Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Když se začal venku šířit nový typ koronaviru, došlo k nařízené karanténě a v platnost vešla celá řada nouzových opatření. Lidé se uchýlili do svých domovů, odkud řada z nich začala pracovat. Ti, kteří z domu pracovat nemohli, se začali dívat na Netflix.
nejlepší seriály
Jaké seriály patří k těm nejlepším a které z nich stojí za vidění? (Foto: 123RF)

18. 09. 2020

Netflix se stal během karantény nadmíru oblíbeným. Sice byl oblíbený a u lidí známý už v době předkarantenní, ale onemocnění zvané COVID-19 mu jenom nahrálo do karet. Většina lidí se uchýlila ke sledování seriálů. A díky tak obrovské sledovanosti seriálových příběhů vznikl žebříček nejlepších seriálů, které na Netflixu můžete zhlédnout. Jaké seriály na Netflixu se dostaly k těm TOP? 

Orange is the New Black 

Mezi nejlepší seriály na Netflixu se jednoznačně řadí seriál Orange is the New Black. Nejedná se o nový seriál, světu se ukázal před sedmi lety. Zaujme nejen ženy, ale taktéž muže. Seriál vás totiž vtáhne do ženské věznice a příběh vás naprosto pohltí. Možná si budete říkat, že je až bizarní, ale právě proto si ho zamilujete. 

Je třeba uvést fakt, že právě tomuto seriálu vděčí Netflix za svou popularitu a oblíbenost. Seriál jménem Orange is the New Black byl totiž jedním z prvních seriálů, který dostal streamovací portál na vrchol.  

Crown 

Seriál Crown (v českém překladu Koruna) je jedním z nejdražších seriálů, který je na Netflixu ke zhlédnutí. I když za něj v minulosti Netflix zaplatil opravdový ranec, seriál se ihned zařadil k nejlepším v nabídce, a tak Netflix své investice rozhodně nelituje. Člověk se při sledování seriálu Crown dostane do světa anglické šlechtické rodiny.

Odvypráví se příběh tehdy ještě mladičké Alžběty II., která je dnes označována za nejdéle panující královnu anglické historie. Díky seriálu budete u jejích začátků, člověk se dostane do zákulisí královských komnat, později (v nové chystané řadě) se dokonce setká s Dianou, která nepatřila k nejschvalovanějším.  

Narcos 

K nejsledovanějším a zároveň nejlepším seriálům v nabídce Netflixu patří především seriály, které mají alespoň základ pravdivý. U seriálu Narcos je však pravdivé takřka všechno. Díky seriálu, který aktuálně běží i na nejmenované komerční televizní stanici, se člověk dozví, jak to vlastně bylo s největším narkobaronem Pablem Escobarem.

K TÉMATU  Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Sice o něm bylo natočeno i mnoho filmových snímků, ty se však svou kvalitou ani náhodou nerovnají seriálu, podle kterého byla vytvořena i desková a velice populární hra.  

První série pojednávají především o dráze Pabla Escobara a o tom, jak se chtěl stát prezidentem Kolumbie. Taktéž se dozvíte, jak ho dvakrát lapili, a budete i svědkem jeho smrti (vše zpestřeno reálnými fotografiemi z vyšetřování). Pozdější série (respektive seriál Narcos: Mexiko) však mluví už o narkobaronech v Mexiku a o jakési éře po Escobarovi.  

Sex Education 

Čili seriál Sexuální výchova patří taktéž k dlouhodobě sledovaným a velmi populárním seriálům, které najdete v nabídce streamovací služby Netflix. Jednu dobu to byl dokonce obrovský hit, který si lidé zamilovali především díky tématu sexu, díky romantickým prvkům a taktéž díky nenávisti a předsudkům, které se v seriálu prolínají.  

Díky obrovské popularitě se natáčí stále další a další díly, což oceňují především fanoušci seriálu. Fanoušky se však pravděpodobně stane každý, kdo se na seriál jednou podívá. Už nebude moct přestat. I když se jedná o typický teenagerský seriál, člověk si ho zamiluje možná pro svou jednoduchost. 

Stranger Things 

Aby to však nebylo jenom o seriálech na základě skutečnosti nebo o teen záležitostech, zmiňme si ještě seriál Stranger Things, který patří taktéž k tomu nejlepšímu, s čím kdy Netflix vyrukoval. Seriál Stranger Things si fanoušci zamilovali už od prvního traileru a seriál se dlouhodobě řadí k nejsledovanějším.

Je to zkrátka taková směsice fantasy, taktéž sci-fi a několika hororových a akčních prvků. To je kombinace, která člověku nedá v noci spát. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se tento seriál zařadil mezi nejlepší seriály na Netflixu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Seriálová nostalgie. Televizní seriály z doby totality se stále vysílají, a dokonce jsou v oblibě mladších diváků! Jak to?

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tohle vás dojme! Opuštěné a hladové kotě naříká na ulici mezi odpadky, než si ho všimnou dobří lidé, kteří mu dají najíst. Podívejte se, jak jim drobeček začne pomalu důvěřovat a nakonec se z divokého kotěte stane domácí mazlíček.
Kadeřník Samuel Ryde má netradiční zálibu. Fotí momentky každý den ve stejný čas a to už deset let. Co ho motivovalo k jeho neobvyklému koníčku a jaký v něm vidí význam? Přečtěte si víc!
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Mohou být regálové, výklopné nebo jako lavice, na kterou se posadíte u nazouvání. Botníky ale vypadají dobře i z palet nebo přepravek. Můžete mít tak doma svůj vlastní originální kousek nábytku. Který si vyberete?
Vidíte manželství jako metu, do níž vstupujete v princeznovské róbě bránou opentlenou květinami ve stylu "žili šťastně až do smrti“? Nebo jako strašák, který omezuje vaši osobnost? Je manželství a rodina ještě stále základem vztahu dvou lidí? A jaké má tato instituce výhody a nevýhody?
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Značné výkyvy teplot ubližují naší pokožce. Nejhůře je na tom pleť na obličeji. Tu totiž nezakrýváte ani v zimě, zatímco zbytek těla si hoví v teple. Věnujte péči o obličej v zimě dostatečnou pozornost. Můžete si dopřát i napařování. Ale všeho s mírou. Jak na to?
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
S chutí upravujete nebo měníte interiér, ale nechcete, aby vás takové změny přišly příliš draho? Tady je pár šikovných vychytávek, jak na to. Těchto 13 nápadů vám umožní jednoduše přizpůsobit domov vašim představám. Inspirujte se!
Vitamín D je důležitý pro lidské zdraví – pomáhá udržovat silné kosti, zuby, posiluje imunitní systém a podporuje optimální hladinu krevního tlaku. Co však mnoho lidí neví je fakt, že nejdůležitějším zdrojem pro vstřebávání vitamínu D do těla je slunce. Právě v létě ho lze ze slunce vytěžit nejvíce. Jak toho dosáhnout, abyste měli dostatek?
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 

Výběr článků

Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!
Petra má dnes tříletého chlapečka, který již chodí do školky. Žije se synem sama v bytě, většinu dne tráví u své matky a babičky.

Nepřehlédněte

All beige outfity. Nekončící trend, který bychom už mohli označit pomyslnou značkou nadčasovost. Za těch pár let, co tu s námi je, by si to zasloužil. Stejně jako černá, bílá či námořnicky modrá patří i béžová mezi barvy, se kterými nikdy nešlápnete vedle.
Silvestr je čas oslav, radosti a společenských setkání, a otázka alkoholu a jeho role ve společenském kontextu může vyvolat rozporuplné pocity. V dnešním článku na Dámské Lize se zamýšlíme nad tématem pití alkoholu během silvestrovských oslav, zejména v pracovním prostředí. Přinášíme vám přehled možností, etikety a důležitých aspektů, které byste měli vzít v úvahu, abyste si mohli s kolegy připít k novému roku s respektem a uvědoměním.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek