Středa , 29. 03. 2023

Taťána

Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

V padesáti pěti letech se dnes málokdo ztotožní s pojmem senior. Důležité je ale to, že mnoho cestovních kanceláří nabízí pro lidi ve věku 55 let a více výhodné podmínky pro dovolenou. Dovolená pro seniory na vás vyskakuje na každém rohu, skutečně se ale tak vyplatí, jak cestovky inzerují? Zjistili jsme to!
Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+. Opravdu se vyplatí?
zdroj: 123RF.com

19. 03. 2019

Obědy zdarma! U jarních termínů plná penze za cenu polopenze!

Tyto a další podobné slogany provázejí nabídky cestovních kanceláří. Programy pro seniory vznikly v roce 2009 z popudu španělské vlády, jejímž cílem bylo udržet v turistických regionech zaměstnanost po celý rok, a tak nabídla finanční příspěvky a pobídky cestovním kancelářím, které přivezou turisty i mimo hlavní sezónu. A kdo jiný by to mohl být, než senioři. Ke španělské vládě se časem přidaly i další destinace, takže nyní se nabízí seniorům 55+ (a často již 50+) výhodné cesty také do Albánie, Ománu, Bulharska, Turecka, Itálie a dalších zemí.

Podmínky účasti

Dotovaný pobyt pro danou věkovou kategorii znamená, že obchodní partner a cestovní kancelář ve spolupráci s národní centrálou rozvoje cestovního ruchu příslušného státu, nebo také regionu či města, nese část nákladů na tento pobyt. Základní myšlenkou  je zajištění kompletního servisu pro klienta, mimo dokoupené fakultativní výlety a služby. Ale to je snad běžné pro všechny věkové kategorie, že? Výhodou je, že v případě většiny destinací může být osoba splňující věkovou kategorii doprovázena jedním dalším cestujícím libovolného věku, a to za stejných podmínek.

Dostanete především kompletní servis

Tím se ale podle informací  na stránkách cestovních kanceláří rozumí především fakt, že mnoho seniorů neumí cizí jazyk a je pro ně nesnadné se v dané destinaci domluvit. Nabízejí proto především nepřetržitou péči delegátů, fakultativní výlety přizpůsobené svou náročností fyzickým možnostem seniorů. Také dostupnou lékařskou péči.

Je to skutečně taková výhoda?

Péče delegátů by měla být naprosto běžnou službou cestovní kanceláře pro cestovatele jakéhokoli věku. Nedokážu si představit, co víc by mi mohl delegát splnit, než při běžném výkonu své práce. Právě tak dostupnost lékařské péče, pokud jedeme na běžný pobyt, je samozřejmá. V každém hotelu vám zavolají lékaře nebo doporučí, kam jet s případným zdravotním problémem.
A výlety? Z množství výletů si může vybrat každý, a je jen na něm, zda se na to fyzicky cítí či ne.

K TÉMATU  Co je párování potravin? Jak a s čím je kombinovat a jak dodat tělu více zdraví prospěšných látek? Zkuste recepty výživové odbornice!

Jak je to s cenami?

Očekávaly jsme, že ceny při těchto dotovaných zájezdech budou opravdu nižší.  A nejen kvůli tomu, že jde o mimosezónní záležitost. Ceny nám však kupodivu při srovnání přišly naprosto srovnatelné s běžnou nabídkou. Pátraly jsme na webových stránkách dvou českých cestovních kanceláří a srovnávaly. Hotel Grand Atilla v Turecku v první polovině května na 8 dní: pro seniory 55+ byla cena od 11 290 Kč. Pro běžné klienty (tj. nedotované) od 10 790 Kč. U druhé cestovní kanceláře jsme si vytipovaly Globales Palmanova Palace ve Španělsku. Dotovaná cena na 5 dní pro seniory: od 11 490 Kč. Nedotovaná cena pro běžné klienty: od 11 290 Kč.

Takže pozor, aby vás dotovaná dovolená nevyšla nakonec na víc, než při běžné cestě!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?

Nepřehlédněte

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek