Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?
online výuka
Využijte efektivně volný čas a naučte se anglicky. Jde to i přes Skype! (zdroj foto: youtube.com)

20. 04. 2020

Jak to bylo s internetem, a co jim do života přinesla tato nová možnost online výuky přes Skype?

Kde hledat lektory

Pokud máte v plánu se konečně pustit do angličtiny, Skype lekce jsou jedinečnou možností. Sedět někde v jazykovce a koukat do vytištěných papírů nás moc nebere, a proto jsme se rozhodli, že nám bude více sedět online výuka, kdy je učitel jakýmsi tutorem. Pracujete na online materiálech, máte nad sebou vedení i „bič“ v podobě placené lekce, na kterou se musíte připravit, a zároveň jste v pohodlí domova nebo zahrady.

Lektory jsme si vyhledali na Facebooku – konkrétně ve skupině Jazykoví volnonožci, protože právě tam se nyní soustřeďují drobní živnostníci, kteří po omezeních spojených s koronavirem přišli o možnost výdělku. Podpoříme tak dobrou věc. Jdete do toho s námi?

online výuka
Výuka angličtiny přes digitální komunikační kanály je velmi efektivní.

Na malé vesnici versus ve městě

Do testu se zapojili redaktoři žijící ve městě i na vsi. Záměr byl jasný – zatímco na sídlišti má náš kolega Mirek luxusní připojení na internet, naší redaktorce Verči na malé vesnici občas připojení vázne. Na vině je nedostatečně silný signál, který k jejímu domu doléhá. Proto jsme logicky měli obavy, zda jsou placené lekce po Skype vhodnou variantou i do míst, kde to s internetem stále ještě není valné. A byli jsme příjemně překvapeni. Pojďte se podívat sami.

Začátečník Mirek

Mirek si našel lektorku Skype angličtiny podle ceny, a také podle zkušeností, které na svém profilu uvedla. Nejprve se po zprávě v Messengeru pobavili o jejích zkušenostech a zkusili si cvičně zavolat, aby vyzkoušeli, zda bude tato forma výuky Mirkovi sedět. Domluvili se na platbách lekcí, a mohli se vydat vstříc novým poznatkům z angličtiny.

„Byl jsem velmi mile překvapen, že po mně nebylo vyžadováno zakoupení učebnice. Jsem na to hrozný lempl a věčně jsem knihy ztrácel různě po bytě. Tady to nebylo potřeba. Vše mám v počítači,“ pochvaluje si Mirek, že výukové materiály mu lektorka posílá přímo do okénka chatu na Skype. „Další výhoda jsou zábavná online cvičení, o kterých jsem ani netušil, že existují.“ Lektorka tak využívá veřejně dostupných stránek k tomu, aby s klienty procházela nezbytná gramatická cvičení.

K TÉMATU  Digitální svět a sociální sítě zcela narušují naše soustředění a způsobují stres

„Před tím, než jsme začali výuku, se mě lektorka zeptala, co mám rád. Koníčky, filmy, aktivity. Byl jsem nadšený, že hned první lekci jsme procházeli kousek mé oblíbené písně, November Rain.“ Mirek byl nadšený, že se mohl redakčního testu zúčastnit, a protože je s lektorkou spokojený, bude v lekcích pokračovat.

„Nevěřil jsem, že mě angličtina bude bavit. Po Skype to jde, úplně v pohodě. Jsem nadšený.“ Jediné, co se mu nezdálo, byla složitá výslovnost. „Za to lektorka nemůže. Angličtina mi prostě přijde zvláštní, protože musím neustále kroutit pusou, abych vydal nepřirozený zvuk. Ale děláme si z toho legraci a lektorka mě chválí.“

Verča se chtěla zlepšit v konverzaci

Naše redaktorka Verča vyzkoušela Skype angličtinu z malé vesnice, a podle svých slov měla obavy z kvality připojení. Nakonec se však ukázalo, že po Skype lze uskutečnit kvalitní hodinu angličtiny i v tak odlehlých místech, jako je zapadnutá vesnička v Jeseníkách.

Verča si vyhledala rodilou mluvčí, se kterou by mohla procvičovat především konverzaci a business English. Společně se dohodly na výši kurzovného a na rozmístění plateb i na čase, ve kterém se budou scházet. Naší redaktorce vyhovovalo, že i když je Tanya rodilou mluvčí z Británie, žije již několik let v Praze, a proto se dokáže vcítit do potřeb člověka, který dělá jazykové chyby.

S lektorkou se dohodly, že bude během týdne vypracovávat krátké úkoly – například psaní obchodního dopisu nebo cvičení na stránkách British Council, které spolu pak na „hodině“ budou procházet.

„Jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Potřebuji mluvit, což je v dnešní době obtížné. Navíc Tanya má zkušenosti s výukou ve firmách, a proto ví, co potřebuji. Interakce mi vyhovuje.“ Verča navíc přiznává, že se již několik let sama učí angličtinu na internetu pomocí různých videí a aplikací, ale že to nebylo ono. „Chyběla mi možnost zeptat se někoho, kdo by mi vysvětlil daný pojem. Angličtina po Skype mi vyhovuje.“

K TÉMATU  Otestovali jsme: Kompresivní punčochy na křečové žíly. Opravdu fungují?

Naši redaktoři mají dobré zkušenosti s výukou angličtiny po Skype. Podpořili jsme tak drobné živnostníky, kteří jsou vděčni za každého klienta. A zažíváme kromě zdokonalení se v jazyce také hromadu legrace, protože především se jedná o kontakt s člověkem, kterého žádný výukový program nenahradí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se naučit cizí jazyk, i když už nechodíte do školy a odmítáte jazykové kurzy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.

Nepřehlédněte

Víc peněz by se určitě hodilo. Ceny rostou, to je nezpochybnitelné. Ale vaše mzda je už pár let pořád stejná. Ne každý má to štěstí, že má takového zaměstnavatele, který svým zaměstnancům pravidelně nebo aspoň nepravidelně mzdu či odměny zvyšuje. Jak si tedy slušně říct o lepší peníze, abyste před šéfem nebo šéfkou neztratili tvář?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek