Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Motorka a žena. Jaký stroj by si měla pořídit dáma? Vyzkoušely jsme to

Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!
motorka
Jaká motorka je pro ženu vhodná? Podíváme se na to.

19. 05. 2020

A musím přiznat, že i v roušce mu to slušelo. Vždycky to byl prima chlap. Povykládali jsme, a taky jsme konečně probrali náš plánovaný scuk. Tentokrát si k němu do autoškoly přivedu i své lejdís z redakce. Cíl je jasný: zjistit, jaká motorka je vhodná pro ženy?

Když se sejdou tři holky

Před začátkem testu je dobré zdůraznit, že dvě ze tří holek, co jsme k Milanovi dorazily, už papíry na motorku máme. A taky roušky na puse, abychom se vyhnuly případnému dráždění koronahada bosou nohou. Helmy máme svoje, hadry a rukavice taky. A ta třetí, naše Jitka, kterou jsem přemluvila, se dostavila na test motorek jako do jiného světa. Nic nechápala. Od toho jsme zde my všichni ostatní, abychom se o ni postarali.

Tohle musí vědět každá holka

Přemýšlíte o koupi motorky? Super. Samozřejmě kromě řidičáku budete potřebovat taky základní informace. Třeba to, že jedním z velmi důležitých parametrů pro běžný provoz je výška sedla. Ta se pojí s jeho šířkou a celkovou vzdáleností řídítek. Pokud jste drobná, je důležité si pohlídat i celkovou hmotnost motorky a těžiště. Asi se nebudete chtít při zastavení vyklopit jako brouk.

Platí jednoduché pravidlo: Vždy musím při zastavení mít jednu nohu na zemi a druhou na stupačce. A tohle pravidlo platí, pokud už trochu jezdit umíte, třeba na skútru. Jestli ne, rozhodně si vyberte mašinu, se kterou pohodlně dosáhnete oběma nohama na zem. Ne pokaždé totiž pojedete na rovné cestě, a v případě, že byste správně nedosáhly nohama na zem, se z vás stane bezbranný brouk – odporoučíte se k zemi. Když si vyberete konkrétní kousek a zjistíte, že dolů nedostáhnete, poptejte se prodejce, zda vám může sehnat originální snížené sedlo.

K TÉMATU  8 skvělých míst pro podzimní dovolenou, kde si hravě prodloužíte léto
skútr
Skútr je vhodnou volbou pro ženy, které chtějí řídit motorku. (zdroj foto: pixabay.com)

Jdeme zkoušet mašiny

Nejprve jsme si hýčkali Jitku. Vyzkoušela si, že na Suzuki GSF 650 Bandit se jí podařilo nasednout bez obtíží. Motorka jí padla dokonale do ruky, a to není vysoká. Na zem dosáhne pohodlně. Vyzkoušeli jsme, jak se jí motorka drží v ruce, a zda jí není jemný předklon nepříjemný. A musíme přiznat, že se nám Jitka do Bandita zamilovala. I my si ho vyzkoušely a projely se po cvičném parkovišti mezi kužely. Byla to prima jízda, Bandit má nízké těžiště a není ani dlouhý, ani krátký. Dobře se ovládá a nikde „nepřekáží.“

Jako další kousek si Jitka vyzkoušela Hondu CB 500, a hned potom Yamahu FZ6 Fazer. Všechny tři stroje byly výškově nastaveny na běžnou výšku postavy, takže 168 centimetrů vysoká Jíťa neměla nejmenší problém dosáhnout. I my si zkusily jízdu na těchto pro autoškolu upravených modelech, a neměly jsme co vytknout. Dokonce jsem uznala, že můj chopper je trochu „přes čáru“ – zase tak pohodlně se mi na něm nesedí. Tohle byla prima jízda zručnosti.

Milan nám ještě vysvětil, že tyto tři motorky jsou pro holky ideální. Samozřejmě pokud se rozhodly pořídit si silniční motorku.

Když se vám nechce řadit

Patříte mezi zvědavce, co se motorek týče, ale neláká vás představa, že byste se zdržovaly řazením? Podívejte se například do Itálie nebo Španělska, kde všichni jezdí na skútrech. Elegantní a pohodové přibližovadlo, se kterým si nemusíte lámat hlavu nad převodovými stupni.

Ještě přidáme info, že v současné době jsou skútry neprodávanějšími motorkami pro něžné pohlaví. Jednoduché ovládání, ideální výška a naprosto pohodlná jízda. Výborný tip obzvláště do městského a příměstského prostředí. Manipulace a parkování jde jedna báseň.

K TÉMATU  Jak se bránit agresivnímu chování
motorka
Kterou motorku pro něžné pohlaví? (zdroj foto: pixabay.com)

Někdo by raději enduro?

Silniční motorka je varianta, co se využívá v každé autoškole. Je uzpůsobena k provozu na silnicích, a ve městě se vám bude hodit nejen její nízké těžiště, ale i přilnavé pneumatiky.

Něco jiného bude, pokud se rozhodnete jít do endura. Tenhle typ motorky je super pro jízdu přírodou, kde se dokonale vyblbnete. Pro holky, co začínají, jsou ideální stroje třeba Suzuki DR 650 RSE. U této mašiny se dá snížit sedlo. My jsme u Milana zkusily BMW F 650 GS, které má pro svou manželku.

A byly jsme nadšené! Mělo již snížené sedlo, takže jsme pohodlně dosáhly dolů. Samozřejmě oproti silničním motorkám je těžiště o něco výš, ale pro jízdu v terénu je to potřeba. Rozhodně je to super volba. KTMka jsou skvělé stroje, ale hodí se spíše pro vyšší holky.  

Přemýšlíte nad svojí první motorkou? Rozhodně vám doporučujeme, abyste se před koupí na stroji projela alespoň na cvičném okruhu, a vyzkoušela si tak, zda všude dosáhnete a zda se vám motorka dobře ovládá.

Ať žije vítr ve vlasech, dámy!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dáma a skútr? Vyzkoušeli jsme si, jak se jezdí po Praze v jedné stopě! Stálo to za to!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?
Mama Shelter přináší do Prahy oblíbenou koncepci food sharingu, nebo-li dělení se o různá jídla,  podle svého hesla, že sdílení je péče a podělit se znamená milovat!
Kadeřník Samuel Ryde má netradiční zálibu. Fotí momentky každý den ve stejný čas a to už deset let. Co ho motivovalo k jeho neobvyklému koníčku a jaký v něm vidí význam? Přečtěte si víc!
Kdo by si nepřál, aby bylo doma pořád uklizeno a čisto za cenu jen minimálního úsilí? Koupelna bývá jablkem sváru v mnoha domácnostech. Vousy v umyvadle, poplivané zrcadlo, vlasy v odtoku a seznam pokračuje… Následující tipy a triky na vybavení koupelny vám usnadní úklid jednou pro vždy.
Astroložka Naďa Šmídová přináší horoskop krásy a duševního zdraví na nový pracovní týden. Nenechte se hned v pondělí zbytečně vytočit, a taky myslete na oslabenou imunitu, teploty pěkně padají dolů! Na co si dát pozor?
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
A je tady zase víkend a s ním třetí adventní neděle. Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví, který vám napoví, co očekávat.
Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin ve vašem těle. Je hlavní složkou pojivových tkání, které tvoří několik částí těla, včetně šlach, vazů, kůže a svalů. Kolagen má mnoho důležitých funkcí, včetně zajištění struktury pokožky a posílení kostí.
Dara Rolins, ve svých 51 letech, opět dokazuje, že krása a šarm neznají věkové hranice. Po nedávné plastické operaci se objevila na veřejnosti s novým vzhledem, který ihned zaujal a vzbudil nadšení mezi jejími fanoušky. Navzdory kritice ze strany některých hejtrů Dara září sebevědomím a ukazuje, že důležité je cítit se dobře ve své kůži.
Dobře se odlíčit, hydratovat pleť nebo se dostatečně chránit před sluncem… Jsou určitá pravidla, která fungují, ať je vám 20 nebo 50 let.  Naše pokožka se ale postupem času mění a v každé etapě života potřebuje něco jiného. Co přesně?

Výběr článků

Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Silná intuice, opakující se sny nebo déja vu. To vše jsou údajně známky reinkarnace. Tedy toho, že žijete už "několikátý" život. Znamená to, že se vaše duše vrací znovu v jiné životní formě. Věříte nebo nevěříte?
„Masturbace způsobuje slepotu," strašili lékaři nebohý lid po celá staletí. Ukázalo se, že pravdou je opak. Masturbace je organismu prospěšná! A to jak po fyzické stránce, tak po té psychické.

Nepřehlédněte

V letošní sezóně budou absolutním hitem dámské lodičky v koženém provedení. Jestliže nejste zrovna módní znalkyně a netušíte, proč a jakým způsobem je zakomponovat do svého outfitu, nevadí. My vám to totiž na následujících řádcích prozradíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek