Domů » Krása a móda » Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!
Krása a móda

Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

barvení vlasů přírodní cestou
Zase si potřebujete obarvit vlasy, ale návštěva kadeřnického salonu se vám teď do harmonogramu vůbec nehodí? Zkrášlete se v pohodlí domova – a navíc podstatně levněji. Schopnosti prostředků, které skrývá vaše kuchyň, vás prostě nadchnou!

Statistiky hovoří jasně – v dnešní době si přibližně 75 % žen záměrně mění odstín svých vlasů. Jste jednou z nich i vy? Pak byste měla vědět, že jediné balení barvy z drogerie v sobě ukrývá něco kolem pěti tisíc různých chemikálií. Tedy alespoň tak to na základě své studie hlásí americký Národní onkologický institut, který rovněž naznačuje, že takové množství by z dlouhodobého hlediska mohlo představovat nemalá zdravotní rizika. A teď se nabízí otázka – jde se barvit nějak jinak? Naštěstí ano. A přírodní šetrné prostředky máte po ruce, respektive v kuchyni! Co se dá použít?

Káva není dobrá jenom k pití

Jste milovnicí černého zlata? Teď budete mít kofeinový nakopávač možná ještě raději. Tento nápoj vám totiž zajistí čokoládovou barvu vaší hřívy, aniž byste riskovala její poškození. Tím to ale ještě nekončí, protože díky antioxidantům a dalším obsaženým složkám urychlí růst a podpoří celkovou kvalitu vlasů, tak proč to nezkusit? Připravte si dva šálky silné organické kávy – to je taková, která se pěstuje bez použití chemických hnojiv a pesticidů. Po zchladnutí tekutinu důkladně promíchejte s běžným kondicionérem a naneste na umyté vlasy. Za dvacet minut směs vymyjte vlažnou vodou. Hotovo!

Citron, efektivní zesvětlovač

O citronu je všeobecně známo, že obohacuje o potřebný vitamin C, který mimo jiné chrání pokožku před poškozením, včetně škodlivého UV záření. Za zmínku však stojí i přítomná kyselina citronová, která jakožto konzervační látka svede zesvětlit vlasy až o několik odstínů. Jaký je postup? Žádná věda – stačí jen získat šálek citronové šťávy a přidat ho do stejného množství vody, popřípadě odvaru z heřmánku. Chcete-li si usnadnit používání domácího zlepšováku, aby se dostal rovnoměrně do celé délky koruny krásy, přelijte ho do lavičky s rozprašovačem. Nutno podotknut, že pro maximální efekt je nutné proces opakovat vícekrát, nejlépe pak v rozmezí několika dnů.

Vlašské ořechy? Velcí nepřátelé šedin

Máte v domácích zásobách mleté vlašské ořechy? V tom případě se už můžete začít pomalu loučit se šedinami, které vás tolik rozčilují. Povařte tento přírodní „materiál“ ve vodě (množství záleží na tom, jak tmavé vlasy chcete mít, obvykle stačí čtyři polévkové lžíce). Následně ořechový roztok nechte alespoň tři hodiny louhovat, zakápněte ho olivovým olejem a poté aplikujte. Asi tak za hodinu hlavu opláchněte vlažnou vodou a těšte se z výsledku, který vás možná mile překvapí. Po šedinách nebude ani památky!

A jak často si barvíte vlasy právě vy? Napište nám o tom. Pokud znáte i jiné přírodní možnosti, neváhejte se o ně s námi podělit!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Jana Fejková

komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor

  • vlasy si nefarbím. Mam svoji barvu vlasů. Ale používám klipy na prodloužení vlasů, takže spíš řeším kde najít někoho, kdo mně ted v době zavřených kadeřnictví posune klipy a dá dokopy moje vlasy