Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

V padesáti pěti letech se dnes málokdo ztotožní s pojmem senior. Důležité je ale to, že mnoho cestovních kanceláří nabízí pro lidi ve věku 55 let a více výhodné podmínky pro dovolenou. Dovolená pro seniory na vás vyskakuje na každém rohu, skutečně se ale tak vyplatí, jak cestovky inzerují? Zjistili jsme to!
Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+. Opravdu se vyplatí?
zdroj: 123RF.com

19. 03. 2019

Obědy zdarma! U jarních termínů plná penze za cenu polopenze!

Tyto a další podobné slogany provázejí nabídky cestovních kanceláří. Programy pro seniory vznikly v roce 2009 z popudu španělské vlády, jejímž cílem bylo udržet v turistických regionech zaměstnanost po celý rok, a tak nabídla finanční příspěvky a pobídky cestovním kancelářím, které přivezou turisty i mimo hlavní sezónu. A kdo jiný by to mohl být, než senioři. Ke španělské vládě se časem přidaly i další destinace, takže nyní se nabízí seniorům 55+ (a často již 50+) výhodné cesty také do Albánie, Ománu, Bulharska, Turecka, Itálie a dalších zemí.

Podmínky účasti

Dotovaný pobyt pro danou věkovou kategorii znamená, že obchodní partner a cestovní kancelář ve spolupráci s národní centrálou rozvoje cestovního ruchu příslušného státu, nebo také regionu či města, nese část nákladů na tento pobyt. Základní myšlenkou  je zajištění kompletního servisu pro klienta, mimo dokoupené fakultativní výlety a služby. Ale to je snad běžné pro všechny věkové kategorie, že? Výhodou je, že v případě většiny destinací může být osoba splňující věkovou kategorii doprovázena jedním dalším cestujícím libovolného věku, a to za stejných podmínek.

Dostanete především kompletní servis

Tím se ale podle informací  na stránkách cestovních kanceláří rozumí především fakt, že mnoho seniorů neumí cizí jazyk a je pro ně nesnadné se v dané destinaci domluvit. Nabízejí proto především nepřetržitou péči delegátů, fakultativní výlety přizpůsobené svou náročností fyzickým možnostem seniorů. Také dostupnou lékařskou péči.

Je to skutečně taková výhoda?

Péče delegátů by měla být naprosto běžnou službou cestovní kanceláře pro cestovatele jakéhokoli věku. Nedokážu si představit, co víc by mi mohl delegát splnit, než při běžném výkonu své práce. Právě tak dostupnost lékařské péče, pokud jedeme na běžný pobyt, je samozřejmá. V každém hotelu vám zavolají lékaře nebo doporučí, kam jet s případným zdravotním problémem.
A výlety? Z množství výletů si může vybrat každý, a je jen na něm, zda se na to fyzicky cítí či ne.

K TÉMATU  Grotto Spa v Tigh-Na-Mara. Stylový lázeňský resort láká na bazén v jeskyni

Jak je to s cenami?

Očekávaly jsme, že ceny při těchto dotovaných zájezdech budou opravdu nižší.  A nejen kvůli tomu, že jde o mimosezónní záležitost. Ceny nám však kupodivu při srovnání přišly naprosto srovnatelné s běžnou nabídkou. Pátraly jsme na webových stránkách dvou českých cestovních kanceláří a srovnávaly. Hotel Grand Atilla v Turecku v první polovině května na 8 dní: pro seniory 55+ byla cena od 11 290 Kč. Pro běžné klienty (tj. nedotované) od 10 790 Kč. U druhé cestovní kanceláře jsme si vytipovaly Globales Palmanova Palace ve Španělsku. Dotovaná cena na 5 dní pro seniory: od 11 490 Kč. Nedotovaná cena pro běžné klienty: od 11 290 Kč.

Takže pozor, aby vás dotovaná dovolená nevyšla nakonec na víc, než při běžné cestě!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek