Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Mocný nástroj, který vám přinese štěstí. O čem je řeč?

Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
štěstí
Jak na štěstí? (zdroj foto: www.123rf.com)

11. 01. 2021

Stále hledáte štěstí?

Během života hledáme štěstí všude okolo nás. Myslíme si, že když si koupíme vysněné auto, dům nebo kabelku, tak nás to udělá šťastnými. Také toužíme po tom mít partnera či partnerku, která nás uspokojí. Hledáme a hledáme a stejně zjistíme, že štěstí je velmi pomíjivé a mnohdy netrvá tak dlouho, jak jsem si mysleli. Souhlasíte? Vidíte se v tom?

Jedná se o to, že štěstí hledáte stále někde venku. Jste v režimu hledání. A pokud budete dokola hledat a zažívat pocity hledání, tak je možné, že budete hledat navždy a žádná z materiálních věcí vás neuspokojí.

V čem tedy doopravdy je?


Opravdové štěstí se totiž skrývá uvnitř nás!
Štěstí není v materiálních věcech. Možná tedy je, ale po chvíli vyprchá. Zkuste se schválně zamyslet, že když jste si splnili určitý cíl nebo získali věc, po které jste toužili, tak vás dlouho neuspokojila a vy jste hledali zase dál.

Štěstí je tedy POCIT. Je to pocit, který se jako první musíte naučit prožívat uvnitř vás, abyste ho mohli dostávat i od života. Díky tomu totiž nebudete zažívat pocity hledání, ale pocity štěstí a nadšení. A proto vám pak život štěstí bude ve větší míře přinášet zpět. Téměř každou situaci uvidíte jako krásnou a růžovou.

Štěstí je zadarmo!

Nyní jsem vám odpověděla, kde se štěstí ukrývá. Je možné, že pro většinu z vás je to šok. Ale můžu vám říct, že je to to nejlepší, co jste se mohli dozvědět. Je to přece skvělá zpráva zjistit, že už nemusíte nic hledat a že můžete mít štěstí vlastně zadarmo!

Protože je uvnitř vás a vy si pro něj kdykoli můžete přijít. Teď se asi ptáte, jak si pro něj přijít. Jak získat ty pocity štěstí, když teď zažíváte smutek. Takže je čas vám prozradit mocný nástroj, který vám pomůže najít ve vás samotných cestu ke štěstí.

K TÉMATU  8 tipů, jak získat optimální hladinu dopaminu

Vděčnost

Tím mocným nástrojem je VDĚČNOST. Zkusili jste někdy ocenit či poděkovat za to, co všechno máte? Jste vděční za vaše jídlo, za vodu, za střechu nad hlavou, za zdraví, za vaši rodinu? Tohle všechno totiž není vůbec samozřejmostí. V jiných zemích se například válčí. Někdo třeba žije na ulici a nemá dům.

Proto prociťte obrovskou vděčnost za vše, co máte. Vzdejte dík za teplé jídlo, které máte na stole. Poděkujte za váš dům, za partnera či partnerku, za vaše děti. Poděkujte sami sobě za to, jací jste a že jste zdraví.

Garantuji vám, že když tento nástroj začnete praktikovat, tak ihned okusíte zmíněné POCITY ŠTĚSTÍ. Najednou vaše srdce zalije obrovský vděk za vše, co máte. Najednou uvidíte život úplně jinýma očima. Budete vstávat s vděčností, že jste živí a zdraví.

Jak na to?

K tomuto nástroji jste potřeba jen VY. Je to tedy jen na vás, abyste to uchopili do vašich rukou a tohle krásné cvičení začali doopravdy praktikovat.

V začátcích vám doporučuji pořídit si diář, tužku a vše si zapisovat. Pomůže vám to lépe vděčnost procítit a popřemýšlet nad tím, co vše si můžete napsat a ocenit. Po nějaké době k tomu budete potřebovat jen sami sebe.

Každý den si připomeňte, za co jste ve vašem životě vděční. Co milujete, co máte rádi, co vám dělá radost. Co krásného jste během daného dne prožili. Co oceňujete na sobě nebo na vašich blízkých.

Dlouhodobé štěstí

Budete moci pozorovat, jak se díky tomuto nástroji začne váš život měnit. Zmíněné štěstí bude proudit do vašeho života velkou rychlostí a jeho účinek bude dlouhodobý a ne jen krátkodobý jako při koupi materiálních věcí či splnění cíle.

K TÉMATU  Pomelo doplní vitaminy i zažene kocovinu. Zařaďte ho do svého jídelníčku

Vyzývám vás k tomu, abyste teď hned, po přečtení tohoto článku, šli a napsali si, za co děkujete. Opravdu to celým srdcem prociťte a uvidíte, jak budete najednou mnohem radostnější. Udělali jste tak první krok a otevřeli v sobě dveře pro štěstí, které byly doposud možná zavřené.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Nejlepší zahraniční komediální seriály všech dob! Jaký je váš favorit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ratanový květináč ještě nikdy nevypadal lépe. Stačí k tomu venkovní lucerna, větve borovice, vánoční světýlka a pár ozdobiček. Všechno sestavte a naaranžujte podle svého vkusu, a pak už stačí jen rozsvítit. Do lucerny je ideální elektrická svíčka. Výsledek je fenomenální, obzvlášť večer! Přestože je tato dekorace primárně určená na ven, nikdo vám nebrání postavit ji do rohu obývacího pokoje. Pohled na ni vás bude hřát i tam.
Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?
Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek