Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Pokud se vám při přečtení názvu dnešního článku vybavilo rozesmáté dítě na venkovním hřišti, zkuste nyní tu představu trochu změnit. Houpání totiž zdaleka nemusí být výsadou dětí. Houpačky umístěné v bytech nabízí prostor pro odpočinek a zároveň jsou velmi zajímavým doplňkem interiéru.
houpačka
Houpačka v interiéru je netradičním a stylovým prvkem bytu či domu.

30. 06. 2020

Pamatujete si ten pocit lehkosti, když jste jako dítě seděli na houpačce? Není divu, že plno lidí si chce dopřát tuhle volnost a odpočinek i v pohodlí svého domova. Jakmile si ji pořídíte, nestačíte se divit, jak ji hned všichni (včetně návštěv) budou rádi využívat. Přesvědčte se, že houpačka v interiéru je skvělá věc!

Zásadní otázka: „Kam s ní?“

Pro houpačku je zapotřebí zvolit vhodný prostor. Kdo ji bude u vás v bytě využívat a proč si ji tam dáte? Pokud bude ustavičně okupována vašimi (byť třeba odrostlejšími) dětmi, můžete ji dát do jejich pokoje. Pokud chcete dopřát oázu klidu sobě, hledejte místo v obývacím pokoji nebo ložnici. Když už má houpačka sloužit k relaxaci, vyhněte se částem bytu, kde se často prochází a jsou tu neustálé rušivé vlivy.

Vyberte si síť nebo třeba zavěšenou kouli

Závěsných houpaček existuje celá řada. Můžete vybírat z různých tvarů křesílek, sítí nebo vajíček a koulí. Pokud chcete být opravdu originální, houpačka vám může sloužit i jako postel. Jiné jsou pojaty jako poličky a odkládací prostory. Nejčastěji jsou zhotovené z bavlny, ratanu, proutí, dřeva, ale na trhu objevíte i plastové houpačky. Od toho se samozřejmě odvíjí cena, která je v řádu stokorun až tisícikorun.

Nejprve se ale rozhlédněte po prostoru, kam chcete houpačku dát. Je dobré, abyste neměli byt ve stylu „každej pes jiná ves“. Snažte se tedy vybrat houpačku, která bude ladit se zbytkem místnosti. Její design může být od historického přes rustikální až k modernímu nebo třeba orientálnímu.

Bezpečné umístění v bytě

Když mluvíme o houpačkách, na nichž chcete sedět nebo ležet, myslete na nutnost jejich uchycení do stropu, případně do stěn. Existují i houpačky se samostatným závěsným stojanem, ale počítejte s tím, že zaberou o poznání víc místa.  Stojan bývá nejčastěji z lehkých kovových slitin nebo ze dřeva. Výhodou je, že díky němu můžete houpačku pohodlně přemístit. V létě není problém vyndat ji na terasu nebo přesunout do jiné místnosti.

K TÉMATU  Jaké sneakery si vzít k džínám Levi’s? Poznejte nejnovější trendy

 Pokud dáváte houpačku na strop, udává se jako minimální vzdálenost podlahy k uchycení 220 centimetrů. Často se používá zavěšení na část pružiny, aby bylo sezení pohodlnější. Jestliže bydlíte v podkroví, můžete houpačku zavěsit na některý z nosných prvků střechy.

Dopřejte si maximum pohodlí

Váš dojem z houpačky neovlivní jen to, jakou si vyberete. Ještě ji dolaďte tak, aby vám plně vyhovovala. Můžete sáhnout po pestrobarevných polštářcích, dece nebo lehkém přehozu. Kolem houpačky si ponechejte volné místo, rozhodně ji nedávejte hned mezi další kusy nábytku. Jen těžko budete cítit dětskou volnost v momentě, kdy budete jednou nohou narážet do skříně a rukou se dotýkat poličky.

Tak a teď už klidně popusťte uzdu vlastní fantazii a vyberte si houpačku, která vám zajistí vytouženou domácí pohodu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vylepšujeme bydlení. Byt a projekty pro jeho zkrášlení, které zvládnete svépomocí a bez balíku peněz

Zahradničení v bytě. Zdravé bylinky na balkón, které vám ušetří časté cesty do lékárny

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Stoly plné jídla a mnoho výjimečných receptů, které se připravují zejména o Vánocích, jen jednou za rok. Jak zvládnout chutě v případě, že držíte dietu? Nenechte se zlákat těžkým jídlem, abyste v novém roce hříchu nelitovala. Díky těmto tipům si užijete Vánoce a zároveň se po nich budete cítit svěže a fit.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.

Nepřehlédněte

Máte obývací pokoj vybavený podle posledních módních trendů, ale přijde vám nudný a zcela bez života? Chtěli byste mu dodat šmrnc nebo naopak tento prostor zútulnit a vykouzlit si tak harmonický domov? Tak se zkuste podívat na několik zajímavých typů, jak vykouzlit z vašeho obýváku opravdu útulný společenský prostor.
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek