Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Motorka a žena. Jaký stroj by si měla pořídit dáma? Vyzkoušely jsme to

Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!
motorka
Jaká motorka je pro ženu vhodná? Podíváme se na to.

19. 05. 2020

A musím přiznat, že i v roušce mu to slušelo. Vždycky to byl prima chlap. Povykládali jsme, a taky jsme konečně probrali náš plánovaný scuk. Tentokrát si k němu do autoškoly přivedu i své lejdís z redakce. Cíl je jasný: zjistit, jaká motorka je vhodná pro ženy?

Když se sejdou tři holky

Před začátkem testu je dobré zdůraznit, že dvě ze tří holek, co jsme k Milanovi dorazily, už papíry na motorku máme. A taky roušky na puse, abychom se vyhnuly případnému dráždění koronahada bosou nohou. Helmy máme svoje, hadry a rukavice taky. A ta třetí, naše Jitka, kterou jsem přemluvila, se dostavila na test motorek jako do jiného světa. Nic nechápala. Od toho jsme zde my všichni ostatní, abychom se o ni postarali.

Tohle musí vědět každá holka

Přemýšlíte o koupi motorky? Super. Samozřejmě kromě řidičáku budete potřebovat taky základní informace. Třeba to, že jedním z velmi důležitých parametrů pro běžný provoz je výška sedla. Ta se pojí s jeho šířkou a celkovou vzdáleností řídítek. Pokud jste drobná, je důležité si pohlídat i celkovou hmotnost motorky a těžiště. Asi se nebudete chtít při zastavení vyklopit jako brouk.

Platí jednoduché pravidlo: Vždy musím při zastavení mít jednu nohu na zemi a druhou na stupačce. A tohle pravidlo platí, pokud už trochu jezdit umíte, třeba na skútru. Jestli ne, rozhodně si vyberte mašinu, se kterou pohodlně dosáhnete oběma nohama na zem. Ne pokaždé totiž pojedete na rovné cestě, a v případě, že byste správně nedosáhly nohama na zem, se z vás stane bezbranný brouk – odporoučíte se k zemi. Když si vyberete konkrétní kousek a zjistíte, že dolů nedostáhnete, poptejte se prodejce, zda vám může sehnat originální snížené sedlo.

K TÉMATUAgorafobie je strach, který vás uvězní doma. Jak se projevuje a na koho se obrátit?
skútr
Skútr je vhodnou volbou pro ženy, které chtějí řídit motorku. (zdroj foto: pixabay.com)

Jdeme zkoušet mašiny

Nejprve jsme si hýčkali Jitku. Vyzkoušela si, že na Suzuki GSF 650 Bandit se jí podařilo nasednout bez obtíží. Motorka jí padla dokonale do ruky, a to není vysoká. Na zem dosáhne pohodlně. Vyzkoušeli jsme, jak se jí motorka drží v ruce, a zda jí není jemný předklon nepříjemný. A musíme přiznat, že se nám Jitka do Bandita zamilovala. I my si ho vyzkoušely a projely se po cvičném parkovišti mezi kužely. Byla to prima jízda, Bandit má nízké těžiště a není ani dlouhý, ani krátký. Dobře se ovládá a nikde „nepřekáží.“

Jako další kousek si Jitka vyzkoušela Hondu CB 500, a hned potom Yamahu FZ6 Fazer. Všechny tři stroje byly výškově nastaveny na běžnou výšku postavy, takže 168 centimetrů vysoká Jíťa neměla nejmenší problém dosáhnout. I my si zkusily jízdu na těchto pro autoškolu upravených modelech, a neměly jsme co vytknout. Dokonce jsem uznala, že můj chopper je trochu „přes čáru“ – zase tak pohodlně se mi na něm nesedí. Tohle byla prima jízda zručnosti.

Milan nám ještě vysvětil, že tyto tři motorky jsou pro holky ideální. Samozřejmě pokud se rozhodly pořídit si silniční motorku.

Když se vám nechce řadit

Patříte mezi zvědavce, co se motorek týče, ale neláká vás představa, že byste se zdržovaly řazením? Podívejte se například do Itálie nebo Španělska, kde všichni jezdí na skútrech. Elegantní a pohodové přibližovadlo, se kterým si nemusíte lámat hlavu nad převodovými stupni.

Ještě přidáme info, že v současné době jsou skútry neprodávanějšími motorkami pro něžné pohlaví. Jednoduché ovládání, ideální výška a naprosto pohodlná jízda. Výborný tip obzvláště do městského a příměstského prostředí. Manipulace a parkování jde jedna báseň.

K TÉMATUPřírodní odpuzovače klíšťat. Jsou skutečně účinné a jak náročné jsou na výrobu? Vyzkoušeli jsme
motorka
Kterou motorku pro něžné pohlaví? (zdroj foto: pixabay.com)

Někdo by raději enduro?

Silniční motorka je varianta, co se využívá v každé autoškole. Je uzpůsobena k provozu na silnicích, a ve městě se vám bude hodit nejen její nízké těžiště, ale i přilnavé pneumatiky.

Něco jiného bude, pokud se rozhodnete jít do endura. Tenhle typ motorky je super pro jízdu přírodou, kde se dokonale vyblbnete. Pro holky, co začínají, jsou ideální stroje třeba Suzuki DR 650 RSE. U této mašiny se dá snížit sedlo. My jsme u Milana zkusily BMW F 650 GS, které má pro svou manželku.

A byly jsme nadšené! Mělo již snížené sedlo, takže jsme pohodlně dosáhly dolů. Samozřejmě oproti silničním motorkám je těžiště o něco výš, ale pro jízdu v terénu je to potřeba. Rozhodně je to super volba. KTMka jsou skvělé stroje, ale hodí se spíše pro vyšší holky.  

Přemýšlíte nad svojí první motorkou? Rozhodně vám doporučujeme, abyste se před koupí na stroji projela alespoň na cvičném okruhu, a vyzkoušela si tak, zda všude dosáhnete a zda se vám motorka dobře ovládá.

Ať žije vítr ve vlasech, dámy!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dáma a skútr? Vyzkoušeli jsme si, jak se jezdí po Praze v jedné stopě! Stálo to za to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.

Nepřehlédněte

Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek