Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Hry na mobil nejsou jen doménou dětí. Zkuste ty, které vás pobaví i procvičí váš mozek!

Kromě relaxu mohou pomoci zdokonalit váš mozek, tělo nebo třeba i spánek. Hry na mobil už nejsou jen pro děti, tak neváhejte a zkuste si nějakou spolu.
zdroj: 123RF.com

22. 01. 2019

Procvičte mozkové závity

Čeština a matematika, to není jen učivo ze školy. V oblasti jazyka můžete rozšiřovat svou slovní zásobu a z vybraných písmen skládat slova. Využijte hru Slovo Mistr nebo Slovo Křížek nebo její varianty. A nejen v češtině. Na výběr máte spoustu her, které procvičí slovní zásobu i gramatiku třeba v angličtině nebo němčině. Můžete řešit i početní příklady, jakkoliv to zní nudně, přesto to může být zábava. Ve hře 2048 procvičíte násobilku i logické myšlení, hra Matemág zase přibližuje matematiku Hejného stylem.

Logika a postřeh, to jsou dovednosti, které potřebujete ke hrám i v běžném životě. A právě hrou je můžete ještě potrénovat a zdokonalit. Vybírejte hry podobné piškvorkám. Na základě této dětské hry a spojování podobných tvarů do obrazců, linek, vzniklo velké množství her. Nejsou samozřejmě tak jednoduché, musíte plnit určité úkoly. Zkuste Logické hádanky, Tic Tac Toe, Threes, Mekorama, Unblok King a další. Na postřeh jsou zase ideální rychlé hry, ať už z prostředí kuchyně, kde jednotlivým hostům servírujete jídlo dle jejich objednávky (třeba Cooking Fever), tak i různé závody nebo třeba jen chytejte kuličku, která se po displeji pohybuje stále rychleji. A koho baví klasika, může využít šachy nebo adaptované klasické deskové hry (Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, Logik a další).

Vědomosti procvičíte a i rozšíříte pomocí aplikací podobným televizním kvízovým pořadům. I když nevíte správnou odpověď, vždy se něco nového dozvíte a upřímně, občas je to fuška, dolovat z hlavy odpovědi na otázky, které už dávno zavál prach. Třeba vyjmenujte všechny opery Bedřicha Smetany. Vzpomenete si? Potrénujte i paměť, stačí si zadat memory trainig nebo brain trainig do vyhledávače a budete mít zaručeno mnoho zábavy pro váš mozek. Her s tímto názvem je hned několik a tak si můžete vybrat, jaká vám bude vyhovovat.

K TÉMATURozvodové řízení aneb 4 tipy, jak se v klidu rozvést

Pohybové aplikace pro zdraví

Spousta aplikací již dnes nabízí cvičební programy. Můžete si vybrat přesně podle toho jaké cvičení hledáte. Od relaxačních cvičení, jógy, cvičení pro bolavá záda, tak i třeba 30 denní programy pro vytvarování pasu nebo jiných částí těla. Zkuste zadat 30 days do vyhledávače a překvapí vás množství aplikací na výběr. Je jen na vás, jakou si zvolíte, která vyhovuje vašemu naturelu. U většiny aplikací si můžete i nastavit upozornění, které vám bude hlásit, kolik dní jste vynechaly a povzbuzují vás tak k dalšímu pohybu. Kromě pohybu je dnes na trhu nepřeberné množství aplikací, které hlídají vaše stravování. Ať už aplikace s recepty v určitém stravovacím režimu jako je třeba keto, dietní plán nebo low carb (přímo aplikace Low carb recepty nebo Paleo snadno, Kalorické tabulky a další). Jsou i aplikace, které po zadání jednotlivých pokrmů sledují váš denní příjem, množství přijatých sacharidů, tuků a bílkovin.

Hry pro odpočinek a relax

Každý potřebuje pro odpočinek trochu něco jiného, někdo hudbu z vesmíru nebo zpěv velryb, jiný zase bílý šum, který mimo jiné pomáhá v usínání malým dětem. Kromě hudebních aplikací si i můžete ve spojení s chytrými hodinkami nastavit svůj denní biorytmus. Aplikace za vás pohlídá ideální čas k usínání i ke vstávání. Také doporučí, kdy se věnovat pohybu nebo pohlídá, kolik jste vypily denně vody. Další skupinou aplikací pro odpočinek může být relaxační cvičení nebo třeba přehrávač audio knih.

Hrajte společně s dětmi

Ale neměly byste si na mobilu hrát jen samy, ukažte dětem, že můžete čas trávit zábavnými hrami společně. Je asi zbytečné hrát společné deskové hry na mobilu, když si je můžete rozložit po stole, nicméně lodě, piškvorky, pexeso a další hry vám ukrátí čas nejen na dovolené.

K TÉMATUJak zvýšit šance na početí? Zbavte se televize i některých návyků

I přes to, že je mnoho her a aplikací přínosem, měly byste věnovat také pozornost času, který na mobilu trávíte. I když i vědci ze Severokarolínské státní univerzity prokázali, že hry mají pozitivní účinek především na psychologické funkce, je třeba si čas dávkovat. Přeci jen by ho nemělo být příliš.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.

Nepřehlédněte

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek