Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Jak vybrat svatební šaty krok za krokem? Zde je pár důležitých rad

Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
jak vybrat svatební šaty
Jak vybrat svatební šaty? (foto: 123RF)

15. 06. 2021

Udělejte si průzkum

Jak vybrat svatební šaty? I v případě, že máte v hlavě jasně danou představu, je dobré se poohlédnout i jinde, nemůžete totiž vědět, co všechno vám mohlo uniknout. Takže prohlídněte se časopisy, online obchody, podívejte se po výlohách svatebních obchodů, prolustrujte Pinterest, zjistěte, jaké svatební šaty se nosí. Jistě najdete další prvky, které byste na své šaty chtěla a hned se vám představa trochu změní.

Myslete také na praktičnost – jestli chcete odhalená záda, jestli budete mít pod korzetem podprsenku – a těmto faktorům přizpůsobte střih svých šatů.

Poraďte se

Pokud nemáte představivost a prostě vám nejde si v hlavě dát dohromady, jak by ty nejlepší šaty měly vypadat, vsaďte na komunikaci se svatebními poradci. Ti ví moc dobře, jak se na takový nákup připravit i co by vám nejlépe slušelo. Mají tyto věci prostě v malíčku a také v oku. Možná budete překvapeni, že vám perfektně sednou šaty, o kterých jste si nikdy nemyslela, že by mohly padnout a slušet.

Nakupujte podle své velikosti

I v případě, že pracujete na své postavě a chcete do svatby zhubnout, raději si kupte šaty o své aktuální velikosti. Vždy šaty můžete raději stáhnout. Vyhnete se stresu, že se vám zrovna ten jeden špíček nepodařil shodit. Buďte prostě raději v pohodě.

Nakupujte včas

Vybrat si ty perfektní svatební šaty zabere nějaký čas. Musíte také počítat s tím, že je budete chtít případně upravovat. Něco k nim přišít, někde je přitáhnout – a všechny tyhle, byť drobné úpravy mohou trvat, jelikož švadleny mají mnoho práce. Nekupujte si šaty ale zase úplně moc brzo. Může se také stát, že v době, kdy budete mít svatbu, již třeba nebudou v módě. Nebo se váš vkus jednoduše změní.

K TÉMATUSvatební šaty 2019: barevné, overal i tutu sukně. V zahraničí se nevěsty odvážou víc. Víme, co se letos nosí

První si určete téma svatby

Než začnete nakupovat šaty, rozhodněte se, jakou svatbu vlastně chcete. Jestli formální, venkovskou či jakoukoli jinou – a podle toho teprve naplánujte, jaké svatební šaty si pořídíte. Další věcí, kterou byste měla mít rozmyšlenou před nákupem svatebních šatů je, do jaké barvy bude celá vaše svatba laděna. Můžete totiž své bílé šaty sladit s doplňky ve vybrané barvě recepce. Ozdoby do vlasů, mašle či stylové boty – to všechno může ladit.

Pozor na rozpočet

Stanovte si dopředu rozpočet. To ale neznamená, že byste si měli pořídit šaty za celou tuhle částku! Musíte totiž počítat také s již zmíněnými úpravami, zapůjčením nebo koupí kruhu, závoje, šperků, bot a dalších. A také musíte počítat s výdaji za čistírnu a případnou konzervaci šatů, pokud si je budete chtít ponechat.

Domluvte si schůzku

Dohodněte si první schůzku v nejméně nákladném obchodě se svatebními potřebami a pokračujte do těch dražších, pokud nenajdete to, co jste hledala. Dražší obchod totiž neznamená vždy, že se jedná o kvalitnější zboží. Mohou mít k cenám šatů připočteny zbytečně velké marže. Totéž platí pro zkoušení šatů – nejdříve vyzkoušejte nejdostupnější a propracujte se až k těm, které jsou na horní hranici vašeho rozpočtu. Možná se do té doby do nějakých zamilujete.

Ve svatebních šatech se hlavně musíte cítit vy nejlépe, jak můžete. Nezaobírejte se názorem ostatních. Jsou přeci vaše, nikoho jiného.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek