Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?
zdroj: 123RF.com

31. 12. 2019

Rozumíte si u jídla? Může to být dobrý začátek

Je zajímavé, že první schůzky se často odehrávají v kavárně nebo restauraci. Jídlo totiž může objevit první odlišnosti v povahách a návycích, včetně těch stravovacích. Asi nebude pro milovnici masa nejvhodnějším partnerem vegetarián. Můžete se sice naučit vařit, co mu chutná. Ale ruku na srdce – je vaše láska tak silná, že ochotně přejdete na jeho stravu a nebudete potají ujídat párky? Nebo snesete, když bude partner kritizovat, co máte na talíři?

Většina lidí si svůj vztah k jídlu a s tím spojené návyky utváří již během dětství a přenáší si je do dospělosti. Někdo je zvyklý jíst takřka ve stoje, někdo u televize a jiné rodiny se scházejí u společného stolu. Sice můžete s partnerem hledat kompromisy, ale pokud se jedná o diametrální rozdíly, většinou vám partnerství neusnadní. Na druhou stranu, i když partner ocení, že jste skvělá kuchařka, nemusí váš vztah vyjít. Je to jako koření. Prostě jedna z ingrediencí, která může váš partnerský vztah podstatně ovlivnit.

Pozor na věčné diety

Mnoho žen má sklony si jídlo hlídat a často se trápit dietami. Nebo neustále zkouší různé alternativní způsoby stravování. Tu proteiny, tu hladovka, tu dieta podle některé módní ikony. Jenže tohle většina mužů nemá ráda. Určitě si mnozí také uvědomí, že jim narostlo bříško a chtějí s tím něco dělat. Ale většinou jde o jednorázový proces a ne o dietní šílení po dobu mnoha let. I to může partnera po čase „otrávit“. Ruku na srdce, pokud chcete být zdravá, nemůžete tak jíst věčně. Pohyb je nutný, ale lpět na štíhlosti a neustále trápit tělo hladovkami nebo náročným cvičením může vést k mnoha zdravotním nedostatkům a problémům. Takže – všeho s mírou.

K TÉMATUKdyž neklape manželství aneb jak ho zachránit?!

Neznamená to, že si nesmíte dát „guláš se šesti“. Ale také nemusíte celé dny jíst jen salát. Kompromisem může být lehké jídlo, splňující zásady zdravého stravování. Ale především, pokud se rozhodnete zhubnout, nemluvte o tom při každém jídle. Muže to otravuje a dobrá nálada se rázem vytratí. Prostě si upravte jídelníček nebo velikost porcí a nekomentujte to. Když se zeptá, řekněte, že na to prostě máte chuť nebo že vám taková porce stačí.

Jídlo ovlivňuje lidskou psychiku

Tím, co jíte, prospíváte nejen svému tělesnému zdraví, ale také vaší psychice. Potraviny totiž ovlivňují tvorbu hormonů. A to je důležité pro mezilidské vztahy. Například tzv. hormon štěstí – serotonin – vytváří dobrou náladu a zabraňuje depresím. Takže bude prospěšné do jídla vaší rodiny zařadit potraviny bohaté na vitamín B, vápník, tryptofan, který přispívá k vytváření hormonů melatonin a serotonin, a nenasycené mastné kyseliny, které podporují uvolňování serotoninu. K takovým potravinám patří například rýže natural, kuřecí a krůtí maso, vajíčka, luštěniny, listový salát, hrášek, mléčné výrobky, ořechy, čokoláda, banány, sezamová semínka či mořské ryby a plody.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.

Nepřehlédněte

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek