Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Svatební šaty 2019: barevné, overal i tutu sukně. V zahraničí se nevěsty odvážou víc. Víme, co se letos nosí

Šaty a móda, to je nám ženám vlastní. Šaty, obzvláště ty svatební, jsou jistým odrazem nás samotných, proto se i při výběru často neubráníme emocím. Při výběru hraje roli mnoho faktorů. V den D chceme být všechny okouzlující. Jak tedy postupovat a co se vlastně letos nosí doma i v zahraničí?
Svatební šaty jsou jistým odrazem nás samotných, proto se i při výběru často neubráníme emocím.
zdroj: 123RF.com

Vkus je jedna věc, další roli při výběru vhodných svatebních šatů hraje naše postava, množství financí, ale třeba i styl, ve kterém svatba bude. “Co se postavy týče, hodně určující nejsou jen naše tělesné proporce jako takové, ale i výška,” radí Lenka Smrčková, svatební koordinátorka.

K výběru si přizvěte kamarádku

Ve svatební den se veškerá pozornost upíná na nevěstu. Proto si při hledání šatů berte s sebou kamarádku, nebo maminku. Zkrátka člověka, který vás zná nejvíce, respektuje a vnímá váš styl i vaši osobnost.

Profesionálové v půjčovnách nebo obchodech vám předvedou řadu šatů, které vám padnou. Spousta z nich, díky praxi a vkusu, dokáže pouhým okem odhadnout i vaše přání. Přesto se nemusí úplně trefit. Dejte i na svůj vlastní pocit. Jde přeci jen o váš den.

Trendy 2019

Barevné nebo bílé?

Šaty barevné či klasicky bílé? Tyto otázky si pokládá spousta nevěst. Pokud úplně nevíte, mohou pro vás být velkou inspirací i nevěsty ze zahraničí nebo známé herečky. Například když se ženil princ Harry, internet zaplavily fotografie ze svatby. Určitě si pamatujete šaty Kate Middleton. Krásné bílé šaty, které upoutaly pozornost díky rafinovanému výstřihu do tvaru V, krajkovým rukávům a dlouhé vlečce.

U nás převládají bílé

U nás, stejně jako ve zbytku světa, převládají klasicky bílé šaty. Přesto se některé nevěsty dokážou odvázat stejně jako ty zahraniční a obléknou se do barvy. Zpravidla je to, když se vdávají podruhé. “Oblíbená mezi barvami je ivory nebo champagne. A není divu, bílá je sázka na jistotu a tou se pořád nevěsty řídí. Mohu jen říci, že ačkoli jsou zahraniční svatby celkově hodně rozdílné a nevěsty více experimentují, přesto i tam bílá barva vyhrává,” říká odbornice.

K TÉMATU  Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

Cena je často na prvním místě

Cena je pro nevěsty mnohdy stěžejní. Některé volí ušití od předních českých i zahraničních návrhářů. V oblibě je také objednávat si šaty přes internetové zahraniční obchody. Tam je to podle Lenky Smrčkové  sázka do loterie. “Sama jsem viděla opravdu moc hezké, stylové šaty ze zahraničního serveru. Ale stejně tak mnoho nevěst bylo nešťastných, řešily nekvalitní ušití, neodpovídající velikost podle tabulek a další věci,” varuje odbornice.

Ušít, koupit nebo půjčit?

Mnoho budoucích nevěst také řeší, zda si šaty nechat ušít, koupit hotové nebo si je půjčit. Ušití, i když se to zprvu nezdá, může ve finále vyjít cenově lépe, než půjčení šatů. Záleží však na tom, jak se k tomu postavíte. Pokud vám šaty někdo navrhne a ušije, tak je tu určitá jistota, že budou z kvalitního materiálu a budou vám krásně kopírovat siluetu postavy, což se jistě ve svatební den počítá. Nedá se ale dopředu říci, kolik zaplatíte. Ceny se pohybují různě. Může to být v řádech pár tisíc až po desetitisíce, v extrémních případech i statisíce. Stejně je tomu i u zapůjčených šatů.

Vypůjčené

Tady je několik otazníků. Řeší se především cena. Ta se u vypůjčených šatů odvíjí od stáří šatů, kolekce, materiálu, typu a trendovosti. V každou dobu jsou oblíbené určité styly a střihy. Odbornice ovšem doporučuje nevyzdvihovat pouze trendy, ale především vybírat srdcem ty, které se vám líbí a které budou slušet vaší postavě. V těch se totiž budete cítit nejlépe. Je to přece váš den.

Můžete mít i overal

Doba pokročila a overaly jsou stále oblíbenější. Proto se začaly vyskytovat i v repertoáru svatebního oblečení nevěst. Neděste se. Můžete mít opravdu krásný overal, který hezky vykreslí vaši postavu. Ale uznáváme, že je to už jiný styl. Chce to i jistou dávku odvahy a bezchybnou, hodně štíhlou a hlavně vysokou postavu.

K TÉMATU  Ekologické svatby: trend roku 2020. Manuál nejen pro budoucí nevěsty

Tutu sukýnky

Hitem poslední sezóny jsou tutu sukýnky, doplněné bodym nebo korzetem. Už se objevují i u nás. Oblíbenost spočívá v tom, že jsou hodně variabilní, mohou být dlouhé i krátké a seženete je v rozmanité škále barev. Můžete mít třeba stejnou jako vaše dcera a hezky spolu ladit. Tutu sukýnky jsou také oblíbené u družiček.

Tip pro družičky: Tutu sukýnka, tenisky, doplněné trikem nebo bodym. A doporučení: vše v barvě svatební výzdoby.

Co na to nevěsty…

Lenka oslovila samotné nevěsty, aby se zeptala, jaké šaty u nich hrají prim. A jak to dopadlo?

“Předně bych ráda vzkázala velké díky všem, které se zapojily do mojí ankety. Zúčastnilo se jí neuvěřitelných 429 nevěst!” vzkazuje Lenka Smrčková.

Bílá barva vede, oblíbená je i ivory

Asi nikoho nepřekvapí, že bílá barva zvítězila nad ostatními. Nic jiného se ani snad čekat nedalo. Oblíbenost bílé barvy je stále velká, u nás i v zahraničí. 319 respondentek odpovědělo, že ve svatební den obléknou bílé šaty. Mezi barvami zvítězily ivory, champagne a tělová.  Z oslovených nevěst barevnou možnost využije 38. Pouze 11 z oslovených se ve svatební den obleče do tutu sukně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!

Nepřehlédněte

Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek