Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Když se začal venku šířit nový typ koronaviru, došlo k nařízené karanténě a v platnost vešla celá řada nouzových opatření. Lidé se uchýlili do svých domovů, odkud řada z nich začala pracovat. Ti, kteří z domu pracovat nemohli, se začali dívat na Netflix.
nejlepší seriály
Jaké seriály patří k těm nejlepším a které z nich stojí za vidění? (Foto: 123RF)

18. 09. 2020

Netflix se stal během karantény nadmíru oblíbeným. Sice byl oblíbený a u lidí známý už v době předkarantenní, ale onemocnění zvané COVID-19 mu jenom nahrálo do karet. Většina lidí se uchýlila ke sledování seriálů. A díky tak obrovské sledovanosti seriálových příběhů vznikl žebříček nejlepších seriálů, které na Netflixu můžete zhlédnout. Jaké seriály na Netflixu se dostaly k těm TOP? 

Orange is the New Black 

Mezi nejlepší seriály na Netflixu se jednoznačně řadí seriál Orange is the New Black. Nejedná se o nový seriál, světu se ukázal před sedmi lety. Zaujme nejen ženy, ale taktéž muže. Seriál vás totiž vtáhne do ženské věznice a příběh vás naprosto pohltí. Možná si budete říkat, že je až bizarní, ale právě proto si ho zamilujete. 

Je třeba uvést fakt, že právě tomuto seriálu vděčí Netflix za svou popularitu a oblíbenost. Seriál jménem Orange is the New Black byl totiž jedním z prvních seriálů, který dostal streamovací portál na vrchol.  

Crown 

Seriál Crown (v českém překladu Koruna) je jedním z nejdražších seriálů, který je na Netflixu ke zhlédnutí. I když za něj v minulosti Netflix zaplatil opravdový ranec, seriál se ihned zařadil k nejlepším v nabídce, a tak Netflix své investice rozhodně nelituje. Člověk se při sledování seriálu Crown dostane do světa anglické šlechtické rodiny.

Odvypráví se příběh tehdy ještě mladičké Alžběty II., která je dnes označována za nejdéle panující královnu anglické historie. Díky seriálu budete u jejích začátků, člověk se dostane do zákulisí královských komnat, později (v nové chystané řadě) se dokonce setká s Dianou, která nepatřila k nejschvalovanějším.  

Narcos 

K nejsledovanějším a zároveň nejlepším seriálům v nabídce Netflixu patří především seriály, které mají alespoň základ pravdivý. U seriálu Narcos je však pravdivé takřka všechno. Díky seriálu, který aktuálně běží i na nejmenované komerční televizní stanici, se člověk dozví, jak to vlastně bylo s největším narkobaronem Pablem Escobarem.

K TÉMATUNejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Sice o něm bylo natočeno i mnoho filmových snímků, ty se však svou kvalitou ani náhodou nerovnají seriálu, podle kterého byla vytvořena i desková a velice populární hra.  

První série pojednávají především o dráze Pabla Escobara a o tom, jak se chtěl stát prezidentem Kolumbie. Taktéž se dozvíte, jak ho dvakrát lapili, a budete i svědkem jeho smrti (vše zpestřeno reálnými fotografiemi z vyšetřování). Pozdější série (respektive seriál Narcos: Mexiko) však mluví už o narkobaronech v Mexiku a o jakési éře po Escobarovi.  

Sex Education 

Čili seriál Sexuální výchova patří taktéž k dlouhodobě sledovaným a velmi populárním seriálům, které najdete v nabídce streamovací služby Netflix. Jednu dobu to byl dokonce obrovský hit, který si lidé zamilovali především díky tématu sexu, díky romantickým prvkům a taktéž díky nenávisti a předsudkům, které se v seriálu prolínají.  

Díky obrovské popularitě se natáčí stále další a další díly, což oceňují především fanoušci seriálu. Fanoušky se však pravděpodobně stane každý, kdo se na seriál jednou podívá. Už nebude moct přestat. I když se jedná o typický teenagerský seriál, člověk si ho zamiluje možná pro svou jednoduchost. 

Stranger Things 

Aby to však nebylo jenom o seriálech na základě skutečnosti nebo o teen záležitostech, zmiňme si ještě seriál Stranger Things, který patří taktéž k tomu nejlepšímu, s čím kdy Netflix vyrukoval. Seriál Stranger Things si fanoušci zamilovali už od prvního traileru a seriál se dlouhodobě řadí k nejsledovanějším.

Je to zkrátka taková směsice fantasy, taktéž sci-fi a několika hororových a akčních prvků. To je kombinace, která člověku nedá v noci spát. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se tento seriál zařadil mezi nejlepší seriály na Netflixu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Seriálová nostalgie. Televizní seriály z doby totality se stále vysílají, a dokonce jsou v oblibě mladších diváků! Jak to?

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.

Nepřehlédněte

Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek