Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Yoni vajíčko: Elegantní přítel, který upevní vaše zdraví, sexualitu i krásu

Slyšeli jste už o zázraku jménem Yoni vajíčko? Pokud ne, my vám ho rádi představíme. Zaměříme se na účinky, které má na ženské tělo, na správné používání i na jeho historii. V našem přehledném článku se dozvíte, jaké zázraky tento elegantní kamarád pro ženy dokáže s myslí, tělem a jak působí na celkové zdraví.
yoni
Yoni vajíčko je malý, ale velmi prospěšný intimní pomocník. (foto: 123rf.com)

23. 12. 2021

23. 12. 2021

Yoni vajíčko nebo také Yoni egg či vaginální vajíčko je ručně opracovaný polodrahokam do ladného tvaru vejce. Jeho hlavním úkolem je podpora funkce ženských pohlavních orgánů a posílení pánevního dna. Ačkoliv je Yoni vejce v podobě, jak ho známe dnes, považováno za trend moderní doby, jeho historie se line až do starověku. V dobách staré Číny hojně čerpaly z blahodárných účinků Yoni vajíčka především ženy z císařského čínského dvora. Yoni vejce považovaly za nenahraditelného pomocníka v péči o ženskou krásu i zdraví, a právě Yoni vajíčko je jedním z příčin, proč jsou čínské princezny a konkubíny proslulé svou krásou až do dnešní doby.

Kameny síly, čistoty a harmonie

Ve staré Číně tyto vaginální šperky (dnes známé jako Yoni vejce) vyráběli zejména z nefritu, který považovali za kámen bezpečí s blahodárnou mocí ochránit svého nositele před špatnou energií i zdravotními neduhy. Pro dnešní Yoni vajíčka se nejčastěji používají kameny především křišťál, ametyst, jaspis, růženín a tygří oko. Vybrat si proto můžete Yoni vajíčko podle svých potřeb i duševního rozpoložení tak, aby bylo v souladu s vaším životním stylem a vnitřní energií.

Proč Yoni vajíčko používat?

Pokud je vám více než dvacet let, můžete vajíčko zcela bezpečně používat. Zejména pak v období po porodu, kdy Yoni vajíčko pomáhá s posilováním pánevního dna a podporuje rychlé uzdravení celé oblasti, která je díky porodu uvolněná, bolavá nebo poškozená. To, aby každá žena věnovala náležitou pozornost rekonvalescenci pánevního dna po porodu, je velmi důležité pro její celkové zdraví a působí jako prevence proti mnoha nepříjemným následkům. Ochablé svaly oblasti pánevního dna jsou totiž často příčinou inkontinence v pozdějším věku i nejrůznějších sexuálních potíží.

Kromě prevence před ochabnutím svalů intimní oblasti v sobě Yoni vajíčko skrývá i další potenciál. Tento moderní drahokam je považován za zdroj ženské energie a klíč ke kráse, zdraví a intenzivnějším sexuálním prožitkům. Ačkoliv v dřívějších dobách vaginální vajíčko využívaly ženy k procvičování poševního svalstva za účelem zvýšení rozkoše partnera při milování, ty dnešní se na něj obracejí především kvůli posílení svého zdraví, krásy a vlastního potěšení z naplněné sexuality.

K TÉMATU  Domácí multivitamínový džus bez cukru a Éček

Zajímavost: Ačkoliv to zní neuvěřitelně, Yoni vajíčko má prokazatelně pozitivní vliv i na pleť. Díky propojení kruhových svěračů v těle získáte pravidelným cvičením s Yoni vajíčkem nejen pevné pánevní dno, ale také posílíte kruhové svaly v obličeji, čímž redukujete vrásky, povadlá víčka nebo rty.

Další výhody pravidelného cvičení s Yoni vajíčkem: 

  • Posílíte svaly pánevního dna a předejdete potížím s inkontinencí
  • Pozitivně ovlivníte pravidelnost menstruačního cyklu
  • Pomůžete hojení svých intimních partií po porodu
  • Zlepší se váš sexuální prožitek
  • Cvičení s Yoni vajíčkem pomáhá při vaginální suchosti
  • Cvičení snižuje bolesti před menstruací 
  • Uvolníte se a budete odolnější vůči stresu

Kdy je dobré cvičení vynechat?

Před prvním bližším seznámením s Yoni vajíčkem je nutné si říci, že existují situace, kdy je dobré cvičení vynechat. Pokud s ním nemáte žádné zkušenosti, obecně se nedoporučuje začínat s cvičením během těhotenství. Jestliže pak už nějakou praxi s pravidelným cvičením máte, je vhodné v průběhu těhotenství Yoni vajíčko odložit. Stejně jako v těhotenství, je dobré vynechat cvičení s Yoni vajíčkem i během menstruace. Ačkoliv pomáhá k harmonizaci cyklu a snižuje menstruační bolesti, je lepší když se soustředíte na cvičení mimo menstruační dny.

Dalšími důvody pro vynechání pravidelného cvičení pánevního dna, by mohla být infekce, výtoky a jiné neduhy intimních partií. Pokud vás sužují symptomy onemocnění, počkejte s cvičením dokud nebude vaše intimní oblast zdravá a zcela ve formě. Samozřejmostí by pak měl být fakt, že není vhodné vajíčko používat v případě, že na něm objevíte známky poškození, zejména pak praskliny.

První cviky s Yoni vajíčkem

U cvičení s Yoni vajíčkem je vždy důležité pohodlí, uvolněnost a duševní klid. Cviky proto vždy provádějte tam, kde se cítíte pohodlně, bezpečně a kde vás nikdo neruší. Před cvičením si vytvořte příjemnou uklidňující atmosféru například pomocí vonných olejů nebo relaxační hudby.

  1. V leže na zádech s pokrčenými koleny si jednu ruku položte na podbřišek a zhluboka a pomalu dýchejte do břicha. Jednoduchým dechovým cvičením se uvolníte a naučíte se pomocí dechu vnímat sebe a svou intimní oblast.
  2. Ve chvíli, kdy jste uvolněná a cítíte se připravená na práci s vajíčkem, ho můžete jemně zavést do pochvy. Nezapomeňte se stále soustředit na hluboké dýchání. 
  1. Směřujte dýchání směrem z vašeho pánevního dna do vajíčka. Zaměřte svou mysl na všechny vzpomínky a bolesti, které v sobě již nechcete uchovávat a pomyslně je vtiskněte do Yoni vajíčka.
K TÉMATU  Dechové cvičení 6x jinak. Vyfoukněte ze sebe stres a úzkost

Cvičení lze provádět nejen vleže, ale i vsedě. Záleží pouze na vás a na tom, jak je vám to příjemné a pohodlné. Cvičte pomalu, v klidu a uvolněná. Několik užitečných cviků s Yoni vajíčkem si můžete vyhledat na internetu, kde se v instruktážních videích kromě cviků pro začátečníky dozvíte i mnoho dalších zajímavostí o Yoni vajíčku.

Cvičení pro začátečníky s použitím yoni vajíčka. (zdroj: youtube.com/Aida Lucie)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pánevní dno není jen o inkontinenci

Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Na oslavu svých 65. narozenin, které Peter Nagy, legendární slovenský zpěvák a frontman kapely Indigo, slavil 9. dubna, chystá ve velkém stylu koncert v pražské Lucerně. Tato výjimečná událost přinese na jednom pódiu jeho největší hity, jako jsou "Kristínka iba spí", "Láska je tu s vami", a další, které si získaly srdce posluchačů napříč generacemi.
Zajímá vás, co právě teď vaše dítě v děloze dělá? To se podle jeho stáří dá snadno zjistit. Kdy začíná vnímat hlasy i sladkosti, na kterých si pochutnáte? A jaký měsíc je pro něj velmi zásadní, protože poprvé otevře oči?
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Lewis Hamilton, pilot a mistr světa Formule 1. Hvězda světového formátu, která oslní svou přítomností každou událost. Ale ne pouze on, jeho čtyřnohý přítel, buldok Roscoe, ho dokáže mnohdy zcela zastínit.
Jak vyšroubovat prasklou žárovku nebo čím vyčistit varnou konvici od usazenin? To a mnoho dalšího se dozvíte ve videu. Vše zvládnete do pěti minut!
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?
Proslavila se coby Krasomila v pohádce "Pyšná princezna", aktuálně ale září coby Agatha Christie. Kvůli slavné autorce detektivek se Alena Vránová po delší době opět objevila ve společnosti. A vypadá fantasticky! „Je to audiokniha, do níž se posluchači mohou zanořit a báječně se v ní zabydlet. Jedinečná Alena Vránová věkem, výrazem, expresí vzpomínek kopíruje živost Agathy Christie, její stále přítomný nadhled, lehkou ironii, sarkasmus a zvláštní umanutost,“ uvedla odborná porota na adresu absolutního vítěze cen Audiokniha roku 2023, kterým se stal "Vlastní životopis" Agathy Christie.
Každý rodič se řadí mezi nějaké rodičovské typy. Ke kterým patříte vy?
Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…

Výběr článků

Osmadvacetiletá Eva Burešová na sebe poprvé upozornila v soutěži Česko Slovensko má talent a prozpívala se až do finále. Pro její kariéru to byl ale teprve úplný počátek.
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!

Nepřehlédněte

Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Co mají společného ovesné vločky, fenykl, anýz, mrkev a hnědá rýže? Možná víc, než byste řekly. Tihle spasitelé vám totiž hodí záchranné lano, když se „výroba“ mateřského mléka ocitne v pořádné krizi!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek