Pátek , 07. 10. 2022

Justýna

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?
zdroj: 123RF.com

31. 12. 2019

Rozumíte si u jídla? Může to být dobrý začátek

Je zajímavé, že první schůzky se často odehrávají v kavárně nebo restauraci. Jídlo totiž může objevit první odlišnosti v povahách a návycích, včetně těch stravovacích. Asi nebude pro milovnici masa nejvhodnějším partnerem vegetarián. Můžete se sice naučit vařit, co mu chutná. Ale ruku na srdce – je vaše láska tak silná, že ochotně přejdete na jeho stravu a nebudete potají ujídat párky? Nebo snesete, když bude partner kritizovat, co máte na talíři?

Většina lidí si svůj vztah k jídlu a s tím spojené návyky utváří již během dětství a přenáší si je do dospělosti. Někdo je zvyklý jíst takřka ve stoje, někdo u televize a jiné rodiny se scházejí u společného stolu. Sice můžete s partnerem hledat kompromisy, ale pokud se jedná o diametrální rozdíly, většinou vám partnerství neusnadní. Na druhou stranu, i když partner ocení, že jste skvělá kuchařka, nemusí váš vztah vyjít. Je to jako koření. Prostě jedna z ingrediencí, která může váš partnerský vztah podstatně ovlivnit.

Pozor na věčné diety

Mnoho žen má sklony si jídlo hlídat a často se trápit dietami. Nebo neustále zkouší různé alternativní způsoby stravování. Tu proteiny, tu hladovka, tu dieta podle některé módní ikony. Jenže tohle většina mužů nemá ráda. Určitě si mnozí také uvědomí, že jim narostlo bříško a chtějí s tím něco dělat. Ale většinou jde o jednorázový proces a ne o dietní šílení po dobu mnoha let. I to může partnera po čase „otrávit“. Ruku na srdce, pokud chcete být zdravá, nemůžete tak jíst věčně. Pohyb je nutný, ale lpět na štíhlosti a neustále trápit tělo hladovkami nebo náročným cvičením může vést k mnoha zdravotním nedostatkům a problémům. Takže – všeho s mírou.

K TÉMATU  Společná masturbace. Jak se přestat stydět a spolu s partnerem si ji vzájemně užít

Neznamená to, že si nesmíte dát „guláš se šesti“. Ale také nemusíte celé dny jíst jen salát. Kompromisem může být lehké jídlo, splňující zásady zdravého stravování. Ale především, pokud se rozhodnete zhubnout, nemluvte o tom při každém jídle. Muže to otravuje a dobrá nálada se rázem vytratí. Prostě si upravte jídelníček nebo velikost porcí a nekomentujte to. Když se zeptá, řekněte, že na to prostě máte chuť nebo že vám taková porce stačí.

Jídlo ovlivňuje lidskou psychiku

Tím, co jíte, prospíváte nejen svému tělesnému zdraví, ale také vaší psychice. Potraviny totiž ovlivňují tvorbu hormonů. A to je důležité pro mezilidské vztahy. Například tzv. hormon štěstí – serotonin – vytváří dobrou náladu a zabraňuje depresím. Takže bude prospěšné do jídla vaší rodiny zařadit potraviny bohaté na vitamín B, vápník, tryptofan, který přispívá k vytváření hormonů melatonin a serotonin, a nenasycené mastné kyseliny, které podporují uvolňování serotoninu. K takovým potravinám patří například rýže natural, kuřecí a krůtí maso, vajíčka, luštěniny, listový salát, hrášek, mléčné výrobky, ořechy, čokoláda, banány, sezamová semínka či mořské ryby a plody.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek