Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Sandra (37): Kamarádka mi představila skvělého muže, z dobré vůle to nebylo. Nemohla jsem uvěřit, jaký podvod to byl.

Mám báječnou kariéru, vydělávám pěkné peníze, ale s osobním životem to vázne. Neseznamuji se, nikam nechodím a vlastně se soustředím jen na práci.
podvod
ilustrační obrázek

05. 08. 2022

Když mi kamarádka chtěla představit svého známého, se kterým mi sjednala rande, brala jsem to jako laskavost. Myslela jsem si, že už nechce, abych byla i nadále sama. Její úmysly však byly zcela jiné. Ale jak jsem tehdy měla tušit, že to je celé podvod.

Musíš mezi lidi

Mám čtyři kamarádky – a pak už jen kolegyně z práce. Vlastně ani víc nepotřebuji, když už si vyšetřím čas, zajedu se podívat za rodinou. Jenže ze všech stran samozřejmě slýchám, že je to špatně, že bych měla mít i osobní život, ideálně pak muže a děti. Jenže já na to moc nepomýšlím, jsem vlastně spokojená.

Kamarádka, se kterou se vídám asi nejčastěji, protože bydlí jen kousek ode mě, mi vždycky říkala, že musím vyrazit ven, že se musím seznamovat – a nedala mi s tím pokoj. Pak přišla s tím, že má známého, který je také workoholik, že by potřeboval rozptýlit, a že bychom si vážně mohli dobře rozumět. Půl roku jsem ji ignorovala, odmítala jsem se s ním setkat, až jsem povolila.

Vypadal jako solidní muž a podnikatel

Na schůzku jsme šli do jedné lepší restaurace, přišel slušně oblečený muž, který vypadal jako z nějakého filmu. Takový ten na první pohled elegán, který je solidní a movitý. No prostě dobrá partie. Musím uznat, že si mě uměl získat, věděl, co říct, kdy to říct, byl galantní a bavil mě svými historkami. Vyprávěl mi o tom, jakou má firmu, čemu se věnuje, a nakonec z toho byl příjemný večer. Ten končil až po několika hodinách, kdy mě odvedl k domu, ale nedoléhal na mě, že by snad chtěl něco víc. I když jsem to z něj cítila.

rande
„Než mi došlo, jaký to je podvod, bylo už pozdě.”

Nakonec jsme měli ještě tři podobné schůzky, já jsem moc děkovala své kamarádce za to, že nás dala dohromady, opravdu jsem si myslela, že by můj život díky tomu mohl být lepší. Vždyť on taky hodně pracoval, on taky neměl tolik času na vztahy, takže jsme si nemuseli nic vyčítat, prostě ideál. Takhle jsem si to malovala tři měsíce, byla jsem opravdu šťastná, až přišel první problém.

K TÉMATU  Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí

Jeho podnikání se začalo hroutit

Problém přišel ve chvíli, kdy za mnou přišel a stěžoval si na situaci v jeho firmě. No, a protože jsme za sebou zrovna měli tu hroznou pandemii, nepřišlo mi divné, když mluvil o tom, jak to mají ve firmě těžké a že se jim hroutí plány, protože chybí peníze, o které přišli během covidu. Mrzelo mě to, vždyť se tolik nadřel a čím více o tom mluvil, tím více jsem měla pocit, že bych mu měla pomoci. Dlouho to netrvalo a nabídla jsem tedy sama pomocnou ruku.

Samozřejmě jsem se jako první zeptala, jak bych mohla pomoct. Zkoušela jsem najít různé varianty, jak z problému ven. Jsem manažerka, a tak se umím v těchto věcech orientovat, i já musím řešit různé potíže a to i ty finanční ve své práci. Původně jsem myslela, že bych mohla přispět právě díky svým znalostem.

Nechci rady, chci peníze

Avšak on o mé rady nestál, i když ne úplně přímo, ale dost oklikou mi naznačil, že mu jde o jediné. O peníze. Chtěl si ode mě půjčit, věděl moc dobře, že musím mít nějaké peníze našetřené. To si dobře spočítal, i když na to nebyl sám. Nabízela jsem mu půjčku, kterou bych pomohla sjednat výhodně přes známou finanční poradkyni, to však odmítal z mnoha důvodů. Nechala jsem se přemluvit, a nakonec jsem podlehla.

Udělala jsem chybu jako školačka

I když jsem vzdělaná, i když jsem vždy nad vším hodně přemýšlela, tohle se mi nepovedlo. Zaslepená jeho šarmem i pocitem, že mě má někdo rád, že jsem po letech měla překrásný sex, jsem se začala chovat jako školačka v pubertě, a ne jako vysokoškolačka ve středním věku. Peníze jsem mu půjčila, a navíc jsem nevyžadovala nic než dobré slovo, že mi všechno splatí. Na to on odvětil, že to tak nejde a tím mě ještě více ujistil, že dělám dobře. Chtěl sepsat smlouvu a domluvit se na splátkách.

K TÉMATU  Z poradny kouče: Ze stresu je mi špatně, píše čtenářka. Naučte se ho zvládat pomocí několika technik

Poslala jsem mu všechny své úspory, podepsala nějaký kousek papíru a věřila, že je to krok vpřed. Po týdnu se mi ale neozýval, přestal za mnou chodit, vlastně jsem ho vůbec nemohla najít. Tak jsem zapátrala. Nikoho s jeho jménem jsem nenašla, žádná firma neexistovala. Takže jsem okamžitě šla za svou kamarádkou. Její sousedi mi ale oznámili, že se před dvěma dny stěhovala. Telefon nebrala a vlastně nikdo nic nevěděl.

Pěkně to na mě sehráli

Samozřejmě jsem se nevzdala a hledala jsem pravdu. Postupně, jak jsem pátrala, mi došlo, že šlo o promyšlený podvod. Ten tajemný muž nebyl žádný podnikatel, neměl firmu a ty peníze ze mě nevylákal sám. Tip mu dala moje přítelkyně, která se sama dostala do finančních potíží. Domluvili se a peníze, které ode mě dostali, si museli rozdělit. Zkoušela jsem to přes právníky samozřejmě řešit, ale bylo to marné. Nejenže jsem podepsala cár papíru, který byl úplně k ničemu, podepsala jsem smlouvu o půjčce s mužem, jehož jméno neexistovalo! Já totiž nechtěla vidět ani občanku, když jsem mu peníze půjčovala. Prostě podvod jak vyšitý.

I když jsem bez úspor, bez přítele i bez kamarádky, mám mnohem více. Mám velkou životní lekci a na tu jen tak nezapomenu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zjistila jsem, že kamarádka je zlatokopka. Jak jí to rozmluvit?

Eliška (39): Manžel vychovával cizí dítě, nikdy jsem se neměla přiznat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Už několik posledních let je módním trendem označovat výrobky přízviskem bio, farmářský nebo lokální. My se dnes podíváme na kloub především slovíčku 'bio', které v nás sice může evokovat něco, co je velmi kvalitní, ale ve skutečnosti tomu tak být rozhodně nemusí.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Nepřehlédněte

Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek