Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?
online výuka
Využijte efektivně volný čas a naučte se anglicky. Jde to i přes Skype! (zdroj foto: youtube.com)

20. 04. 2020

Jak to bylo s internetem, a co jim do života přinesla tato nová možnost online výuky přes Skype?

Kde hledat lektory

Pokud máte v plánu se konečně pustit do angličtiny, Skype lekce jsou jedinečnou možností. Sedět někde v jazykovce a koukat do vytištěných papírů nás moc nebere, a proto jsme se rozhodli, že nám bude více sedět online výuka, kdy je učitel jakýmsi tutorem. Pracujete na online materiálech, máte nad sebou vedení i „bič“ v podobě placené lekce, na kterou se musíte připravit, a zároveň jste v pohodlí domova nebo zahrady.

Lektory jsme si vyhledali na Facebooku – konkrétně ve skupině Jazykoví volnonožci, protože právě tam se nyní soustřeďují drobní živnostníci, kteří po omezeních spojených s koronavirem přišli o možnost výdělku. Podpoříme tak dobrou věc. Jdete do toho s námi?

online výuka
Výuka angličtiny přes digitální komunikační kanály je velmi efektivní.

Na malé vesnici versus ve městě

Do testu se zapojili redaktoři žijící ve městě i na vsi. Záměr byl jasný – zatímco na sídlišti má náš kolega Mirek luxusní připojení na internet, naší redaktorce Verči na malé vesnici občas připojení vázne. Na vině je nedostatečně silný signál, který k jejímu domu doléhá. Proto jsme logicky měli obavy, zda jsou placené lekce po Skype vhodnou variantou i do míst, kde to s internetem stále ještě není valné. A byli jsme příjemně překvapeni. Pojďte se podívat sami.

Začátečník Mirek

Mirek si našel lektorku Skype angličtiny podle ceny, a také podle zkušeností, které na svém profilu uvedla. Nejprve se po zprávě v Messengeru pobavili o jejích zkušenostech a zkusili si cvičně zavolat, aby vyzkoušeli, zda bude tato forma výuky Mirkovi sedět. Domluvili se na platbách lekcí, a mohli se vydat vstříc novým poznatkům z angličtiny.

„Byl jsem velmi mile překvapen, že po mně nebylo vyžadováno zakoupení učebnice. Jsem na to hrozný lempl a věčně jsem knihy ztrácel různě po bytě. Tady to nebylo potřeba. Vše mám v počítači,“ pochvaluje si Mirek, že výukové materiály mu lektorka posílá přímo do okénka chatu na Skype. „Další výhoda jsou zábavná online cvičení, o kterých jsem ani netušil, že existují.“ Lektorka tak využívá veřejně dostupných stránek k tomu, aby s klienty procházela nezbytná gramatická cvičení.

K TÉMATU  Kudlanka: zkusili jsme doma chovat. Co do vaší domácnosti přinese?

„Před tím, než jsme začali výuku, se mě lektorka zeptala, co mám rád. Koníčky, filmy, aktivity. Byl jsem nadšený, že hned první lekci jsme procházeli kousek mé oblíbené písně, November Rain.“ Mirek byl nadšený, že se mohl redakčního testu zúčastnit, a protože je s lektorkou spokojený, bude v lekcích pokračovat.

„Nevěřil jsem, že mě angličtina bude bavit. Po Skype to jde, úplně v pohodě. Jsem nadšený.“ Jediné, co se mu nezdálo, byla složitá výslovnost. „Za to lektorka nemůže. Angličtina mi prostě přijde zvláštní, protože musím neustále kroutit pusou, abych vydal nepřirozený zvuk. Ale děláme si z toho legraci a lektorka mě chválí.“

Verča se chtěla zlepšit v konverzaci

Naše redaktorka Verča vyzkoušela Skype angličtinu z malé vesnice, a podle svých slov měla obavy z kvality připojení. Nakonec se však ukázalo, že po Skype lze uskutečnit kvalitní hodinu angličtiny i v tak odlehlých místech, jako je zapadnutá vesnička v Jeseníkách.

Verča si vyhledala rodilou mluvčí, se kterou by mohla procvičovat především konverzaci a business English. Společně se dohodly na výši kurzovného a na rozmístění plateb i na čase, ve kterém se budou scházet. Naší redaktorce vyhovovalo, že i když je Tanya rodilou mluvčí z Británie, žije již několik let v Praze, a proto se dokáže vcítit do potřeb člověka, který dělá jazykové chyby.

S lektorkou se dohodly, že bude během týdne vypracovávat krátké úkoly – například psaní obchodního dopisu nebo cvičení na stránkách British Council, které spolu pak na „hodině“ budou procházet.

„Jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Potřebuji mluvit, což je v dnešní době obtížné. Navíc Tanya má zkušenosti s výukou ve firmách, a proto ví, co potřebuji. Interakce mi vyhovuje.“ Verča navíc přiznává, že se již několik let sama učí angličtinu na internetu pomocí různých videí a aplikací, ale že to nebylo ono. „Chyběla mi možnost zeptat se někoho, kdo by mi vysvětlil daný pojem. Angličtina po Skype mi vyhovuje.“

K TÉMATU  Chcete vědět, v jakém fyzickém či psychickém stavu je vaše tělo? Jak se dostat do rovnováhy? Vyfoťte si auru! Testovali jsme

Naši redaktoři mají dobré zkušenosti s výukou angličtiny po Skype. Podpořili jsme tak drobné živnostníky, kteří jsou vděčni za každého klienta. A zažíváme kromě zdokonalení se v jazyce také hromadu legrace, protože především se jedná o kontakt s člověkem, kterého žádný výukový program nenahradí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se naučit cizí jazyk, i když už nechodíte do školy a odmítáte jazykové kurzy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Stoly plné jídla a mnoho výjimečných receptů, které se připravují zejména o Vánocích, jen jednou za rok. Jak zvládnout chutě v případě, že držíte dietu? Nenechte se zlákat těžkým jídlem, abyste v novém roce hříchu nelitovala. Díky těmto tipům si užijete Vánoce a zároveň se po nich budete cítit svěže a fit.
Řasy jsou krásnou ozdobou každé ženy a nejlépe dokážou zaujmout tehdy, když jsou husté a dlouhé. Ne každá žena takové řasy má. Nemusíte si kvůli nim lepit umělé řasy. Poradíme vám účinné tipy, jak můžete své řasy zvětšit a prodloužit. Naučte se následující tipy a můžete se dočkat řas, které jste si vždy přáli.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.

Nepřehlédněte

Měla jsem vždycky jasnou představu o tom, co budu dělat a jakým směrem se můj život bude ubírat. Jsem cílevědomá, to mám asi po své matce. Vždy jsem věděla, že chci studovat a potom se věnovat tomu, co mě baví a zajímá. Nepřipustila jsem si, že bych mohla dělat obyčejnou práci. Tak nějak jsem si myslela, že manuální práce ani není pro mě.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek