Středa , 29. 11. 2023

Zina

Nedostatek touhy po sexu trápí mnoho žen… Jaké jsou důvody?

Ženské sexuální touhy v průběhu života kolísají. Může za to začátek nebo konec vztahu. Příčinou mohou být i velké životní změny – těhotenství, menopauza nebo zdravotní komplikace. Nízkou sexuální touhu způsobují i některé druhy léků.
Touhy
Nedostatek touhy po sexu a jeho příčiny

23. 10. 2023

23. 10. 2023

Nedostatek touhy po sexu a jeho příčiny

Touha po sexu je založena na komplexní interakci mnoha věcí ovlivňujících intimitu – včetně fyzické a emocionální pohody.

Fyzické příčiny

 • Sexuální obtíže – bolest při styku nebo neschopnost dosáhnout orgasmu.
 • Zdravotní obtíže – artritida, rakovina, cukrovka, vysoký krevní tlak, neurologická onemocnění.
 • Užívání léků – především antidepresiva snižují sexuální touhu.
 • Návyky životního stylu – nadužívání alkoholu nebo návykových látek.
 • Únava a vyčerpání – třeba z péče o malé děti nebo staré rodiče.

Hormonální změny

Změny hladiny hormonů mohou změnit chuť na sex. Mezi důvody hormonálních změn patří:

 • Menopauza – klesá hladina estrogenu a tím se snižuje zájem o sex. Objevuje se vaginální suchost, která způsobuje nepříjemný nebo dokonce bolestivý styk.
 • Těhotenství a kojení – hormonální změny, které souvisejí s těhotenstvím a kojením, mohou utlumit sexuální touhu.

Psychologické příčiny

Stav mysli může mít vliv na sexuální touhu. Některé psychologické příčiny nízké sexuální touhy:

 • Problémy s duševním zdravím – deprese nebo úzkosti.
 • Stres.
 • Nízké sebevědomí.
 • Předchozí negativní sexuální zkušenosti.

Vztahové problémy

Problémy spojené se vztahem mohou být důvodem nízkého zájmu o sex. Snížený zájem o sex je často důsledkem přetrvávajících problémů. Patří mezi ně:

 • Nedostatek souladu s partnerem.
 • Nevyřešené partnerské konflikty.
 • Špatná komunikace o sexuálních preferencích a touhách.
 • Důvěra ve vztahu.

Nedostatek sexuální touhy se dá řešit. Pokud chcete s těmito obtížemi pomoci, vždy vyhledejte odborníka.

MOHLO BY SE VÁM HODIT:

Koitální sblížení: Nový rozměr sexuálního spojení, díky kterému konečně dosáhnete orgasmu

Sexuální poloha vám napoví, koho máte doma. Víte, jak to má nejradši? Pak už víc vědět nepotřebujete

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!

Nepřehlédněte

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek