Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Mocný nástroj, který vám přinese štěstí. O čem je řeč?

Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
štěstí
Jak na štěstí? (zdroj foto: www.123rf.com)

11. 01. 2021

Stále hledáte štěstí?

Během života hledáme štěstí všude okolo nás. Myslíme si, že když si koupíme vysněné auto, dům nebo kabelku, tak nás to udělá šťastnými. Také toužíme po tom mít partnera či partnerku, která nás uspokojí. Hledáme a hledáme a stejně zjistíme, že štěstí je velmi pomíjivé a mnohdy netrvá tak dlouho, jak jsem si mysleli. Souhlasíte? Vidíte se v tom?

Jedná se o to, že štěstí hledáte stále někde venku. Jste v režimu hledání. A pokud budete dokola hledat a zažívat pocity hledání, tak je možné, že budete hledat navždy a žádná z materiálních věcí vás neuspokojí.

V čem tedy doopravdy je?


Opravdové štěstí se totiž skrývá uvnitř nás!
Štěstí není v materiálních věcech. Možná tedy je, ale po chvíli vyprchá. Zkuste se schválně zamyslet, že když jste si splnili určitý cíl nebo získali věc, po které jste toužili, tak vás dlouho neuspokojila a vy jste hledali zase dál.

Štěstí je tedy POCIT. Je to pocit, který se jako první musíte naučit prožívat uvnitř vás, abyste ho mohli dostávat i od života. Díky tomu totiž nebudete zažívat pocity hledání, ale pocity štěstí a nadšení. A proto vám pak život štěstí bude ve větší míře přinášet zpět. Téměř každou situaci uvidíte jako krásnou a růžovou.

Štěstí je zadarmo!

Nyní jsem vám odpověděla, kde se štěstí ukrývá. Je možné, že pro většinu z vás je to šok. Ale můžu vám říct, že je to to nejlepší, co jste se mohli dozvědět. Je to přece skvělá zpráva zjistit, že už nemusíte nic hledat a že můžete mít štěstí vlastně zadarmo!

Protože je uvnitř vás a vy si pro něj kdykoli můžete přijít. Teď se asi ptáte, jak si pro něj přijít. Jak získat ty pocity štěstí, když teď zažíváte smutek. Takže je čas vám prozradit mocný nástroj, který vám pomůže najít ve vás samotných cestu ke štěstí.

K TÉMATU  Volný čas. Jak v domácím prostředí naložit s prázdnem tak, abyste se nesežrali?

Vděčnost

Tím mocným nástrojem je VDĚČNOST. Zkusili jste někdy ocenit či poděkovat za to, co všechno máte? Jste vděční za vaše jídlo, za vodu, za střechu nad hlavou, za zdraví, za vaši rodinu? Tohle všechno totiž není vůbec samozřejmostí. V jiných zemích se například válčí. Někdo třeba žije na ulici a nemá dům.

Proto prociťte obrovskou vděčnost za vše, co máte. Vzdejte dík za teplé jídlo, které máte na stole. Poděkujte za váš dům, za partnera či partnerku, za vaše děti. Poděkujte sami sobě za to, jací jste a že jste zdraví.

Garantuji vám, že když tento nástroj začnete praktikovat, tak ihned okusíte zmíněné POCITY ŠTĚSTÍ. Najednou vaše srdce zalije obrovský vděk za vše, co máte. Najednou uvidíte život úplně jinýma očima. Budete vstávat s vděčností, že jste živí a zdraví.

Jak na to?

K tomuto nástroji jste potřeba jen VY. Je to tedy jen na vás, abyste to uchopili do vašich rukou a tohle krásné cvičení začali doopravdy praktikovat.

V začátcích vám doporučuji pořídit si diář, tužku a vše si zapisovat. Pomůže vám to lépe vděčnost procítit a popřemýšlet nad tím, co vše si můžete napsat a ocenit. Po nějaké době k tomu budete potřebovat jen sami sebe.

Každý den si připomeňte, za co jste ve vašem životě vděční. Co milujete, co máte rádi, co vám dělá radost. Co krásného jste během daného dne prožili. Co oceňujete na sobě nebo na vašich blízkých.

Dlouhodobé štěstí

Budete moci pozorovat, jak se díky tomuto nástroji začne váš život měnit. Zmíněné štěstí bude proudit do vašeho života velkou rychlostí a jeho účinek bude dlouhodobý a ne jen krátkodobý jako při koupi materiálních věcí či splnění cíle.

K TÉMATU  4 tipy na mobilní aplikace, které pomohou se správou financí

Vyzývám vás k tomu, abyste teď hned, po přečtení tohoto článku, šli a napsali si, za co děkujete. Opravdu to celým srdcem prociťte a uvidíte, jak budete najednou mnohem radostnější. Udělali jste tak první krok a otevřeli v sobě dveře pro štěstí, které byly doposud možná zavřené.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Nejlepší zahraniční komediální seriály všech dob! Jaký je váš favorit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoliv si nikdy nemůžeme být jistí, co nový rok konkrétně přinese, jedno je nad slunce jasné - vždy se můžeme těšit na nové (nebo někdy znovuobjevené) trendy nejen v oblékání, líčení, bydlení, ale třeba také v gastronomii. A jaké food trendy nás čekají v letošním roce? Pojďme je prozkoumat.
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Tu a tam asi každá z nás vypadá unaveně. Stačí probdělá noc, delší flám nebo nějaký zdravotní problém, který nám nedá spát, a ráno na nás vykoukne v zrcadle nepěkný odraz a v něm unavená pleť vyžadující okamžitou vzpruhu.
Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.

Výběr článků

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.

Nepřehlédněte

Můžete si nastavit také vyhřívání na chatě nebo chalupě a nikdy se vám tak už nestane, že přijedete do nepříjemné zimy. Zároveň v době nepřítomnosti můžete ušetřit náklady na topení.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek