Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Každý z nás má v sobě tři hlavní aspekty; vnitřní žena, vnitřní muž a vnitřní dítě. Máme-li všechny tři v rovnováze, žijeme harmonický život. Nemáme-li, začnou určité oblasti v našem životě skřípat.
vnitřní ženy
Naučte se říkat NE a občas se zastavit a zhluboka nadechnout.

28. 10. 2022

Hovoříme-li o potlačení vnitřní ženy, znamená to, že v sobě máme nedostatek sebeúcty a sebelásky. Cítíme se nechtěné, nemilované a odmítané. Snažíme se býti dokonalou ženou, mít skvělé pracovní výsledky, partnerovi býti oporou, pro děti výbornou matkou a kritizujeme se za to, že tím vším být nedokážeme. Hranice máme jinde, než by měly být, a současně neumíme říkat ostatním NE. A v tomto bodě nastává to, že se ženy začnou odklánět do energií mužských.

Nejlepší cestou, jak objevit svou vnitřní ženu, je pomocí meditací, afirmací nebo nám k tomu mohou dopomoci tematické knihy. Na toto téma jich byla zpracovaná velká řada. Pojďme si zmínit některé z nich.

Cyklická žena

Spisovatelka Miranda Gray je názoru, že ženy fungují na základě cyklů. Jeden cyklus má dvacet osm dnů, během nichž se střídají ženské energie, jejich emoce a nálady, myšlení, názory, sexuální apetit či ženské schopnosti.

Miranda se obzvláště zaměřuje na menstruační cyklus, který ženám přináší jen samá pozitiva a vlastnosti, které se dají k dobru využít. Tento cyklus rozděluje do čtyř fází, kdy každá má své benefity. Je to fáze dynamická, expresivní, kreativní a reflektivní. Miranda zároveň přináší rady pro každý jednotlivý den v cyklu.

Cesta nespoutané ženy

Spisovatel David Deida je autorem více bestsellerů, které poskytují rady nejen mužům, ale i v tomto případě ženám. David je toho ražení, že lidé, kteří si našli toho pravého partnera sami k sobě, neměli pouhé štěstí, ale že se otevřeli lásce. Bez toho, aniž bychom se jí otevřeli, tu pravou lásku nemůžeme najít, a procházíme si nefunkčními vztahy.

děkuju
Umíte si poděkovat za to, jak jste úžasná?

Je potřebné být otevření, abychom si k sobě přitáhli partnera, který to má v životě také takto postavené a lásce je sám otevřen. Spisovatel čtenářům poskytuje cenné rady, jak toho docílit a současně také dává návody pro vztahy, kdy jsou spolu lidé řadu let, aby jejich vztahy byly láskyplné i po delší době.

K TÉMATU  Podnikání na mateřské: lži, kvůli kterým se do byznysu mnoho žen nežene

Ženy musí najít lásku samy v sobě a otevřít srdce nového vztahu, po kterém touží. Lásku musí mít uvnitř samy sebe, musí jí být zaplavené.

Ženy, které běhaly s vlky

Clarissa Pinkola Estés se v této knize zaobírá instinktivními pudy každé ženy, které jsou divoké, vášnivé, odvážné, ale zároveň i starostlivé.

Kniha vypráví mýty a příběhy archetypů divokých žen a je určena předně těm ženám, které zajímá jejich hluboké ženské já i se svými stinnými stránkami. Jsou to příběhy, co se předávaly z jedné ženské generace na druhou.

Multiorgasmická žena

Mantak Chia a Rachel Carlton Abrams se v knize nezabývají jen sexuálními potřebami a touhami žen, ale předně tím, jak si ženy mají užívat život ve svých krásných tělech. Autoři zde uvádějí praktická cvičení, s jejichž pomocí můžete prožívat mnohanásobné orgasmy. S nimi se nadále pojí dobré psychické zdraví každé ženy.

Vyrovnaná emoční a sexuální stránka života ženám přinese pozitivní přístup k životu a tolik potřebnou vitalitu. To, jak ženy vnímají své tělo, může výrazně ovlivnit kvalitu sexuálního života. Proto je dobré mít ke svému tělu kladný vztah, mít ho ráda a s láskou o něj pečovat.

sebeláska
Buďte vděčná za své krásné tělo a milujte ho.

Kniha je obohacena nejen o moderní praktiky, ale též o praktiky starobylé z Dálného východu. Ze všeho se dá načerpat inspirace. Autoři souhlasí, že lidé mohou vést stabilní a zdravý život pouze v případě, jsme-li spojeni se svou sexuální energií.

Vědomé milování

Jednou z dalších knih, která ženy provází životem intimity, je kniha od Diany Richardson. Autorka nejen prohlubuje život sexuality, obohacuje ho o poznatky a praktiky, ale současně toto vše napojuje na duchovno, ezoteriku a čakry.

To, jak sama popisuje přístup k pohlavnímu styku, jeho důležitosti pro duševní vývoj, emoční stabilitu, prohlubování lásky k sobě, udržení vitality a životní radosti, vás dokáže posunout ke zcela novým přístupům a vášním.

K TÉMATU  Žena za volantem: Jak překonat strach a získat sebedůvěru v řízení?

Zaujala vás některá z knih o hledání vaší vnitřní ženy? Tak se rovnou můžete pustit do čtení a napojit se na svou ženskou energii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

10 chytrých aplikací, které potřebuje každá moderní žena

Zdroje článku:
www.wildsimplejoy.com, www.marieclaire.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zvládání rodinného života může být výzvou, ale s několika jednoduchými a efektivními tipy můžete vytvořit harmonii a organizaci ve svém domově. V našem článku "Tipy na organizaci rodinného života" vám přinášíme osvědčené strategie a triky, jak lépe spravovat čas, úkoly a komunikaci ve vaší rodině. Od plánování rodinných aktivit po efektivní rozdělování domácích povinností – objevte praktické rady, které vám pomohou vytvořit klidný a organizovaný rodinný život. Dejte nám šanci vám přinést jednoduchost do každodenního chaosu!
Jak dlouho mohou děti sledovat denně televizi? Záleží na věku nebo ne? Může sledování některých programů poškodit jejich zdraví?
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Nespavost je problém, který trápí mnoho z nás. Bohužel nad tímto problémem máme tendenci jen mávnout rukou. To přejde - říkáme si. Jenže takzvaná insomnie může mít negativní dopad nejen na fyzickou stránku člověka, ale především na jeho psychiku, zejména pokud mluvíme o dlouhodobém problému.
Blíží se vaše dovolená a vy přemýšlíte, jestli vzít svého domácího mazlíčka s sebou. Myslíte, že mu bez vás bude smutno, ale jak se bude cítit na pláži nebo na horách? Pes může chodit s vámi, ale kočka? Ať se rozhodnete odjet sama a mazlíčka svěřit do péče jiné osoby, nebo pojede s vámi, příprava se vyplatí.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Na prahu vánočního období, kdy shon a přípravy dosahují svého vrcholu, se může stát, že vám všechno začne unikat z rukou. Pokud máte dost pečení cukroví a hledáte únik od vánočního stresu, článek pro vás! Dámská Liga vám přináší tipy na Vánoční výlety, které vás odreagují a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Zjistěte, kam se vydat, abyste na chvíli odložili vánoční shon a nadechli se dobrodružstvím a klidu.
Denisa Cziglová, známá z účasti v MasterChef Česko, zemřela ve věku 35 let po statečném boji s rakovinou. Během svého života se snažila pomáhat ostatním onkologickým pacientům a svoje zkušenosti sdílela v knize, aby podpořila ty, kteří čelí podobným výzvám. Vedle toho si vybudovala rodinu a žila plnohodnotný život.
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Lady Gaga se nesmazatelně vryla do historie pop music. Diva, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, ale i přes všechna příkoří stále posouvá svou uměleckou kariéru dál a dál. Natočila film, získala Oscara, a nikdy se nevzdala svého snu.
Představte si nezapomenutelný únik od každodenního shonu a vydáte se s celou rodinou na dobrodružnou jarní dovolenou. V našem článku "Jarní prázdniny! Kam na jarní prázdniny s celou rodinou?" vám přinášíme inspirativní tipy na rodinné výlety a aktivity. Od přírodních krás až po kouzelná města, pojďte s námi objevit zajímavá místa, která poskytnou všem členům rodiny nezapomenutelné zážitky. Vyzvěte svou rodinu k dobrodružství a společně objevujte nové obzory v tomto jarním období. Kam se vydáte vy?

Výběr článků

Novinka Činoherního klubu, "Milá Evičko, milý Luďku", představuje inscenaci, která překlenuje generace. Režisérka a autorka Beata Parkanová čerpá z bohatého zdroje korespondence a deníků svých prarodičů a otevírá tak divákům pohled do intimního světa dvou lidí, jejichž vztah přečkal desetiletí. Tento první divadelní počin je poctou běžným životům plným neobyčejných příběhů.
Chystáte se stát maminkou ve 40? Pak se připravte na nelehkou cestu. Ale samozřejmě vás nechceme od tohoto rozhodnutí odradit. Je třeba ale vědět, co vás čeká. Obecně je vyšší věk na dítě rizikový, ale záleží na mnoha faktorech. Co můžete očekávat? Co si o tom myslí doktoři a jak to zvládnout s úsměvem?
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!

Nepřehlédněte

Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Následujete každoroční trendy předních designérů z Česka i celého světa? Pak se letos budete divit. Stříbrné barvě totiž odzvonilo. Co ji nahradí?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek