Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Pokud se vám při přečtení názvu dnešního článku vybavilo rozesmáté dítě na venkovním hřišti, zkuste nyní tu představu trochu změnit. Houpání totiž zdaleka nemusí být výsadou dětí. Houpačky umístěné v bytech nabízí prostor pro odpočinek a zároveň jsou velmi zajímavým doplňkem interiéru.
houpačka
Houpačka v interiéru je netradičním a stylovým prvkem bytu či domu.

30. 06. 2020

Pamatujete si ten pocit lehkosti, když jste jako dítě seděli na houpačce? Není divu, že plno lidí si chce dopřát tuhle volnost a odpočinek i v pohodlí svého domova. Jakmile si ji pořídíte, nestačíte se divit, jak ji hned všichni (včetně návštěv) budou rádi využívat. Přesvědčte se, že houpačka v interiéru je skvělá věc!

Zásadní otázka: „Kam s ní?“

Pro houpačku je zapotřebí zvolit vhodný prostor. Kdo ji bude u vás v bytě využívat a proč si ji tam dáte? Pokud bude ustavičně okupována vašimi (byť třeba odrostlejšími) dětmi, můžete ji dát do jejich pokoje. Pokud chcete dopřát oázu klidu sobě, hledejte místo v obývacím pokoji nebo ložnici. Když už má houpačka sloužit k relaxaci, vyhněte se částem bytu, kde se často prochází a jsou tu neustálé rušivé vlivy.

Vyberte si síť nebo třeba zavěšenou kouli

Závěsných houpaček existuje celá řada. Můžete vybírat z různých tvarů křesílek, sítí nebo vajíček a koulí. Pokud chcete být opravdu originální, houpačka vám může sloužit i jako postel. Jiné jsou pojaty jako poličky a odkládací prostory. Nejčastěji jsou zhotovené z bavlny, ratanu, proutí, dřeva, ale na trhu objevíte i plastové houpačky. Od toho se samozřejmě odvíjí cena, která je v řádu stokorun až tisícikorun.

Nejprve se ale rozhlédněte po prostoru, kam chcete houpačku dát. Je dobré, abyste neměli byt ve stylu „každej pes jiná ves“. Snažte se tedy vybrat houpačku, která bude ladit se zbytkem místnosti. Její design může být od historického přes rustikální až k modernímu nebo třeba orientálnímu.

Bezpečné umístění v bytě

Když mluvíme o houpačkách, na nichž chcete sedět nebo ležet, myslete na nutnost jejich uchycení do stropu, případně do stěn. Existují i houpačky se samostatným závěsným stojanem, ale počítejte s tím, že zaberou o poznání víc místa.  Stojan bývá nejčastěji z lehkých kovových slitin nebo ze dřeva. Výhodou je, že díky němu můžete houpačku pohodlně přemístit. V létě není problém vyndat ji na terasu nebo přesunout do jiné místnosti.

K TÉMATU  Seznamte se s trendy v bydlení pro rok 2023: Bude IN příroda i cyberpunk

 Pokud dáváte houpačku na strop, udává se jako minimální vzdálenost podlahy k uchycení 220 centimetrů. Často se používá zavěšení na část pružiny, aby bylo sezení pohodlnější. Jestliže bydlíte v podkroví, můžete houpačku zavěsit na některý z nosných prvků střechy.

Dopřejte si maximum pohodlí

Váš dojem z houpačky neovlivní jen to, jakou si vyberete. Ještě ji dolaďte tak, aby vám plně vyhovovala. Můžete sáhnout po pestrobarevných polštářcích, dece nebo lehkém přehozu. Kolem houpačky si ponechejte volné místo, rozhodně ji nedávejte hned mezi další kusy nábytku. Jen těžko budete cítit dětskou volnost v momentě, kdy budete jednou nohou narážet do skříně a rukou se dotýkat poličky.

Tak a teď už klidně popusťte uzdu vlastní fantazii a vyberte si houpačku, která vám zajistí vytouženou domácí pohodu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vylepšujeme bydlení. Byt a projekty pro jeho zkrášlení, které zvládnete svépomocí a bez balíku peněz

Zahradničení v bytě. Zdravé bylinky na balkón, které vám ušetří časté cesty do lékárny

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Úklidové práce jsou něčím, co nastupuje na scénu prakticky každý týden. Z posledních statistik vyplývá, že úklidem domácnosti stráví každý průměrný člověk až desetinu svého života. Abyste jednotlivými pracemi netrávili více času, než je skutečně nutné, začněte aplikovat několik zásad, jak důkladně uklidit byt. Prozradíme vám, na co hlavně nezapomenout (a na co se obvykle zapomíná).
Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek