Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Hry na mobil nejsou jen doménou dětí. Zkuste ty, které vás pobaví i procvičí váš mozek!

Kromě relaxu mohou pomoci zdokonalit váš mozek, tělo nebo třeba i spánek. Hry na mobil už nejsou jen pro děti, tak neváhejte a zkuste si nějakou spolu.
zdroj: 123RF.com

22. 01. 2019

Procvičte mozkové závity

Čeština a matematika, to není jen učivo ze školy. V oblasti jazyka můžete rozšiřovat svou slovní zásobu a z vybraných písmen skládat slova. Využijte hru Slovo Mistr nebo Slovo Křížek nebo její varianty. A nejen v češtině. Na výběr máte spoustu her, které procvičí slovní zásobu i gramatiku třeba v angličtině nebo němčině. Můžete řešit i početní příklady, jakkoliv to zní nudně, přesto to může být zábava. Ve hře 2048 procvičíte násobilku i logické myšlení, hra Matemág zase přibližuje matematiku Hejného stylem.

Logika a postřeh, to jsou dovednosti, které potřebujete ke hrám i v běžném životě. A právě hrou je můžete ještě potrénovat a zdokonalit. Vybírejte hry podobné piškvorkám. Na základě této dětské hry a spojování podobných tvarů do obrazců, linek, vzniklo velké množství her. Nejsou samozřejmě tak jednoduché, musíte plnit určité úkoly. Zkuste Logické hádanky, Tic Tac Toe, Threes, Mekorama, Unblok King a další. Na postřeh jsou zase ideální rychlé hry, ať už z prostředí kuchyně, kde jednotlivým hostům servírujete jídlo dle jejich objednávky (třeba Cooking Fever), tak i různé závody nebo třeba jen chytejte kuličku, která se po displeji pohybuje stále rychleji. A koho baví klasika, může využít šachy nebo adaptované klasické deskové hry (Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, Logik a další).

Vědomosti procvičíte a i rozšíříte pomocí aplikací podobným televizním kvízovým pořadům. I když nevíte správnou odpověď, vždy se něco nového dozvíte a upřímně, občas je to fuška, dolovat z hlavy odpovědi na otázky, které už dávno zavál prach. Třeba vyjmenujte všechny opery Bedřicha Smetany. Vzpomenete si? Potrénujte i paměť, stačí si zadat memory trainig nebo brain trainig do vyhledávače a budete mít zaručeno mnoho zábavy pro váš mozek. Her s tímto názvem je hned několik a tak si můžete vybrat, jaká vám bude vyhovovat.

K TÉMATU  Nedostatek spánku: co se děje s naším tělem?

Pohybové aplikace pro zdraví

Spousta aplikací již dnes nabízí cvičební programy. Můžete si vybrat přesně podle toho jaké cvičení hledáte. Od relaxačních cvičení, jógy, cvičení pro bolavá záda, tak i třeba 30 denní programy pro vytvarování pasu nebo jiných částí těla. Zkuste zadat 30 days do vyhledávače a překvapí vás množství aplikací na výběr. Je jen na vás, jakou si zvolíte, která vyhovuje vašemu naturelu. U většiny aplikací si můžete i nastavit upozornění, které vám bude hlásit, kolik dní jste vynechaly a povzbuzují vás tak k dalšímu pohybu. Kromě pohybu je dnes na trhu nepřeberné množství aplikací, které hlídají vaše stravování. Ať už aplikace s recepty v určitém stravovacím režimu jako je třeba keto, dietní plán nebo low carb (přímo aplikace Low carb recepty nebo Paleo snadno, Kalorické tabulky a další). Jsou i aplikace, které po zadání jednotlivých pokrmů sledují váš denní příjem, množství přijatých sacharidů, tuků a bílkovin.

Hry pro odpočinek a relax

Každý potřebuje pro odpočinek trochu něco jiného, někdo hudbu z vesmíru nebo zpěv velryb, jiný zase bílý šum, který mimo jiné pomáhá v usínání malým dětem. Kromě hudebních aplikací si i můžete ve spojení s chytrými hodinkami nastavit svůj denní biorytmus. Aplikace za vás pohlídá ideální čas k usínání i ke vstávání. Také doporučí, kdy se věnovat pohybu nebo pohlídá, kolik jste vypily denně vody. Další skupinou aplikací pro odpočinek může být relaxační cvičení nebo třeba přehrávač audio knih.

Hrajte společně s dětmi

Ale neměly byste si na mobilu hrát jen samy, ukažte dětem, že můžete čas trávit zábavnými hrami společně. Je asi zbytečné hrát společné deskové hry na mobilu, když si je můžete rozložit po stole, nicméně lodě, piškvorky, pexeso a další hry vám ukrátí čas nejen na dovolené.

K TÉMATU  Každý za sebe? Muž za ženu, žena za muže. Kdo, za koho a kdy platí? Jak si poradit v nejrůznějších situacích?

I přes to, že je mnoho her a aplikací přínosem, měly byste věnovat také pozornost času, který na mobilu trávíte. I když i vědci ze Severokarolínské státní univerzity prokázali, že hry mají pozitivní účinek především na psychologické funkce, je třeba si čas dávkovat. Přeci jen by ho nemělo být příliš.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! Pojďte udělat radost svému tělu. Jak je možné, že s pouhým melounem dokážete omládnout?
Méně je někdy více či v jednoduchosti je krása. To jsou slovní spojení, která v pečující kosmetice platí snad ještě o něco více než jinde.
Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
Zůstala byste i v zimě ráda věrná svým oblíbeným roztrhaným džínům, (plisovaným) sukním a společenským sakům? Jde to, pokud ovládáte jedno kouzlo.
Pořádáte večírek pro svoje blízké nebo kolegy? Dáme vám pár tipů, jak naplánovat jedinečnou party, která zaručí všem zúčastněným nezapomenutelný zážitek.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
V dnešním světě spojeném s technologiemi se stává digitální detox klíčovým prvkem pro udržení zdravých mezilidských vztahů. Náš článek o digitálním detoxu vám přináší inspiraci a návody, jak osvěžit svůj život od digitálních vlivů. Od obnovení osobního spojení po nalezení rovnováhy mezi online a offline světem, objevte cestu k zdravějším vztahům skrze digitální odpočinek.
Všude kolem sebe vidíte v zimním období reklamy, jak máte jednu chvíli úplně ucpaný nos a stačí pár kapek "zázračného" přípravku a už se vám skvěle dýchá. Bez ohledu na všechny kapičky stále platí staré přísloví, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Jak s ní zatočit?
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
Osvěžovače vzduchu jsou dnes součástí prakticky každé domácnosti. Vyrobte si je sami, budou mít příznivý vliv na vaši náladu i zdraví.
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.

Výběr článků

Kdysi se říkalo – jedno za každého z rodičů a jedno navíc státu. V posledních desetiletích se dlouho držel trend dvou dětí v rodině. Dnes jsou rodiny i často pouze s jedním dítětem. Rodíme děti pro sebe nebo pro společnost?
Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.

Nepřehlédněte

Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek