Domů » Vztahy » Stud při sexu. Jak ho překonat a naplno si tak užít vášeň
Vztahy

Stud při sexu. Jak ho překonat a naplno si tak užít vášeň

Stud při sexu. Jak ho překonat a naplno si tak užít vášeň
zdroj: 123RF.com
„Zhasni a na nic se neptej!“ Vypadá to ve vaší ložnici nějak takhle? Neumíte prodat svoje ženství, charisma ani chlípné dovednosti, protože se pořád jen stydíte? Na to existuje medicína, kterou ovšem v lékárně nekoupíte. Kam se pro ni chodí?

Od prvních dnů sexuální výchovy ve škole až po milostné trapasy vzniká hodně příležitostí k tomu, aby sex začal vyvolávat negativní emoce, jako je třeba stud. Taky s ostychem, hanbou a nejistotou trochu válčíte? Bojíte se požádat o to, co při sexu skutečně chcete a již pouhé odložení svršků vám dělá potíže? Stud při sexu je bariéra, se kterou si v ložnici moc srandy neužíváte.

A zase ty předsudky!

K jednomu z nejnebezpečnějších mýtů patří ten, že si za stud, nesmělost a nízké sebevědomí můžete samy. Ale to je omyl. Pocit zahanbení může pocházet z výchovy, kulturních a náboženských tradic, stejně jako od přátel nebo vaší komunity. To je ten důvod, proč nikdy partnerovi neřeknete, že mu při orálním sexu chcete klečet na obličeji nebo máte chuť vyzkoušet si milování s análním kolíkem. Co když vás protějšek za takové přání odsoudí? A vůbec, stejně na sex nemáte krásné tělo! Ale no tak, i stydlivky mohou začít vystupovat sebevědomě. Stačí trochu potrénovat!

Nejprve uzdravte svůj privátní “self vztah”

Bez ohledu na to, zda v současné době máte nebo nemáte sexuálního partnera, je dobré nemluvit o svém těle hanlivě a vědět o něm co nejvíc. Pravidelně s vyčleňujte nějaký čas na masturbaci, ať už svépomocí či s pomůckami. Jakákoli forma potěšení vám dodá pocit jistoty, i když přes noc to pochopitelně nebude. Vytrvejte, hýčkejte se a věnujte tomu pár dní či rovnou týdnů.

Za každých okolností okysličujte

Jakmile dojde na přímý sexuální kontakt nebo situaci, která si žádá pro vás něco méně příjemného, např. rozepnutí podprsenky v celkem dost osvětlené místnosti nebo rovnou striptýz, o který vás milenec prosí už měsíce, přivřete oči a párkrát se zhluboka nadechněte. Sice to zní jako velké klišé, ale nádech zajistí rychlý přísun kyslíku, který uvolňuje napětí a pozitivně ovlivňuje rozpaky a nervozitu. A co víc, poctivý nádech a vydatný výdech sníží tón vašeho hlasu, což mu dodá na autoritě.

Kuráž si nalijte až do morku kostí

Ukázat partnerovi, že má sáhnout o centimetr vedle, je snazší, než mu do očí říct: „Chci prodloužit předehru – a po ní bys mohl vytáhnout pásek a pořádně mi naplácat.“ Na některé věci je zkrátka nutné mít tak říkajíc koule. Kde je vzít? Použijte nástroj sebevědomých, který dodává kuráž, a to v podstatě na cokoli.

Narovnejte záda, zatáhněte břicho, vystrčte prsa a jednu ruku si dejte nenuceně a ležérně v bok. Poté přeneste váhu na jednu nohu a mírně zvedněte bradu. Ne zase moc, pak to působí až arogantně. Vychytejte pozici nazvanou “něco mezi”, ať se celá věc nese v přátelském duchu. Klidně si to předem nacvičte před zrcadlem. V pondělí i úterý vám to možná dá zabrat, ale maximálně ve čtvrtek už začnete z téhle nesmírně jednoduché techniky těžit. Pole dance ve spodním prádle? Podejte tyč, jdeme na to!

Mimochodem, uvedenou pozici zaujímá až 75 procent úspěšných obchodníků, jejichž řeč těla vypovídá o jediném. „Jsem spokojený či spokojená s tím, kdo jsem a jak vypadám. A taky vím, co chci!“ Své snažení pak podpořte opičením.

Zkuste se vžít do role někoho jiného

Kopírování způsobu mluvy, stylu a postoje vám umožní poznat, jak se cítí ti, jimž sexappeal kouká z očí. Opičení v podstatě učí tělo i mysl jiné, pro vás dosud neznámé, komunikaci. Tak až ve filmu uvidíte nějakou zhýralou herečku, která v jedné scéně svedla svého šéfa a v té druhé poskytla nekonečný orální sex kolegovi z druhého patra, napodobte některá její gesta a osvojte si je. Tohle vás určitě naučí překonat stud při sexu. Pochopitelně, že jestli se někdo rád šťourá v nose či čistí zuby svými nehty, tak ho za příklad neberte. Jinak můžete být kýmkoli, kdo je vám sympatický. A to se při sexu a vašem chování zaručeně projeví.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">
%d blogerům se to líbí: