Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Když se začal venku šířit nový typ koronaviru, došlo k nařízené karanténě a v platnost vešla celá řada nouzových opatření. Lidé se uchýlili do svých domovů, odkud řada z nich začala pracovat. Ti, kteří z domu pracovat nemohli, se začali dívat na Netflix.
nejlepší seriály
Jaké seriály patří k těm nejlepším a které z nich stojí za vidění? (Foto: 123RF)

18. 09. 2020

Netflix se stal během karantény nadmíru oblíbeným. Sice byl oblíbený a u lidí známý už v době předkarantenní, ale onemocnění zvané COVID-19 mu jenom nahrálo do karet. Většina lidí se uchýlila ke sledování seriálů. A díky tak obrovské sledovanosti seriálových příběhů vznikl žebříček nejlepších seriálů, které na Netflixu můžete zhlédnout. Jaké seriály na Netflixu se dostaly k těm TOP? 

Orange is the New Black 

Mezi nejlepší seriály na Netflixu se jednoznačně řadí seriál Orange is the New Black. Nejedná se o nový seriál, světu se ukázal před sedmi lety. Zaujme nejen ženy, ale taktéž muže. Seriál vás totiž vtáhne do ženské věznice a příběh vás naprosto pohltí. Možná si budete říkat, že je až bizarní, ale právě proto si ho zamilujete. 

Je třeba uvést fakt, že právě tomuto seriálu vděčí Netflix za svou popularitu a oblíbenost. Seriál jménem Orange is the New Black byl totiž jedním z prvních seriálů, který dostal streamovací portál na vrchol.  

Crown 

Seriál Crown (v českém překladu Koruna) je jedním z nejdražších seriálů, který je na Netflixu ke zhlédnutí. I když za něj v minulosti Netflix zaplatil opravdový ranec, seriál se ihned zařadil k nejlepším v nabídce, a tak Netflix své investice rozhodně nelituje. Člověk se při sledování seriálu Crown dostane do světa anglické šlechtické rodiny.

Odvypráví se příběh tehdy ještě mladičké Alžběty II., která je dnes označována za nejdéle panující královnu anglické historie. Díky seriálu budete u jejích začátků, člověk se dostane do zákulisí královských komnat, později (v nové chystané řadě) se dokonce setká s Dianou, která nepatřila k nejschvalovanějším.  

Narcos 

K nejsledovanějším a zároveň nejlepším seriálům v nabídce Netflixu patří především seriály, které mají alespoň základ pravdivý. U seriálu Narcos je však pravdivé takřka všechno. Díky seriálu, který aktuálně běží i na nejmenované komerční televizní stanici, se člověk dozví, jak to vlastně bylo s největším narkobaronem Pablem Escobarem.

K TÉMATU  10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Sice o něm bylo natočeno i mnoho filmových snímků, ty se však svou kvalitou ani náhodou nerovnají seriálu, podle kterého byla vytvořena i desková a velice populární hra.  

První série pojednávají především o dráze Pabla Escobara a o tom, jak se chtěl stát prezidentem Kolumbie. Taktéž se dozvíte, jak ho dvakrát lapili, a budete i svědkem jeho smrti (vše zpestřeno reálnými fotografiemi z vyšetřování). Pozdější série (respektive seriál Narcos: Mexiko) však mluví už o narkobaronech v Mexiku a o jakési éře po Escobarovi.  

Sex Education 

Čili seriál Sexuální výchova patří taktéž k dlouhodobě sledovaným a velmi populárním seriálům, které najdete v nabídce streamovací služby Netflix. Jednu dobu to byl dokonce obrovský hit, který si lidé zamilovali především díky tématu sexu, díky romantickým prvkům a taktéž díky nenávisti a předsudkům, které se v seriálu prolínají.  

Díky obrovské popularitě se natáčí stále další a další díly, což oceňují především fanoušci seriálu. Fanoušky se však pravděpodobně stane každý, kdo se na seriál jednou podívá. Už nebude moct přestat. I když se jedná o typický teenagerský seriál, člověk si ho zamiluje možná pro svou jednoduchost. 

Stranger Things 

Aby to však nebylo jenom o seriálech na základě skutečnosti nebo o teen záležitostech, zmiňme si ještě seriál Stranger Things, který patří taktéž k tomu nejlepšímu, s čím kdy Netflix vyrukoval. Seriál Stranger Things si fanoušci zamilovali už od prvního traileru a seriál se dlouhodobě řadí k nejsledovanějším.

Je to zkrátka taková směsice fantasy, taktéž sci-fi a několika hororových a akčních prvků. To je kombinace, která člověku nedá v noci spát. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se tento seriál zařadil mezi nejlepší seriály na Netflixu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Seriálová nostalgie. Televizní seriály z doby totality se stále vysílají, a dokonce jsou v oblibě mladších diváků! Jak to?

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Celý den v jednom kole. Práce, děti, rodiče, domácnost. Nedej bože, když do toho zazvoní telefon a tam se ozve plačící kamarádka, že jí opět ten její nadával. Najednou vám začne docházet, že je toho na vás prostě moc. Kde se stala chyba? Příliš jste začali obětovat své vlastní životní štěstí a darovali jste ho na stříbrném podnose jiným lidem. Pomalu tento program změníme. Konec sebeobětování!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek