Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

Zase si potřebujete obarvit vlasy, ale návštěva kadeřnického salonu se vám teď do harmonogramu vůbec nehodí? Zkrášlete se v pohodlí domova – a navíc podstatně levněji. Schopnosti prostředků, které skrývá vaše kuchyň, vás prostě nadchnou!

16. 07. 2018

16. 07. 2018

Statistiky hovoří jasně – v dnešní době si přibližně 75 % žen záměrně mění odstín svých vlasů. Jste jednou z nich i vy? Pak byste měla vědět, že jediné balení barvy z drogerie v sobě ukrývá něco kolem pěti tisíc různých chemikálií. Tedy alespoň tak to na základě své studie hlásí americký Národní onkologický institut, který rovněž naznačuje, že takové množství by z dlouhodobého hlediska mohlo představovat nemalá zdravotní rizika. A teď se nabízí otázka – jde se barvit nějak jinak? Naštěstí ano. A přírodní šetrné prostředky máte po ruce, respektive v kuchyni! Co se dá použít?

Káva není dobrá jenom k pití

Jste milovnicí černého zlata? Teď budete mít kofeinový nakopávač možná ještě raději. Tento nápoj vám totiž zajistí čokoládovou barvu vaší hřívy, aniž byste riskovala její poškození. Tím to ale ještě nekončí, protože díky antioxidantům a dalším obsaženým složkám urychlí růst a podpoří celkovou kvalitu vlasů, tak proč to nezkusit? Připravte si dva šálky silné organické kávy – to je taková, která se pěstuje bez použití chemických hnojiv a pesticidů. Po zchladnutí tekutinu důkladně promíchejte s běžným kondicionérem a naneste na umyté vlasy. Za dvacet minut směs vymyjte vlažnou vodou. Hotovo!

Citron, efektivní zesvětlovač

O citronu je všeobecně známo, že obohacuje o potřebný vitamin C, který mimo jiné chrání pokožku před poškozením, včetně škodlivého UV záření. Za zmínku však stojí i přítomná kyselina citronová, která jakožto konzervační látka svede zesvětlit vlasy až o několik odstínů. Jaký je postup? Žádná věda – stačí jen získat šálek citronové šťávy a přidat ho do stejného množství vody, popřípadě odvaru z heřmánku. Chcete-li si usnadnit používání domácího zlepšováku, aby se dostal rovnoměrně do celé délky koruny krásy, přelijte ho do lavičky s rozprašovačem. Nutno podotknut, že pro maximální efekt je nutné proces opakovat vícekrát, nejlépe pak v rozmezí několika dnů.

K TÉMATUJak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

Vlašské ořechy? Velcí nepřátelé šedin

Máte v domácích zásobách mleté vlašské ořechy? V tom případě se už můžete začít pomalu loučit se šedinami, které vás tolik rozčilují. Povařte tento přírodní „materiál“ ve vodě (množství záleží na tom, jak tmavé vlasy chcete mít, obvykle stačí čtyři polévkové lžíce). Následně ořechový roztok nechte alespoň tři hodiny louhovat, zakápněte ho olivovým olejem a poté aplikujte. Asi tak za hodinu hlavu opláchněte vlažnou vodou a těšte se z výsledku, který vás možná mile překvapí. Po šedinách nebude ani památky!

A jak často si barvíte vlasy právě vy? Napište nám o tom. Pokud znáte i jiné přírodní možnosti, neváhejte se o ně s námi podělit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová

Nepřehlédněte

V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek