Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Každý z nás má v sobě tři hlavní aspekty; vnitřní žena, vnitřní muž a vnitřní dítě. Máme-li všechny tři v rovnováze, žijeme harmonický život. Nemáme-li, začnou určité oblasti v našem životě skřípat.
vnitřní ženy
Naučte se říkat NE a občas se zastavit a zhluboka nadechnout.

28. 10. 2022

Hovoříme-li o potlačení vnitřní ženy, znamená to, že v sobě máme nedostatek sebeúcty a sebelásky. Cítíme se nechtěné, nemilované a odmítané. Snažíme se býti dokonalou ženou, mít skvělé pracovní výsledky, partnerovi býti oporou, pro děti výbornou matkou a kritizujeme se za to, že tím vším být nedokážeme. Hranice máme jinde, než by měly být, a současně neumíme říkat ostatním NE. A v tomto bodě nastává to, že se ženy začnou odklánět do energií mužských.

Nejlepší cestou, jak objevit svou vnitřní ženu, je pomocí meditací, afirmací nebo nám k tomu mohou dopomoci tematické knihy. Na toto téma jich byla zpracovaná velká řada. Pojďme si zmínit některé z nich.

Cyklická žena

Spisovatelka Miranda Gray je názoru, že ženy fungují na základě cyklů. Jeden cyklus má dvacet osm dnů, během nichž se střídají ženské energie, jejich emoce a nálady, myšlení, názory, sexuální apetit či ženské schopnosti.

Miranda se obzvláště zaměřuje na menstruační cyklus, který ženám přináší jen samá pozitiva a vlastnosti, které se dají k dobru využít. Tento cyklus rozděluje do čtyř fází, kdy každá má své benefity. Je to fáze dynamická, expresivní, kreativní a reflektivní. Miranda zároveň přináší rady pro každý jednotlivý den v cyklu.

Cesta nespoutané ženy

Spisovatel David Deida je autorem více bestsellerů, které poskytují rady nejen mužům, ale i v tomto případě ženám. David je toho ražení, že lidé, kteří si našli toho pravého partnera sami k sobě, neměli pouhé štěstí, ale že se otevřeli lásce. Bez toho, aniž bychom se jí otevřeli, tu pravou lásku nemůžeme najít, a procházíme si nefunkčními vztahy.

děkuju
Umíte si poděkovat za to, jak jste úžasná?

Je potřebné být otevření, abychom si k sobě přitáhli partnera, který to má v životě také takto postavené a lásce je sám otevřen. Spisovatel čtenářům poskytuje cenné rady, jak toho docílit a současně také dává návody pro vztahy, kdy jsou spolu lidé řadu let, aby jejich vztahy byly láskyplné i po delší době.

K TÉMATU  Mýty a fakta o víně. Škodí, nebo pomáhá?

Ženy musí najít lásku samy v sobě a otevřít srdce nového vztahu, po kterém touží. Lásku musí mít uvnitř samy sebe, musí jí být zaplavené.

Ženy, které běhaly s vlky

Clarissa Pinkola Estés se v této knize zaobírá instinktivními pudy každé ženy, které jsou divoké, vášnivé, odvážné, ale zároveň i starostlivé.

Kniha vypráví mýty a příběhy archetypů divokých žen a je určena předně těm ženám, které zajímá jejich hluboké ženské já i se svými stinnými stránkami. Jsou to příběhy, co se předávaly z jedné ženské generace na druhou.

Multiorgasmická žena

Mantak Chia a Rachel Carlton Abrams se v knize nezabývají jen sexuálními potřebami a touhami žen, ale předně tím, jak si ženy mají užívat život ve svých krásných tělech. Autoři zde uvádějí praktická cvičení, s jejichž pomocí můžete prožívat mnohanásobné orgasmy. S nimi se nadále pojí dobré psychické zdraví každé ženy.

Vyrovnaná emoční a sexuální stránka života ženám přinese pozitivní přístup k životu a tolik potřebnou vitalitu. To, jak ženy vnímají své tělo, může výrazně ovlivnit kvalitu sexuálního života. Proto je dobré mít ke svému tělu kladný vztah, mít ho ráda a s láskou o něj pečovat.

sebeláska
Buďte vděčná za své krásné tělo a milujte ho.

Kniha je obohacena nejen o moderní praktiky, ale též o praktiky starobylé z Dálného východu. Ze všeho se dá načerpat inspirace. Autoři souhlasí, že lidé mohou vést stabilní a zdravý život pouze v případě, jsme-li spojeni se svou sexuální energií.

Vědomé milování

Jednou z dalších knih, která ženy provází životem intimity, je kniha od Diany Richardson. Autorka nejen prohlubuje život sexuality, obohacuje ho o poznatky a praktiky, ale současně toto vše napojuje na duchovno, ezoteriku a čakry.

To, jak sama popisuje přístup k pohlavnímu styku, jeho důležitosti pro duševní vývoj, emoční stabilitu, prohlubování lásky k sobě, udržení vitality a životní radosti, vás dokáže posunout ke zcela novým přístupům a vášním.

K TÉMATU  Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus

Zaujala vás některá z knih o hledání vaší vnitřní ženy? Tak se rovnou můžete pustit do čtení a napojit se na svou ženskou energii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

10 chytrých aplikací, které potřebuje každá moderní žena

Zdroje článku:
www.wildsimplejoy.com, www.marieclaire.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Každý měsíc je to stejné. Ohlásí se menstruace, která je připravená nám přibližně týden dělat společnost. Ačkoli je menstruace z hlediska přírody naší důležitou součástí, není nám zrovna dvakrát příjemná a to zejména ve chvíli, kdy nám připraví krušné zážitky plné bolesti a nekomfortu. Jak si alespoň trochu takovou část měsíce zpříjemnit a ulevit si od všech nepříjemností.

Nepřehlédněte

Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek