Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?
online výuka
Využijte efektivně volný čas a naučte se anglicky. Jde to i přes Skype! (zdroj foto: youtube.com)

20. 04. 2020

Jak to bylo s internetem, a co jim do života přinesla tato nová možnost online výuky přes Skype?

Kde hledat lektory

Pokud máte v plánu se konečně pustit do angličtiny, Skype lekce jsou jedinečnou možností. Sedět někde v jazykovce a koukat do vytištěných papírů nás moc nebere, a proto jsme se rozhodli, že nám bude více sedět online výuka, kdy je učitel jakýmsi tutorem. Pracujete na online materiálech, máte nad sebou vedení i „bič“ v podobě placené lekce, na kterou se musíte připravit, a zároveň jste v pohodlí domova nebo zahrady.

Lektory jsme si vyhledali na Facebooku – konkrétně ve skupině Jazykoví volnonožci, protože právě tam se nyní soustřeďují drobní živnostníci, kteří po omezeních spojených s koronavirem přišli o možnost výdělku. Podpoříme tak dobrou věc. Jdete do toho s námi?

online výuka
Výuka angličtiny přes digitální komunikační kanály je velmi efektivní.

Na malé vesnici versus ve městě

Do testu se zapojili redaktoři žijící ve městě i na vsi. Záměr byl jasný – zatímco na sídlišti má náš kolega Mirek luxusní připojení na internet, naší redaktorce Verči na malé vesnici občas připojení vázne. Na vině je nedostatečně silný signál, který k jejímu domu doléhá. Proto jsme logicky měli obavy, zda jsou placené lekce po Skype vhodnou variantou i do míst, kde to s internetem stále ještě není valné. A byli jsme příjemně překvapeni. Pojďte se podívat sami.

Začátečník Mirek

Mirek si našel lektorku Skype angličtiny podle ceny, a také podle zkušeností, které na svém profilu uvedla. Nejprve se po zprávě v Messengeru pobavili o jejích zkušenostech a zkusili si cvičně zavolat, aby vyzkoušeli, zda bude tato forma výuky Mirkovi sedět. Domluvili se na platbách lekcí, a mohli se vydat vstříc novým poznatkům z angličtiny.

„Byl jsem velmi mile překvapen, že po mně nebylo vyžadováno zakoupení učebnice. Jsem na to hrozný lempl a věčně jsem knihy ztrácel různě po bytě. Tady to nebylo potřeba. Vše mám v počítači,“ pochvaluje si Mirek, že výukové materiály mu lektorka posílá přímo do okénka chatu na Skype. „Další výhoda jsou zábavná online cvičení, o kterých jsem ani netušil, že existují.“ Lektorka tak využívá veřejně dostupných stránek k tomu, aby s klienty procházela nezbytná gramatická cvičení.

K TÉMATULetní brigády 2020: O které byl zájem a jak dopadli naši brigádnici?

„Před tím, než jsme začali výuku, se mě lektorka zeptala, co mám rád. Koníčky, filmy, aktivity. Byl jsem nadšený, že hned první lekci jsme procházeli kousek mé oblíbené písně, November Rain.“ Mirek byl nadšený, že se mohl redakčního testu zúčastnit, a protože je s lektorkou spokojený, bude v lekcích pokračovat.

„Nevěřil jsem, že mě angličtina bude bavit. Po Skype to jde, úplně v pohodě. Jsem nadšený.“ Jediné, co se mu nezdálo, byla složitá výslovnost. „Za to lektorka nemůže. Angličtina mi prostě přijde zvláštní, protože musím neustále kroutit pusou, abych vydal nepřirozený zvuk. Ale děláme si z toho legraci a lektorka mě chválí.“

Verča se chtěla zlepšit v konverzaci

Naše redaktorka Verča vyzkoušela Skype angličtinu z malé vesnice, a podle svých slov měla obavy z kvality připojení. Nakonec se však ukázalo, že po Skype lze uskutečnit kvalitní hodinu angličtiny i v tak odlehlých místech, jako je zapadnutá vesnička v Jeseníkách.

Verča si vyhledala rodilou mluvčí, se kterou by mohla procvičovat především konverzaci a business English. Společně se dohodly na výši kurzovného a na rozmístění plateb i na čase, ve kterém se budou scházet. Naší redaktorce vyhovovalo, že i když je Tanya rodilou mluvčí z Británie, žije již několik let v Praze, a proto se dokáže vcítit do potřeb člověka, který dělá jazykové chyby.

S lektorkou se dohodly, že bude během týdne vypracovávat krátké úkoly – například psaní obchodního dopisu nebo cvičení na stránkách British Council, které spolu pak na „hodině“ budou procházet.

„Jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Potřebuji mluvit, což je v dnešní době obtížné. Navíc Tanya má zkušenosti s výukou ve firmách, a proto ví, co potřebuji. Interakce mi vyhovuje.“ Verča navíc přiznává, že se již několik let sama učí angličtinu na internetu pomocí různých videí a aplikací, ale že to nebylo ono. „Chyběla mi možnost zeptat se někoho, kdo by mi vysvětlil daný pojem. Angličtina po Skype mi vyhovuje.“

K TÉMATU10 konverzačních témat, se kterými se ve společnosti neztratíte

Naši redaktoři mají dobré zkušenosti s výukou angličtiny po Skype. Podpořili jsme tak drobné živnostníky, kteří jsou vděčni za každého klienta. A zažíváme kromě zdokonalení se v jazyce také hromadu legrace, protože především se jedná o kontakt s člověkem, kterého žádný výukový program nenahradí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se naučit cizí jazyk, i když už nechodíte do školy a odmítáte jazykové kurzy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.

Nepřehlédněte

Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek