Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?
zdroj: 123RF.com

31. 12. 2019

Rozumíte si u jídla? Může to být dobrý začátek

Je zajímavé, že první schůzky se často odehrávají v kavárně nebo restauraci. Jídlo totiž může objevit první odlišnosti v povahách a návycích, včetně těch stravovacích. Asi nebude pro milovnici masa nejvhodnějším partnerem vegetarián. Můžete se sice naučit vařit, co mu chutná. Ale ruku na srdce – je vaše láska tak silná, že ochotně přejdete na jeho stravu a nebudete potají ujídat párky? Nebo snesete, když bude partner kritizovat, co máte na talíři?

Většina lidí si svůj vztah k jídlu a s tím spojené návyky utváří již během dětství a přenáší si je do dospělosti. Někdo je zvyklý jíst takřka ve stoje, někdo u televize a jiné rodiny se scházejí u společného stolu. Sice můžete s partnerem hledat kompromisy, ale pokud se jedná o diametrální rozdíly, většinou vám partnerství neusnadní. Na druhou stranu, i když partner ocení, že jste skvělá kuchařka, nemusí váš vztah vyjít. Je to jako koření. Prostě jedna z ingrediencí, která může váš partnerský vztah podstatně ovlivnit.

Pozor na věčné diety

Mnoho žen má sklony si jídlo hlídat a často se trápit dietami. Nebo neustále zkouší různé alternativní způsoby stravování. Tu proteiny, tu hladovka, tu dieta podle některé módní ikony. Jenže tohle většina mužů nemá ráda. Určitě si mnozí také uvědomí, že jim narostlo bříško a chtějí s tím něco dělat. Ale většinou jde o jednorázový proces a ne o dietní šílení po dobu mnoha let. I to může partnera po čase “otrávit”. Ruku na srdce, pokud chcete být zdravá, nemůžete tak jíst věčně. Pohyb je nutný, ale lpět na štíhlosti a neustále trápit tělo hladovkami nebo náročným cvičením může vést k mnoha zdravotním nedostatkům a problémům. Takže – všeho s mírou.

K TÉMATU  Otevřete brány, přijíždí polyamorie aneb souhlasíte s tímto způsobem života?

Neznamená to, že si nesmíte dát “guláš se šesti”. Ale také nemusíte celé dny jíst jen salát. Kompromisem může být lehké jídlo, splňující zásady zdravého stravování. Ale především, pokud se rozhodnete zhubnout, nemluvte o tom při každém jídle. Muže to otravuje a dobrá nálada se rázem vytratí. Prostě si upravte jídelníček nebo velikost porcí a nekomentujte to. Když se zeptá, řekněte, že na to prostě máte chuť nebo že vám taková porce stačí.

Jídlo ovlivňuje lidskou psychiku

Tím, co jíte, prospíváte nejen svému tělesnému zdraví, ale také vaší psychice. Potraviny totiž ovlivňují tvorbu hormonů. A to je důležité pro mezilidské vztahy. Například tzv. hormon štěstí – serotonin – vytváří dobrou náladu a zabraňuje depresím. Takže bude prospěšné do jídla vaší rodiny zařadit potraviny bohaté na vitamín B, vápník, tryptofan, který přispívá k vytváření hormonů melatonin a serotonin, a nenasycené mastné kyseliny, které podporují uvolňování serotoninu. K takovým potravinám patří například rýže natural, kuřecí a krůtí maso, vajíčka, luštěniny, listový salát, hrášek, mléčné výrobky, ořechy, čokoláda, banány, sezamová semínka či mořské ryby a plody.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mnohokrát jste se těšili na chvíli, kdy spolu konečně budete trávit více času. A když ta situace nečekaně nastala, místo společného tvoření, her a zkrášlování bytu se jen hádáte?
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Rozvod, rozchod, nevěra, výpověď z práce, smrt blízké osoby, nemoc, to vše bychom mohli označit jako životní krize. A nejen to, důvodů životních krizí je mnoho. Životní krize potkají během života každého člověka a některým z nich se nelze vyhnout.
Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?
Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.
Je 25. 10. 1993 a česká hudební scéna je bohatší o jedno album – a to ne ledajaké album… Ilona Csáková vydává svůj debut - Kosmopolis.
Online – to je slovo vystihující dnešní dobu. Dříve jsme byli limitováni staženými daty nebo velkou cenu za strávený čas na internetu – to v jeho začátcích. Nicméně dneska je internet všude kolem nás, a tak se nemůžeme divit, že mu podléhají čím dál častěji i malé děti. Jaká je hranice?
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Letos se očekává, že začnou padat ceny nemovitostí. Důvodem je právě panující koronavirová krize, která dostane řadu lidí na finanční dno. Jelikož se propad cen nemovitostí předpokládá, lidé zjišťují své možnosti týkající se hypotéky.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Výběr článků

Bouchnete si šáňo nebo šampáňo? Ve skutečnosti se rozlišují na sekt, šumivá vína a šampaňské. Co mají tato vína společného? Hlavně bublinky!
Skáčou, plavou, dovádějí. Tučňáci jsou nelétaví ptáci, které v zoo nezapomene navštívit nikdo. Ve volné přírodě ale předvádějí větší kousky!
Podzim je ideálním časem vyrazit na výlet. Příroda se zbarvuje do oranžových, žlutých a červených tónů, památkám pomalu končí sezóna a proto téměř nikde se nemusíte mačkat s ostatními turisty. Naplánujte si výlet po severní Moravě.

Nepřehlédněte

Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek