Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Jak na zahradě vypěstovat dokonalý zelený trávník? Máme trik přímo od zahradníka

Dokonalý trávník už pro vás nemusí být jen pouhý sen. A to navzdory tomu, že máte doma děti či psa, kteří dávají zahradě každý den zabrat. S triky, které vám představíme v našem dnešním článku, pro vás bude údržba trávníku hračka.
trávník
Dokonalý trávník už nemusí být jenom sen. Vyzkoušejte trik od zahradníka.

09. 05. 2022

Zahrada bez jednolitého zeleného koberce ztrácí na kráse. Pokud se chcete při pohledu na svůj trávník rozplývat blahem (a nechat sousedy tiše závidět), vyzkoušejte následující rady. Za pár dní budete mít ze zahrady doslova a do písmene golfové hřiště. Jen ty jamky budou chybět.

trávník
Pohled na zahradu vás bude hřát u srdce.

Zatočte se škůdci

Nejhorším škůdcem jsou bezesporu nemoci a plísně. Na ně budete muset zakoupit chemické postřiky, s jejichž výběrem vám obvykle poradí v zahradnictví.

S přemnoženými hmyzími škůdci si obvykle poradí ptáci, zejména zjara a počátkem léta. Máte-li pocit, že se vašemu pozemku vyhýbají, zkuste je nalákat vtipně rozmístěnými krmítky, která po dvou či třech týdnech, až si ptáci zvyknout létat k vám, odstraníte. I poté se budou vracet celou sezonu na vaši zahradu pro krmení.

trávník
Už žádná holá místa na vašem trávníku.

S přemnoženým hmyzem vám mohou pomoci i krtci. Ale ti jsou škůdci sami o sobě. Nejlépe si s nimi poradíte pomocí speciálních odpuzovačů. Ty se dají koupit v hobby marketech, ale můžete si je vyrobit i doma. Skvěle fungují poloviny plastových lahví na přibližně metrovém klacku zabodnutém do země. Jak se do plastových lahví opírá vítr, kmitají. Skrze klacky se pak rozvibrovává půda, což krtkům nesvědčí.

Čas na dokonalý trávník

Nejprve je třeba věnovat se místům, kde je trávník řidší než jinde, nebo kde úplně chybí. Na to existuje skvělý trik.

  1. V zahradním kolečku si připravte směs, kterou tahle holá místa ošetříte. Nejlepší je použít rašelinu v poměru 2:1 s pilinami, pokud možno z měkkého dřeva. Piliny z tvrdého dřeva se totiž rozkládají pomaleji a poskytují tak v první fázi novému trávníku méně živin.
  2. Do rašeliny přimíchejte trávníkové osivo. Je třeba použít ho opravdu hodně, několikanásobně víc, než by bylo na podobně velká místa potřeba podle návodu. Klidně desetkrát tolik.
  3. Směs dobře zalijte odstátou vodou, překryjte nepromokavou plachtou nebo celtou a nechte odpočívat asi pět dní, aby tráva mohla začít klíčit.
  4. Po pěti dnech do klíčící směsi přidejte několik lopat zeminy, pokud možno z vaší zahrady. Můžete ji vykopat z míst, která budete touto směsí ošetřovat. Směs navrstvěte do inkriminovaných míst a během prvního týdne poctivě zalévejte. Pokud neprší, klidně i několikrát denně.
K TÉMATU  Naučte se používat ekologické čisticí prostředky. Jsou levnější a neškodí vašemu zdraví

Už po týdnu uvidíte první výsledky. A za měsíc nebo dva budete mít na zahradě slíbený dokonalý trávník. Pro případ, že si nejste úplně jistí, přinášíme odkaz na video, kde je celý postup názorně vysvětlený.

Jak na dokonalý trávník?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dokonalá zahrada. Nejlepší tipy, jak ji uzpůsobit tak, aby se propojila s vaší myslí a nitrem!

Dešťovka: Ekologické řešení, které oceníte na zahradě i doma

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Jsou potraviny, které si vychutnáte pouze ve slané nebo sladké verzi. A pak jsou mezi námi takové, ze kterých si připravíte snadno obojí. Stačí jen obměnit suroviny, zapojit fantazii, najít ten správný recept a lahodné jídlo je na světě. Které potraviny připravíte v obou variantách? Mrkněte na ně!
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.

Nepřehlédněte

Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek