Úterý , 04. 10. 2022

František

Dermaplaning: Vše, co byste o něm měli vědět

Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
dermaplaning
Dermaplaning v pohodlí domova. (foto: 123RF)

10. 02. 2022

10. 02. 2022

Peeling, mikrojehličkování a mohli bychom pokračovat. Způsobů, jak pečovat o svou pleť, je více než dost. Každá z metod má vždy své odlišnosti, vlastnosti, případně vedlejší účinky, proto je jen na nás, vybrat si pro sebe takovou, která naplno vyhovuje naší pleti. Cíl už máme jasně vytyčený – chceme krásnou a zářivou pleť s miminem nedokonalostí. A přesně to dokáže zajistit také moderní dermaplaning. 

Co je dermaplaning?

Dermaplaning je bezpečné a neinvazivní ošetření pleti za pomoci ostré čepele, která odstraňuje odumřelé kožní buňky a jemné chloupky, dokonce i ty téměř neviditelné. Díky tomu, že dermaplaning ve své podstatě funguje jako peeling a zároveň pleť zbavuje drobných chloupků, bude vaše pleť krásně jemná, hebká a viditelně mladší. A nemusíte se bát, že by vám po proceduře narostly tmavší a hrubší chloupky. Budou vždy svými vlastnostmi stejné a porostou běžnou rychlostí. 

Jaké jsou výhody dermaplaningu?

Rozjasněná, čistá a prokrvená pleť. Přesně to jsou hlavní benefity, které po využití této procedury získáte. Výsledek pak uvidíte hned po prvním použití. Dermaplaning má však další výhodu – zjednodušuje práci všem krémům, sérum a dalším přípravkům, které snadno pronikají přímo do vaši pokožky a zvyšují tak učinnost všech látek. Především odumřelé kožní buňky totiž v tomto ohledu představují určitou bariéru, která brání jejich vstřebávání. Pokud si navíc každý den neumíte představit bez make-upu, potěší vás, že díky dermaplaningu dosáhnete rovnoměrného nanesení bez nechtěných flíčků a map. 

Na co si dát určitě pozor?

Samozřejmě stejně jako každá metoda i dermaplaning může mít vedlejší účinky a svou povahou se úplně nehodí pro každou pleť. Ačkoli ošetření je bezpečné a zcela bezbolestné, zanechává pokožku citlivější a náchylnější ke spálení. Je proto vhodné se po proceduře vyhýbat přímému slunečnímu záření. Zapomínat byste neměli ani na hydratační opalovací krém s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Riziko dehydratace, spálení a podráždění pokožky je totiž krátce po ošetření podstatně vyšší.

K TÉMATU  Jak se rychle zbavit černých teček? Sáhněte po medu, citronu nebo ovesných vločkách
Ukázka dermaplaningu u vás doma.

Také pokud trpíte na akné, mohl by dermaplaning rozšířit nežádoucí bakterie i na další místa vašeho obličeje. To samé platí rovněž v případě, že trpíte na kožní onemocnění zvané růže. V souvislosti s tím totiž může dojít nejen k většímu podráždění, ale také znatelnému zarudnutí pokožky. 

Dermaplaning by neměl být využívaný po spálení od slunce, stejně tak v momentě, kdy máte za sebou jiné procedury – třeba chemický peeling, mikrojehličkování nebo třeba injekční výplně. 

Dermaplaning v domácí pohodě

Metodu dermaplaningu samozřejmě můžete využít v kosmetických studiích, kde se ceny pohybují v řádech korun až stovek. Pokud ale máte hektický rozvrh a těžko hledáte přes den volnou chvíli, potěší vás, že celou sadu si můžete pořídit i domů. Pořizovací cena se podle značky pohybuje v několika stovkách korun. Zařízení pro domácí použití jsou naštěstí vylepšená a zdokonalená tak, abyste dosáhli požadovaného výsledku a přitom pro vás bylo celé ošetření příjemné.

Nedílnou součástí těchto pomůcek jsou také bezpečností prvky, které brání v pořezání pokožky. Některé dokonce nabízejí i jemné zvukové vibrace, o kterých se předpokládá, že pomáhají stimulovat tvorbu kolagenu a posilovat pokožku. Co se pravidelného použití týče, ideálně byste měli dermaplaning využívat každý měsíc.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Připravte si domácí peeling a vyhlaďte svou pokožku. Recept pro letní dny

Laserová epilace: Vyzkoušely jste už tento zázrak techniky?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek