Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Yoni vajíčko: Elegantní přítel, který upevní vaše zdraví, sexualitu i krásu

Slyšeli jste už o zázraku jménem Yoni vajíčko? Pokud ne, my vám ho rádi představíme. Zaměříme se na účinky, které má na ženské tělo, na správné používání i na jeho historii. V našem přehledném článku se dozvíte, jaké zázraky tento elegantní kamarád pro ženy dokáže s myslí, tělem a jak působí na celkové zdraví.
yoni
Yoni vajíčko je malý, ale velmi prospěšný intimní pomocník. (foto: 123rf.com)

23. 12. 2021

23. 12. 2021

Yoni vajíčko nebo také Yoni egg či vaginální vajíčko je ručně opracovaný polodrahokam do ladného tvaru vejce. Jeho hlavním úkolem je podpora funkce ženských pohlavních orgánů a posílení pánevního dna. Ačkoliv je Yoni vejce v podobě, jak ho známe dnes, považováno za trend moderní doby, jeho historie se line až do starověku. V dobách staré Číny hojně čerpaly z blahodárných účinků Yoni vajíčka především ženy z císařského čínského dvora. Yoni vejce považovaly za nenahraditelného pomocníka v péči o ženskou krásu i zdraví, a právě Yoni vajíčko je jedním z příčin, proč jsou čínské princezny a konkubíny proslulé svou krásou až do dnešní doby.

Kameny síly, čistoty a harmonie

Ve staré Číně tyto vaginální šperky (dnes známé jako Yoni vejce) vyráběli zejména z nefritu, který považovali za kámen bezpečí s blahodárnou mocí ochránit svého nositele před špatnou energií i zdravotními neduhy. Pro dnešní Yoni vajíčka se nejčastěji používají kameny především křišťál, ametyst, jaspis, růženín a tygří oko. Vybrat si proto můžete Yoni vajíčko podle svých potřeb i duševního rozpoložení tak, aby bylo v souladu s vaším životním stylem a vnitřní energií.

Proč Yoni vajíčko používat?

Pokud je vám více než dvacet let, můžete vajíčko zcela bezpečně používat. Zejména pak v období po porodu, kdy Yoni vajíčko pomáhá s posilováním pánevního dna a podporuje rychlé uzdravení celé oblasti, která je díky porodu uvolněná, bolavá nebo poškozená. To, aby každá žena věnovala náležitou pozornost rekonvalescenci pánevního dna po porodu, je velmi důležité pro její celkové zdraví a působí jako prevence proti mnoha nepříjemným následkům. Ochablé svaly oblasti pánevního dna jsou totiž často příčinou inkontinence v pozdějším věku i nejrůznějších sexuálních potíží.

Kromě prevence před ochabnutím svalů intimní oblasti v sobě Yoni vajíčko skrývá i další potenciál. Tento moderní drahokam je považován za zdroj ženské energie a klíč ke kráse, zdraví a intenzivnějším sexuálním prožitkům. Ačkoliv v dřívějších dobách vaginální vajíčko využívaly ženy k procvičování poševního svalstva za účelem zvýšení rozkoše partnera při milování, ty dnešní se na něj obracejí především kvůli posílení svého zdraví, krásy a vlastního potěšení z naplněné sexuality.

K TÉMATU  Tipy a triky našich babiček proti zimnímu nachlazení

Zajímavost: Ačkoliv to zní neuvěřitelně, Yoni vajíčko má prokazatelně pozitivní vliv i na pleť. Díky propojení kruhových svěračů v těle získáte pravidelným cvičením s Yoni vajíčkem nejen pevné pánevní dno, ale také posílíte kruhové svaly v obličeji, čímž redukujete vrásky, povadlá víčka nebo rty.

Další výhody pravidelného cvičení s Yoni vajíčkem: 

  • Posílíte svaly pánevního dna a předejdete potížím s inkontinencí
  • Pozitivně ovlivníte pravidelnost menstruačního cyklu
  • Pomůžete hojení svých intimních partií po porodu
  • Zlepší se váš sexuální prožitek
  • Cvičení s Yoni vajíčkem pomáhá při vaginální suchosti
  • Cvičení snižuje bolesti před menstruací 
  • Uvolníte se a budete odolnější vůči stresu

Kdy je dobré cvičení vynechat?

Před prvním bližším seznámením s Yoni vajíčkem je nutné si říci, že existují situace, kdy je dobré cvičení vynechat. Pokud s ním nemáte žádné zkušenosti, obecně se nedoporučuje začínat s cvičením během těhotenství. Jestliže pak už nějakou praxi s pravidelným cvičením máte, je vhodné v průběhu těhotenství Yoni vajíčko odložit. Stejně jako v těhotenství, je dobré vynechat cvičení s Yoni vajíčkem i během menstruace. Ačkoliv pomáhá k harmonizaci cyklu a snižuje menstruační bolesti, je lepší když se soustředíte na cvičení mimo menstruační dny.

Dalšími důvody pro vynechání pravidelného cvičení pánevního dna, by mohla být infekce, výtoky a jiné neduhy intimních partií. Pokud vás sužují symptomy onemocnění, počkejte s cvičením dokud nebude vaše intimní oblast zdravá a zcela ve formě. Samozřejmostí by pak měl být fakt, že není vhodné vajíčko používat v případě, že na něm objevíte známky poškození, zejména pak praskliny.

První cviky s Yoni vajíčkem

U cvičení s Yoni vajíčkem je vždy důležité pohodlí, uvolněnost a duševní klid. Cviky proto vždy provádějte tam, kde se cítíte pohodlně, bezpečně a kde vás nikdo neruší. Před cvičením si vytvořte příjemnou uklidňující atmosféru například pomocí vonných olejů nebo relaxační hudby.

  1. V leže na zádech s pokrčenými koleny si jednu ruku položte na podbřišek a zhluboka a pomalu dýchejte do břicha. Jednoduchým dechovým cvičením se uvolníte a naučíte se pomocí dechu vnímat sebe a svou intimní oblast.
  2. Ve chvíli, kdy jste uvolněná a cítíte se připravená na práci s vajíčkem, ho můžete jemně zavést do pochvy. Nezapomeňte se stále soustředit na hluboké dýchání. 
  1. Směřujte dýchání směrem z vašeho pánevního dna do vajíčka. Zaměřte svou mysl na všechny vzpomínky a bolesti, které v sobě již nechcete uchovávat a pomyslně je vtiskněte do Yoni vajíčka.
K TÉMATU  Soutěž: Vyhrajte doplňky stravy, které nakopnou vaši imunitu

Cvičení lze provádět nejen vleže, ale i vsedě. Záleží pouze na vás a na tom, jak je vám to příjemné a pohodlné. Cvičte pomalu, v klidu a uvolněná. Několik užitečných cviků s Yoni vajíčkem si můžete vyhledat na internetu, kde se v instruktážních videích kromě cviků pro začátečníky dozvíte i mnoho dalších zajímavostí o Yoni vajíčku.

Cvičení pro začátečníky s použitím yoni vajíčka. (zdroj: youtube.com/Aida Lucie)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pánevní dno není jen o inkontinenci

Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek