Úterý , 04. 10. 2022

František

Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?
online výuka
Využijte efektivně volný čas a naučte se anglicky. Jde to i přes Skype! (zdroj foto: youtube.com)

20. 04. 2020

Jak to bylo s internetem, a co jim do života přinesla tato nová možnost online výuky přes Skype?

Kde hledat lektory

Pokud máte v plánu se konečně pustit do angličtiny, Skype lekce jsou jedinečnou možností. Sedět někde v jazykovce a koukat do vytištěných papírů nás moc nebere, a proto jsme se rozhodli, že nám bude více sedět online výuka, kdy je učitel jakýmsi tutorem. Pracujete na online materiálech, máte nad sebou vedení i „bič“ v podobě placené lekce, na kterou se musíte připravit, a zároveň jste v pohodlí domova nebo zahrady.

Lektory jsme si vyhledali na Facebooku – konkrétně ve skupině Jazykoví volnonožci, protože právě tam se nyní soustřeďují drobní živnostníci, kteří po omezeních spojených s koronavirem přišli o možnost výdělku. Podpoříme tak dobrou věc. Jdete do toho s námi?

online výuka
Výuka angličtiny přes digitální komunikační kanály je velmi efektivní.

Na malé vesnici versus ve městě

Do testu se zapojili redaktoři žijící ve městě i na vsi. Záměr byl jasný – zatímco na sídlišti má náš kolega Mirek luxusní připojení na internet, naší redaktorce Verči na malé vesnici občas připojení vázne. Na vině je nedostatečně silný signál, který k jejímu domu doléhá. Proto jsme logicky měli obavy, zda jsou placené lekce po Skype vhodnou variantou i do míst, kde to s internetem stále ještě není valné. A byli jsme příjemně překvapeni. Pojďte se podívat sami.

Začátečník Mirek

Mirek si našel lektorku Skype angličtiny podle ceny, a také podle zkušeností, které na svém profilu uvedla. Nejprve se po zprávě v Messengeru pobavili o jejích zkušenostech a zkusili si cvičně zavolat, aby vyzkoušeli, zda bude tato forma výuky Mirkovi sedět. Domluvili se na platbách lekcí, a mohli se vydat vstříc novým poznatkům z angličtiny.

„Byl jsem velmi mile překvapen, že po mně nebylo vyžadováno zakoupení učebnice. Jsem na to hrozný lempl a věčně jsem knihy ztrácel různě po bytě. Tady to nebylo potřeba. Vše mám v počítači,“ pochvaluje si Mirek, že výukové materiály mu lektorka posílá přímo do okénka chatu na Skype. „Další výhoda jsou zábavná online cvičení, o kterých jsem ani netušil, že existují.“ Lektorka tak využívá veřejně dostupných stránek k tomu, aby s klienty procházela nezbytná gramatická cvičení.

K TÉMATU  Otestovali jsme: Kompresivní punčochy na křečové žíly. Opravdu fungují?

„Před tím, než jsme začali výuku, se mě lektorka zeptala, co mám rád. Koníčky, filmy, aktivity. Byl jsem nadšený, že hned první lekci jsme procházeli kousek mé oblíbené písně, November Rain.“ Mirek byl nadšený, že se mohl redakčního testu zúčastnit, a protože je s lektorkou spokojený, bude v lekcích pokračovat.

„Nevěřil jsem, že mě angličtina bude bavit. Po Skype to jde, úplně v pohodě. Jsem nadšený.“ Jediné, co se mu nezdálo, byla složitá výslovnost. „Za to lektorka nemůže. Angličtina mi prostě přijde zvláštní, protože musím neustále kroutit pusou, abych vydal nepřirozený zvuk. Ale děláme si z toho legraci a lektorka mě chválí.“

Verča se chtěla zlepšit v konverzaci

Naše redaktorka Verča vyzkoušela Skype angličtinu z malé vesnice, a podle svých slov měla obavy z kvality připojení. Nakonec se však ukázalo, že po Skype lze uskutečnit kvalitní hodinu angličtiny i v tak odlehlých místech, jako je zapadnutá vesnička v Jeseníkách.

Verča si vyhledala rodilou mluvčí, se kterou by mohla procvičovat především konverzaci a business English. Společně se dohodly na výši kurzovného a na rozmístění plateb i na čase, ve kterém se budou scházet. Naší redaktorce vyhovovalo, že i když je Tanya rodilou mluvčí z Británie, žije již několik let v Praze, a proto se dokáže vcítit do potřeb člověka, který dělá jazykové chyby.

S lektorkou se dohodly, že bude během týdne vypracovávat krátké úkoly – například psaní obchodního dopisu nebo cvičení na stránkách British Council, které spolu pak na „hodině“ budou procházet.

„Jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Potřebuji mluvit, což je v dnešní době obtížné. Navíc Tanya má zkušenosti s výukou ve firmách, a proto ví, co potřebuji. Interakce mi vyhovuje.“ Verča navíc přiznává, že se již několik let sama učí angličtinu na internetu pomocí různých videí a aplikací, ale že to nebylo ono. „Chyběla mi možnost zeptat se někoho, kdo by mi vysvětlil daný pojem. Angličtina po Skype mi vyhovuje.“

K TÉMATU  TOP jóga influenceři: Kdo si zaslouží vaši pozornost?

Naši redaktoři mají dobré zkušenosti s výukou angličtiny po Skype. Podpořili jsme tak drobné živnostníky, kteří jsou vděčni za každého klienta. A zažíváme kromě zdokonalení se v jazyce také hromadu legrace, protože především se jedná o kontakt s člověkem, kterého žádný výukový program nenahradí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se naučit cizí jazyk, i když už nechodíte do školy a odmítáte jazykové kurzy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.

Nepřehlédněte

Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek