Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

4 tipy, jak vybrat chytré hodinky. Nemusí jen ukazovat čas

Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
jak vybrat chytré hodinky
Jak vybrat chytré hodinky? (foto: 123RF.com)

24. 03. 2021

Jak vybrat chytré hodinky? Mýlí se ten, kdo se domnívá, že hodinky mají jenom ukazovat čas. Rozhodně tomu už tak dávno není. Hodinky dnes v sobě mohou mít zabudovaný krokoměr, integrovaný přehrávač hudby, mohou být spárovány s mobilním telefonem a mohou připomenout událost nebo oznámit příchozí zprávu či hovor.

Zkrátka a dobře – funkcí můžou mít hodinky víc než dost. A právě funkce jsou to, co při výběru chytrých hodinek hraje velkou roli.  

Jaké funkce od hodinek očekáváte? 

Jak již bylo zmíněno, funkce jsou to, co hraje při výběru chytrých hodinek roli. Na to, jaké funkce od tohoto chytrého zařízení očekáváte, si však musíte odpovědět sami. Každý člověk (a budoucí uživatel chytrých hodinek) sám ví, jaké funkce od hodinek očekává, jaké bude využívat a proč vlastně hodinky kupuje.

Zatímco někdo je má ryze ke sportovním účelům čili potřebuje krokoměr či funkci zaznamenávání fyzického výkonu a evidování sportovních aktivit, jiný je potřebuje k pracovním věcem, tudíž od hodinek očekává, že budou oznamovat hovory nebo příchozí zprávy.  

I design hraje jistou roli 

Funkce jsou samozřejmě důležité, ale není to jediné kritérium, na základě kterého se rozhodujete. Co je taktéž důležité, tak vzhled, respektive design hodinek. Hledáte jenom sportovní typ nebo chcete, aby byly hodinky i dokonalým módním doplňkem?

V obou případech máte na vybranou. Jak již bylo zmíněno, s rostoucí poptávkou roste také nabídka hodinek a pulty obchodů se začínají plnit nejrůznějšími typy.  

Nejvíce oblíbené jsou asi hodinky s kulatým displejem, které jsou většinou i elegantní. Lidé s užší rukou však volí hodinky s hranatým displejem, které jsou mnohdy menší velikosti. Opět však záleží na vás a vašem vkusu, pro jaký typ hodinek se rozhodnete.  

K TÉMATU  Chytré hodinky: užitečná elektronika, která zaujme všechny generace

Jaký mají hodinky displej? 

Rozhodl jste se, že si pořídíte chytré hodinky? Jednou z odpovědí, jak vybrat chytré hodinky, je i podle displeje. Design i funkce hrají roli, ovšem to další, na co se musíte dívat, je displej a jeho uspořádání. Ne všechny hodinky mají přehledný displej.

V současné době je na výběr ze dvou variant, a to z IPS displeje a (AM)OLED displeje. První varianta je ta levnější a má horší podání barev. Druhá je zase ta dražší a je k očím šetrnější.  

Některé hodinky mají v sobě zabudovanou i funkci Always-on. Jedná se o funkci, která udržuje displej neustále zapnutý. Chytré hodinky tak fungují a ukazují vám čas i ve chvíli, kdy je nemáte nasazené na ruce. 

Ovládání jde s displejem ruku v ruce 

Jak již bylo zmíněno, na displej byste měli upnout svou pozornost. S displejem však jde ruku v ruce ovládání. Dnes už většina chytrých hodinek disponuje dotykovým ovládáním, což řada lidí oceňuje, ale levnější modely mohou mít ještě postranní tlačítka. Najdou se však lidé, kterým tlačítka vyhovují více.  

Například oblíbené Apple Watch mají ikonické kolečko na straně displeje, což je také jedna z možností, jak se chytré hodinky ovládají. Otázkou nyní je, jaké ovládání vyhovuje vám? 

Co také ještě může hrát roli při výběru hodinek, je jejich cena. Doporučujeme si už dopředu stanovit cenovou hranici, přes kterou nejede vlak. Tím se vám výběr rapidně zúží a při výběru ideálního společníka nestrávíte celé mládí. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Vánoce jsou za dveřmi a společně s nimi i příjemná "povinnost" zamyslet se nad dárky pro vaše nejbližší. Máte-li doma aktivního sportovce, kterému pohyb rozhodně není cizí, pak se možná při výběru vánočního dárku budete chtít vydat právě tímto směrem. Došla vám inspirace? Nevíte si s výběrem dárku rady? Nezoufejte! Máme pro vás pětici skvělých tipů, které sportovec zaručeně patřičně ocení!
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.

Nepřehlédněte

Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek