Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
matka
Pochovat vlastní dítě je neštěstí. (zdroj foto: www.123rf.com)

08. 01. 2021

Talentovaný sportovec i hudebník – byla jsem hrdá matka

Můj syn Tomáš byl neobyčejné dítě. Už jako malý prahnul po tom, aby se sám naučil hrát na hudební nástroje. Byla jsem opravdu hrdá matka. Tak dlouho to zkoušel, až si našel svůj styl hraní. Na základní škole jsme jej přihlásili do hudební školy, kam s láskou chodil. V 16 letech měl své první koncerty.

Bavila ho jak klasická, tak rocková hudba. Blízký vztah měl ale i ke sportu – s volejbalovým družstvem se v rámci školních her dostali na špičku v naší zemi. Vše ho bavilo a dělal to s radostí.

S kamarády brigádničil v pizzerii

Nikdy si nepřál, aby jeho sny zatížily rodinný rozpočet. Už v 18 letech si našel první brigádu a začal pracovat v pizzerii. S kamarády si pochvaloval dobrou partu, a protože rád řídil, stal se poslíčkem rozvážejícím pizzu po městě. To ho bavilo ze všeho nejvíce, protože miloval řízení i kontakt s lidmi.

Postupně si vydělal na své auto. Našel si přítelkyni a začali spolu jezdit na výlety. Nemohla jsem být šťastnější, když jsem viděla ty dva mladé spokojené lidi.

Jeli na výlet s přítelkyní

Na víkend s přítelkyní se moc těšil. Dokonale si své auto vyčistil a sbalil si věci. Ještě mi dal pusu na rozloučenou a říkal, že se těší, až mi povypráví o výletě. Jeho holka byla učiněný poklad – při studiu pracovala v charitě a zapojovala se do různých dobročinných projektů v rámci města. To bylo naposledy, co jsem je viděla.

Stále vidím ty spokojené tváře, jak odjíždějí v autě. Místo fotky z výletu u mě v pátek zazvonila policie. Když mi řekli, že můj syn a jeho přítelkyně nepřežili autonehodu, jako by se mi zastavilo srdce. Neslyšela jsem nic z toho, co policisté říkali. Cítila jsem bezmoc a beznaděj a proplakala celý týden. Co horšího může matka cítit?

K TÉMATUEva (25): Koupě bytu s partnerem. Ale jsem už zralá?

Řidič kamionu se nevěnoval řízení

Dozvěděla jsem se, že neměli ani nejmenší šanci to přežít. Jeli klasicky podle předpisů po dálnici, když museli zpomalit na opravovaném úseku a zařadili se za kamion do jednoho proudu vozidel. Řidič kamionu, který jel za nimi, se nevěnoval řízení, telefonoval, a ještě k tomu sledoval televizor.

Jejich auto o další kamion před nimi slisoval. Nemůžu uvěřit, že se něco takového mohlo stát těm nejmilejším lidem, co jsem kdy v životě znala.

S rodinou přítelkyně jsme v kontaktu – její matka je také na dně

Ani dva roky po neskutečné ztrátě jsem se stále nesmířila s faktem, že jsem kvůli cizí nerozvážnosti a pohodlí přišla o syna a jeho přítelkyni. Neumím se vyrovnat s tím, že někdo může jen tak beztrestně v autě hledět na dva monitory.

S rodinou synové přítelkyně jsme v kontaktu, a dokonce jsme se rozhodli, že se budeme snažit náš smutek řešit pomocí toho, že budeme lidem říkat, jak nesmyslné je věnovat se telefonu během řízení. Její matka se s tím také nikdy nesmíří.

Psychoterapie nepomohly

Navštívila jsem už celou řadu psychologů, kteří mi nabízeli různé postupy. Po ztrátě syna jsem zešedivěla a ocitla se v přechodu. Abych večer usnula, musím si dát prášek na spaní. Budí mě děsivé sny, ve kterých mě trýzní představa, jak se celá autonehoda odehrála.

Zatím ještě nenadešel čas, kdy se s celou situací smířím. Nejvíce mi zatím pomáhá, když se můžu setkat s lidmi s podobným osudem. Je to sdílená bolest, kterou cítím. A také je mi lépe, když se mohu svěřit se svým trápením – nyní třeba vám.

Žádná matka na světě by neměla pochovat své vlastní dítě. Je to naprosto proti zákonům přírody. A když je to ještě cizí vinou, je obrovsky těžké se s tím během celého běhu života smířit.

K TÉMATU"Nadpřirozené schopnosti mám už od malička. Dnes je využívám k pomoci dalším lidem," říká Marie

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Antonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.

Nepřehlédněte

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek