Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Jak na zahradě vypěstovat dokonalý zelený trávník? Máme trik přímo od zahradníka

Dokonalý trávník už pro vás nemusí být jen pouhý sen. A to navzdory tomu, že máte doma děti či psa, kteří dávají zahradě každý den zabrat. S triky, které vám představíme v našem dnešním článku, pro vás bude údržba trávníku hračka.
trávník
Dokonalý trávník už nemusí být jenom sen. Vyzkoušejte trik od zahradníka.

09. 05. 2022

Zahrada bez jednolitého zeleného koberce ztrácí na kráse. Pokud se chcete při pohledu na svůj trávník rozplývat blahem (a nechat sousedy tiše závidět), vyzkoušejte následující rady. Za pár dní budete mít ze zahrady doslova a do písmene golfové hřiště. Jen ty jamky budou chybět.

trávník
Pohled na zahradu vás bude hřát u srdce.

Zatočte se škůdci

Nejhorším škůdcem jsou bezesporu nemoci a plísně. Na ně budete muset zakoupit chemické postřiky, s jejichž výběrem vám obvykle poradí v zahradnictví.

S přemnoženými hmyzími škůdci si obvykle poradí ptáci, zejména zjara a počátkem léta. Máte-li pocit, že se vašemu pozemku vyhýbají, zkuste je nalákat vtipně rozmístěnými krmítky, která po dvou či třech týdnech, až si ptáci zvyknout létat k vám, odstraníte. I poté se budou vracet celou sezonu na vaši zahradu pro krmení.

trávník
Už žádná holá místa na vašem trávníku.

S přemnoženým hmyzem vám mohou pomoci i krtci. Ale ti jsou škůdci sami o sobě. Nejlépe si s nimi poradíte pomocí speciálních odpuzovačů. Ty se dají koupit v hobby marketech, ale můžete si je vyrobit i doma. Skvěle fungují poloviny plastových lahví na přibližně metrovém klacku zabodnutém do země. Jak se do plastových lahví opírá vítr, kmitají. Skrze klacky se pak rozvibrovává půda, což krtkům nesvědčí.

Čas na dokonalý trávník

Nejprve je třeba věnovat se místům, kde je trávník řidší než jinde, nebo kde úplně chybí. Na to existuje skvělý trik.

  1. V zahradním kolečku si připravte směs, kterou tahle holá místa ošetříte. Nejlepší je použít rašelinu v poměru 2:1 s pilinami, pokud možno z měkkého dřeva. Piliny z tvrdého dřeva se totiž rozkládají pomaleji a poskytují tak v první fázi novému trávníku méně živin.
  2. Do rašeliny přimíchejte trávníkové osivo. Je třeba použít ho opravdu hodně, několikanásobně víc, než by bylo na podobně velká místa potřeba podle návodu. Klidně desetkrát tolik.
  3. Směs dobře zalijte odstátou vodou, překryjte nepromokavou plachtou nebo celtou a nechte odpočívat asi pět dní, aby tráva mohla začít klíčit.
  4. Po pěti dnech do klíčící směsi přidejte několik lopat zeminy, pokud možno z vaší zahrady. Můžete ji vykopat z míst, která budete touto směsí ošetřovat. Směs navrstvěte do inkriminovaných míst a během prvního týdne poctivě zalévejte. Pokud neprší, klidně i několikrát denně.
K TÉMATUOrchideje nestárnou. Pozor na časté chyby při pěstování

Už po týdnu uvidíte první výsledky. A za měsíc nebo dva budete mít na zahradě slíbený dokonalý trávník. Pro případ, že si nejste úplně jistí, přinášíme odkaz na video, kde je celý postup názorně vysvětlený.

Jak na dokonalý trávník?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dokonalá zahrada. Nejlepší tipy, jak ji uzpůsobit tak, aby se propojila s vaší myslí a nitrem!

Dešťovka: Ekologické řešení, které oceníte na zahradě i doma

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek