Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?
zdroj: 123RF.com

31. 12. 2019

Rozumíte si u jídla? Může to být dobrý začátek

Je zajímavé, že první schůzky se často odehrávají v kavárně nebo restauraci. Jídlo totiž může objevit první odlišnosti v povahách a návycích, včetně těch stravovacích. Asi nebude pro milovnici masa nejvhodnějším partnerem vegetarián. Můžete se sice naučit vařit, co mu chutná. Ale ruku na srdce – je vaše láska tak silná, že ochotně přejdete na jeho stravu a nebudete potají ujídat párky? Nebo snesete, když bude partner kritizovat, co máte na talíři?

Většina lidí si svůj vztah k jídlu a s tím spojené návyky utváří již během dětství a přenáší si je do dospělosti. Někdo je zvyklý jíst takřka ve stoje, někdo u televize a jiné rodiny se scházejí u společného stolu. Sice můžete s partnerem hledat kompromisy, ale pokud se jedná o diametrální rozdíly, většinou vám partnerství neusnadní. Na druhou stranu, i když partner ocení, že jste skvělá kuchařka, nemusí váš vztah vyjít. Je to jako koření. Prostě jedna z ingrediencí, která může váš partnerský vztah podstatně ovlivnit.

Pozor na věčné diety

Mnoho žen má sklony si jídlo hlídat a často se trápit dietami. Nebo neustále zkouší různé alternativní způsoby stravování. Tu proteiny, tu hladovka, tu dieta podle některé módní ikony. Jenže tohle většina mužů nemá ráda. Určitě si mnozí také uvědomí, že jim narostlo bříško a chtějí s tím něco dělat. Ale většinou jde o jednorázový proces a ne o dietní šílení po dobu mnoha let. I to může partnera po čase “otrávit”. Ruku na srdce, pokud chcete být zdravá, nemůžete tak jíst věčně. Pohyb je nutný, ale lpět na štíhlosti a neustále trápit tělo hladovkami nebo náročným cvičením může vést k mnoha zdravotním nedostatkům a problémům. Takže – všeho s mírou.

K TÉMATU  Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Neznamená to, že si nesmíte dát “guláš se šesti”. Ale také nemusíte celé dny jíst jen salát. Kompromisem může být lehké jídlo, splňující zásady zdravého stravování. Ale především, pokud se rozhodnete zhubnout, nemluvte o tom při každém jídle. Muže to otravuje a dobrá nálada se rázem vytratí. Prostě si upravte jídelníček nebo velikost porcí a nekomentujte to. Když se zeptá, řekněte, že na to prostě máte chuť nebo že vám taková porce stačí.

Jídlo ovlivňuje lidskou psychiku

Tím, co jíte, prospíváte nejen svému tělesnému zdraví, ale také vaší psychice. Potraviny totiž ovlivňují tvorbu hormonů. A to je důležité pro mezilidské vztahy. Například tzv. hormon štěstí – serotonin – vytváří dobrou náladu a zabraňuje depresím. Takže bude prospěšné do jídla vaší rodiny zařadit potraviny bohaté na vitamín B, vápník, tryptofan, který přispívá k vytváření hormonů melatonin a serotonin, a nenasycené mastné kyseliny, které podporují uvolňování serotoninu. K takovým potravinám patří například rýže natural, kuřecí a krůtí maso, vajíčka, luštěniny, listový salát, hrášek, mléčné výrobky, ořechy, čokoláda, banány, sezamová semínka či mořské ryby a plody.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Umíte si představit vánoční svátky bez pohádek? Nemusíte být nutně dítě, abyste vyžadovali oblíbené příběhy na Štědrý den a všechny následující svátky. Užijte si volné sváteční dny a nezapomeňte na pohádky, které vám přinesou klid a krásnou atmosféru do vašeho domova.
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?

Nepřehlédněte

Máte ráda kvalitní obuv? Hledáte boty, které vydrží a můžete si je vzít do práce stejně jako do přírody? Pak zkuste vybrat z nové kolekce SOREL. Doporučujeme. Věřte, že budete nepřehlédnutelné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek