Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Co všechno budete potřebovat, když začnete s rovnátky?

Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
rovnátka
Rovnátka jako efektivní řešení pro dokonalý úsvěv!

Při nošení rovnátek je velice důležité o zuby správně pečovat. V opačném případě byste totiž na konci léčby sice měli zuby rovné, ale je možné, že by vás potkaly problémy, jako jsou zubní kazy, pigmentové skvrny na zubech nebo dokonce záněty dásní.

Pomůcky pro čištění zubů s rovnátky

Existují pomůcky, bez kterých se během nošení rovnátek neobejdete. Díky nim udržíte své zuby čisté a některé z nich vám tuto dobu dokáží zpříjemnit.

Samozřejmostí je klasický kartáček

Klasický zubní kartáček byste měli používat bez ohledu na to, jestli nosíte rovnátka nebo ne. Nicméně pokud začnete nosit fixní rovnátka, je klasický kartáček vhodnější než elektrický kartáček. Je to proto, aby nedocházelo k podráždění dásní a poškození zámečků. Kartáček by měl být měkký. Zaměřit byste se měli při čištění zejména na čištění všech částí zubů i vnitřní plošky zubů, které však bývají často opomíjeny.

Jednosvazkový kartáček

Další pomůckou, která by neměla chybět je tzv. solo (jednosvazkový) kartáček, který slouží ke snadnějšímu čištění hůře dostupných prostorů. Lépe se s ním dostanete k čištění samotných zámečků a jejich okolí i prostoru pod obloukem, pružinami atd. Tento kartáček se používá bez pasty, takže ho můžete používat kdekoliv a kdykoliv.

Neměl by chybět ani mezizubní kartáček

Mezizubní kartáček má trochu matoucí název, na první pohled by se mohlo zdát, že je určený k čištění mezizubních prostor, jenomže kromě toho je skvělý i k čištění prostorů pod drátky fixních aparátů.

Tablety či roztok na detekci zubního plaku

Jak pečlivě jste zuby vyčistili, zjistíte pomocí speciální tablety či roztoků sloužících k detekci zubního plaku. Rozkousnete tabletu, která zabarví místa, kde plak zůstal, poznáte tak, na která místa byste se z hlediska čištění měli ještě zaměřit. Když není zubní plak dostatečně odstraněn, na zubech mohou vznikat bílé skvrny, počínající zubní kazy či záněty dásní.

K TÉMATU  Historie vánočních svátků a kde jsou přímo zakázané?

Ústní sprcha

Dalším užitečnou pomůckou pro vás může být ústní sprcha, díky které si sami můžete vypláchnout všechna místa v ústní dutině, a to i včetně těch špatně dostupných. Udržíte tak své zuby i dásně v naprosté čistotě.

Dobrým doplňkem jsou i čistící krystaly/tablety

Čistící tablety oceníte v případě, že nosíte snímací rovnátka. Tablety totiž slouží k řádnému vyčištění snímacích rovnátek. Tabletu či krystal přidáte do sklenice s vodou a do tohoto roztoku vložíte rovnátka. 

Pro perfektní výsledek můžete přidat i lžičku jedlé sody. Tím zajistíte, že rovnátka budou opravdu čistá.

Další příslušenství pro rovnátka

Chrániče rovnátek

Chrániče rovnátek se hodí především jako ochrana při kontaktních sportech, abyste si o zámečky či drátky neporanili ret nebo dásně.

Vosk na rovnátka

Někdy může při nošení klasických kovových rovnátek docházet k odření a otlakům úst. Vyřešit se tento problém dá pomocí vosku, který chrání vaše rty, dásně i tváře. Vosk přilepíte na aparát v místech, ve kterých dochází k dráždění a před čištěním zubů se sundává.

Pouzdro na rovnátka

Při nošení sundavacích rovnátek nebo alignerů se nezbytnou součástí vaší výbavy stane pouzdro. V případě potřeby do něj rovnátka vložíte a zabráníte tak jejich ztrátě nebo poničení.

Žvýkací válečky

Tuhle specialitku oceníte při nošení snímacích rovnátek. V případě, že dlaha úplně nedoléhá na zuby, je potřeba použít žvýkací válečky, jelikož nedostatečně dolehlé dlahy nebudou správně fungovat. Dlahy se nasadí a na několika místech se poté zakousne do žvýkacího válečku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Vánoce jsou za dveřmi a společně s nimi i příjemná "povinnost" zamyslet se nad dárky pro vaše nejbližší. Máte-li doma aktivního sportovce, kterému pohyb rozhodně není cizí, pak se možná při výběru vánočního dárku budete chtít vydat právě tímto směrem. Došla vám inspirace? Nevíte si s výběrem dárku rady? Nezoufejte! Máme pro vás pětici skvělých tipů, které sportovec zaručeně patřičně ocení!
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?

Nepřehlédněte

Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek