Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

4 tipy, jak vybrat chytré hodinky. Nemusí jen ukazovat čas

Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
jak vybrat chytré hodinky
Jak vybrat chytré hodinky? (foto: 123RF.com)

24. 03. 2021

Jak vybrat chytré hodinky? Mýlí se ten, kdo se domnívá, že hodinky mají jenom ukazovat čas. Rozhodně tomu už tak dávno není. Hodinky dnes v sobě mohou mít zabudovaný krokoměr, integrovaný přehrávač hudby, mohou být spárovány s mobilním telefonem a mohou připomenout událost nebo oznámit příchozí zprávu či hovor.

Zkrátka a dobře – funkcí můžou mít hodinky víc než dost. A právě funkce jsou to, co při výběru chytrých hodinek hraje velkou roli.  

Jaké funkce od hodinek očekáváte? 

Jak již bylo zmíněno, funkce jsou to, co hraje při výběru chytrých hodinek roli. Na to, jaké funkce od tohoto chytrého zařízení očekáváte, si však musíte odpovědět sami. Každý člověk (a budoucí uživatel chytrých hodinek) sám ví, jaké funkce od hodinek očekává, jaké bude využívat a proč vlastně hodinky kupuje.

Zatímco někdo je má ryze ke sportovním účelům čili potřebuje krokoměr či funkci zaznamenávání fyzického výkonu a evidování sportovních aktivit, jiný je potřebuje k pracovním věcem, tudíž od hodinek očekává, že budou oznamovat hovory nebo příchozí zprávy.  

I design hraje jistou roli 

Funkce jsou samozřejmě důležité, ale není to jediné kritérium, na základě kterého se rozhodujete. Co je taktéž důležité, tak vzhled, respektive design hodinek. Hledáte jenom sportovní typ nebo chcete, aby byly hodinky i dokonalým módním doplňkem?

V obou případech máte na vybranou. Jak již bylo zmíněno, s rostoucí poptávkou roste také nabídka hodinek a pulty obchodů se začínají plnit nejrůznějšími typy.  

Nejvíce oblíbené jsou asi hodinky s kulatým displejem, které jsou většinou i elegantní. Lidé s užší rukou však volí hodinky s hranatým displejem, které jsou mnohdy menší velikosti. Opět však záleží na vás a vašem vkusu, pro jaký typ hodinek se rozhodnete.  

K TÉMATU  Proč byste vždy měly mít ve své šperkové kolekci stříbrný náhrdelník?

Jaký mají hodinky displej? 

Rozhodl jste se, že si pořídíte chytré hodinky? Jednou z odpovědí, jak vybrat chytré hodinky, je i podle displeje. Design i funkce hrají roli, ovšem to další, na co se musíte dívat, je displej a jeho uspořádání. Ne všechny hodinky mají přehledný displej.

V současné době je na výběr ze dvou variant, a to z IPS displeje a (AM)OLED displeje. První varianta je ta levnější a má horší podání barev. Druhá je zase ta dražší a je k očím šetrnější.  

Některé hodinky mají v sobě zabudovanou i funkci Always-on. Jedná se o funkci, která udržuje displej neustále zapnutý. Chytré hodinky tak fungují a ukazují vám čas i ve chvíli, kdy je nemáte nasazené na ruce. 

Ovládání jde s displejem ruku v ruce 

Jak již bylo zmíněno, na displej byste měli upnout svou pozornost. S displejem však jde ruku v ruce ovládání. Dnes už většina chytrých hodinek disponuje dotykovým ovládáním, což řada lidí oceňuje, ale levnější modely mohou mít ještě postranní tlačítka. Najdou se však lidé, kterým tlačítka vyhovují více.  

Například oblíbené Apple Watch mají ikonické kolečko na straně displeje, což je také jedna z možností, jak se chytré hodinky ovládají. Otázkou nyní je, jaké ovládání vyhovuje vám? 

Co také ještě může hrát roli při výběru hodinek, je jejich cena. Doporučujeme si už dopředu stanovit cenovou hranici, přes kterou nejede vlak. Tím se vám výběr rapidně zúží a při výběru ideálního společníka nestrávíte celé mládí. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“

Nepřehlédněte

Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek