Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

4 tipy, jak vybrat chytré hodinky. Nemusí jen ukazovat čas

Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
jak vybrat chytré hodinky
Jak vybrat chytré hodinky? (foto: 123RF.com)

24. 03. 2021

Jak vybrat chytré hodinky? Mýlí se ten, kdo se domnívá, že hodinky mají jenom ukazovat čas. Rozhodně tomu už tak dávno není. Hodinky dnes v sobě mohou mít zabudovaný krokoměr, integrovaný přehrávač hudby, mohou být spárovány s mobilním telefonem a mohou připomenout událost nebo oznámit příchozí zprávu či hovor.

Zkrátka a dobře – funkcí můžou mít hodinky víc než dost. A právě funkce jsou to, co při výběru chytrých hodinek hraje velkou roli.  

Jaké funkce od hodinek očekáváte? 

Jak již bylo zmíněno, funkce jsou to, co hraje při výběru chytrých hodinek roli. Na to, jaké funkce od tohoto chytrého zařízení očekáváte, si však musíte odpovědět sami. Každý člověk (a budoucí uživatel chytrých hodinek) sám ví, jaké funkce od hodinek očekává, jaké bude využívat a proč vlastně hodinky kupuje.

Zatímco někdo je má ryze ke sportovním účelům čili potřebuje krokoměr či funkci zaznamenávání fyzického výkonu a evidování sportovních aktivit, jiný je potřebuje k pracovním věcem, tudíž od hodinek očekává, že budou oznamovat hovory nebo příchozí zprávy.  

I design hraje jistou roli 

Funkce jsou samozřejmě důležité, ale není to jediné kritérium, na základě kterého se rozhodujete. Co je taktéž důležité, tak vzhled, respektive design hodinek. Hledáte jenom sportovní typ nebo chcete, aby byly hodinky i dokonalým módním doplňkem?

V obou případech máte na vybranou. Jak již bylo zmíněno, s rostoucí poptávkou roste také nabídka hodinek a pulty obchodů se začínají plnit nejrůznějšími typy.  

Nejvíce oblíbené jsou asi hodinky s kulatým displejem, které jsou většinou i elegantní. Lidé s užší rukou však volí hodinky s hranatým displejem, které jsou mnohdy menší velikosti. Opět však záleží na vás a vašem vkusu, pro jaký typ hodinek se rozhodnete.  

K TÉMATU  Krabičková dieta doma: Na co se zaměřit a jak ji vyladit k dokonalosti?

Jaký mají hodinky displej? 

Rozhodl jste se, že si pořídíte chytré hodinky? Jednou z odpovědí, jak vybrat chytré hodinky, je i podle displeje. Design i funkce hrají roli, ovšem to další, na co se musíte dívat, je displej a jeho uspořádání. Ne všechny hodinky mají přehledný displej.

V současné době je na výběr ze dvou variant, a to z IPS displeje a (AM)OLED displeje. První varianta je ta levnější a má horší podání barev. Druhá je zase ta dražší a je k očím šetrnější.  

Některé hodinky mají v sobě zabudovanou i funkci Always-on. Jedná se o funkci, která udržuje displej neustále zapnutý. Chytré hodinky tak fungují a ukazují vám čas i ve chvíli, kdy je nemáte nasazené na ruce. 

Ovládání jde s displejem ruku v ruce 

Jak již bylo zmíněno, na displej byste měli upnout svou pozornost. S displejem však jde ruku v ruce ovládání. Dnes už většina chytrých hodinek disponuje dotykovým ovládáním, což řada lidí oceňuje, ale levnější modely mohou mít ještě postranní tlačítka. Najdou se však lidé, kterým tlačítka vyhovují více.  

Například oblíbené Apple Watch mají ikonické kolečko na straně displeje, což je také jedna z možností, jak se chytré hodinky ovládají. Otázkou nyní je, jaké ovládání vyhovuje vám? 

Co také ještě může hrát roli při výběru hodinek, je jejich cena. Doporučujeme si už dopředu stanovit cenovou hranici, přes kterou nejede vlak. Tím se vám výběr rapidně zúží a při výběru ideálního společníka nestrávíte celé mládí. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Je sobota dopoledne, venku prší, zrušil se vám program a vy nevíte, co s volným dnem. Přesně pro takové situace jsme pro vás sepsali tento článek. Najdete v něm pár tipů na to, jak strávit den smysluplně a bez výčitek.
Počítače a další informační a komunikační prostředky patří dnes k běžnému životu. Nebojte se u svých dětí rozvíjet znalosti a dovednosti také v oblasti těchto technologií. S počítačem nebo tabletem se mohou seznamovat už od batolecího věku. Počítačové hry není třeba zavrhovat, ale chce to jistá pravidla.
Udělejte si letos opravdu veselé Velikonoce. Už se to pomalu blíží, a tak není na škodu inspirovat se nápady na originální velikonoční dekorace. Věnce na dveře, dekorace na stůl nebo ven do zahrádky, a hlavně samá vajíčka a zajíci!
Každou sezónu objevíme trend, který zužitkujeme také v dalším roce. Pojďme se proto podívat, co z trendů letošního léta oblečeme také příští rok.
Jak si potvrdit, že krmivo, které svému psovi kupujete, je té nejvyšší kvality a skutečně obsahuje vše, co pejsek ke spokojenosti potřebuje? Ověřte si, zda obsahuje následující suroviny a zaměřte se na chování a vzhled svého psího kamaráda.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Teepee je splněný sen malých špuntů i odrostlejších dětí. Proč si jej pořídit a jakou variantu zvládnete i doma? Těšte se na ty nejlepší tipy na teepee!
Udržitelná móda již není jen trendem, ale nezbytností. Naučte se, jak skloubit lásku k módním trendům s odpovědným přístupem k životnímu prostředí, a to vše s elegancí a stylem.
V Čechách je systém pro matky s dětmi nastaven víc než příznivě. I přesto se mnoho matek rozhodne začít pracovat dříve, než jejich děti dosáhnou 3 let, tzv. školkového věku. Není to nic neobvyklého a dá se to velice dobře zvládat, jen se na to musíte připravit.

Výběr článků

Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.

Nepřehlédněte

O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek