Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii

Léto je tady a s ním i výlety na hrady, zámky, do lesa nebo letní akce a festivaly. Ale už jste zkusily výlet parním vlakem? Skvělý tip na víkend pro vás! Celá rodina nebo jen vy se svojí polovičkou, cestování historickým vlakem má svoje jedinečné kouzlo.
Výlet parním vlakem
zdroj: facebook/ČD Nostalgie

26. 06. 2019

26. 06. 2019

Vlaky jsou nejstarším dopravním prostředkem vůbec. Dnes se po železnici dostaneme rychle kamkoliv velice rychle, a přestože jezdíme na výlety s rodinou často autem, romantiku nemůžeme cestování po kolejích upřít. Vlaky k sobě od pradávna přitahovaly pozornost kluků, kteří si často lásku k nim budovali celý život. A právě díky těmto nadšencům si dnes můžeme vychutnat cestování parním vlakem, tak, jak to zažívaly naše prababičky. Historie to vlastně není až tak nedávná, přesto působí mocná parní lokomotiva na kolejích jako zjevení. A za to vděčíme zapáleným fanouškům, kteří tyhle krásné stroje udržují v chodu do dnešních dnů.

Kam vyrazit na výlet parním vlakem?

Na výlet parním vlakem se můžete vydat třeba právě do nejznámějšího muzea historických lokomotiv u nás. To se nachází v Lužné u Rakovníka, a přestože můžete zvolit klasický spoj nebo cestovat vozem, není nic stylovějšího, než se tam nechat dopravit jedním z exponátů. V muzeu v Lužné se zabývají údržbou historických kolejových vozidel od roku 1999 a areál spadá pod České dráhy. Najdete zde historické parní i motorové lokomotivy a z plných plic nasajete atmosféru železnice v jejím zlatém věku. Krásný slunný den je ideální na výlet ve dvou nebo s celou rodinou.

Plnou parou vpřed!

V hlavní sezóně, která probíhá právě teď, pořádají dráhy takzvané nostalgické jízdy. Ty mají často za cíl právě Muzeum v Lužné u Rakovníka. Na webových stránkách muzea najdete i kalendář akcí, a skvělým pomocníkem je i facebookový účet ČD Nostalgie, který pravidelně informuje o konání všech plánovaných jízd. A nejen to, vždy dostanete podrobné informace o tom, odkud vlak jede, jaká je cílová stanice, kde cestou staví a také číslo lokomotivy, která spoj potáhne. To je cenná informace pro fanoušky železnice, kteří dobře znají jednotlivé legendární lokomotivy, jenž slouží na našich drahách už dlouhé desítky let. Historické vlaky jezdí do Lužné z Prahy, z Berouna nebo z Rakovníka, ale možností je mnohem víc. Parním vlakem se můžete projet po různých koutech republiky. Takové akce se konají každou chvíli. Pravidelně ve svátky i Dětský den, ale v létě téměř každý víkend.

Spokojenost zaručena

Ať už patříte mezi obdivovatelky vlaků nebo ne, děti si je zamilují. Romantická atmosféra zaručena, ale to není všechno. Parní lokomotivy, které vždy táhnou vagóny plné nadšených výletníků, totiž v lidech kolem dráhy vyvolávají vždy jen radost. Až budete koukat ven staženým oknem a mávat, nebude nikdo, kdo vám neoplatí stejnou mincí. Oblaka dýmu prozrazují blížící se lokomotivu už z dálky, a za houkajícím vlakem se všichni otáčejí a na tváři mají široký úsměv.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek