Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Hmat je jedním ze smyslů, který hojně používáme, ale málo si uvědomujeme, jak velký je to dar i pro všechny kolem nás. Dotyk druhého člověka je nenahraditelný, jak moc Vám chybí zjistíte, až když o možnost vzájemného tělesného kontaktu přijdete.
Vzájemný fyzický kontakt léčí
zdroj: 123RF.com

Na první pohled těžko poznáte, kdo se ocitl v této fázi života, nebojte se proto rozdávat malé pohlazení komukoli. Můžete namítnout, že pro spoustu lidí je narušení jejich osobní zóny velmi nepříjemné. Není nutné také hned každého sevřít v náručí. Někdy stačí jen dotek účasti či pohlazení po rameni jako ocenění. I cizí lidé se po překonání prvotního šoku najednou uvolní.

Malé děti a dotek

Kdo má doma malé dítě, určitě už dávno vypozoroval i hojivou moc své náruče. V případě nemoci opravdu dokážete svému dítěti svým objetím ulevit od bolesti. Jedna společná noc strávená v těsném přitulení vydá za dva dny na lécích. Navíc účinkuje okamžitě. Platí to i v případě dospělých.

Všechny malé děti se chodí přitulit, nikdo se tomu nediví a každý to chápe. Ale tato potřeba neskončí s dětstvím, stále je v nás. Dotek je pro dítě ujištěním o lásce, úlevou v případě nemoci či bolesti. Proto se i jako dospělí v případě smutku spontánně objímáme. Proto se zamilovaní vodí za ruce, chodí v objetí. A komu to vydrží i v pozdějších letech, má zcela jistě krásný vztah. 

Malí děti vzájemný kontakt milují

Vlastní děti tulte, co to jde. Však oni vědí, kdy už mají dost a dají to jasně najevo. Cizí miminka, ale i starší děti ještě v kočárku, by však bez souhlasu jejich rodiče pro Vás měla být tabu. Odrostlejší děti už nějaké to pohlazení snesou. Cuchání vlasů si odpusťte, sehněte se na úroveň možnosti pohledu z očí do očí a uvidíte, že při pohlazení po rameni či letmém objetí dokonce i zapředou.

Staří lidé vaši i cizí doteky potřebují

Starší a staří lidé to v případě ztráty partnera mají těžké. Dospělé děti se příliš netulí a pokud nemají vnoučata, opravdu si musejí pořídit nějaké domácí zvířátko. Potřeba pohladit je příliš silná. Ne vždy je to ale možné. Nedivte se tedy, když se staří lidé snaží pohladit při venčení Vaše zvířátko nebo potomka. Potřebují to. Někdy až tak, že naruší přímo i Váš osobní prostor. Nejen kvůli špatnému zraku. Potřebují se “ohřát”. Neuhýbejte, vydržte tu chvilku. Jednou tak možná někdo pomůže Vám. A jak jsou na tom Vaši rodiče či prarodiče?

K TÉMATU  Zpátky do školy! Připravte své dítko i sebe na nový školní rok
Dotek je pro starší lidi velmi důležitý, často jim schází

Cizí lidé

Úplně cizího člověka asi jen tak znenadání hladit nebudete. Budete-li ale svědkem jeho radosti či naopak bolesti či smutku, krátký dotek účasti jej povzbudí. Vážně, zkuste to. 

Přátelé a jejich trénink

Přátelé a kamarádi z mládí se k Vám pohrnou sami s otevřenou náručí. Nejdříve prostě jen tak z lehkosti bytí, později alespoň kvůli vzpomínce na tu lehkost. Pokud jste se pár let neviděli, dočkáte se opravdu medvědího objetí. Ale i nové přátele můžete vytrénovat tak, že časem se oni stanou iniciátorem polibků na tvář. Začnete s podáváním ruky, velkým úsměvem, sem tam letmým dotykem při společné cestě, až jednoho dne skončíte při loučení v objetí. A opravdu tu nemluvím o sexu, jen o přátelství mezi dvěma lidmi, na pohlaví nezáleží.

Proč se o to vůbec snažit? Protože lidem s Vámi bude dobře. A nikdy nevíte, kdy komu pomůžete už jen tím, že jste mu předali trochu lidského tepla.

Dotek u přátel

Manžel-ka

Zdá se Vám to legrační? Tady přece není o čem, zbytečný odstavec? Ani náhodou. Paradoxně právě u párů s malými dětmi je tu někdo, kdo trpí. Matka bývá dětmi mnohdy úplně obklíčená, ani ji tedy nenapadne, že by snad někomu mohlo chybět obyčejné letmé pohlazení po zádech.

A přitom to se jí děje přímo pod nosem. Pán domu se také rád pomazlí s dětmi, ale taková malá ukázka toho, že na něj jeho žena nezapomíná, je pro něj velmi důležitá. A až děti odejdou z domu? Někdy je pohlazení po tváři důvěrnější než cokoli jiného, opravdu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.

Nepřehlédněte

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek