Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Jak vybrat svatební šaty krok za krokem? Zde je pár důležitých rad

Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
jak vybrat svatební šaty
Jak vybrat svatební šaty? (foto: 123RF)

15. 06. 2021

Udělejte si průzkum

Jak vybrat svatební šaty? I v případě, že máte v hlavě jasně danou představu, je dobré se poohlédnout i jinde, nemůžete totiž vědět, co všechno vám mohlo uniknout. Takže prohlídněte se časopisy, online obchody, podívejte se po výlohách svatebních obchodů, prolustrujte Pinterest, zjistěte, jaké svatební šaty se nosí. Jistě najdete další prvky, které byste na své šaty chtěla a hned se vám představa trochu změní.

Myslete také na praktičnost – jestli chcete odhalená záda, jestli budete mít pod korzetem podprsenku – a těmto faktorům přizpůsobte střih svých šatů.

Poraďte se

Pokud nemáte představivost a prostě vám nejde si v hlavě dát dohromady, jak by ty nejlepší šaty měly vypadat, vsaďte na komunikaci se svatebními poradci. Ti ví moc dobře, jak se na takový nákup připravit i co by vám nejlépe slušelo. Mají tyto věci prostě v malíčku a také v oku. Možná budete překvapeni, že vám perfektně sednou šaty, o kterých jste si nikdy nemyslela, že by mohly padnout a slušet.

Nakupujte podle své velikosti

I v případě, že pracujete na své postavě a chcete do svatby zhubnout, raději si kupte šaty o své aktuální velikosti. Vždy šaty můžete raději stáhnout. Vyhnete se stresu, že se vám zrovna ten jeden špíček nepodařil shodit. Buďte prostě raději v pohodě.

Nakupujte včas

Vybrat si ty perfektní svatební šaty zabere nějaký čas. Musíte také počítat s tím, že je budete chtít případně upravovat. Něco k nim přišít, někde je přitáhnout – a všechny tyhle, byť drobné úpravy mohou trvat, jelikož švadleny mají mnoho práce. Nekupujte si šaty ale zase úplně moc brzo. Může se také stát, že v době, kdy budete mít svatbu, již třeba nebudou v módě. Nebo se váš vkus jednoduše změní.

K TÉMATU  Zkrátit na polovinu, prosím! Takhle skvěle to může dopadnout, když zajdete k profíkovi

První si určete téma svatby

Než začnete nakupovat šaty, rozhodněte se, jakou svatbu vlastně chcete. Jestli formální, venkovskou či jakoukoli jinou – a podle toho teprve naplánujte, jaké svatební šaty si pořídíte. Další věcí, kterou byste měla mít rozmyšlenou před nákupem svatebních šatů je, do jaké barvy bude celá vaše svatba laděna. Můžete totiž své bílé šaty sladit s doplňky ve vybrané barvě recepce. Ozdoby do vlasů, mašle či stylové boty – to všechno může ladit.

Pozor na rozpočet

Stanovte si dopředu rozpočet. To ale neznamená, že byste si měli pořídit šaty za celou tuhle částku! Musíte totiž počítat také s již zmíněnými úpravami, zapůjčením nebo koupí kruhu, závoje, šperků, bot a dalších. A také musíte počítat s výdaji za čistírnu a případnou konzervaci šatů, pokud si je budete chtít ponechat.

Domluvte si schůzku

Dohodněte si první schůzku v nejméně nákladném obchodě se svatebními potřebami a pokračujte do těch dražších, pokud nenajdete to, co jste hledala. Dražší obchod totiž neznamená vždy, že se jedná o kvalitnější zboží. Mohou mít k cenám šatů připočteny zbytečně velké marže. Totéž platí pro zkoušení šatů – nejdříve vyzkoušejte nejdostupnější a propracujte se až k těm, které jsou na horní hranici vašeho rozpočtu. Možná se do té doby do nějakých zamilujete.

Ve svatebních šatech se hlavně musíte cítit vy nejlépe, jak můžete. Nezaobírejte se názorem ostatních. Jsou přeci vaše, nikoho jiného.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Díky své divoké touze po nezávislosti bývá Štír mylně zaměňován s ohnivými znameními. Štíři ve skutečnosti ale patří k vodnímu znamení, která bývají citlivá a hluboce emotivní. Jsou to velice přátelští a loajální lidé, vzhledem ke své autentičnosti jim navazování kontaktů jde velice snadno. Pro své nejbližší je ochoten se obětovat.
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.

Nepřehlédněte

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek