Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Pokud se vám při přečtení názvu dnešního článku vybavilo rozesmáté dítě na venkovním hřišti, zkuste nyní tu představu trochu změnit. Houpání totiž zdaleka nemusí být výsadou dětí. Houpačky umístěné v bytech nabízí prostor pro odpočinek a zároveň jsou velmi zajímavým doplňkem interiéru.
houpačka
Houpačka v interiéru je netradičním a stylovým prvkem bytu či domu.

30. 06. 2020

Pamatujete si ten pocit lehkosti, když jste jako dítě seděli na houpačce? Není divu, že plno lidí si chce dopřát tuhle volnost a odpočinek i v pohodlí svého domova. Jakmile si ji pořídíte, nestačíte se divit, jak ji hned všichni (včetně návštěv) budou rádi využívat. Přesvědčte se, že houpačka v interiéru je skvělá věc!

Zásadní otázka: „Kam s ní?“

Pro houpačku je zapotřebí zvolit vhodný prostor. Kdo ji bude u vás v bytě využívat a proč si ji tam dáte? Pokud bude ustavičně okupována vašimi (byť třeba odrostlejšími) dětmi, můžete ji dát do jejich pokoje. Pokud chcete dopřát oázu klidu sobě, hledejte místo v obývacím pokoji nebo ložnici. Když už má houpačka sloužit k relaxaci, vyhněte se částem bytu, kde se často prochází a jsou tu neustálé rušivé vlivy.

Vyberte si síť nebo třeba zavěšenou kouli

Závěsných houpaček existuje celá řada. Můžete vybírat z různých tvarů křesílek, sítí nebo vajíček a koulí. Pokud chcete být opravdu originální, houpačka vám může sloužit i jako postel. Jiné jsou pojaty jako poličky a odkládací prostory. Nejčastěji jsou zhotovené z bavlny, ratanu, proutí, dřeva, ale na trhu objevíte i plastové houpačky. Od toho se samozřejmě odvíjí cena, která je v řádu stokorun až tisícikorun.

Nejprve se ale rozhlédněte po prostoru, kam chcete houpačku dát. Je dobré, abyste neměli byt ve stylu „každej pes jiná ves“. Snažte se tedy vybrat houpačku, která bude ladit se zbytkem místnosti. Její design může být od historického přes rustikální až k modernímu nebo třeba orientálnímu.

Bezpečné umístění v bytě

Když mluvíme o houpačkách, na nichž chcete sedět nebo ležet, myslete na nutnost jejich uchycení do stropu, případně do stěn. Existují i houpačky se samostatným závěsným stojanem, ale počítejte s tím, že zaberou o poznání víc místa.  Stojan bývá nejčastěji z lehkých kovových slitin nebo ze dřeva. Výhodou je, že díky němu můžete houpačku pohodlně přemístit. V létě není problém vyndat ji na terasu nebo přesunout do jiné místnosti.

K TÉMATU  Chodíte sbírat houby? Přesvědčíme vás, proč s houbařením začít 

 Pokud dáváte houpačku na strop, udává se jako minimální vzdálenost podlahy k uchycení 220 centimetrů. Často se používá zavěšení na část pružiny, aby bylo sezení pohodlnější. Jestliže bydlíte v podkroví, můžete houpačku zavěsit na některý z nosných prvků střechy.

Dopřejte si maximum pohodlí

Váš dojem z houpačky neovlivní jen to, jakou si vyberete. Ještě ji dolaďte tak, aby vám plně vyhovovala. Můžete sáhnout po pestrobarevných polštářcích, dece nebo lehkém přehozu. Kolem houpačky si ponechejte volné místo, rozhodně ji nedávejte hned mezi další kusy nábytku. Jen těžko budete cítit dětskou volnost v momentě, kdy budete jednou nohou narážet do skříně a rukou se dotýkat poličky.

Tak a teď už klidně popusťte uzdu vlastní fantazii a vyberte si houpačku, která vám zajistí vytouženou domácí pohodu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vylepšujeme bydlení. Byt a projekty pro jeho zkrášlení, které zvládnete svépomocí a bez balíku peněz

Zahradničení v bytě. Zdravé bylinky na balkón, které vám ušetří časté cesty do lékárny

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.

Nepřehlédněte

Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek