Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Rodina nebo práce? 5 rad, jak zvládnout vše!

Taky jste to slyšela? Vyber si buď kariera, nebo dítě! Naštěstí dneska už jde zvládnout vše. Přinášíme 5 rad, jak hravě zvládnete obojí.
rozhodování
Kariera nebo práce?

Možná jste už slyšeli tuto otázku: “Vyber si buď kariéru, nebo dítě!” Nicméně, v dnešním světě, můžete mít obojí, a to tak, aby vám to přinášelo radost a smysl. Přinášíme vám 5 rad, jak zvládnout rovnováhu mezi rodinou a prací, a žít tak naplno.

1. Rada nad zlato: definujte svoje priority

Prvním krokem k zvládnutí rovnováhy mezi rodinou a prací je jasně definovat své priority. Co je pro vás nejdůležitější? Co chcete dosáhnout v oblasti kariéry a co v rodinném životě? Definování těchto priorit vám pomůže zaměřit svou energii na to, co má pro vás největší význam.

2. Organizujte čas

Správné plánování a efektivní využívání času jsou klíčem k úspěchu ve vyvážení rodiny a práce. Vytvořte si rozvrh, který vám umožní věnovat se jak kariéře, tak rodinným povinnostem. Buďte flexibilní, ale současně se snažte držet se svého plánu.

3. Získejte podporu

Nikdo nemusí zvládat všechno sám. Hledejte podporu od partnera, rodiny, přátel nebo profesionálních služeb, pokud je to potřeba. Spolupráce s ostatními vám může značně ulehčit zvládání obou sfér života.

4. Učte se říkat “ne”

Říkat “ne” není sebepohoršující. Učte se stanovit hranice a odmítnout další povinnosti, když máte pocit, že jste již vyčerpáni. Respektujte svůj čas a energii.

5. Buďte přítomní

Když jste s rodinou, buďte s nimi naplno. Když jste v práci, soustřeďte se na své povinnosti. Kvalita času, který věnujete rodině i práci, je důležitější než kvantita.

Zvládání rovnováhy mezi rodinou a prací může být náročné, ale je to možné. Buďte trpěliví sami k sobě a nezapomínejte, že každý den je nová příležitost pro dosažení této rovnováhy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Každá koruna se počítá: Na čem všem se dá ušetřit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Nakupování oblečení vás může bavit, ale přesto se nemusí stát zábavou. Hlavní náplní vašeho volného času. Také nemusíte mít plnou skříň, abyste byla vždycky dobře oblečená. Stačí jen přemýšlet a kombinovat.
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
V rámci svého F.A.M.E turné vystoupí latinsko-americký idol Maluma v prostorách Forum Karlín. Předprodej vstupenek začal již ve středu 30. 1. na ticketportal.cz. Na co se můžete těšit?
Na scéně, kde Krystyna Pyszková převzala korunu Miss World 2024, zazářila nejen svou krásou, ale i díky promyšleně zvolenému outfitu. Naše módní redaktorka, expertka na nejnovější trendy a osobní styl, nám pomůže odhalit, co dělá tento outfit tak výjimečným.
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.

Výběr článků

Uskladnění vína musí mít nějaký pořádek. O ten se postarají stojany na víno a vinotéky, které jsou praktickým i designovým doplňkem interiéru. Materiálem číslo jedna je dřevo, ale kromě toho opravovaného dolehl i sem trend palet. Opravdovou chloubou domu je potom vinný sklípek do spirály se vstupem rovnou z kuchyně nebo jídelny.
Do kin se chystá neobvyklý český film První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Tvůrci v čele s režisérem Janem Haluzou chtějí ukázat, že akční film může vzniknout i v českém prostředí. O čem bude a co prozradil sám Mádl?
Chtěli byste si domů pořídit malé kotě nebo jste jeho čerstvým majitelem? Máme pro vás praktické rady, které vám pomohou v péči o nového člena rodiny. Tohle se bude hodit.

Nepřehlédněte

Vypadat dobře chce většina z nás. Jak to ale udělat, abyste se svým tělem byla vážně spokojená a cítila se vyrovnaně? Máme pro vás několik rad, které se vám vyplatí zkusit.
Silná intuice, opakující se sny nebo déja vu. To vše jsou údajně známky reinkarnace. Tedy toho, že žijete už "několikátý" život. Znamená to, že se vaše duše vrací znovu v jiné životní formě. Věříte nebo nevěříte?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek