Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Vybírejte, komu dáte všanc své emoce. Ženské kruhy umí šířit lásku, i nenávist

Říká se o nich, že jsou bezpečným místem. Místem pro setkávání a vzájemnou podporu žen. Ne všechny ženské kruhy vám ale přinesou to, co od nich očekáváte. Dokonce se o nich říká, že mohou být nebezpečné pro muže. Proč? Čtěte dál.
ženské kruhy
Ženské kruhy mají v ženách probouzet lásku a porozumění, ne nenávist.

09. 12. 2022

Ženské kruhy jsou fenomén své doby. Podstatou ženských kruhů má být úcta k lásce a posvátnému zázraku. Když cítíme lásku, logicky jsme šťastnější. Ženy, které jsou v kruhu s vámi, vás nijak nesoudí. Zde se můžete vypovídat ze všech svých bolestí a problémů. Domů se pak v ideálním případě vracíte odpočinuté, nabité energií a také plné lásky a dalších pozitivních emocí. To vše by mělo přispívat k harmonickému životu s vaší drahou polovičkou.

Být šťastnější a vyrovnanější

Ženské kruhy fungují na principu sesterství. Dávají vám možnost se o někoho opřít, s někým souznít, vyslechnout si problémy ostatních, vypovídat se ze všeho, co vás trápí. Mnoho žen, které se ženských kruhů zúčastnilo, vysvětlují, že pro ně fungují jako nejléčivější forma ženské terapie. Berou je jako prostor pro sebereflexi a odpočinek od každodenního stresu a shonu.

Ale rozhodně ženské kruhy nemají sloužit jenom jako místo, kde ženy pláčou a vypovídávají se ze svých trápení. Často se také společně zasmějí.

rituál
Je to jakási forma ženské terapie, bezpečné místo.

Jak kruh funguje?

Každý kruh má svá striktně daná pravidla. Žena, která kruh vede, musí pro ostatní bohyně vytvořit dostatečně příjemné prostředí, do kterého budou všechny členky chodit rády. Zároveň mu musí dodat rytmus a nastavit taková témata, při nichž se bude moci vypovídat každá žena, která do kruhu přijde. Každá žena také musí dostat svůj vlastní prostor, který jí nikdo další nesmí narušit. Pokud povídat nechcete, nemusíte, můžete klidně jenom poslouchat. Kruhy mají také své rituály. Žena, která kruh pořádá a řídí ho, si vytvoří svůj vlastní speciální rituál. Někdy jím může být meditace, jindy například třeba tanec.

Ač je ženský kruh považován za současný trend, mnoho žen doufá, že tu s nimi zůstane už navždycky. Aktuálně ženské kruhy najdete třeba i v mateřských školách nebo ve velkých korporacích. Tento proud je totiž vnímán jako něco pozitivního. Přispívá ke zdravé psychice, pomáhá vypořádávat se s úzkostmi a depresemi a také zlepšuje vztahy mezi ženami navzájem a samozřejmě i mezi ženami a muži. Ženy jsou pak klidnější, vyrovnanější, spokojenější.

K TÉMATU  Jestli mě máš ráda, tak… Jak se nenechat manipulovat partnerem. Zarazte to hned v počátku

Někdy se to může zvrtnout

Ale není kruh jako kruh. Někdy se může ženský kruh zvrtnout v něco, co je naopak extrémně škodlivé. Zkušenosti některých žen mluví za vše. Někdy nejde o vzájemnou pomoc a pochopení, ale jenom o to, aby ženy mohly pomlouvat toho, kdo jim zrovna přijde na mysl. Nezřídka se stává, že ženský kruh není intimním prostředím, ale skupinou několika desítek žen, které se vzájemně překřikují, stěžují si na manžela, děti, své kolegyně i kamarádky a z kruhu odcházejí naštvanější a deprimovanější, než jak do něj přicházely. Takové prostředí lze ale považovat za toxické a v ničem vám příliš nepomůže. To radši zajděte s kamarádkou na víno a postěžujte si tam.

rituál
Dávejte si pozor, zda se na vás někdo jen nesnaží vydělat.

Někdy se vám může stát, že za účast v ženském kruhu zaplatíte nesmyslně vysokou částku. Přitom mnohé kruhy mohou být i zadarmo. Jakmile po vás někdo chce za jedno setkání tisíc korun a víc, zrekapitulujte si, co za daný peníz dostanete na oplátku a jestli se tento člověk na vás nesnaží jen vydělat, nikoliv vám pomoci.

Stejně tak byste se měla vyhýbat kruhům, které jsou zaměřené proti mužům. Některé ženské kruhy vznikají jenom pro to, aby si ženy postěžovaly, jak je mužské pokolení prolhané, neschopné, nezodpovědné, přelétavé a kdovíco ještě. Cílem ženského kruhu ale není vypěstovat si nenávist k mužům. Než se proto do nějakého kruhu vydáte, ověřte si, zdali je toto, co právě vám bude vyhovovat, nejlépe tak, že oslovíte některou jinou ženu, která má již s daným ženským kruhem své zkušenosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Zdroje článku:
www.vogue.cz, www.zenskekruhy.cz, www.cestaextaze.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?

Nepřehlédněte

Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek