Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Jakou sadu LEGO® koupit? Kde začít?

To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
lego
Jaká LEGO stavebnice je ta pravá?

Čím se řídit při výběrů ideální sady kostek LEGO?

Ideální je slovem, které pro každého může znamenat něco jiného. Vše záleží od individuálních preferencí, věku a zájmů. Často nám ten poslední aspekt velice pomáhá při výběru stavebnice a může být rozhodující, jak vybrat LEGO pro kluky a holky. Záleží na věku dítěte, jeho zájmech, z čeho má radost. Dokonalým tipem pro nejmladší děti jsou větší kostky s číslicemi a obrázky zvířátek, které jsou velice příjemným nápadem na poznávání okolního světa. Na druhou stranu starší děti preferují konkrétní téma z řady svých oblíbených kostek, např. věnované známému filmu nebo knize. To jim umožňuje rozvíjet své zájmy, trávit volný čas zajímavě a komunikovat s předměty, které mají rádi a které znají. Dobrým příkladem může být řada LEGO® Harry PotterTM. Pokud hledáme sadu pro sourozence nebo víme, že si dítě chce skládat kostky s kamarády, vyplatí se vybrat sadu s více prvky a postavičkami, díky kterým si děti budou moci vymýšlet své vlastní dialogy.

Jakou funkci mají plnit vybrané kostky LEGO?

Na dotaz, jak vybrat LEGO, je nutné nejdříve se zamyslet nad tím, jakou funkci mají kostky LEGO plnit. Pokud jde o mladší děti, nejčastěji jsou to poznávací schopnosti a dovednosti, které jim umožní poznávání okolního světa a prohlubování doposud získaných informací o něm. Jde-li o starší děti, možností je mnohem víc. Nejlepší stavebnice LEGO jsou určitě takové, které si v daném okamžiku přeje naše dítě. Někdo si vybere jednodušší sady, které chce skládat výhradně pro potěšení. Pro ostatní to ale budou ty, které mají další zajímavé funkce, jako například programovatelné prvky. Takové kostky plní ještě další funkci, tu edukační, díky které můžou děti rozvíjet různé schopnosti, nejen ty manuální. Mezi sety LEGO patří také programovatelné kostky, např. LEGO® MINDSTORMS®, které byly vytvořeny pro výuku programování a pro to, aby u žáků vzbudit zájem o vědu.

K TÉMATU  Podle čeho vybírat hračky pro děti? Nakupujte s rozmyslem

Vyberte si známou a oblíbenou sadu LEGO

Pokud i přes to, že jsou tipy na nejlepší stavebnice LEGO obsaženy v dřívější části článku, máte stále problém s výběrem, stojí za zvážení mít jednu z nejoblíbenějších sad. Takové si nejčastěji a nejraději vybírají děti. Existuje tedy veliká pravděpodobnost, že se budou líbit právě tomu Vašemu dítěti. Patří mezi ně luxusní auta, která jsou také ideálním tipem pro fanoušky a fanynky motorizace nezávisle na věku. Mezi luxusní modely LEGO aut je nutno zmínit Lamborghini nebo Ferrari. Mezi klasické sady můžeme zahrnout Monster truck, Harry PotterTM, obrovské dinosaury, Super MarioTM nebo Minecraft® inspirované známou a oblíbenou hrou!

Ideální nápady pro fanoušky originality

Originalitu je možné interpretovat na mnoho různých způsobů, jako již výše uvedené požadavky na kostky zahrnující velikost, barvu, počet dílů v sadě a dodatečné funkce. Najdou se také lidé, kteří si libují v drahých setech. Tady je vhodné pamatovat na nejdražší LEGO na světě, a to LEGO® Star WarsTM 75192 Millenium FalconTM, které obsahuje 7541 kostek. Pro někoho to může být určitá investice. Bez ohledu na motivy, které nás vedou při výběru první sady, stojí za to připomenout, že skládání kostek LEGO je skutečnou zábavou a často příležitostí ke společné hře a objevování nové dimenze zábavy. Objevte ještě dnes ideální sadu pro sebe nebo své dítě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Co to je, perfektní make-up na léto? Ve skutečnosti neexistuje žádná samostatná kategorie, kterou bysme mohli pojmenovat „letní tónovací krémy“, protože pleť každého člověka má různé vlastnosti a potřebuje jinou kosmetiku. Navíc každý chce získat různé výsledky: někdo má rád matný finiš a někdo si oblíbil efekt mokré pleti.
Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.

Nepřehlédněte

Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek