Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Hmat je jedním ze smyslů, který hojně používáme, ale málo si uvědomujeme, jak velký je to dar i pro všechny kolem nás. Dotyk druhého člověka je nenahraditelný, jak moc Vám chybí zjistíte, až když o možnost vzájemného tělesného kontaktu přijdete.
Vzájemný fyzický kontakt léčí
zdroj: 123RF.com

Na první pohled těžko poznáte, kdo se ocitl v této fázi života, nebojte se proto rozdávat malé pohlazení komukoli. Můžete namítnout, že pro spoustu lidí je narušení jejich osobní zóny velmi nepříjemné. Není nutné také hned každého sevřít v náručí. Někdy stačí jen dotek účasti či pohlazení po rameni jako ocenění. I cizí lidé se po překonání prvotního šoku najednou uvolní.

Malé děti a dotek

Kdo má doma malé dítě, určitě už dávno vypozoroval i hojivou moc své náruče. V případě nemoci opravdu dokážete svému dítěti svým objetím ulevit od bolesti. Jedna společná noc strávená v těsném přitulení vydá za dva dny na lécích. Navíc účinkuje okamžitě. Platí to i v případě dospělých.

Všechny malé děti se chodí přitulit, nikdo se tomu nediví a každý to chápe. Ale tato potřeba neskončí s dětstvím, stále je v nás. Dotek je pro dítě ujištěním o lásce, úlevou v případě nemoci či bolesti. Proto se i jako dospělí v případě smutku spontánně objímáme. Proto se zamilovaní vodí za ruce, chodí v objetí. A komu to vydrží i v pozdějších letech, má zcela jistě krásný vztah. 

Malí děti vzájemný kontakt milují

Vlastní děti tulte, co to jde. Však oni vědí, kdy už mají dost a dají to jasně najevo. Cizí miminka, ale i starší děti ještě v kočárku, by však bez souhlasu jejich rodiče pro Vás měla být tabu. Odrostlejší děti už nějaké to pohlazení snesou. Cuchání vlasů si odpusťte, sehněte se na úroveň možnosti pohledu z očí do očí a uvidíte, že při pohlazení po rameni či letmém objetí dokonce i zapředou.

Staří lidé vaši i cizí doteky potřebují

Starší a staří lidé to v případě ztráty partnera mají těžké. Dospělé děti se příliš netulí a pokud nemají vnoučata, opravdu si musejí pořídit nějaké domácí zvířátko. Potřeba pohladit je příliš silná. Ne vždy je to ale možné. Nedivte se tedy, když se staří lidé snaží pohladit při venčení Vaše zvířátko nebo potomka. Potřebují to. Někdy až tak, že naruší přímo i Váš osobní prostor. Nejen kvůli špatnému zraku. Potřebují se “ohřát”. Neuhýbejte, vydržte tu chvilku. Jednou tak možná někdo pomůže Vám. A jak jsou na tom Vaši rodiče či prarodiče?

K TÉMATU  Ať žije mlíko aneb největší trapasy čerstvých matek. Pobavte se
Dotek je pro starší lidi velmi důležitý, často jim schází

Cizí lidé

Úplně cizího člověka asi jen tak znenadání hladit nebudete. Budete-li ale svědkem jeho radosti či naopak bolesti či smutku, krátký dotek účasti jej povzbudí. Vážně, zkuste to. 

Přátelé a jejich trénink

Přátelé a kamarádi z mládí se k Vám pohrnou sami s otevřenou náručí. Nejdříve prostě jen tak z lehkosti bytí, později alespoň kvůli vzpomínce na tu lehkost. Pokud jste se pár let neviděli, dočkáte se opravdu medvědího objetí. Ale i nové přátele můžete vytrénovat tak, že časem se oni stanou iniciátorem polibků na tvář. Začnete s podáváním ruky, velkým úsměvem, sem tam letmým dotykem při společné cestě, až jednoho dne skončíte při loučení v objetí. A opravdu tu nemluvím o sexu, jen o přátelství mezi dvěma lidmi, na pohlaví nezáleží.

Proč se o to vůbec snažit? Protože lidem s Vámi bude dobře. A nikdy nevíte, kdy komu pomůžete už jen tím, že jste mu předali trochu lidského tepla.

Dotek u přátel

Manžel-ka

Zdá se Vám to legrační? Tady přece není o čem, zbytečný odstavec? Ani náhodou. Paradoxně právě u párů s malými dětmi je tu někdo, kdo trpí. Matka bývá dětmi mnohdy úplně obklíčená, ani ji tedy nenapadne, že by snad někomu mohlo chybět obyčejné letmé pohlazení po zádech.

A přitom to se jí děje přímo pod nosem. Pán domu se také rád pomazlí s dětmi, ale taková malá ukázka toho, že na něj jeho žena nezapomíná, je pro něj velmi důležitá. A až děti odejdou z domu? Někdy je pohlazení po tváři důvěrnější než cokoli jiného, opravdu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud se chystáte na pohovor, mohou se vás zeptat, jaký si představujete měsíční plat. Odpoví jim to na skrytý dotaz, jak si ceníte svých znalostí a vědomostí. Jestliže pracujete na živnostenský list, často navrhujete klientovi cenu za svou práci, výrobek, službu. Podívejte se kolem sebe a nebojte se říct si o peníze.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Dejte si pozor na krmení pejsků "od stolu". Poradíme vám, které potraviny určitě nesmíte dát svému čtyřnohému mazlíčkovi.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Rodičovská či mateřská dovolená bývají jedny z nejosamocenějších období, a to paradoxně i přesto, že žena či otec v podstatě nikdy sami ve skutečnosti nejsou.
„Chtěla jsem dětem stačit, abych nefuněla po pár krocích jako parní lokomotiva. A samozřejmě jsem chtěla, aby měl manžel zpět tu ženu, kterou před lety poznal. A musím se přiznat, že jsem to dělala i kvůli svému sebevědomí a také zdraví.,“ svěřuje se usměvavá Tereza. Po několika neúspěšných pokusech o zhubnutí si mladá maminka Tereza našla cestu pomocí OB kliniky v Praze. Vzorem jí byla kamarádka, která sama podstoupila chirurgickou léčbu a motivací manžel a dvě malé děti.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Slavnostní štědrovečerní tabule je stějně oblíbený zvyk, jako stromeček a světýlka. Jak letos připravit vánoční stůl? Inspirujte se nápady, jak letos prostřít váš slavnostní stůl.
Upevnit do stojanu, vytáhnout krabice s ozdobami a pustit se do díla. První jdou na řadu světýlka! Někdo si ale na stromku postaví Betlém a vláček. Podívejte se na video.
Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?

Výběr článků

Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!

Nepřehlédněte

Nevěra je nepříjemná zkušenost, která dokáže zamávat i tím zdánlivě nejsilnějším vztahem. Mezi ženskou a mužskou nevěrou panují rozdíly. Jaké?
Léto nepochybně patří k vůbec nejoblíbenějšímu období, které většina z nás vždy netrpělivě vyhlíží. Ostatně není nic lepšího, než si užívat sluneční paprsky, hodit opalovačku a vyblbnout se v prohřáté vodě. Jenže co když pohodovou idylku naruší příchod menstruace?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek