Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Jak vybrat svatební šaty krok za krokem? Zde je pár důležitých rad

Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
jak vybrat svatební šaty
Jak vybrat svatební šaty? (foto: 123RF)

15. 06. 2021

Udělejte si průzkum

Jak vybrat svatební šaty? I v případě, že máte v hlavě jasně danou představu, je dobré se poohlédnout i jinde, nemůžete totiž vědět, co všechno vám mohlo uniknout. Takže prohlídněte se časopisy, online obchody, podívejte se po výlohách svatebních obchodů, prolustrujte Pinterest, zjistěte, jaké svatební šaty se nosí. Jistě najdete další prvky, které byste na své šaty chtěla a hned se vám představa trochu změní.

Myslete také na praktičnost – jestli chcete odhalená záda, jestli budete mít pod korzetem podprsenku – a těmto faktorům přizpůsobte střih svých šatů.

Poraďte se

Pokud nemáte představivost a prostě vám nejde si v hlavě dát dohromady, jak by ty nejlepší šaty měly vypadat, vsaďte na komunikaci se svatebními poradci. Ti ví moc dobře, jak se na takový nákup připravit i co by vám nejlépe slušelo. Mají tyto věci prostě v malíčku a také v oku. Možná budete překvapeni, že vám perfektně sednou šaty, o kterých jste si nikdy nemyslela, že by mohly padnout a slušet.

Nakupujte podle své velikosti

I v případě, že pracujete na své postavě a chcete do svatby zhubnout, raději si kupte šaty o své aktuální velikosti. Vždy šaty můžete raději stáhnout. Vyhnete se stresu, že se vám zrovna ten jeden špíček nepodařil shodit. Buďte prostě raději v pohodě.

Nakupujte včas

Vybrat si ty perfektní svatební šaty zabere nějaký čas. Musíte také počítat s tím, že je budete chtít případně upravovat. Něco k nim přišít, někde je přitáhnout – a všechny tyhle, byť drobné úpravy mohou trvat, jelikož švadleny mají mnoho práce. Nekupujte si šaty ale zase úplně moc brzo. Může se také stát, že v době, kdy budete mít svatbu, již třeba nebudou v módě. Nebo se váš vkus jednoduše změní.

K TÉMATU  Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

První si určete téma svatby

Než začnete nakupovat šaty, rozhodněte se, jakou svatbu vlastně chcete. Jestli formální, venkovskou či jakoukoli jinou – a podle toho teprve naplánujte, jaké svatební šaty si pořídíte. Další věcí, kterou byste měla mít rozmyšlenou před nákupem svatebních šatů je, do jaké barvy bude celá vaše svatba laděna. Můžete totiž své bílé šaty sladit s doplňky ve vybrané barvě recepce. Ozdoby do vlasů, mašle či stylové boty – to všechno může ladit.

Pozor na rozpočet

Stanovte si dopředu rozpočet. To ale neznamená, že byste si měli pořídit šaty za celou tuhle částku! Musíte totiž počítat také s již zmíněnými úpravami, zapůjčením nebo koupí kruhu, závoje, šperků, bot a dalších. A také musíte počítat s výdaji za čistírnu a případnou konzervaci šatů, pokud si je budete chtít ponechat.

Domluvte si schůzku

Dohodněte si první schůzku v nejméně nákladném obchodě se svatebními potřebami a pokračujte do těch dražších, pokud nenajdete to, co jste hledala. Dražší obchod totiž neznamená vždy, že se jedná o kvalitnější zboží. Mohou mít k cenám šatů připočteny zbytečně velké marže. Totéž platí pro zkoušení šatů – nejdříve vyzkoušejte nejdostupnější a propracujte se až k těm, které jsou na horní hranici vašeho rozpočtu. Možná se do té doby do nějakých zamilujete.

Ve svatebních šatech se hlavně musíte cítit vy nejlépe, jak můžete. Nezaobírejte se názorem ostatních. Jsou přeci vaše, nikoho jiného.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
Svou domácnost můžete zpestřit různými věcmi. Zatímco někdo sází na bytový textil, jiný si raději pořizuje pokojové rostliny, které dokážou vdechnout interiéru život. Pakliže patříte také mezi pěstitele, kteří touží po jedinečném prvku ve svém domově, naučte se pěstovat amarylis. Působivou pokojovou rostlinu, která je stokrát hezčí než barevný povlak na polštář.  
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.

Nepřehlédněte

Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek