Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

V padesáti pěti letech se dnes málokdo ztotožní s pojmem senior. Důležité je ale to, že mnoho cestovních kanceláří nabízí pro lidi ve věku 55 let a více výhodné podmínky pro dovolenou. Dovolená pro seniory na vás vyskakuje na každém rohu, skutečně se ale tak vyplatí, jak cestovky inzerují? Zjistili jsme to!
Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+. Opravdu se vyplatí?
zdroj: 123RF.com

19. 03. 2019

Obědy zdarma! U jarních termínů plná penze za cenu polopenze!

Tyto a další podobné slogany provázejí nabídky cestovních kanceláří. Programy pro seniory vznikly v roce 2009 z popudu španělské vlády, jejímž cílem bylo udržet v turistických regionech zaměstnanost po celý rok, a tak nabídla finanční příspěvky a pobídky cestovním kancelářím, které přivezou turisty i mimo hlavní sezónu. A kdo jiný by to mohl být, než senioři. Ke španělské vládě se časem přidaly i další destinace, takže nyní se nabízí seniorům 55+ (a často již 50+) výhodné cesty také do Albánie, Ománu, Bulharska, Turecka, Itálie a dalších zemí.

Podmínky účasti

Dotovaný pobyt pro danou věkovou kategorii znamená, že obchodní partner a cestovní kancelář ve spolupráci s národní centrálou rozvoje cestovního ruchu příslušného státu, nebo také regionu či města, nese část nákladů na tento pobyt. Základní myšlenkou  je zajištění kompletního servisu pro klienta, mimo dokoupené fakultativní výlety a služby. Ale to je snad běžné pro všechny věkové kategorie, že? Výhodou je, že v případě většiny destinací může být osoba splňující věkovou kategorii doprovázena jedním dalším cestujícím libovolného věku, a to za stejných podmínek.

Dostanete především kompletní servis

Tím se ale podle informací  na stránkách cestovních kanceláří rozumí především fakt, že mnoho seniorů neumí cizí jazyk a je pro ně nesnadné se v dané destinaci domluvit. Nabízejí proto především nepřetržitou péči delegátů, fakultativní výlety přizpůsobené svou náročností fyzickým možnostem seniorů. Také dostupnou lékařskou péči.

Je to skutečně taková výhoda?

Péče delegátů by měla být naprosto běžnou službou cestovní kanceláře pro cestovatele jakéhokoli věku. Nedokážu si představit, co víc by mi mohl delegát splnit, než při běžném výkonu své práce. Právě tak dostupnost lékařské péče, pokud jedeme na běžný pobyt, je samozřejmá. V každém hotelu vám zavolají lékaře nebo doporučí, kam jet s případným zdravotním problémem.
A výlety? Z množství výletů si může vybrat každý, a je jen na něm, zda se na to fyzicky cítí či ne.

K TÉMATU  Cestovatelský magazín: Peru. Objevte kouzlo této destinace

Jak je to s cenami?

Očekávaly jsme, že ceny při těchto dotovaných zájezdech budou opravdu nižší.  A nejen kvůli tomu, že jde o mimosezónní záležitost. Ceny nám však kupodivu při srovnání přišly naprosto srovnatelné s běžnou nabídkou. Pátraly jsme na webových stránkách dvou českých cestovních kanceláří a srovnávaly. Hotel Grand Atilla v Turecku v první polovině května na 8 dní: pro seniory 55+ byla cena od 11 290 Kč. Pro běžné klienty (tj. nedotované) od 10 790 Kč. U druhé cestovní kanceláře jsme si vytipovaly Globales Palmanova Palace ve Španělsku. Dotovaná cena na 5 dní pro seniory: od 11 490 Kč. Nedotovaná cena pro běžné klienty: od 11 290 Kč.

Takže pozor, aby vás dotovaná dovolená nevyšla nakonec na víc, než při běžné cestě!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
V Čechách je systém pro matky s dětmi nastaven víc než příznivě. I přesto se mnoho matek rozhodne začít pracovat dříve, než jejich děti dosáhnou 3 let, tzv. školkového věku. Není to nic neobvyklého a dá se to velice dobře zvládat, jen se na to musíte připravit.
Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
Tabulkově by děti zhruba do jednoho roku měly denně naspat přibližně 12 až 17 hodin. Je samozřejmé, že každé dítě je jedinečné, ale to, že obvykle malá miminka tráví valnou část dne i noci spánkem s přestávkami na krmení, je fakt.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Velkoplošné topení se sice rozmáhá, ale radiátory jsou klasika, kterou známe všichni. Dnes ale mohou vypadat i velice netradičně a ladit s interiérem. Říká se jim sálavé panely, mohou být součástí topného systému nebo fungovat samostatně na elektřinu a můžete je nechat hrdě viditelné v prostoru. Inspirujte se v galerii.
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.
Napadlo vás někdy, že když partnerovi řeknete, jak roztomile vypadá třeba při opravě sekačky, že mu vlastně nelichotíte? Ba naopak, že mu to může velmi vadit? Prozradíme vám 10 komplimentů, po kterých váš partner opravdu netouží.

Výběr článků

Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Můžete si nastavit také vyhřívání na chatě nebo chalupě a nikdy se vám tak už nestane, že přijedete do nepříjemné zimy. Zároveň v době nepřítomnosti můžete ušetřit náklady na topení.

Nepřehlédněte

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek