Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

Zase si potřebujete obarvit vlasy, ale návštěva kadeřnického salonu se vám teď do harmonogramu vůbec nehodí? Zkrášlete se v pohodlí domova – a navíc podstatně levněji. Schopnosti prostředků, které skrývá vaše kuchyň, vás prostě nadchnou!

16. 07. 2018

16. 07. 2018

Statistiky hovoří jasně – v dnešní době si přibližně 75 % žen záměrně mění odstín svých vlasů. Jste jednou z nich i vy? Pak byste měla vědět, že jediné balení barvy z drogerie v sobě ukrývá něco kolem pěti tisíc různých chemikálií. Tedy alespoň tak to na základě své studie hlásí americký Národní onkologický institut, který rovněž naznačuje, že takové množství by z dlouhodobého hlediska mohlo představovat nemalá zdravotní rizika. A teď se nabízí otázka – jde se barvit nějak jinak? Naštěstí ano. A přírodní šetrné prostředky máte po ruce, respektive v kuchyni! Co se dá použít?

Káva není dobrá jenom k pití

Jste milovnicí černého zlata? Teď budete mít kofeinový nakopávač možná ještě raději. Tento nápoj vám totiž zajistí čokoládovou barvu vaší hřívy, aniž byste riskovala její poškození. Tím to ale ještě nekončí, protože díky antioxidantům a dalším obsaženým složkám urychlí růst a podpoří celkovou kvalitu vlasů, tak proč to nezkusit? Připravte si dva šálky silné organické kávy – to je taková, která se pěstuje bez použití chemických hnojiv a pesticidů. Po zchladnutí tekutinu důkladně promíchejte s běžným kondicionérem a naneste na umyté vlasy. Za dvacet minut směs vymyjte vlažnou vodou. Hotovo!

Citron, efektivní zesvětlovač

O citronu je všeobecně známo, že obohacuje o potřebný vitamin C, který mimo jiné chrání pokožku před poškozením, včetně škodlivého UV záření. Za zmínku však stojí i přítomná kyselina citronová, která jakožto konzervační látka svede zesvětlit vlasy až o několik odstínů. Jaký je postup? Žádná věda – stačí jen získat šálek citronové šťávy a přidat ho do stejného množství vody, popřípadě odvaru z heřmánku. Chcete-li si usnadnit používání domácího zlepšováku, aby se dostal rovnoměrně do celé délky koruny krásy, přelijte ho do lavičky s rozprašovačem. Nutno podotknut, že pro maximální efekt je nutné proces opakovat vícekrát, nejlépe pak v rozmezí několika dnů.

K TÉMATU  Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Vlašské ořechy? Velcí nepřátelé šedin

Máte v domácích zásobách mleté vlašské ořechy? V tom případě se už můžete začít pomalu loučit se šedinami, které vás tolik rozčilují. Povařte tento přírodní „materiál“ ve vodě (množství záleží na tom, jak tmavé vlasy chcete mít, obvykle stačí čtyři polévkové lžíce). Následně ořechový roztok nechte alespoň tři hodiny louhovat, zakápněte ho olivovým olejem a poté aplikujte. Asi tak za hodinu hlavu opláchněte vlažnou vodou a těšte se z výsledku, který vás možná mile překvapí. Po šedinách nebude ani památky!

A jak často si barvíte vlasy právě vy? Napište nám o tom. Pokud znáte i jiné přírodní možnosti, neváhejte se o ně s námi podělit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.

Nepřehlédněte

Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek