Pondělí , 24. 06. 2024

Zdeňka

Jakou sadu LEGO® koupit? Kde začít?

To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
lego
Jaká LEGO stavebnice je ta pravá?

Čím se řídit při výběrů ideální sady kostek LEGO?

Ideální je slovem, které pro každého může znamenat něco jiného. Vše záleží od individuálních preferencí, věku a zájmů. Často nám ten poslední aspekt velice pomáhá při výběru stavebnice a může být rozhodující, jak vybrat LEGO pro kluky a holky. Záleží na věku dítěte, jeho zájmech, z čeho má radost. Dokonalým tipem pro nejmladší děti jsou větší kostky s číslicemi a obrázky zvířátek, které jsou velice příjemným nápadem na poznávání okolního světa. Na druhou stranu starší děti preferují konkrétní téma z řady svých oblíbených kostek, např. věnované známému filmu nebo knize. To jim umožňuje rozvíjet své zájmy, trávit volný čas zajímavě a komunikovat s předměty, které mají rádi a které znají. Dobrým příkladem může být řada LEGO® Harry PotterTM. Pokud hledáme sadu pro sourozence nebo víme, že si dítě chce skládat kostky s kamarády, vyplatí se vybrat sadu s více prvky a postavičkami, díky kterým si děti budou moci vymýšlet své vlastní dialogy.

Jakou funkci mají plnit vybrané kostky LEGO?

Na dotaz, jak vybrat LEGO, je nutné nejdříve se zamyslet nad tím, jakou funkci mají kostky LEGO plnit. Pokud jde o mladší děti, nejčastěji jsou to poznávací schopnosti a dovednosti, které jim umožní poznávání okolního světa a prohlubování doposud získaných informací o něm. Jde-li o starší děti, možností je mnohem víc. Nejlepší stavebnice LEGO jsou určitě takové, které si v daném okamžiku přeje naše dítě. Někdo si vybere jednodušší sady, které chce skládat výhradně pro potěšení. Pro ostatní to ale budou ty, které mají další zajímavé funkce, jako například programovatelné prvky. Takové kostky plní ještě další funkci, tu edukační, díky které můžou děti rozvíjet různé schopnosti, nejen ty manuální. Mezi sety LEGO patří také programovatelné kostky, např. LEGO® MINDSTORMS®, které byly vytvořeny pro výuku programování a pro to, aby u žáků vzbudit zájem o vědu.

K TÉMATU  Jak si založit s.r.o. krok po kroku

Vyberte si známou a oblíbenou sadu LEGO

Pokud i přes to, že jsou tipy na nejlepší stavebnice LEGO obsaženy v dřívější části článku, máte stále problém s výběrem, stojí za zvážení mít jednu z nejoblíbenějších sad. Takové si nejčastěji a nejraději vybírají děti. Existuje tedy veliká pravděpodobnost, že se budou líbit právě tomu Vašemu dítěti. Patří mezi ně luxusní auta, která jsou také ideálním tipem pro fanoušky a fanynky motorizace nezávisle na věku. Mezi luxusní modely LEGO aut je nutno zmínit Lamborghini nebo Ferrari. Mezi klasické sady můžeme zahrnout Monster truck, Harry PotterTM, obrovské dinosaury, Super MarioTM nebo Minecraft® inspirované známou a oblíbenou hrou!

Ideální nápady pro fanoušky originality

Originalitu je možné interpretovat na mnoho různých způsobů, jako již výše uvedené požadavky na kostky zahrnující velikost, barvu, počet dílů v sadě a dodatečné funkce. Najdou se také lidé, kteří si libují v drahých setech. Tady je vhodné pamatovat na nejdražší LEGO na světě, a to LEGO® Star WarsTM 75192 Millenium FalconTM, které obsahuje 7541 kostek. Pro někoho to může být určitá investice. Bez ohledu na motivy, které nás vedou při výběru první sady, stojí za to připomenout, že skládání kostek LEGO je skutečnou zábavou a často příležitostí ke společné hře a objevování nové dimenze zábavy. Objevte ještě dnes ideální sadu pro sebe nebo své dítě.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.
Že je příjemné líbání s člověkem, kterého milujete, není třeba víc rozebírat. Víte ale, že se jedná také o zdraví velmi prospěšnou činnost? Líbání je dokonce předmětem mnoha lékařských studií a vědci se intenzivně zajímají o jeho přínos.
Kolik je na světě leváků a pro jaké pohlaví je tenhle „dar“ typičtější? V čem vynikají a jak jsou na tom se zdravím? Možná vás překvapí i to, kolik leváků se pohybuje na hollywoodském červeném koberci!
Historie nás často fascinuje. Proč se zabývat dějinami státu nebo světa, když ta nejlepší učebnice historie vás může čekat ve vlastní rodině. Sestavte si rodokmen a uvidíte. Třeba získáte nové příbuzné a s nimi nové vztahy, nové zajímavé kontakty a přátele nebo překvapivé odhalení!
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Tenhle pilný papoušek aktivně řeší svůj vzhled. Když se mu jeho vlastní ocasní peří zdá krátké, neváhá svůj zevnějšek pracně vylepšit. Nebo by se dalo prohlásit, že se tento Agapornis chlubí cizím peřím?
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.

Výběr článků

Čekáte na sólovku od zpěvačky Marty Jandové? Tak je tady! Konečně. Co se stalo, že Marta přichází se svým prvním sólovým albem až nyní?
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.

Nepřehlédněte

Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Článek "Co je to Quiet Quitting? A týká se Vás?" rozkrývá fenomén tiché rezignace v pracovním prostředí. Termín označuje nenápadný odchod zaměstnanců, kteří postupně snižují svou angažovanost a odkládají své povinnosti. Dnešní článek nabízí pohled na příčiny, dopady a strategie, jak předejít této formě odchodu nebo s ní efektivně pracovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek