Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?

Medovina byla kdysi nápojem novomanželů, protože med je prý skvělé afrodiziakum. Samozřejmě, díky vysoké koncentraci cukrů totiž ničí v buňkách bakterie a navíc obsahuje minerály, pyly, proteiny, vitamíny a aminokyseliny, které jsou tělu velmi prospěšné. A takových potravin je mnohem víc. Opravdu vás nabudí na sex?
Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?
zdroj: 123RF.com

10. 01. 2020

Vliv potravin na sexuální apetit

Afrodiziaka jsou prostředky stimulujících chuť na sex. Název je odvozen od Afrodity, řecké bohyně lásky, krásy a plodnosti. Už ve starověku se používaly různé byliny k podpoře správné funkce pohlavních orgánů. Určitě znáte třeba mandragoru, jejíž kořen kdysi čarodějnice hojně používaly do směsí, které měly ženám zajistit lásku jejich vyvoleného. Stačilo připravit nápoj lásky a svatba byla na spadnutí.

Opravdu fungují?

Jestli mají konkrétní potraviny účinek probudit v člověku větší chuť na sex je ale stále předmětem diskusí. Nejčastěji odborníci zmiňují placebo efekt. Stačí totiž navodit vhodnou intimní atmosféru, naservírovat pár lahůdek, trochu kvalitního alkoholu a v 99 % případů se chuť na sex dostaví tak jako tak.

Jenom tvar nabudit neumí

Některé potraviny jsou spojovány s afrodiziakálními účinky díky tomu, že vzhledem připomínají pohlavní orgány. Jsou to například ústřice, banán, jahody nebo mrkev. Ovšem to musíte mít buď velkou představivost nebo zahrnout tyto potraviny do sexuálních hrátek. Protože kdo nemá rád ústřice nebo je alergický na jahody, nebude mu jejich konzumace připadat zajímavou součástí společného večera, ať se budete snažit sebevíc.

Potravinové doplňky a vše v jednom

Všimněte si nabídky potravinových doplňků pod heslem „afrodiziaka“. U všech je napsáno, že podporují vitalitu a odbourávají stres. To je však dáno především obsahem látek, které prospívají celému tělu. A tak jsou afrodiziakální účinky vlastně takovou přidanou hodnotou. Protože v základu vám hlavně pomohou ke správné funkci cév a prokrvení tkání (L-arginin, kotvičník zemní), proti únavě nebo zlepšení fyzické aktivity (klanopraška čínská). Další látky zase napomáhají prokrvení tkání (vinná réva, šafrán), působí jako antioxidanty (lutein, zinek, selen) či vyladí metabolismus (vitaminy E, B6, B7 a další).

K TÉMATUChyby při dietě. Jak si správně upravit hubnutí nejen v letních měsících

To, co prospívá tělu, prospívá i sexu

Každá potravina obsahuje určité živiny, které mají vliv na vitalitu a zdraví člověka. A tak mohou mít i vliv na správnou činnost pohlavních orgánů. Když bude vše správně fungovat, chuť na sex bude určitě větší, než v opačném případě. Platí to i pro snížení hladiny stresu. Takže konzumace potravin bohatých na selen, zinek, vitamin E zcela jasně prospívá sexuální kondici.  Právě tak koření, jako je chilli, pepř, hořčice, paprika, skořice, česnek, hřebíček, které jak samotné, tak v jídle, přispívá ke správnému prokrvení orgánů.

Dalšími afrodiziaka – a také kvalitní potraviny pro lidský organismus – jsou například čokoláda, která obsahuje vitamíny, minerály, a především flavonoidy, theobromin a kofein. Ale také banány, chřest, datle, jablka, fíky, broskve, které mají také vysoký obsah vitamínů, minerálů, vlákniny, bílkovin či sacharidů. Všechny druhy ořechů i mandle také prospívají lidskému zdraví, a jsou tedy zařazovány mezi afrodiziaka. Jsou totiž zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vitaminů, minerálů a železa. Také pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a jsou dobrou prevencí před mnoha chorobami cév, srdce a dalších orgánů.

Dobré jídlo znamená dobrý sex

Pro intimní večer – a nejen pro něj – spíš pro celý stravovací režim je tedy vhodné volit potraviny, které prospějí vaší a partnerově fyzické a duševní kondici. Protože když se oba budete cítit skvěle, chuť na sex se dostaví zcela určitě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek