Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Když se začal venku šířit nový typ koronaviru, došlo k nařízené karanténě a v platnost vešla celá řada nouzových opatření. Lidé se uchýlili do svých domovů, odkud řada z nich začala pracovat. Ti, kteří z domu pracovat nemohli, se začali dívat na Netflix.
nejlepší seriály
Jaké seriály patří k těm nejlepším a které z nich stojí za vidění? (Foto: 123RF)

18. 09. 2020

Netflix se stal během karantény nadmíru oblíbeným. Sice byl oblíbený a u lidí známý už v době předkarantenní, ale onemocnění zvané COVID-19 mu jenom nahrálo do karet. Většina lidí se uchýlila ke sledování seriálů. A díky tak obrovské sledovanosti seriálových příběhů vznikl žebříček nejlepších seriálů, které na Netflixu můžete zhlédnout. Jaké seriály na Netflixu se dostaly k těm TOP? 

Orange is the New Black 

Mezi nejlepší seriály na Netflixu se jednoznačně řadí seriál Orange is the New Black. Nejedná se o nový seriál, světu se ukázal před sedmi lety. Zaujme nejen ženy, ale taktéž muže. Seriál vás totiž vtáhne do ženské věznice a příběh vás naprosto pohltí. Možná si budete říkat, že je až bizarní, ale právě proto si ho zamilujete. 

Je třeba uvést fakt, že právě tomuto seriálu vděčí Netflix za svou popularitu a oblíbenost. Seriál jménem Orange is the New Black byl totiž jedním z prvních seriálů, který dostal streamovací portál na vrchol.  

Crown 

Seriál Crown (v českém překladu Koruna) je jedním z nejdražších seriálů, který je na Netflixu ke zhlédnutí. I když za něj v minulosti Netflix zaplatil opravdový ranec, seriál se ihned zařadil k nejlepším v nabídce, a tak Netflix své investice rozhodně nelituje. Člověk se při sledování seriálu Crown dostane do světa anglické šlechtické rodiny.

Odvypráví se příběh tehdy ještě mladičké Alžběty II., která je dnes označována za nejdéle panující královnu anglické historie. Díky seriálu budete u jejích začátků, člověk se dostane do zákulisí královských komnat, později (v nové chystané řadě) se dokonce setká s Dianou, která nepatřila k nejschvalovanějším.  

Narcos 

K nejsledovanějším a zároveň nejlepším seriálům v nabídce Netflixu patří především seriály, které mají alespoň základ pravdivý. U seriálu Narcos je však pravdivé takřka všechno. Díky seriálu, který aktuálně běží i na nejmenované komerční televizní stanici, se člověk dozví, jak to vlastně bylo s největším narkobaronem Pablem Escobarem.

K TÉMATU  Jenna Ortega se pro roli Wednesday narodila. Druhá série je na spadnutí

Sice o něm bylo natočeno i mnoho filmových snímků, ty se však svou kvalitou ani náhodou nerovnají seriálu, podle kterého byla vytvořena i desková a velice populární hra.  

První série pojednávají především o dráze Pabla Escobara a o tom, jak se chtěl stát prezidentem Kolumbie. Taktéž se dozvíte, jak ho dvakrát lapili, a budete i svědkem jeho smrti (vše zpestřeno reálnými fotografiemi z vyšetřování). Pozdější série (respektive seriál Narcos: Mexiko) však mluví už o narkobaronech v Mexiku a o jakési éře po Escobarovi.  

Sex Education 

Čili seriál Sexuální výchova patří taktéž k dlouhodobě sledovaným a velmi populárním seriálům, které najdete v nabídce streamovací služby Netflix. Jednu dobu to byl dokonce obrovský hit, který si lidé zamilovali především díky tématu sexu, díky romantickým prvkům a taktéž díky nenávisti a předsudkům, které se v seriálu prolínají.  

Díky obrovské popularitě se natáčí stále další a další díly, což oceňují především fanoušci seriálu. Fanoušky se však pravděpodobně stane každý, kdo se na seriál jednou podívá. Už nebude moct přestat. I když se jedná o typický teenagerský seriál, člověk si ho zamiluje možná pro svou jednoduchost. 

Stranger Things 

Aby to však nebylo jenom o seriálech na základě skutečnosti nebo o teen záležitostech, zmiňme si ještě seriál Stranger Things, který patří taktéž k tomu nejlepšímu, s čím kdy Netflix vyrukoval. Seriál Stranger Things si fanoušci zamilovali už od prvního traileru a seriál se dlouhodobě řadí k nejsledovanějším.

Je to zkrátka taková směsice fantasy, taktéž sci-fi a několika hororových a akčních prvků. To je kombinace, která člověku nedá v noci spát. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se tento seriál zařadil mezi nejlepší seriály na Netflixu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Seriálová nostalgie. Televizní seriály z doby totality se stále vysílají, a dokonce jsou v oblibě mladších diváků! Jak to?

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek