Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Vybírejte, komu dáte všanc své emoce. Ženské kruhy umí šířit lásku, i nenávist

Říká se o nich, že jsou bezpečným místem. Místem pro setkávání a vzájemnou podporu žen. Ne všechny ženské kruhy vám ale přinesou to, co od nich očekáváte. Dokonce se o nich říká, že mohou být nebezpečné pro muže. Proč? Čtěte dál.
ženské kruhy
Ženské kruhy mají v ženách probouzet lásku a porozumění, ne nenávist.

09. 12. 2022

Ženské kruhy jsou fenomén své doby. Podstatou ženských kruhů má být úcta k lásce a posvátnému zázraku. Když cítíme lásku, logicky jsme šťastnější. Ženy, které jsou v kruhu s vámi, vás nijak nesoudí. Zde se můžete vypovídat ze všech svých bolestí a problémů. Domů se pak v ideálním případě vracíte odpočinuté, nabité energií a také plné lásky a dalších pozitivních emocí. To vše by mělo přispívat k harmonickému životu s vaší drahou polovičkou.

Být šťastnější a vyrovnanější

Ženské kruhy fungují na principu sesterství. Dávají vám možnost se o někoho opřít, s někým souznít, vyslechnout si problémy ostatních, vypovídat se ze všeho, co vás trápí. Mnoho žen, které se ženských kruhů zúčastnilo, vysvětlují, že pro ně fungují jako nejléčivější forma ženské terapie. Berou je jako prostor pro sebereflexi a odpočinek od každodenního stresu a shonu.

Ale rozhodně ženské kruhy nemají sloužit jenom jako místo, kde ženy pláčou a vypovídávají se ze svých trápení. Často se také společně zasmějí.

rituál
Je to jakási forma ženské terapie, bezpečné místo.

Jak kruh funguje?

Každý kruh má svá striktně daná pravidla. Žena, která kruh vede, musí pro ostatní bohyně vytvořit dostatečně příjemné prostředí, do kterého budou všechny členky chodit rády. Zároveň mu musí dodat rytmus a nastavit taková témata, při nichž se bude moci vypovídat každá žena, která do kruhu přijde. Každá žena také musí dostat svůj vlastní prostor, který jí nikdo další nesmí narušit. Pokud povídat nechcete, nemusíte, můžete klidně jenom poslouchat. Kruhy mají také své rituály. Žena, která kruh pořádá a řídí ho, si vytvoří svůj vlastní speciální rituál. Někdy jím může být meditace, jindy například třeba tanec.

Ač je ženský kruh považován za současný trend, mnoho žen doufá, že tu s nimi zůstane už navždycky. Aktuálně ženské kruhy najdete třeba i v mateřských školách nebo ve velkých korporacích. Tento proud je totiž vnímán jako něco pozitivního. Přispívá ke zdravé psychice, pomáhá vypořádávat se s úzkostmi a depresemi a také zlepšuje vztahy mezi ženami navzájem a samozřejmě i mezi ženami a muži. Ženy jsou pak klidnější, vyrovnanější, spokojenější.

K TÉMATU  Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Někdy se to může zvrtnout

Ale není kruh jako kruh. Někdy se může ženský kruh zvrtnout v něco, co je naopak extrémně škodlivé. Zkušenosti některých žen mluví za vše. Někdy nejde o vzájemnou pomoc a pochopení, ale jenom o to, aby ženy mohly pomlouvat toho, kdo jim zrovna přijde na mysl. Nezřídka se stává, že ženský kruh není intimním prostředím, ale skupinou několika desítek žen, které se vzájemně překřikují, stěžují si na manžela, děti, své kolegyně i kamarádky a z kruhu odcházejí naštvanější a deprimovanější, než jak do něj přicházely. Takové prostředí lze ale považovat za toxické a v ničem vám příliš nepomůže. To radši zajděte s kamarádkou na víno a postěžujte si tam.

rituál
Dávejte si pozor, zda se na vás někdo jen nesnaží vydělat.

Někdy se vám může stát, že za účast v ženském kruhu zaplatíte nesmyslně vysokou částku. Přitom mnohé kruhy mohou být i zadarmo. Jakmile po vás někdo chce za jedno setkání tisíc korun a víc, zrekapitulujte si, co za daný peníz dostanete na oplátku a jestli se tento člověk na vás nesnaží jen vydělat, nikoliv vám pomoci.

Stejně tak byste se měla vyhýbat kruhům, které jsou zaměřené proti mužům. Některé ženské kruhy vznikají jenom pro to, aby si ženy postěžovaly, jak je mužské pokolení prolhané, neschopné, nezodpovědné, přelétavé a kdovíco ještě. Cílem ženského kruhu ale není vypěstovat si nenávist k mužům. Než se proto do nějakého kruhu vydáte, ověřte si, zdali je toto, co právě vám bude vyhovovat, nejlépe tak, že oslovíte některou jinou ženu, která má již s daným ženským kruhem své zkušenosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Afrodiziaka v jídle. Je to mýtus nebo umí potraviny probudit vášeň?

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Zdroje článku:
www.vogue.cz, www.zenskekruhy.cz, www.cestaextaze.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Stále ještě máte zafixované tenisky jako sportovní obuv, která se nehodí do města nebo do práce?
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Během vánočních svátků se většinou neubráníme koupit domů jeden z jejich symbolů, a tím je vánoční hvězda. Krásná dekorativní rostlina, která vám však nemusí dělat radost zákonitě jen na konci roku. Lze ji totiž pěstovat prakticky celoročně. Víte, odkud se vlastně vzala?
Strom ginkgo biloba je svými účinky proslulý již po staletí. Využíval se v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. V Asii, odkud pochází, je v některých místech dokonce uctívaný.
Tajemný společník tam kdesi z vesmíru, který nám svítí noc co noc – to je Měsíc. Jeho fáze nás zahalují do symboliky a mystiky, ovlivňují naše nálady a energii. Každá fáze Měsíce nese svůj význam a zanechává stopu na našem nitru. Věnujte jim pozornost, prozkoumejte jejich význam a objevte, jak mohou ovlivnit vás a váš život. Vstupte do fascinujícího světa měsíčního cyklu a prožijte jeho magii na vlastní kůži.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.
Zima se začíná velmi pomalu, ale nemilosrdně projevovat. Slunce zapadá velmi brzy - a v nočních hodinách už se vyšších polohách objevují mrazíky. To je nechvalné znamení blížících se zimních měsíců, během nichž se budeme snažit trávit co nejvíce času v teple našeho domova. A teplo je přeci důležité!
Jednoduché vychytávky, jak vypadat krásně, splní účel na 100 %. Jak rychle vyrobit kudrliny a udělat vaše vlasy krásně zářivé? Jak dokonale vybělit zuby pro perfektní úsměv nebo vyčistit pleť?
Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.
Streamovací platformy i po dlouhých měsících zažívají žně a myslíme si, že tento trend jen tak neutichne. Přece jenom se letošní rok ponese ve znamení pěkné porce seriálů, na které už fanoušci čekají roky.
Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.

Výběr článků

Upřímně, matky jsou opravdové hrdinky, které zvládají nekonečný kolotoč povinností. V našem nejnovějším článku se zaměřujeme na příběh jedné takové matky, která je na všechno sama – od každodenních povinností po přípravy na vánoce. Její děti zlobí, nechtějí do školy, a ona si uvědomuje, že potřebuje odpočinek. Co se stane, když se rozhodne strávit víkend v luxusním rezortu? Přečtěte si náš článek, který nahlíží do světa této matky, plný nečekaných zvratů, humorných momentů a možná i inspirace pro všechny, kdo znají výzvy mateřství.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.

Nepřehlédněte

Máte před sebou první rande a hned jdete společně na večeři? Gratulujeme k takové odvážnosti. Přemýšlela jste někdy nad tím, co všechno se ale při takové obyčejné večeři může stát?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek