Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Svatební šaty 2019: barevné, overal i tutu sukně. V zahraničí se nevěsty odvážou víc. Víme, co se letos nosí

Šaty a móda, to je nám ženám vlastní. Šaty, obzvláště ty svatební, jsou jistým odrazem nás samotných, proto se i při výběru často neubráníme emocím. Při výběru hraje roli mnoho faktorů. V den D chceme být všechny okouzlující. Jak tedy postupovat a co se vlastně letos nosí doma i v zahraničí?
Svatební šaty jsou jistým odrazem nás samotných, proto se i při výběru často neubráníme emocím.
zdroj: 123RF.com

Vkus je jedna věc, další roli při výběru vhodných svatebních šatů hraje naše postava, množství financí, ale třeba i styl, ve kterém svatba bude. “Co se postavy týče, hodně určující nejsou jen naše tělesné proporce jako takové, ale i výška,” radí Lenka Smrčková, svatební koordinátorka.

K výběru si přizvěte kamarádku

Ve svatební den se veškerá pozornost upíná na nevěstu. Proto si při hledání šatů berte s sebou kamarádku, nebo maminku. Zkrátka člověka, který vás zná nejvíce, respektuje a vnímá váš styl i vaši osobnost.

Profesionálové v půjčovnách nebo obchodech vám předvedou řadu šatů, které vám padnou. Spousta z nich, díky praxi a vkusu, dokáže pouhým okem odhadnout i vaše přání. Přesto se nemusí úplně trefit. Dejte i na svůj vlastní pocit. Jde přeci jen o váš den.

Trendy 2019

Barevné nebo bílé?

Šaty barevné či klasicky bílé? Tyto otázky si pokládá spousta nevěst. Pokud úplně nevíte, mohou pro vás být velkou inspirací i nevěsty ze zahraničí nebo známé herečky. Například když se ženil princ Harry, internet zaplavily fotografie ze svatby. Určitě si pamatujete šaty Kate Middleton. Krásné bílé šaty, které upoutaly pozornost díky rafinovanému výstřihu do tvaru V, krajkovým rukávům a dlouhé vlečce.

U nás převládají bílé

U nás, stejně jako ve zbytku světa, převládají klasicky bílé šaty. Přesto se některé nevěsty dokážou odvázat stejně jako ty zahraniční a obléknou se do barvy. Zpravidla je to, když se vdávají podruhé. “Oblíbená mezi barvami je ivory nebo champagne. A není divu, bílá je sázka na jistotu a tou se pořád nevěsty řídí. Mohu jen říci, že ačkoli jsou zahraniční svatby celkově hodně rozdílné a nevěsty více experimentují, přesto i tam bílá barva vyhrává,” říká odbornice.

K TÉMATU  Jak ušetřit za svatbu? Přinášíme vám 9 tipů

Cena je často na prvním místě

Cena je pro nevěsty mnohdy stěžejní. Některé volí ušití od předních českých i zahraničních návrhářů. V oblibě je také objednávat si šaty přes internetové zahraniční obchody. Tam je to podle Lenky Smrčkové  sázka do loterie. “Sama jsem viděla opravdu moc hezké, stylové šaty ze zahraničního serveru. Ale stejně tak mnoho nevěst bylo nešťastných, řešily nekvalitní ušití, neodpovídající velikost podle tabulek a další věci,” varuje odbornice.

Ušít, koupit nebo půjčit?

Mnoho budoucích nevěst také řeší, zda si šaty nechat ušít, koupit hotové nebo si je půjčit. Ušití, i když se to zprvu nezdá, může ve finále vyjít cenově lépe, než půjčení šatů. Záleží však na tom, jak se k tomu postavíte. Pokud vám šaty někdo navrhne a ušije, tak je tu určitá jistota, že budou z kvalitního materiálu a budou vám krásně kopírovat siluetu postavy, což se jistě ve svatební den počítá. Nedá se ale dopředu říci, kolik zaplatíte. Ceny se pohybují různě. Může to být v řádech pár tisíc až po desetitisíce, v extrémních případech i statisíce. Stejně je tomu i u zapůjčených šatů.

Vypůjčené

Tady je několik otazníků. Řeší se především cena. Ta se u vypůjčených šatů odvíjí od stáří šatů, kolekce, materiálu, typu a trendovosti. V každou dobu jsou oblíbené určité styly a střihy. Odbornice ovšem doporučuje nevyzdvihovat pouze trendy, ale především vybírat srdcem ty, které se vám líbí a které budou slušet vaší postavě. V těch se totiž budete cítit nejlépe. Je to přece váš den.

Můžete mít i overal

Doba pokročila a overaly jsou stále oblíbenější. Proto se začaly vyskytovat i v repertoáru svatebního oblečení nevěst. Neděste se. Můžete mít opravdu krásný overal, který hezky vykreslí vaši postavu. Ale uznáváme, že je to už jiný styl. Chce to i jistou dávku odvahy a bezchybnou, hodně štíhlou a hlavně vysokou postavu.

K TÉMATU  Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

Tutu sukýnky

Hitem poslední sezóny jsou tutu sukýnky, doplněné bodym nebo korzetem. Už se objevují i u nás. Oblíbenost spočívá v tom, že jsou hodně variabilní, mohou být dlouhé i krátké a seženete je v rozmanité škále barev. Můžete mít třeba stejnou jako vaše dcera a hezky spolu ladit. Tutu sukýnky jsou také oblíbené u družiček.

Tip pro družičky: Tutu sukýnka, tenisky, doplněné trikem nebo bodym. A doporučení: vše v barvě svatební výzdoby.

Co na to nevěsty…

Lenka oslovila samotné nevěsty, aby se zeptala, jaké šaty u nich hrají prim. A jak to dopadlo?

“Předně bych ráda vzkázala velké díky všem, které se zapojily do mojí ankety. Zúčastnilo se jí neuvěřitelných 429 nevěst!” vzkazuje Lenka Smrčková.

Bílá barva vede, oblíbená je i ivory

Asi nikoho nepřekvapí, že bílá barva zvítězila nad ostatními. Nic jiného se ani snad čekat nedalo. Oblíbenost bílé barvy je stále velká, u nás i v zahraničí. 319 respondentek odpovědělo, že ve svatební den obléknou bílé šaty. Mezi barvami zvítězily ivory, champagne a tělová.  Z oslovených nevěst barevnou možnost využije 38. Pouze 11 z oslovených se ve svatební den obleče do tutu sukně.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?
Máte potíže s vysokým cholesterolem? Trápí vás kožní vyrážky nebo ekzémy? S tím vám může pomoci strava, která je sice bez barvy, ale to jí na účinnosti vůbec neubírá. Co si tedy servírovat pravidelně?
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Na trhu jsou k dostání doslova stovky různých odstínů rtěnek, kosmetické firmy nás neustále bombardují novými produkty, takže vybrat si z nich a najít tu správnou, to je teprve oříšek. Jak najít svoji ideální rtěnku?
Že jsem vychovávána tetou, jsem se dozvěděla v patnácti letech. Do té doby jsem netušila, že mí rodiče nejsou mými rodiči, že se o mě od malička stará moje teta. Byl to pro mě šok, ale se situací jsem se smířila docela rychle. Snažila jsem se však vždycky najít svou biologickou matku, která mi chyběla, a chtěla jsem ji poznat.
Vánoce jsou především o odpočinku a zpomalení. Kdo ale říká, že je musíte celé proležet u televize s horou jídla? To vám samozřejmě nikdo nebere, ale i vy sami se budete cítit lépe, pokud se občas zvednete a uděláte něco pro své zdraví. Podle cvičení ve vánočním duchu vám to půjde samo!
K získání krásné a zdravé pokožky bez nedokonalostí, silných vlasů a pěstěných nehtů nemusíte podstupovat žádné složité procedury. Tím správným receptem pro přirozenou krásu jsou vzácné přírodní oleje, které dokáží s vaším vzhledem učiněné zázraky.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Večer plný hvězd a filmové magie, tak lze popsat 81. udílení Zlatých glóbů. Nolanův životopisný snímek "Oppenheimer" zazářil s pěti oceněními, včetně nejlepšího dramatu a režie. Oproti tomu fenomén "Barbie" se stal středem pozornosti v nové kategorii spojující uměleckou kvalitu s komerčním úspěchem. Jaký byl průběh večera, kdo zaznamenal vítězství a jak reforma ovlivnila samotnou podstatu těchto prestižních filmových ocenění? To vše a mnohem víc v našem stručném přehledu ze Zlatých glóbů 2023.

Výběr článků

V průběhu letních měsíců se častěji vydáváme mimo domov. Tím se ovšem dostáváme do hledáčku klíšťat. Co nám tito roztoči mohou způsobit, jak se jim bránit a co dělat, když už se zakousne? Zapomeňte na staré rady, dnes už je vše jinak. Žádné krémy, aby se pustilo apod.
Také vám někdy připadá, že se všechny každodenní povinnosti nedají skloubit dohromady? Chodíte spát pozdě a ráno brzy vstáváte, a přesto jste každý den ve skluzu? Nejspíš něco děláte špatně.
Vidět kvést nebo rodit rostlinku, kterou jsme si vypěstovali ze semínka, je čistá radost každého zahrádkáře. Celá řada zelenin i květin se musí vysévat včas, protože mají dlouhou vegetační dobu. Tak abyste stihly sezónu, je nutné se setím začít již nyní v únoru!

Nepřehlédněte

Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek