Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Hry na mobil nejsou jen doménou dětí. Zkuste ty, které vás pobaví i procvičí váš mozek!

Kromě relaxu mohou pomoci zdokonalit váš mozek, tělo nebo třeba i spánek. Hry na mobil už nejsou jen pro děti, tak neváhejte a zkuste si nějakou spolu.
zdroj: 123RF.com

22. 01. 2019

Procvičte mozkové závity

Čeština a matematika, to není jen učivo ze školy. V oblasti jazyka můžete rozšiřovat svou slovní zásobu a z vybraných písmen skládat slova. Využijte hru Slovo Mistr nebo Slovo Křížek nebo její varianty. A nejen v češtině. Na výběr máte spoustu her, které procvičí slovní zásobu i gramatiku třeba v angličtině nebo němčině. Můžete řešit i početní příklady, jakkoliv to zní nudně, přesto to může být zábava. Ve hře 2048 procvičíte násobilku i logické myšlení, hra Matemág zase přibližuje matematiku Hejného stylem.

Logika a postřeh, to jsou dovednosti, které potřebujete ke hrám i v běžném životě. A právě hrou je můžete ještě potrénovat a zdokonalit. Vybírejte hry podobné piškvorkám. Na základě této dětské hry a spojování podobných tvarů do obrazců, linek, vzniklo velké množství her. Nejsou samozřejmě tak jednoduché, musíte plnit určité úkoly. Zkuste Logické hádanky, Tic Tac Toe, Threes, Mekorama, Unblok King a další. Na postřeh jsou zase ideální rychlé hry, ať už z prostředí kuchyně, kde jednotlivým hostům servírujete jídlo dle jejich objednávky (třeba Cooking Fever), tak i různé závody nebo třeba jen chytejte kuličku, která se po displeji pohybuje stále rychleji. A koho baví klasika, může využít šachy nebo adaptované klasické deskové hry (Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, Logik a další).

Vědomosti procvičíte a i rozšíříte pomocí aplikací podobným televizním kvízovým pořadům. I když nevíte správnou odpověď, vždy se něco nového dozvíte a upřímně, občas je to fuška, dolovat z hlavy odpovědi na otázky, které už dávno zavál prach. Třeba vyjmenujte všechny opery Bedřicha Smetany. Vzpomenete si? Potrénujte i paměť, stačí si zadat memory trainig nebo brain trainig do vyhledávače a budete mít zaručeno mnoho zábavy pro váš mozek. Her s tímto názvem je hned několik a tak si můžete vybrat, jaká vám bude vyhovovat.

K TÉMATU  Odpočívající kočka sleduje na svém smartphonu video s ptáky a nenechá se rušit

Pohybové aplikace pro zdraví

Spousta aplikací již dnes nabízí cvičební programy. Můžete si vybrat přesně podle toho jaké cvičení hledáte. Od relaxačních cvičení, jógy, cvičení pro bolavá záda, tak i třeba 30 denní programy pro vytvarování pasu nebo jiných částí těla. Zkuste zadat 30 days do vyhledávače a překvapí vás množství aplikací na výběr. Je jen na vás, jakou si zvolíte, která vyhovuje vašemu naturelu. U většiny aplikací si můžete i nastavit upozornění, které vám bude hlásit, kolik dní jste vynechaly a povzbuzují vás tak k dalšímu pohybu. Kromě pohybu je dnes na trhu nepřeberné množství aplikací, které hlídají vaše stravování. Ať už aplikace s recepty v určitém stravovacím režimu jako je třeba keto, dietní plán nebo low carb (přímo aplikace Low carb recepty nebo Paleo snadno, Kalorické tabulky a další). Jsou i aplikace, které po zadání jednotlivých pokrmů sledují váš denní příjem, množství přijatých sacharidů, tuků a bílkovin.

Hry pro odpočinek a relax

Každý potřebuje pro odpočinek trochu něco jiného, někdo hudbu z vesmíru nebo zpěv velryb, jiný zase bílý šum, který mimo jiné pomáhá v usínání malým dětem. Kromě hudebních aplikací si i můžete ve spojení s chytrými hodinkami nastavit svůj denní biorytmus. Aplikace za vás pohlídá ideální čas k usínání i ke vstávání. Také doporučí, kdy se věnovat pohybu nebo pohlídá, kolik jste vypily denně vody. Další skupinou aplikací pro odpočinek může být relaxační cvičení nebo třeba přehrávač audio knih.

Hrajte společně s dětmi

Ale neměly byste si na mobilu hrát jen samy, ukažte dětem, že můžete čas trávit zábavnými hrami společně. Je asi zbytečné hrát společné deskové hry na mobilu, když si je můžete rozložit po stole, nicméně lodě, piškvorky, pexeso a další hry vám ukrátí čas nejen na dovolené.

K TÉMATU  Perfektní fotky z mobilu? Víme, jak na to! Stačí dodržujte těchto pár jednoduchých pravidel

I přes to, že je mnoho her a aplikací přínosem, měly byste věnovat také pozornost času, který na mobilu trávíte. I když i vědci ze Severokarolínské státní univerzity prokázali, že hry mají pozitivní účinek především na psychologické funkce, je třeba si čas dávkovat. Přeci jen by ho nemělo být příliš.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Co to je, perfektní make-up na léto? Ve skutečnosti neexistuje žádná samostatná kategorie, kterou bysme mohli pojmenovat „letní tónovací krémy“, protože pleť každého člověka má různé vlastnosti a potřebuje jinou kosmetiku. Navíc každý chce získat různé výsledky: někdo má rád matný finiš a někdo si oblíbil efekt mokré pleti.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.

Nepřehlédněte

Jít na první schůzku s celou řadou očekávání, která musí partner splňovat, je velmi kontraproduktivní. Jestliže se chcete seznámit, nemůžete čekat, že protějšek splní vaše představy během krátkého setkání v kavárně. Rychlé soudy jsou špatné soudy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek