Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

4+1 tipy na seriály, které každou ženu vtáhnou do děje

Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
tipy na seriály
Na co se podívat, když venku není zrovna veselo? (foto: 123RF)

21. 06. 2021

Někdy zkrátka není nálada na lidi kolem. Někdy chcete jen “zapadnout” do ďolíku na pohovce a sledovat smyšlené příběhy lidí, které vám vlévají naději do žil. Abyste nad výběrem jednoho seriálu nestrávila své mládí, vyberte si z našeho krátkého seznamu. Tipy na seriály nabízí pro každou něco. 

Gilmorova děvčata/Gilmore girls 

I když pro řadu žen nebudou námi doporučované seriály ničím neznámým, možná nakonec zjistíte, že jste vlastně i takový základ, jako zmíněné seriály, doposud neviděli. Kupříkladu Gilmorova děvčata. Seriál známý dlouhá léta, přesto se najdou mezi námi ženy, jež ze všech sérií viděly sotva pár epizod. A to je velká škoda. Děj točící se kolem samoživitelky a její dcery, se kterou mají báječné pouto je totiž naprosto fantastický! Plný zvratů, dějových linek i skvělých tipů.  

Gilmorova děvčata nejen ve své době uchvátila nejednu generaci. A i když by si člověk myslel, že nemohou přijít s ničím dalším, nedávno se světu ukázala ještě jedinečná čtyřdílná série po letech, která seriál uzavřela (tedy, alespoň na nějakou dobu). Díly jsou hodinové, každý je pojmenován podle jednoho ročního období. 

Big Little Lies 

Vzpomínáte si na dobu, kdy seriál “Big Little Lies” vstoupil do databáze seriálů? Jednalo se o doslova hit roku, který si prakticky všichni zamilovali. Nejen, že se v seriálu mine rovnou několik skvělých, velkých herců, ale také děj má něco do sebe.  

Seriál není zrovna pro ty, kteří milují romantiku. Je to spíše pro ty, kdo milují vraždy, kriminalistickou tematiku a kdo opravdu s chutí řeší sebevětší i sebemenší hádanky.  

Sex ve městě/Sex and the City 

Co by to byly tipy na seriály pro ženy, kdyby v nich chyběl legendární seriál “Sex ve městě”, který pojednává o čtyřech ženách, respektive kamarádkách tak podobných a na druhou stranu tak odlišných. Zažívají příběhy, jaké zažíváme také nebo které bychom nejraději rádi zažili. A to je ostatně ten důvod, proč nás doslova pohltí. 

K TÉMATU  Dlouho očekávané seriály roku 2022. Na co si letos počkat?

Ve chvíli, kdy seriál dokoukáte, čekají vás dva filmy, které jsou jeho pokračováním. I ty stojí za to, ovšem seriál je seriál.  

https://www.youtube.com/watch?v=Gfjp9sVRxyQ

Desperate Housewives 

Jestliže jste milovníkem amerických seriálů, které jsou snoubením dramatu s komedií, je načase svůj čas věnovat seriálu nazvanému “Desperate Housewives”. Jedná se o opravdu extrémně populární americkou sérii, která zaujme diváka od prvního okamžiku. Zejména ženy si přijdou na své.  

Důvodem je samozřejmě děj, který se točí kolem problémů moderních dam. Řeší se otázky rodiny, vztahů, názorů ostatních lidí. Obecně je to vážně skvělá podívaná.  

Ví o tobě/Behind the eyes 

Z novějších seriálů stojí za zmínku seriál “Ví o tobě”, který jsme také zařadili mezi naše tipy na seriály. Jedná se o dramatický, nakonec i mysteriózní seriál, který každou ženu doslova vcucne. Důvodem je především zajímavý, charismatický herec, jenž zkrátka nedá spát. Co bude stát za vaší nespavostí je i jeho manželka, která je zkrátka podivínem, možná až psychopatkou. 

Samotný děj je velmi napínavý, velmi zamotaný a člověka donutí přemýšlet nad tím, co si vlastně myslet nebo kdo je ten špatný. Poslední díl je sice spíše úletem, z něhož má někdo pocit, že hůř se to odfláknout nemohlo, ale někomu naopak přijde velice sympatický.  

Co je také třeba konstatovat, tak že seriál byl natočen podle knižní předlohy. A ta je mimochodem také skvěle hodnocená! Po pročtení referencí se jistě rozhodnete své volné večery trávit nad touto atraktivní knihou. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Nejlepší zahraniční komediální seriály všech dob! Jaký je váš favorit? 

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.

Nepřehlédněte

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek