Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Vybírejte, komu dáte všanc své emoce. Ženské kruhy umí šířit lásku, i nenávist

Říká se o nich, že jsou bezpečným místem. Místem pro setkávání a vzájemnou podporu žen. Ne všechny ženské kruhy vám ale přinesou to, co od nich očekáváte. Dokonce se o nich říká, že mohou být nebezpečné pro muže. Proč? Čtěte dál.
ženské kruhy
Ženské kruhy mají v ženách probouzet lásku a porozumění, ne nenávist.

09. 12. 2022

Ženské kruhy jsou fenomén své doby. Podstatou ženských kruhů má být úcta k lásce a posvátnému zázraku. Když cítíme lásku, logicky jsme šťastnější. Ženy, které jsou v kruhu s vámi, vás nijak nesoudí. Zde se můžete vypovídat ze všech svých bolestí a problémů. Domů se pak v ideálním případě vracíte odpočinuté, nabité energií a také plné lásky a dalších pozitivních emocí. To vše by mělo přispívat k harmonickému životu s vaší drahou polovičkou.

Být šťastnější a vyrovnanější

Ženské kruhy fungují na principu sesterství. Dávají vám možnost se o někoho opřít, s někým souznít, vyslechnout si problémy ostatních, vypovídat se ze všeho, co vás trápí. Mnoho žen, které se ženských kruhů zúčastnilo, vysvětlují, že pro ně fungují jako nejléčivější forma ženské terapie. Berou je jako prostor pro sebereflexi a odpočinek od každodenního stresu a shonu.

Ale rozhodně ženské kruhy nemají sloužit jenom jako místo, kde ženy pláčou a vypovídávají se ze svých trápení. Často se také společně zasmějí.

rituál
Je to jakási forma ženské terapie, bezpečné místo.

Jak kruh funguje?

Každý kruh má svá striktně daná pravidla. Žena, která kruh vede, musí pro ostatní bohyně vytvořit dostatečně příjemné prostředí, do kterého budou všechny členky chodit rády. Zároveň mu musí dodat rytmus a nastavit taková témata, při nichž se bude moci vypovídat každá žena, která do kruhu přijde. Každá žena také musí dostat svůj vlastní prostor, který jí nikdo další nesmí narušit. Pokud povídat nechcete, nemusíte, můžete klidně jenom poslouchat. Kruhy mají také své rituály. Žena, která kruh pořádá a řídí ho, si vytvoří svůj vlastní speciální rituál. Někdy jím může být meditace, jindy například třeba tanec.

Ač je ženský kruh považován za současný trend, mnoho žen doufá, že tu s nimi zůstane už navždycky. Aktuálně ženské kruhy najdete třeba i v mateřských školách nebo ve velkých korporacích. Tento proud je totiž vnímán jako něco pozitivního. Přispívá ke zdravé psychice, pomáhá vypořádávat se s úzkostmi a depresemi a také zlepšuje vztahy mezi ženami navzájem a samozřejmě i mezi ženami a muži. Ženy jsou pak klidnější, vyrovnanější, spokojenější.

K TÉMATU  Valentýnské dekorace ve tvaru srdce. Dezertní talířek, svíčka, prostřený stůl se srdíčky. Čím překvapíte dnes toho svého?

Někdy se to může zvrtnout

Ale není kruh jako kruh. Někdy se může ženský kruh zvrtnout v něco, co je naopak extrémně škodlivé. Zkušenosti některých žen mluví za vše. Někdy nejde o vzájemnou pomoc a pochopení, ale jenom o to, aby ženy mohly pomlouvat toho, kdo jim zrovna přijde na mysl. Nezřídka se stává, že ženský kruh není intimním prostředím, ale skupinou několika desítek žen, které se vzájemně překřikují, stěžují si na manžela, děti, své kolegyně i kamarádky a z kruhu odcházejí naštvanější a deprimovanější, než jak do něj přicházely. Takové prostředí lze ale považovat za toxické a v ničem vám příliš nepomůže. To radši zajděte s kamarádkou na víno a postěžujte si tam.

rituál
Dávejte si pozor, zda se na vás někdo jen nesnaží vydělat.

Někdy se vám může stát, že za účast v ženském kruhu zaplatíte nesmyslně vysokou částku. Přitom mnohé kruhy mohou být i zadarmo. Jakmile po vás někdo chce za jedno setkání tisíc korun a víc, zrekapitulujte si, co za daný peníz dostanete na oplátku a jestli se tento člověk na vás nesnaží jen vydělat, nikoliv vám pomoci.

Stejně tak byste se měla vyhýbat kruhům, které jsou zaměřené proti mužům. Některé ženské kruhy vznikají jenom pro to, aby si ženy postěžovaly, jak je mužské pokolení prolhané, neschopné, nezodpovědné, přelétavé a kdovíco ještě. Cílem ženského kruhu ale není vypěstovat si nenávist k mužům. Než se proto do nějakého kruhu vydáte, ověřte si, zdali je toto, co právě vám bude vyhovovat, nejlépe tak, že oslovíte některou jinou ženu, která má již s daným ženským kruhem své zkušenosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Zdroje článku:
www.vogue.cz, www.zenskekruhy.cz, www.cestaextaze.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!
Každý měsíc je to stejné. Ohlásí se menstruace, která je připravená nám přibližně týden dělat společnost. Ačkoli je menstruace z hlediska přírody naší důležitou součástí, není nám zrovna dvakrát příjemná a to zejména ve chvíli, kdy nám připraví krušné zážitky plné bolesti a nekomfortu. Jak si alespoň trochu takovou část měsíce zpříjemnit a ulevit si od všech nepříjemností.
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek