Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?

Medovina byla kdysi nápojem novomanželů, protože med je prý skvělé afrodiziakum. Samozřejmě, díky vysoké koncentraci cukrů totiž ničí v buňkách bakterie a navíc obsahuje minerály, pyly, proteiny, vitamíny a aminokyseliny, které jsou tělu velmi prospěšné. A takových potravin je mnohem víc. Opravdu vás nabudí na sex?
Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?
zdroj: 123RF.com

10. 01. 2020

Vliv potravin na sexuální apetit

Afrodiziaka jsou prostředky stimulujících chuť na sex. Název je odvozen od Afrodity, řecké bohyně lásky, krásy a plodnosti. Už ve starověku se používaly různé byliny k podpoře správné funkce pohlavních orgánů. Určitě znáte třeba mandragoru, jejíž kořen kdysi čarodějnice hojně používaly do směsí, které měly ženám zajistit lásku jejich vyvoleného. Stačilo připravit nápoj lásky a svatba byla na spadnutí.

Opravdu fungují?

Jestli mají konkrétní potraviny účinek probudit v člověku větší chuť na sex je ale stále předmětem diskusí. Nejčastěji odborníci zmiňují placebo efekt. Stačí totiž navodit vhodnou intimní atmosféru, naservírovat pár lahůdek, trochu kvalitního alkoholu a v 99 % případů se chuť na sex dostaví tak jako tak.

Jenom tvar nabudit neumí

Některé potraviny jsou spojovány s afrodiziakálními účinky díky tomu, že vzhledem připomínají pohlavní orgány. Jsou to například ústřice, banán, jahody nebo mrkev. Ovšem to musíte mít buď velkou představivost nebo zahrnout tyto potraviny do sexuálních hrátek. Protože kdo nemá rád ústřice nebo je alergický na jahody, nebude mu jejich konzumace připadat zajímavou součástí společného večera, ať se budete snažit sebevíc.

Potravinové doplňky a vše v jednom

Všimněte si nabídky potravinových doplňků pod heslem „afrodiziaka“. U všech je napsáno, že podporují vitalitu a odbourávají stres. To je však dáno především obsahem látek, které prospívají celému tělu. A tak jsou afrodiziakální účinky vlastně takovou přidanou hodnotou. Protože v základu vám hlavně pomohou ke správné funkci cév a prokrvení tkání (L-arginin, kotvičník zemní), proti únavě nebo zlepšení fyzické aktivity (klanopraška čínská). Další látky zase napomáhají prokrvení tkání (vinná réva, šafrán), působí jako antioxidanty (lutein, zinek, selen) či vyladí metabolismus (vitaminy E, B6, B7 a další).

K TÉMATU  Martina (24): Začala jsem se měnit kvůli příteli, když došlo na nejhorší, odešel ode mě

To, co prospívá tělu, prospívá i sexu

Každá potravina obsahuje určité živiny, které mají vliv na vitalitu a zdraví člověka. A tak mohou mít i vliv na správnou činnost pohlavních orgánů. Když bude vše správně fungovat, chuť na sex bude určitě větší, než v opačném případě. Platí to i pro snížení hladiny stresu. Takže konzumace potravin bohatých na selen, zinek, vitamin E zcela jasně prospívá sexuální kondici.  Právě tak koření, jako je chilli, pepř, hořčice, paprika, skořice, česnek, hřebíček, které jak samotné, tak v jídle, přispívá ke správnému prokrvení orgánů.

Dalšími afrodiziaka – a také kvalitní potraviny pro lidský organismus – jsou například čokoláda, která obsahuje vitamíny, minerály, a především flavonoidy, theobromin a kofein. Ale také banány, chřest, datle, jablka, fíky, broskve, které mají také vysoký obsah vitamínů, minerálů, vlákniny, bílkovin či sacharidů. Všechny druhy ořechů i mandle také prospívají lidskému zdraví, a jsou tedy zařazovány mezi afrodiziaka. Jsou totiž zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vitaminů, minerálů a železa. Také pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a jsou dobrou prevencí před mnoha chorobami cév, srdce a dalších orgánů.

Dobré jídlo znamená dobrý sex

Pro intimní večer – a nejen pro něj – spíš pro celý stravovací režim je tedy vhodné volit potraviny, které prospějí vaší a partnerově fyzické a duševní kondici. Protože když se oba budete cítit skvěle, chuť na sex se dostaví zcela určitě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Vaše venkovní sauna na zahradě, to je příjemné pocení v přírodě. Svoji roli hraje i čerstvý vzduch, na který vycházíte ze sauny ven. Ochlazení si dopřejete ve venkovním bazénu nebo v zimě přímo ve sněhu! Sauny se dají postavit na klíč, od těch nejmenších pro dva, až po prostorné zahradní sauny s předsíňkou nebo odpočívárnou. Zajímavou variantou jsou i prosklené dveře nebo stěny sauny. Prohlédněte si galerii a třeba se necháte inspirovat!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek