Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

V padesáti pěti letech se dnes málokdo ztotožní s pojmem senior. Důležité je ale to, že mnoho cestovních kanceláří nabízí pro lidi ve věku 55 let a více výhodné podmínky pro dovolenou. Dovolená pro seniory na vás vyskakuje na každém rohu, skutečně se ale tak vyplatí, jak cestovky inzerují? Zjistili jsme to!
Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+. Opravdu se vyplatí?
zdroj: 123RF.com

19. 03. 2019

Obědy zdarma! U jarních termínů plná penze za cenu polopenze!

Tyto a další podobné slogany provázejí nabídky cestovních kanceláří. Programy pro seniory vznikly v roce 2009 z popudu španělské vlády, jejímž cílem bylo udržet v turistických regionech zaměstnanost po celý rok, a tak nabídla finanční příspěvky a pobídky cestovním kancelářím, které přivezou turisty i mimo hlavní sezónu. A kdo jiný by to mohl být, než senioři. Ke španělské vládě se časem přidaly i další destinace, takže nyní se nabízí seniorům 55+ (a často již 50+) výhodné cesty také do Albánie, Ománu, Bulharska, Turecka, Itálie a dalších zemí.

Podmínky účasti

Dotovaný pobyt pro danou věkovou kategorii znamená, že obchodní partner a cestovní kancelář ve spolupráci s národní centrálou rozvoje cestovního ruchu příslušného státu, nebo také regionu či města, nese část nákladů na tento pobyt. Základní myšlenkou  je zajištění kompletního servisu pro klienta, mimo dokoupené fakultativní výlety a služby. Ale to je snad běžné pro všechny věkové kategorie, že? Výhodou je, že v případě většiny destinací může být osoba splňující věkovou kategorii doprovázena jedním dalším cestujícím libovolného věku, a to za stejných podmínek.

Dostanete především kompletní servis

Tím se ale podle informací  na stránkách cestovních kanceláří rozumí především fakt, že mnoho seniorů neumí cizí jazyk a je pro ně nesnadné se v dané destinaci domluvit. Nabízejí proto především nepřetržitou péči delegátů, fakultativní výlety přizpůsobené svou náročností fyzickým možnostem seniorů. Také dostupnou lékařskou péči.

Je to skutečně taková výhoda?

Péče delegátů by měla být naprosto běžnou službou cestovní kanceláře pro cestovatele jakéhokoli věku. Nedokážu si představit, co víc by mi mohl delegát splnit, než při běžném výkonu své práce. Právě tak dostupnost lékařské péče, pokud jedeme na běžný pobyt, je samozřejmá. V každém hotelu vám zavolají lékaře nebo doporučí, kam jet s případným zdravotním problémem.
A výlety? Z množství výletů si může vybrat každý, a je jen na něm, zda se na to fyzicky cítí či ne.

K TÉMATUJak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Jak je to s cenami?

Očekávaly jsme, že ceny při těchto dotovaných zájezdech budou opravdu nižší.  A nejen kvůli tomu, že jde o mimosezónní záležitost. Ceny nám však kupodivu při srovnání přišly naprosto srovnatelné s běžnou nabídkou. Pátraly jsme na webových stránkách dvou českých cestovních kanceláří a srovnávaly. Hotel Grand Atilla v Turecku v první polovině května na 8 dní: pro seniory 55+ byla cena od 11 290 Kč. Pro běžné klienty (tj. nedotované) od 10 790 Kč. U druhé cestovní kanceláře jsme si vytipovaly Globales Palmanova Palace ve Španělsku. Dotovaná cena na 5 dní pro seniory: od 11 490 Kč. Nedotovaná cena pro běžné klienty: od 11 290 Kč.

Takže pozor, aby vás dotovaná dovolená nevyšla nakonec na víc, než při běžné cestě!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.

Nepřehlédněte

Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek