Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Jak vybrat svatební šaty krok za krokem? Zde je pár důležitých rad

Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
jak vybrat svatební šaty
Jak vybrat svatební šaty? (foto: 123RF)

15. 06. 2021

Udělejte si průzkum

Jak vybrat svatební šaty? I v případě, že máte v hlavě jasně danou představu, je dobré se poohlédnout i jinde, nemůžete totiž vědět, co všechno vám mohlo uniknout. Takže prohlídněte se časopisy, online obchody, podívejte se po výlohách svatebních obchodů, prolustrujte Pinterest, zjistěte, jaké svatební šaty se nosí. Jistě najdete další prvky, které byste na své šaty chtěla a hned se vám představa trochu změní.

Myslete také na praktičnost – jestli chcete odhalená záda, jestli budete mít pod korzetem podprsenku – a těmto faktorům přizpůsobte střih svých šatů.

Poraďte se

Pokud nemáte představivost a prostě vám nejde si v hlavě dát dohromady, jak by ty nejlepší šaty měly vypadat, vsaďte na komunikaci se svatebními poradci. Ti ví moc dobře, jak se na takový nákup připravit i co by vám nejlépe slušelo. Mají tyto věci prostě v malíčku a také v oku. Možná budete překvapeni, že vám perfektně sednou šaty, o kterých jste si nikdy nemyslela, že by mohly padnout a slušet.

Nakupujte podle své velikosti

I v případě, že pracujete na své postavě a chcete do svatby zhubnout, raději si kupte šaty o své aktuální velikosti. Vždy šaty můžete raději stáhnout. Vyhnete se stresu, že se vám zrovna ten jeden špíček nepodařil shodit. Buďte prostě raději v pohodě.

Nakupujte včas

Vybrat si ty perfektní svatební šaty zabere nějaký čas. Musíte také počítat s tím, že je budete chtít případně upravovat. Něco k nim přišít, někde je přitáhnout – a všechny tyhle, byť drobné úpravy mohou trvat, jelikož švadleny mají mnoho práce. Nekupujte si šaty ale zase úplně moc brzo. Může se také stát, že v době, kdy budete mít svatbu, již třeba nebudou v módě. Nebo se váš vkus jednoduše změní.

K TÉMATU  Trendy náušnice 2020: Hitem jsou nestárnoucí perly i výrazné kameny

První si určete téma svatby

Než začnete nakupovat šaty, rozhodněte se, jakou svatbu vlastně chcete. Jestli formální, venkovskou či jakoukoli jinou – a podle toho teprve naplánujte, jaké svatební šaty si pořídíte. Další věcí, kterou byste měla mít rozmyšlenou před nákupem svatebních šatů je, do jaké barvy bude celá vaše svatba laděna. Můžete totiž své bílé šaty sladit s doplňky ve vybrané barvě recepce. Ozdoby do vlasů, mašle či stylové boty – to všechno může ladit.

Pozor na rozpočet

Stanovte si dopředu rozpočet. To ale neznamená, že byste si měli pořídit šaty za celou tuhle částku! Musíte totiž počítat také s již zmíněnými úpravami, zapůjčením nebo koupí kruhu, závoje, šperků, bot a dalších. A také musíte počítat s výdaji za čistírnu a případnou konzervaci šatů, pokud si je budete chtít ponechat.

Domluvte si schůzku

Dohodněte si první schůzku v nejméně nákladném obchodě se svatebními potřebami a pokračujte do těch dražších, pokud nenajdete to, co jste hledala. Dražší obchod totiž neznamená vždy, že se jedná o kvalitnější zboží. Mohou mít k cenám šatů připočteny zbytečně velké marže. Totéž platí pro zkoušení šatů – nejdříve vyzkoušejte nejdostupnější a propracujte se až k těm, které jsou na horní hranici vašeho rozpočtu. Možná se do té doby do nějakých zamilujete.

Ve svatebních šatech se hlavně musíte cítit vy nejlépe, jak můžete. Nezaobírejte se názorem ostatních. Jsou přeci vaše, nikoho jiného.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.
Každou sezónu objevíme trend, který zužitkujeme také v dalším roce. Pojďme se proto podívat, co z trendů letošního léta oblečeme také příští rok.
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Zase máte pocuchané nervy, protože nic nestíháte? Ještě dříve, než sáhnete po svém obvyklém sladkém dopingu, zvažte jinou možnost. Máme pro vás hned několik potravin, které vás doslova nabijí pocitem štěstí!
Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!
Ovdověla jsem velice brzy, bylo mi dvaačtyřicet, když můj manžel zemřel na infarkt a od té doby jsem zůstala sama. Abych svůj život nějak vyplnila, hodně jsem se upnula na dceru, která byla ráda. Vždyť jí alespoň měl kdo pomáhat s jejími třemi dětmi, na které neměla čas, protože chtěla budovat kariéru.
Návrat dětí do školy po Vánočních prázdninách může být pro rodiče výzvou. Náš článek se zaměřuje na praktické tipy, jak podpořit své děti ve studijním procesu. Přinášíme konkrétní rady, které pomáhají vytvořit pozitivní a podporující prostředí pro úspěšný návrat do školní rutiny. Jak jsou na tom vaše děti?

Výběr článků

Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Blíží se narozeniny vašeho dítka a vy nemáte žádnou představu, jak zorganizovat oslavu? Máme pro vás pár tipů, které zaručí, že si narozeninovou párty děti užijí a vy z ní vyjdete bez újmy na zdraví. 

Nepřehlédněte

Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek