Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Dermaplaning: Vše, co byste o něm měli vědět

Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
dermaplaning
Dermaplaning v pohodlí domova. (foto: 123RF)

10. 02. 2022

10. 02. 2022

Peeling, mikrojehličkování a mohli bychom pokračovat. Způsobů, jak pečovat o svou pleť, je více než dost. Každá z metod má vždy své odlišnosti, vlastnosti, případně vedlejší účinky, proto je jen na nás, vybrat si pro sebe takovou, která naplno vyhovuje naší pleti. Cíl už máme jasně vytyčený – chceme krásnou a zářivou pleť s miminem nedokonalostí. A přesně to dokáže zajistit také moderní dermaplaning. 

Co je dermaplaning?

Dermaplaning je bezpečné a neinvazivní ošetření pleti za pomoci ostré čepele, která odstraňuje odumřelé kožní buňky a jemné chloupky, dokonce i ty téměř neviditelné. Díky tomu, že dermaplaning ve své podstatě funguje jako peeling a zároveň pleť zbavuje drobných chloupků, bude vaše pleť krásně jemná, hebká a viditelně mladší. A nemusíte se bát, že by vám po proceduře narostly tmavší a hrubší chloupky. Budou vždy svými vlastnostmi stejné a porostou běžnou rychlostí. 

Jaké jsou výhody dermaplaningu?

Rozjasněná, čistá a prokrvená pleť. Přesně to jsou hlavní benefity, které po využití této procedury získáte. Výsledek pak uvidíte hned po prvním použití. Dermaplaning má však další výhodu – zjednodušuje práci všem krémům, sérum a dalším přípravkům, které snadno pronikají přímo do vaši pokožky a zvyšují tak učinnost všech látek. Především odumřelé kožní buňky totiž v tomto ohledu představují určitou bariéru, která brání jejich vstřebávání. Pokud si navíc každý den neumíte představit bez make-upu, potěší vás, že díky dermaplaningu dosáhnete rovnoměrného nanesení bez nechtěných flíčků a map. 

Na co si dát určitě pozor?

Samozřejmě stejně jako každá metoda i dermaplaning může mít vedlejší účinky a svou povahou se úplně nehodí pro každou pleť. Ačkoli ošetření je bezpečné a zcela bezbolestné, zanechává pokožku citlivější a náchylnější ke spálení. Je proto vhodné se po proceduře vyhýbat přímému slunečnímu záření. Zapomínat byste neměli ani na hydratační opalovací krém s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Riziko dehydratace, spálení a podráždění pokožky je totiž krátce po ošetření podstatně vyšší.

K TÉMATUTipy, jak si dokonale oholit nohy. Pozor na základní chyby
Ukázka dermaplaningu u vás doma.

Také pokud trpíte na akné, mohl by dermaplaning rozšířit nežádoucí bakterie i na další místa vašeho obličeje. To samé platí rovněž v případě, že trpíte na kožní onemocnění zvané růže. V souvislosti s tím totiž může dojít nejen k většímu podráždění, ale také znatelnému zarudnutí pokožky. 

Dermaplaning by neměl být využívaný po spálení od slunce, stejně tak v momentě, kdy máte za sebou jiné procedury – třeba chemický peeling, mikrojehličkování nebo třeba injekční výplně. 

Dermaplaning v domácí pohodě

Metodu dermaplaningu samozřejmě můžete využít v kosmetických studiích, kde se ceny pohybují v řádech korun až stovek. Pokud ale máte hektický rozvrh a těžko hledáte přes den volnou chvíli, potěší vás, že celou sadu si můžete pořídit i domů. Pořizovací cena se podle značky pohybuje v několika stovkách korun. Zařízení pro domácí použití jsou naštěstí vylepšená a zdokonalená tak, abyste dosáhli požadovaného výsledku a přitom pro vás bylo celé ošetření příjemné.

Nedílnou součástí těchto pomůcek jsou také bezpečností prvky, které brání v pořezání pokožky. Některé dokonce nabízejí i jemné zvukové vibrace, o kterých se předpokládá, že pomáhají stimulovat tvorbu kolagenu a posilovat pokožku. Co se pravidelného použití týče, ideálně byste měli dermaplaning využívat každý měsíc.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Připravte si domácí peeling a vyhlaďte svou pokožku. Recept pro letní dny

Laserová epilace: Vyzkoušely jste už tento zázrak techniky?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek