Nemusíte ale hned volit celobarevné růžové šaty pro plnoštíhlé, které by na ulici příliš křičely po pozornosti. Stačí si den rozsvítit třeba jen fuchsiovým tričkem nebo vsadit na zářivé lodičky v této barvě.

Růžová není zrovna vaše barva? Zářivost letos miluje i energizující oranžová, zelená či červená, která se bude úžasně vyjímat třeba na dlouhých maxi šatech pro plnoštíhlé.

Pastelové jarní odstíny

Nevěříte si na nošení barvy roku v podobě zářivě žluté? Pak vyzkoušejte její neméně oblíbenou pastelovou variantu, která se aktuálně také drží na výslunní. S ní i s ostatními pastelovými trendy odstíny v podobě mátově zelené, baby modré a světle růžové či jemné fialkové si tak můžete dopřát řadu svěžích jarních outfitů.

A jak vyniknou tyhle pastelky nejlépe? Sáhnout můžete třeba po áčkové sukni v jakékoliv pastelové barvě a doplnit ji bílým topem, který všechny tyto tóny krásně doprovodí. Skvělou volbu představují ale i jednobarevné šaty pro plnoštíhlé s véčkovým výstřihem a úzkým páskem či různé typy střihově zajímavých overalů.

Konečně trend černé a bílé!

Barevné a hravé oblečení sice vlévá do žil dobrou náladu, ale ještě není tak úplně jasné, jestli letos bude, kam ho nosit. Chcete si raději vsadit na jistotu? Bezpečnou, ale zároveň trendy volbu, představují pro letošní jaro i černé a bílé kousky, které jen tak z módy nevyjdou.

Nosit je pak můžete buď dohromady například v podobě kontrastního topu a spodního dílu, nebo i samostatně. Ať už si s černobílým lookem pohrajete tak, aby vznikly lichotivé optické iluze, nebo vsadíte třeba na monochromatické malé černé šaty pro plnoštíhlé, zaručeně budete in. Zároveň se ale ani nemusíte bát, že budou vaše nové modely za jednu sezónu už jen odpočívat ve skříni.

Na jakou z letošních trendy barev se těšíte nejvíc? Sledujete, co je v módě, nebo si pravidla oblékání určujete samy?

Redakce DámskáLiga.cz

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor