Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Sára (32): Nevěra partnera se týká i mě. Zjistila jsem s kým, položilo mě to

Člověk si nikdy ničím nemůže být úplně jistý, já jsem si ale byla jistá, že prožívám konečně pravou lásku. Měla jsem plány do budoucna, konečně jsem chtěla založit rodinu, po které jsem tolik toužila. S přítelem jsme spolu začínali už společný čtvrtý rok, už byl čas.
nevěra partnera
Nevěra potkává nejeden vztah, bohužel. (foto: 123RF)

01. 12. 2021

Pak jsem ale pozorovala, že se chová jinak, vyhýbá se otázkám o naší budoucnosti, rodině, a nakonec jsem pochopila, že mi taky lže. Nevěra partnera přišla i k nám. Došlo mi, že mě nejspíš podvádí, indicií jsem měla dost. Když jsem ale přišla na to, s kým mě podvádí, úplně jsem se složila.

Na stejné vlně

Přítele Petra jsem poznala na párty, kterou pořádala moje kolegyně, ona nás seznámila a od prvního okamžiku jsem věděla, že my dva jsme prostě na stejné vlně. První roky našeho vztahu to bylo krásné. Pořád jsme někam jezdili, užívali si. Sehnali jsme si dokonce společný byt a mluvili o budoucnosti. Byl to pěkný vztah, já jsem věřila, že jsem konečně našla toho pravého.

Dnes to vnímám jinak, ale tehdy jsem byla opravdu zamilovaná. Mí rodiče byli skvělí a vychovávali nás v tom, že rodina je základ. Takže jsem toužila jednou mít stejně skvělou rodinu, jakou jsme byli i my. No a Petr to chtěl taky, hodně jsme o tom mluvili.

Nečekaný zlom

Jenže nic netrvá věčně, naše idylka taky ne. Původně jsme se dohodli, že až si něco užijeme, našetříme a budeme mít pěkné a stabilní bydlení, začneme se o rodinu pokoušet. To všechno bylo splněno, my začali už čtvrtý společný rok, a tak jsem doufala, že se začneme posouvat dál.

Jenže se nedařilo, Petr se začal chovat divně, nebyl moc doma, na moje otázky neodpovídal, vyhýbal se mi, nechtěl řešit budoucnost, a nakonec se mnou odmítal i spát. To byl zlom, který mě utvrdil v tom, že se něco děje. A taky se dělo.

Proč jsi jí volal?

Mám sestru, jednovaječné dvojče. Jako malá jsem byla nejšťastnější holka na světě, takovou sestru si mohla každá jen přát. Byly jsme jako jedna, měly jsme stejné vlasy, stejně jsme se oblékaly, každý nás obdivoval, neslo to i mnoho výhod. Povahově jsme byly rozdílné, a proto jsme se samozřejmě tolik doplňovaly.

K TÉMATURozchod, smrt, nebo nemoc? Postavte se ke krizi správně a změňte si život k lepšímu

I v dospělosti jsme si byly hodně blízké, Petr ji samozřejmě dobře znal. Sestra už dávno svou rodinu má, asi jsem jí to občas záviděla, ale nevím, zda bylo co. Našla si staršího přítele, který už měl z prvního manželství dospělou dceru. Je krásná, má dvacet let a té bych tedy opravdu macechu dělat nechtěla.

Když jsem začala pátrat po tom, co se s Petrem děje, nedalo mi to a udělala jsem to, co se nemá. Vzala jsem si jeho telefon a projela jsem mu zprávy i výpis hovorů. Zjistila jsem, že si volal s mou sestrou, mě o tom ale nic neřekl, jinak jsem v seznamu našla jen mužská jména, těch jsem si nevšímala. Okamžitě jsem na něj udeřila, proč si volal tolik s mou sestrou, co to má znamenat. Okamžitě jsem věděla, že mě určitě podvádí s ní!

Pravda se ukázala a bolelo to

Udělala jsem scénu, za kterou se docela stydím. Samozřejmě, že jsem si myslela, že mě podvádí s ní, protože jinak by mi přece řekl o tom, že si i třikrát denně volají. Pravda byla ale jinde. Moje sestra Petra dala dohromady se svou nevlastní dcerou!

Ano, seznámila je, a ještě je podporovala v tom, aby se mohli vídat, dokonce jim půjčovala chatu, aby se tam mohli scházet. Volali si, aby se domluvili na detailech a svou milenku si Petr v telefonu zapsal pod mužským jménem. Byla jsem jako opařená, když mi sestra řekla pravdu.

Odůvodnila to tím, že já jsem na něj moc tlačila kvůli dítěti a on se jí svěřil. Jako útěchu mu předhodila svou dvacetiletou nevlastní dceru, se kterou Petr nejenže začal spát, ale sháněl pro ně už i bydlení.

K TÉMATUJitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Složila jsem se, tohle jsem nečekala, možná to bylo horší, než kdyby mě podváděl přímo se sestrou. Nejhorší bylo to, že je podporovala, že mě takhle zradila. Navíc jsem se musela vyrovnat s tím, že mě můj přítel vyměnil za dvacetiletou holku.

Musela jsem začít chodit na terapie a beru léky, nezvládla jsem to a vůbec nevím, co bude dál.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Darina (38): Milenec je stále součástí života. Píšu si s ním žhavé zprávy, i když jsem vdaná

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek