Úterý , 28. 03. 2023

Soňa

Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?

Medovina byla kdysi nápojem novomanželů, protože med je prý skvělé afrodiziakum. Samozřejmě, díky vysoké koncentraci cukrů totiž ničí v buňkách bakterie a navíc obsahuje minerály, pyly, proteiny, vitamíny a aminokyseliny, které jsou tělu velmi prospěšné. A takových potravin je mnohem víc. Opravdu vás nabudí na sex?
Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?
zdroj: 123RF.com

10. 01. 2020

Vliv potravin na sexuální apetit

Afrodiziaka jsou prostředky stimulujících chuť na sex. Název je odvozen od Afrodity, řecké bohyně lásky, krásy a plodnosti. Už ve starověku se používaly různé byliny k podpoře správné funkce pohlavních orgánů. Určitě znáte třeba mandragoru, jejíž kořen kdysi čarodějnice hojně používaly do směsí, které měly ženám zajistit lásku jejich vyvoleného. Stačilo připravit nápoj lásky a svatba byla na spadnutí.

Opravdu fungují?

Jestli mají konkrétní potraviny účinek probudit v člověku větší chuť na sex je ale stále předmětem diskusí. Nejčastěji odborníci zmiňují placebo efekt. Stačí totiž navodit vhodnou intimní atmosféru, naservírovat pár lahůdek, trochu kvalitního alkoholu a v 99 % případů se chuť na sex dostaví tak jako tak.

Jenom tvar nabudit neumí

Některé potraviny jsou spojovány s afrodiziakálními účinky díky tomu, že vzhledem připomínají pohlavní orgány. Jsou to například ústřice, banán, jahody nebo mrkev. Ovšem to musíte mít buď velkou představivost nebo zahrnout tyto potraviny do sexuálních hrátek. Protože kdo nemá rád ústřice nebo je alergický na jahody, nebude mu jejich konzumace připadat zajímavou součástí společného večera, ať se budete snažit sebevíc.

Potravinové doplňky a vše v jednom

Všimněte si nabídky potravinových doplňků pod heslem “afrodiziaka”. U všech je napsáno, že podporují vitalitu a odbourávají stres. To je však dáno především obsahem látek, které prospívají celému tělu. A tak jsou afrodiziakální účinky vlastně takovou přidanou hodnotou. Protože v základu vám hlavně pomohou ke správné funkci cév a prokrvení tkání (L-arginin, kotvičník zemní), proti únavě nebo zlepšení fyzické aktivity (klanopraška čínská). Další látky zase napomáhají prokrvení tkání (vinná réva, šafrán), působí jako antioxidanty (lutein, zinek, selen) či vyladí metabolismus (vitaminy E, B6, B7 a další).

K TÉMATU  Vaše práva a možnosti v restauraci. Můžete jídlo reklamovat, když vám nechutná nebo když je studené?

To, co prospívá tělu, prospívá i sexu

Každá potravina obsahuje určité živiny, které mají vliv na vitalitu a zdraví člověka. A tak mohou mít i vliv na správnou činnost pohlavních orgánů. Když bude vše správně fungovat, chuť na sex bude určitě větší, než v opačném případě. Platí to i pro snížení hladiny stresu. Takže konzumace potravin bohatých na selen, zinek, vitamin E zcela jasně prospívá sexuální kondici.  Právě tak koření, jako je chilli, pepř, hořčice, paprika, skořice, česnek, hřebíček, které jak samotné, tak v jídle, přispívá ke správnému prokrvení orgánů.

Dalšími afrodiziaka – a také kvalitní potraviny pro lidský organismus – jsou například čokoláda, která obsahuje vitamíny, minerály, a především flavonoidy, theobromin a kofein. Ale také banány, chřest, datle, jablka, fíky, broskve, které mají také vysoký obsah vitamínů, minerálů, vlákniny, bílkovin či sacharidů. Všechny druhy ořechů i mandle také prospívají lidskému zdraví, a jsou tedy zařazovány mezi afrodiziaka. Jsou totiž zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vitaminů, minerálů a železa. Také pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a jsou dobrou prevencí před mnoha chorobami cév, srdce a dalších orgánů.

Dobré jídlo znamená dobrý sex

Pro intimní večer – a nejen pro něj – spíš pro celý stravovací režim je tedy vhodné volit potraviny, které prospějí vaší a partnerově fyzické a duševní kondici. Protože když se oba budete cítit skvěle, chuť na sex se dostaví zcela určitě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.

Nepřehlédněte

Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek