Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
matka
Pochovat vlastní dítě je neštěstí. (zdroj foto: www.123rf.com)

08. 01. 2021

Talentovaný sportovec i hudebník – byla jsem hrdá matka

Můj syn Tomáš byl neobyčejné dítě. Už jako malý prahnul po tom, aby se sám naučil hrát na hudební nástroje. Byla jsem opravdu hrdá matka. Tak dlouho to zkoušel, až si našel svůj styl hraní. Na základní škole jsme jej přihlásili do hudební školy, kam s láskou chodil. V 16 letech měl své první koncerty.

Bavila ho jak klasická, tak rocková hudba. Blízký vztah měl ale i ke sportu – s volejbalovým družstvem se v rámci školních her dostali na špičku v naší zemi. Vše ho bavilo a dělal to s radostí.

S kamarády brigádničil v pizzerii

Nikdy si nepřál, aby jeho sny zatížily rodinný rozpočet. Už v 18 letech si našel první brigádu a začal pracovat v pizzerii. S kamarády si pochvaloval dobrou partu, a protože rád řídil, stal se poslíčkem rozvážejícím pizzu po městě. To ho bavilo ze všeho nejvíce, protože miloval řízení i kontakt s lidmi.

Postupně si vydělal na své auto. Našel si přítelkyni a začali spolu jezdit na výlety. Nemohla jsem být šťastnější, když jsem viděla ty dva mladé spokojené lidi.

Jeli na výlet s přítelkyní

Na víkend s přítelkyní se moc těšil. Dokonale si své auto vyčistil a sbalil si věci. Ještě mi dal pusu na rozloučenou a říkal, že se těší, až mi povypráví o výletě. Jeho holka byla učiněný poklad – při studiu pracovala v charitě a zapojovala se do různých dobročinných projektů v rámci města. To bylo naposledy, co jsem je viděla.

Stále vidím ty spokojené tváře, jak odjíždějí v autě. Místo fotky z výletu u mě v pátek zazvonila policie. Když mi řekli, že můj syn a jeho přítelkyně nepřežili autonehodu, jako by se mi zastavilo srdce. Neslyšela jsem nic z toho, co policisté říkali. Cítila jsem bezmoc a beznaděj a proplakala celý týden. Co horšího může matka cítit?

K TÉMATU  Autoškola: Zábavné příhody aneb vzpomeňte na své začátky

Řidič kamionu se nevěnoval řízení

Dozvěděla jsem se, že neměli ani nejmenší šanci to přežít. Jeli klasicky podle předpisů po dálnici, když museli zpomalit na opravovaném úseku a zařadili se za kamion do jednoho proudu vozidel. Řidič kamionu, který jel za nimi, se nevěnoval řízení, telefonoval, a ještě k tomu sledoval televizor.

Jejich auto o další kamion před nimi slisoval. Nemůžu uvěřit, že se něco takového mohlo stát těm nejmilejším lidem, co jsem kdy v životě znala.

S rodinou přítelkyně jsme v kontaktu – její matka je také na dně

Ani dva roky po neskutečné ztrátě jsem se stále nesmířila s faktem, že jsem kvůli cizí nerozvážnosti a pohodlí přišla o syna a jeho přítelkyni. Neumím se vyrovnat s tím, že někdo může jen tak beztrestně v autě hledět na dva monitory.

S rodinou synové přítelkyně jsme v kontaktu, a dokonce jsme se rozhodli, že se budeme snažit náš smutek řešit pomocí toho, že budeme lidem říkat, jak nesmyslné je věnovat se telefonu během řízení. Její matka se s tím také nikdy nesmíří.

Psychoterapie nepomohly

Navštívila jsem už celou řadu psychologů, kteří mi nabízeli různé postupy. Po ztrátě syna jsem zešedivěla a ocitla se v přechodu. Abych večer usnula, musím si dát prášek na spaní. Budí mě děsivé sny, ve kterých mě trýzní představa, jak se celá autonehoda odehrála.

Zatím ještě nenadešel čas, kdy se s celou situací smířím. Nejvíce mi zatím pomáhá, když se můžu setkat s lidmi s podobným osudem. Je to sdílená bolest, kterou cítím. A také je mi lépe, když se mohu svěřit se svým trápením – nyní třeba vám.

Žádná matka na světě by neměla pochovat své vlastní dítě. Je to naprosto proti zákonům přírody. A když je to ještě cizí vinou, je obrovsky těžké se s tím během celého běhu života smířit.

K TÉMATU  Nesmrtelný hrabě má stejné problémy jako my, prozrazuje Kristýna Freiová o své nové knize

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Antonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vzájemné intimní chvíle soukromí si každý z nás střeží jako oko v hlavě. Jsou ale výjimky, kdy se naše čtenářky rády svěří s tím, jak to u nich doma probíhá – a to jsou prožité trapasy. Pojďte se s námi zasmát u příběhů, co napsal sám život.
Všichni mluví o tom, že předehra je důležitou součástí dobrého sexu. Ale jak na tu nejlepší předehru, aby vaše žena byla úplně hotová? Protože milostná předehra přichází v různých podobách, a pro někoho může být matoucí, nebo dokonce stresující se v této změti zorientovat. Ale žádný strach, proto jsme tu my, abychom vám pomohli.
Říká se o nich, že jsou bezpečným místem. Místem pro setkávání a vzájemnou podporu žen. Ne všechny ženské kruhy vám ale přinesou to, co od nich očekáváte. Dokonce se o nich říká, že mohou být nebezpečné pro muže. Proč? Čtěte dál.
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Co takhle navštívit podmořský svět a vidět zblízka delfíny, tuleně nebo běluhu? Zasmějte se a podívejte se na překvapené děti, které zaskočí reakce mořských tvorů v akváriu!
Po delší odmlce se nám opět otevírají hrady a zámky. Pokud tedy nemáte program na následující víkend, vyberte si z našeho seznamu ty nejatraktivnější památky, jež se vám vryly do paměti třeba díky nestárnoucím pohádkám, které se pravidelně vysílají v televizi během vánočních svátků.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Přivítání nového domácího mazlíčka do rodiny je vzrušující krok plný radosti a nových zážitků. V tomto článku prozkoumáme, jak se připravit na příchod nového člena rodiny, od výběru správného druhu mazlíčka až po základní potřeby, které zajistí jeho pohodlí a zdraví. Zdůrazníme důležitost zodpovědného přístupu k péči o mazlíčka, včetně výživy, výchovy a socializace. Objevte, jak může nový domácí mazlíček obohatit váš život a přinést do něj nejen zábavu, ale i lásku a společnost.
Plavky již dlouho nejsou brány jen jako nutné zakrytí těla při pobytu o vody. Naopak, i toto oblečení provází vývoj a plavková móda snad nikdy nebyla tak různorodá, jako je právě teď. Jaké plavky tedy ale budou letošní sezonu in?
„Ten Zdeněk je tak skvělý, vybrala sis opravdu dobře,“ slýchávala Veronika od kamarádů i rodiny. Ve skutečnosti se bála s ním rozejít. Byl to psychopat. Nikdo kromě ní nevěděl, čeho všeho je schopný.
Jestli se také chystáte na předvánoční úklid, máme pro vás několik tipů, jak si usnadnit odstraňování různých skvrn a špíny. Všechno níže uvedené jsme vyzkoušely, takže dáme za rady ruce do ohně, že fungují!
Říká se, že ticho je ten nejkrásnější zvuk. V případě, že potřebujete shodit nadbytečná kila, podpořit zdraví srdce, zlepšit náladu a nakopnout pracovní výkon, vám však nepomůže. To hudba ano!

Výběr článků

Správný výběr varné desky do značné míry ovlivňuje kvalitu a rychlost i energetickou náročnost vaření. Základními kritérii pro výběr správného modelu jsou výkon, velikost a bezpečnost používání. Zorientujte se v názvosloví a vyberte si tu správnou varnou desku pro vás.
Zrovna teď je ten správný čas začít chodit do sauny. Proč? Sauna totiž umí zlepšit imunitu, a zabránit tak častému onemocnění. V neposlední řadě vám také dovede vylepšit psychiku!
Je tu léto a společně s ním také naše snaha zhubnout. Mnoho žen před příchodem plavkové sezony začne držet dietu s vidinou ztracených kilogramů. Co když ale během diety zažíváte nepříjemné pocity na zvracení? Co stojí za nevolností, plynatostí či nervozitou během naší snahy zhubnout?

Nepřehlédněte

Tchynin jazyk je oblíbenou pokojovou rostlinou hlavně z důvodu nenáročnosti a jednoduchého pěstování. Podívejte se blíže na tuto rostlinu, která vašemu interiéru dodá styl i mnoho dalších pozitivních superlativ.
Zpěvačka Ilona Csáková uvádí na hudební scénu svůj nový singl "Afrodiziaka", vytvořený ve spolupráci s kapelou No Name. Režii k připravovanému videoklipu zastává Václav Noid Bárta, s premiérou naplánovanou na 1. května 2024. V měsíci květnu, který tradičně oslavuje lásku, "Afrodiziaka" přichází okouzlit svou melodií a atmosférou, přesně v čase, kdy srdce nejvíce touží po kouzlu a spojení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek