Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

4 tipy, jak vybrat chytré hodinky. Nemusí jen ukazovat čas

Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
jak vybrat chytré hodinky
Jak vybrat chytré hodinky? (foto: 123RF.com)

24. 03. 2021

Jak vybrat chytré hodinky? Mýlí se ten, kdo se domnívá, že hodinky mají jenom ukazovat čas. Rozhodně tomu už tak dávno není. Hodinky dnes v sobě mohou mít zabudovaný krokoměr, integrovaný přehrávač hudby, mohou být spárovány s mobilním telefonem a mohou připomenout událost nebo oznámit příchozí zprávu či hovor.

Zkrátka a dobře – funkcí můžou mít hodinky víc než dost. A právě funkce jsou to, co při výběru chytrých hodinek hraje velkou roli.  

Jaké funkce od hodinek očekáváte? 

Jak již bylo zmíněno, funkce jsou to, co hraje při výběru chytrých hodinek roli. Na to, jaké funkce od tohoto chytrého zařízení očekáváte, si však musíte odpovědět sami. Každý člověk (a budoucí uživatel chytrých hodinek) sám ví, jaké funkce od hodinek očekává, jaké bude využívat a proč vlastně hodinky kupuje.

Zatímco někdo je má ryze ke sportovním účelům čili potřebuje krokoměr či funkci zaznamenávání fyzického výkonu a evidování sportovních aktivit, jiný je potřebuje k pracovním věcem, tudíž od hodinek očekává, že budou oznamovat hovory nebo příchozí zprávy.  

I design hraje jistou roli 

Funkce jsou samozřejmě důležité, ale není to jediné kritérium, na základě kterého se rozhodujete. Co je taktéž důležité, tak vzhled, respektive design hodinek. Hledáte jenom sportovní typ nebo chcete, aby byly hodinky i dokonalým módním doplňkem?

V obou případech máte na vybranou. Jak již bylo zmíněno, s rostoucí poptávkou roste také nabídka hodinek a pulty obchodů se začínají plnit nejrůznějšími typy.  

Nejvíce oblíbené jsou asi hodinky s kulatým displejem, které jsou většinou i elegantní. Lidé s užší rukou však volí hodinky s hranatým displejem, které jsou mnohdy menší velikosti. Opět však záleží na vás a vašem vkusu, pro jaký typ hodinek se rozhodnete.  

K TÉMATU  5 knih o sociálních sítích: Naučte se základy i jak na propracované kampaně

Jaký mají hodinky displej? 

Rozhodl jste se, že si pořídíte chytré hodinky? Jednou z odpovědí, jak vybrat chytré hodinky, je i podle displeje. Design i funkce hrají roli, ovšem to další, na co se musíte dívat, je displej a jeho uspořádání. Ne všechny hodinky mají přehledný displej.

V současné době je na výběr ze dvou variant, a to z IPS displeje a (AM)OLED displeje. První varianta je ta levnější a má horší podání barev. Druhá je zase ta dražší a je k očím šetrnější.  

Některé hodinky mají v sobě zabudovanou i funkci Always-on. Jedná se o funkci, která udržuje displej neustále zapnutý. Chytré hodinky tak fungují a ukazují vám čas i ve chvíli, kdy je nemáte nasazené na ruce. 

Ovládání jde s displejem ruku v ruce 

Jak již bylo zmíněno, na displej byste měli upnout svou pozornost. S displejem však jde ruku v ruce ovládání. Dnes už většina chytrých hodinek disponuje dotykovým ovládáním, což řada lidí oceňuje, ale levnější modely mohou mít ještě postranní tlačítka. Najdou se však lidé, kterým tlačítka vyhovují více.  

Například oblíbené Apple Watch mají ikonické kolečko na straně displeje, což je také jedna z možností, jak se chytré hodinky ovládají. Otázkou nyní je, jaké ovládání vyhovuje vám? 

Co také ještě může hrát roli při výběru hodinek, je jejich cena. Doporučujeme si už dopředu stanovit cenovou hranici, přes kterou nejede vlak. Tím se vám výběr rapidně zúží a při výběru ideálního společníka nestrávíte celé mládí. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?

Nepřehlédněte

Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek