Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Plánujete pořízení nového auta? Přinášíme pro a proti různých variant

Každý, kdo se chystá koupit nové auto, má v podstatě čtyři možnosti. Kromě možnosti okamžitého vyplacení celé částky, se nabízí varianta jako klasický leasing, půjčka od banky nebo nebankovního subjektu, či stále oblíbenější operativní leasing. Každá z variant má svá pro a proti. 

Okamžitá koupě

Velká část lidí považuje za nejlepší variantu koupit si auto ihned „za hotové“. Nejčastějším argumentem, proč tuto variantu lidé volí, je, že se nezadluží a auto je okamžitě v jejich vlastnictví. Takové řešení je ale výhodné pouze v případě, že disponujete větším množstvím hotovosti. Pokud za auto vydáte všechny své finanční rezervy, rozhodně je výhodnější zauvažovat o jiných variantách pořízení. Obzvlášť pokud byste vzhledem k financím slevovali ze svých nároků na auto co se např. stáří či bezpečnosti týče.

Klasický leasing

Varianta, která napadne většinu kupujících jako první, pokud nemají k dispozici dostatek finančních prostředků na úhradu plné částky nového auta, je klasický finanční leasing. Na jednu stranu je to příjemná a oblíbená forma financování, jelikož celkovou částku máte rozdělenou do jednotlivých měsíčních splátek. Na druhou stranu má i svá úskalí či nevýhody. Jednou z nich je akontace, což znamená, že hned na začátku musíte zaplatit určitou procentuální částku z ceny vámi vybraného vozu. Částka bývá různá, i když ve většině případů se pohybuje kolem deseti procent. Nemusí to být vysloveně pro všechny problém, ale např. pro lidi s nižším příjmem to může být komplikace. Další nevýhodou klasického leasingu je, že případné opravy a servis vozu si hradíte sami i přesto, že během doby, kdy auto splácíte, je jeho oficiálním majitelem leasingová společnost. Až v momentě, kdy splatíte poslední splátku, se stává auto vaším majetkem.

Vylepšená forma leasingu – operativní

Zajímavější formou klasického leasingu je tzv. operativní leasing. „Popularita operativního leasingu u jednotlivců ale i u podnikatelů rok od roku jen roste. Lidé si ho velmi oblíbili, protože při něm není vyžadována žádná akontace, ani žádné jiné vstupní poplatky. Jedná se vlastně o dlouhodobý pronájem auta, stejně jako si pronajímáte třeba byt. Klient platí každý měsíc předem dohodnuté splátky, přičemž po splacení si může vybrat opět nové a bezpečnější auto. V případě naší společnosti je také možné dohodnout se na odkupu vozidla“, vysvětluje Monika Vocílková ze společnosti Arval.

K TÉMATUCopywriting - zajímavá možnost, jak si přivydělat z pohodlí domova

Tato forma financování má jedno obrovské plus a to, že leasingová firma se vám stará po celou dobu o havarijní pojištění, povinné ručení, pravidelný ale i okamžitý servis či výměnu pneumatik. Postará se jednoduše o vše, co souvisí s používáním auta, řízení pak musíte zvládnout sami. Pokud chcete navíc auto měnit třeba každý rok či pět let, je operativní leasing jednou z nejlepších variant. V tomto případě je vlastníkem auta po celou dobu pronájmu leasingová společnost, která zároveň přebírá za auto plnou zodpovědnost, tedy řeší za vás i pokuty.

Spotřebitelská půjčka

V tomto případě můžete porovnávat a vybírat mezi bankami či nebankovními subjekty. V případě bank můžete v jejich nabídce přímo narazit na spotřebitelský úvěr na auto jako samostatný produkt. Stejně tak v nebankovním sektoru naleznete společnosti, které se na auto-půjčky přímo specializují. Bezpečnějším způsobem je vždy volit půjčku poskytovanou bankovním subjektem. Nespornou výhodou je rychlost vyřízení a stejně jako o leasingu to, že se nevydáte ze svých úspor. Zároveň jste v technickém průkaze uveden jako jeho majitel. Nevýhodou mohou být vyšší úrokové sazby a hlavně riziko dalších nákladů spojených s provozem automobilu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.

Nepřehlédněte

Máte ráda kvalitní obuv? Hledáte boty, které vydrží a můžete si je vzít do práce stejně jako do přírody? Pak zkuste vybrat z nové kolekce SOREL. Doporučujeme. Věřte, že budete nepřehlédnutelné.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek