Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Hry na mobil nejsou jen doménou dětí. Zkuste ty, které vás pobaví i procvičí váš mozek!

Kromě relaxu mohou pomoci zdokonalit váš mozek, tělo nebo třeba i spánek. Hry na mobil už nejsou jen pro děti, tak neváhejte a zkuste si nějakou spolu.
zdroj: 123RF.com

22. 01. 2019

Procvičte mozkové závity

Čeština a matematika, to není jen učivo ze školy. V oblasti jazyka můžete rozšiřovat svou slovní zásobu a z vybraných písmen skládat slova. Využijte hru Slovo Mistr nebo Slovo Křížek nebo její varianty. A nejen v češtině. Na výběr máte spoustu her, které procvičí slovní zásobu i gramatiku třeba v angličtině nebo němčině. Můžete řešit i početní příklady, jakkoliv to zní nudně, přesto to může být zábava. Ve hře 2048 procvičíte násobilku i logické myšlení, hra Matemág zase přibližuje matematiku Hejného stylem.

Logika a postřeh, to jsou dovednosti, které potřebujete ke hrám i v běžném životě. A právě hrou je můžete ještě potrénovat a zdokonalit. Vybírejte hry podobné piškvorkám. Na základě této dětské hry a spojování podobných tvarů do obrazců, linek, vzniklo velké množství her. Nejsou samozřejmě tak jednoduché, musíte plnit určité úkoly. Zkuste Logické hádanky, Tic Tac Toe, Threes, Mekorama, Unblok King a další. Na postřeh jsou zase ideální rychlé hry, ať už z prostředí kuchyně, kde jednotlivým hostům servírujete jídlo dle jejich objednávky (třeba Cooking Fever), tak i různé závody nebo třeba jen chytejte kuličku, která se po displeji pohybuje stále rychleji. A koho baví klasika, může využít šachy nebo adaptované klasické deskové hry (Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, Logik a další).

Vědomosti procvičíte a i rozšíříte pomocí aplikací podobným televizním kvízovým pořadům. I když nevíte správnou odpověď, vždy se něco nového dozvíte a upřímně, občas je to fuška, dolovat z hlavy odpovědi na otázky, které už dávno zavál prach. Třeba vyjmenujte všechny opery Bedřicha Smetany. Vzpomenete si? Potrénujte i paměť, stačí si zadat memory trainig nebo brain trainig do vyhledávače a budete mít zaručeno mnoho zábavy pro váš mozek. Her s tímto názvem je hned několik a tak si můžete vybrat, jaká vám bude vyhovovat.

K TÉMATU  Když pestrá strava nestačí. Vitamíny v tabletách - zbytečnost, nebo nutnost?

Pohybové aplikace pro zdraví

Spousta aplikací již dnes nabízí cvičební programy. Můžete si vybrat přesně podle toho jaké cvičení hledáte. Od relaxačních cvičení, jógy, cvičení pro bolavá záda, tak i třeba 30 denní programy pro vytvarování pasu nebo jiných částí těla. Zkuste zadat 30 days do vyhledávače a překvapí vás množství aplikací na výběr. Je jen na vás, jakou si zvolíte, která vyhovuje vašemu naturelu. U většiny aplikací si můžete i nastavit upozornění, které vám bude hlásit, kolik dní jste vynechaly a povzbuzují vás tak k dalšímu pohybu. Kromě pohybu je dnes na trhu nepřeberné množství aplikací, které hlídají vaše stravování. Ať už aplikace s recepty v určitém stravovacím režimu jako je třeba keto, dietní plán nebo low carb (přímo aplikace Low carb recepty nebo Paleo snadno, Kalorické tabulky a další). Jsou i aplikace, které po zadání jednotlivých pokrmů sledují váš denní příjem, množství přijatých sacharidů, tuků a bílkovin.

Hry pro odpočinek a relax

Každý potřebuje pro odpočinek trochu něco jiného, někdo hudbu z vesmíru nebo zpěv velryb, jiný zase bílý šum, který mimo jiné pomáhá v usínání malým dětem. Kromě hudebních aplikací si i můžete ve spojení s chytrými hodinkami nastavit svůj denní biorytmus. Aplikace za vás pohlídá ideální čas k usínání i ke vstávání. Také doporučí, kdy se věnovat pohybu nebo pohlídá, kolik jste vypily denně vody. Další skupinou aplikací pro odpočinek může být relaxační cvičení nebo třeba přehrávač audio knih.

Hrajte společně s dětmi

Ale neměly byste si na mobilu hrát jen samy, ukažte dětem, že můžete čas trávit zábavnými hrami společně. Je asi zbytečné hrát společné deskové hry na mobilu, když si je můžete rozložit po stole, nicméně lodě, piškvorky, pexeso a další hry vám ukrátí čas nejen na dovolené.

K TÉMATU  Havarijní pojištění si vyřídíte sama a online. Je to snadné, mužskou asistenci netřeba

I přes to, že je mnoho her a aplikací přínosem, měly byste věnovat také pozornost času, který na mobilu trávíte. I když i vědci ze Severokarolínské státní univerzity prokázali, že hry mají pozitivní účinek především na psychologické funkce, je třeba si čas dávkovat. Přeci jen by ho nemělo být příliš.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.

Nepřehlédněte

Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek