Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

Zase si potřebujete obarvit vlasy, ale návštěva kadeřnického salonu se vám teď do harmonogramu vůbec nehodí? Zkrášlete se v pohodlí domova – a navíc podstatně levněji. Schopnosti prostředků, které skrývá vaše kuchyň, vás prostě nadchnou!

16. 07. 2018

16. 07. 2018

Statistiky hovoří jasně – v dnešní době si přibližně 75 % žen záměrně mění odstín svých vlasů. Jste jednou z nich i vy? Pak byste měla vědět, že jediné balení barvy z drogerie v sobě ukrývá něco kolem pěti tisíc různých chemikálií. Tedy alespoň tak to na základě své studie hlásí americký Národní onkologický institut, který rovněž naznačuje, že takové množství by z dlouhodobého hlediska mohlo představovat nemalá zdravotní rizika. A teď se nabízí otázka – jde se barvit nějak jinak? Naštěstí ano. A přírodní šetrné prostředky máte po ruce, respektive v kuchyni! Co se dá použít?

Káva není dobrá jenom k pití

Jste milovnicí černého zlata? Teď budete mít kofeinový nakopávač možná ještě raději. Tento nápoj vám totiž zajistí čokoládovou barvu vaší hřívy, aniž byste riskovala její poškození. Tím to ale ještě nekončí, protože díky antioxidantům a dalším obsaženým složkám urychlí růst a podpoří celkovou kvalitu vlasů, tak proč to nezkusit? Připravte si dva šálky silné organické kávy – to je taková, která se pěstuje bez použití chemických hnojiv a pesticidů. Po zchladnutí tekutinu důkladně promíchejte s běžným kondicionérem a naneste na umyté vlasy. Za dvacet minut směs vymyjte vlažnou vodou. Hotovo!

Citron, efektivní zesvětlovač

O citronu je všeobecně známo, že obohacuje o potřebný vitamin C, který mimo jiné chrání pokožku před poškozením, včetně škodlivého UV záření. Za zmínku však stojí i přítomná kyselina citronová, která jakožto konzervační látka svede zesvětlit vlasy až o několik odstínů. Jaký je postup? Žádná věda – stačí jen získat šálek citronové šťávy a přidat ho do stejného množství vody, popřípadě odvaru z heřmánku. Chcete-li si usnadnit používání domácího zlepšováku, aby se dostal rovnoměrně do celé délky koruny krásy, přelijte ho do lavičky s rozprašovačem. Nutno podotknut, že pro maximální efekt je nutné proces opakovat vícekrát, nejlépe pak v rozmezí několika dnů.

K TÉMATU  Jak obnovit přirozenou krásu vlasů? Vyzkoušejte metodu No poo!

Vlašské ořechy? Velcí nepřátelé šedin

Máte v domácích zásobách mleté vlašské ořechy? V tom případě se už můžete začít pomalu loučit se šedinami, které vás tolik rozčilují. Povařte tento přírodní „materiál“ ve vodě (množství záleží na tom, jak tmavé vlasy chcete mít, obvykle stačí čtyři polévkové lžíce). Následně ořechový roztok nechte alespoň tři hodiny louhovat, zakápněte ho olivovým olejem a poté aplikujte. Asi tak za hodinu hlavu opláchněte vlažnou vodou a těšte se z výsledku, který vás možná mile překvapí. Po šedinách nebude ani památky!

A jak často si barvíte vlasy právě vy? Napište nám o tom. Pokud znáte i jiné přírodní možnosti, neváhejte se o ně s námi podělit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek